Oldal: 2 / 99 ElsőElső 12341252 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (988) összesen
Like Tree98Likes

Téma: 180 fős SnG közösség topicja

  1. #11
    PA addict CantusPutnok avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 22.
    Hely
    nem Putnok
    Hozzászólások
    2.454

    Alapbeállítás

    Ehehe, gondoltam, hogy ez nagy visszatetszést fog kiváltani, ezért a pontosság kedvéért azért azt elmondom, hogy egy jó ideje már ő is figyelembe veszi az ICM-et a legkisebb szinteken is. Csak sokáig az volt a gyakorlat, hogy 2.5-ön nem foglalkozott vele annyira.
    "If we can see both positive and negative variance in its entirety, then we will be able to remove our emotions from the game.

    This allows us to make better decisions, expedite the learning process, tilt less, and make better bankroll decisions."

    - threads13 -

    "mondjuk 9/9 ellen még 2 hátlappal is betettem volna" - RMVernyul -

  2. #12
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Idézet bnas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    beülőbe ugyanannyit nyersz mint 8$ vagy 15$-on
    szóval egy ilyen szintű reg mint a coachod, már bocsi, de hogy mondhat ilyen buta dolgot??
    2eseken olyan gyenge a mezőny, hogy az számára többet érhet, ha mondjuk ft-n dupláz és tudja terrorizálni az asztalt, eléggé nagy edge van a többiek felett, mivel egy átlag 2es játékos nincs tisztában semmilyen range-dzsel, így növelheti eléggé erőteljesen a stackméretét.

    De ettől még szerintem is hülyeség, hogy nem veszi figyelembe az icm-et...

  3. #13
    Team Hero Coach trixilw avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 27.
    Hely
    Gőzbe borulva
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet CantusPutnok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Érdekes dolog ez az ICM kérdés. Nekem a coachom azt mondja, hogy 2.5-ön magasról szarik az ICM-re még FT-n is, mert $-ban annyira kicsi az eltérés, hogy még nagyon nem kell azzal kalkulálni (pedig sztem a kifizetési struktúra a buy-inhez képest hasonló minden szinten). Ezzel együtt a döntő asztalon mindenképpen szükséges az ICM-modellel foglalkozni.
    Tehát a coachod azt mondja, hogy -EV dolgokat is bevállal, mert mindegy neki, hogy egy pushal nyer vagy veszít mondjuk 30 centet a nyereményalapból? Érdekes megközelítés, bár úgy tudom a sok -EV összeadva buktát eredményez még akkor is ha az kicsi pénz valamint egy jó játékosnak a +EV szituációkat kell keresnie.

    Kicsit olyan érzésem van, mintha NL1000-es reg azt tanítaná az NL10-en játszó tanítványnak, hogy adja meg nyugodtan a river all-int hisz' hosszú távon csak 50 centet veszít. Ez persze semmi, de egy 5bb/100-as tanulónak 100* leosztást kell lejátszania, mire ezt az "apró" buktát visszahozza. ICM ugyanígy működik.

    Idézet CantusPutnok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy technikai jellegű kérdés: mihez igazítjátok a push/fold range-eteket, ha saját stacketeket nézitek (feltéve, hogy mindenkinek több van, mint neked)? Nagyvakkal számoltok, vagy M-el? Alapvető különbség van a két stratégia között. (Én egyébként utóbbi szerint számolok)
    Igaz kisebb mezőnyű sng-t játszom, de alapvetően ugyanaz a hozzáállás. Én itt true BB-t nézek, tehát a kezdő pot 2/3-a, ebben benne van az ante is, míg tisztán a BB számításban nincs benne.

    *javítva
    Utoljára módosítva: trixilw által: 2012. 01. 10. 14:35

  4. #14
    Team Hero Coach trixilw avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 27.
    Hely
    Gőzbe borulva
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet Krono eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    2eseken olyan gyenge a mezőny, hogy az számára többet érhet, ha mondjuk ft-n dupláz és tudja terrorizálni az asztalt, eléggé nagy edge van a többiek felett, mivel egy átlag 2es játékos nincs tisztában semmilyen range-dzsel, így növelheti eléggé erőteljesen a stackméretét
    Ez természetesen minden alacsony tétű sng-n igaz viszont az ilyen future EV megmozdulások eléggé haladó gondolkodást igényelnek.

  5. #15
    Fáradhatatlan grinder hosocske avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    993

    Alapbeállítás

    [QUOTE=trixilw;402488] Ez persze semmi, de egy 5bb/100-as tanulónak 500 leosztást kell lejátszania, mire ezt az "apró" buktát visszahozza.

    100 leosztást kell játszania

  6. #16
    Team Hero Coach trixilw avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 27.
    Hely
    Gőzbe borulva
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet hosocske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    100 leosztást kell játszania
    Tudom, hogy hülye vagyok, nem kell még hangoztatni is

  7. #17
    Lelkes újonc poker18g avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 14.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    93

    Alapbeállítás

    Figyelembe kell venni, egyértelműen.
    @Krono: ha 2+2n miért írogatod a handekhez, hogy guys, icm factor? Én nem szeretném felhívni rá a figyelmüket játszanak továbbra is chipev szerint. A konkurenciát ne csináld magadnak, az rendben van, hogy itt pár emberrel elemzel, de nemzetközi fórumokon nemhiszem, hogy ezt kéne csinálni.
    Dinokaposvar likes this.

  8. #18
    Fanatikus tag bnas avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 20.
    Hely
    KAmut
    Hozzászólások
    302

    Alapbeállítás

    Idézet poker18g eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Figyelembe kell venni, egyértelműen.
    @Krono: ha 2+2n miért írogatod a handekhez, hogy guys, icm factor? Én nem szeretném felhívni rá a figyelmüket játszanak továbbra is chipev szerint. A konkurenciát ne csináld magadnak, az rendben van, hogy itt pár emberrel elemzel, de nemzetközi fórumokon nemhiszem, hogy ezt kéne csinálni.
    +1 :P

  9. #19
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 02. 22.
    Hely
    Ungvar
    Hozzászólások
    282

    Alapbeállítás

    Idézet poker18g eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Figyelembe kell venni, egyértelműen.
    @Krono: ha 2+2n miért írogatod a handekhez, hogy guys, icm factor? Én nem szeretném felhívni rá a figyelmüket játszanak továbbra is chipev szerint. A konkurenciát ne csináld magadnak, az rendben van, hogy itt pár emberrel elemzel, de nemzetközi fórumokon nemhiszem, hogy ezt kéne csinálni.
    +1111

  10. #20
    Újonc
    Csatlakozott
    2011. 12. 14.
    Hozzászólások
    26

    Alapbeállítás

    Idézet knockout eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    +1111

    +1111111111

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •