Oldal: 94 / 240 ElsőElső ... 44849293949596104144194 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 931 - 940 (2391) összesen
Like Tree112Likes

Téma: Általános számítástechnikai segítség

  1. #931
    Fanatikus tag Coix avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    472

    Alapbeállítás

    Idézet tilted eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    érdekes hogy akkor nem voltál itt mikor segítség kellett volna, viszont kritikát egyből tudtál fogalmazni, mellesleg javarészt olyan dolgokról ami szemléletmód kérdése.
    A kolléga ezt a kérdést feltette a Milyen konfigot vegyek? topikban is, ott is válaszoltam neki (ott special pont a keret felső határát céloztam be, pont amiatt, hogy egy másik megközelítést is lásson, mint az ottani másik javaslat). Egyébként milyen gyorsan kell válaszolnom ahhoz, hogy ne érezd túl későinek a hozzászólásomat?

    amd-t nem erőltetnék, az i3/i5-t jóval jobbnak tartom, a grafikus chipet pedig hiába hozod fel, játékra nem fogja használni, az integrált pedig bőven elég minden másra.
    Ha arról van szó, hogy teljesítményt akarunk, akkor az Intel proci jobb. Ha arról van szó, hogy ugyanazt a teljesítményt hol kapjuk meg olcsóbban, akkor az AMD-nek áll a zászló (bár már nem annyira, mint pár éve). Különösen igaz ez akkor, ha nem csak processzorerőben gondolkodunk, hanem a platform egészének a használhatóságában.

    Ha a későbbiekben bármi egyébre szeretné még használni a gépet, akkor ennek nem a proci ereje lesz a szűk keresztmetszet (mert annak jellemzően 10%-át fogja csak kihasználni), hanem a grafikus chip teljesítménye. Emiatt szerintem jobb választás az AMD megoldása. Ha nem integrált megoldásban gondolkodik, akkor egy i3-as proci és egy dedikált videkoártya a jobb választás (de ez plusz pénz).

    Ami pedig a szemléletmódot illeti, én úgy gondolkodom, hogy nem fizetek azért, amit nem használok ki. Egy átlagembernek az igényeit egy 5-éves proci is ki tudná szolgálni, a chipszetre és a grafikus képességekre ez már sokkal kevésbé igaz. Túl van misztifikálva a proci fontossága. Érdemes lenne kitenni a desktopra egy kijelzőt, hogy mikor mennyi processzorkapacitás és memória van épp használatban, sokan meg lennének lepve...

    A HDD most nagyon drága. Emiatt merészeltem felvetni, hogy ha csak adattárolásra lesz használva, akkor érdemes lehet a kicsit lassúbb, de esetleg pár ezressel olcsóbb 5400rpm-es változatok közül választani.

    És nehogy már megsértődj amiatt, mert nekem más véleményem van, mint neked. Javasolj, érvelj, a kolléga meg majd dönt, hogy neki mi a fontos.

    Abban szerintem egyetértünk, hogy azokra a célokra, amire neki kell, szinte nem is tud olyan gépet venni, ami nem lenne elég, bármit is választ.
    Utoljára módosítva: Coix által: 2012. 01. 22. 20:06
    (nem kötekszem, csak kérdezek...)

  2. #932
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2011. 12. 11.
    Hely
    hu
    Hozzászólások
    371

    Alapbeállítás

    isten ments hogy megsértődjek, a másik topikot nem követtem. köszönöm a korrekt választ.

  3. #933
    Őstag Morzdomigron avatara
    Csatlakozott
    2009. 06. 27.
    Hozzászólások
    1.080

    Alapbeállítás

    Idézet Morzdomigron eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tudtok ajánlani egy szervizt Budapesten, ahol megnéznék a routerem és vállalnak üzembe helyezést?
    Bump!
    Mama azt mondta: varázsló az, aki varázsolni tud!

  4. #934
    Fáradhatatlan grinder BMWE46 avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 28.
    Hozzászólások
    556

    Alapbeállítás

    Idézet Defcom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Üdv!

    Tudna valaki segíteni összeállítani egy ****ányos kis gépet az Ipon.hu-ról? Sajnos nem értek hozzá, hogy miből-mit vegyek.

    Szóval a gépre kb 100-110k körül szánnék, és leginkább multitasking-ra kell
    (Hm + kliens + 12+ asztal + winamp + mozilla + 1-2 progi). Semmilyen játékkal nem játszok, úgyh kb csak ezekre, meg filmnézésre fogom használni. Ja és egy kisebb méretű SSD-t szeretnék bele a rendszernek (Win7 + HM)

    Köszönöm a segítséget!
    Itt kérdezz rá: Milyen asztali gépet vegyek? - Olvasd el az elsÅ‘ hsz-t ! - PROHARDVER! Hozzászólások

  5. #935
    Fáradhatatlan grinder BMWE46 avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 28.
    Hozzászólások
    556

    Alapbeállítás

    Idézet Morzdomigron eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bump!
    Ugyan azt az oldalt javasolnám, mint az előző hsz-ben: Router gondok - PROHARDVER! Hozzászólások

  6. #936
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 09. 07.
    Hely
    Nyíregyháza
    Hozzászólások
    55

    Alapbeállítás

    Idézet Defcom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Üdv!

    Tudna valaki segíteni összeállítani egy ****ányos kis gépet az Ipon.hu-ról? Sajnos nem értek hozzá, hogy miből-mit vegyek.

    Szóval a gépre kb 100-110k körül szánnék, és leginkább multitasking-ra kell
    (Hm + kliens + 12+ asztal + winamp + mozilla + 1-2 progi). Semmilyen játékkal nem játszok, úgyh kb csak ezekre, meg filmnézésre fogom használni. Ja és egy kisebb méretű SSD-t szeretnék bele a rendszernek (Win7 + HM)

    Köszönöm a segítséget!
    A másik topikban azt írtad, hogy nincs szükséged hdd-re mert vagy 1 terás külső vinyód. Ha ez továbbra is megvan akkor semmiképp se vegyél most vinyót, őrült drága. Egyébként továbbra is azt ajánlom mint amit amásik topikban írtam.

    Tilted: Nem rossz a gép amit összeraktál, de van pár dolog ami szerintem nem stimmel. Egyrészt hogy nem 115k körül van hanem 140-145k. A táp elég drága ráadásul sok vele a probléma is. Olcsóbban lehet venni jobb minőségű tápot, vagy hasonló áron mérik a 400 wattos FSP Aurum Goldot, ami már tényleg nagyon jó. És az a ház, háát... szerintem inkább ipari hulladék mint a drága pénzért vett alkatrészek otthona..

    Egyébként igaza van Coixnak hogy az AMD integrált megoldása jobb, de szerintem ez defcom esetében nem mérvadó. Egyrészt az intel megoldása is elég mindenre játékon kívül (hd filmek meg ilyesmik), és ugye játék most nem szempont. Másrészt játékra az AMD megoldása sem jó önmagában, max komoly kompromisszumokkal. Így ebben az esetben az intel mellett tenném le a voksom. Nem vagyok egyébként sem intel, sem amd párti, nekem is amd-m van amúgy. (szerk.: tehát azért vennék intelt a helyében, mert processzor teljesítményben jobb, és talán valamivel kevesebbet is fogyaszt. egyébként abban is igazad van, hogy fölöslegesen erősek a mai procik, de ha már úgyis ki kell fizetni akkor mégiscsak azt érdemes amelyik jobban megéri )

    Ja és a memória. Ha most vennék gépet 8 gigát raknék bele. Az oké hogy jelenleg nincs rá szükség, de szerencsére az aráik alig emelkedtek, elég olcsón meglehet venni a 8 gigát. Nemsokára jön a Windows 8 kitudja milyen étvágya lesz, lehet hogy ott már jól fog jönni a 8gb. Másrészt én nyáron bővítettem 2 gigáról 4-re. Két év különbséggel vettem a kettőt, ugyan az a típusszámuk mégsem működtek együtt. Még a magasságuk sem egyezett. Az órajelek buherálásával tudtam csak életre kelteni a gépet. Tehát inkább most venném meg KIT-ben és akkor nem lehet gond.
    Utoljára módosítva: ThinkHuman által: 2012. 01. 22. 23:01

  7. #937
    Fanatikus tag Coix avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    472

    Alapbeállítás

    Idézet ThinkHuman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    tehát azért vennék intelt a helyében, mert processzor teljesítményben jobb, és talán valamivel kevesebbet is fogyaszt. egyébként abban is igazad van, hogy fölöslegesen erősek a mai procik, de ha már úgyis ki kell fizetni akkor mégiscsak azt érdemes amelyik jobban megéri )
    Én úgy gondolkodtam, hogy a gyengébb procit sem fogja kihasználni, úgyhogy annak a teljesítménye később sem lesz probléma. Ha fejleszteni akar később, akkor inkább a vga teljesítmény bizonyulhat kevésnek. Igazad van abban, hogy játékra egyik sem lesz alkalmas, de az AMD-ben több potenciál van multimédia tekintetében. Az én szememben egy AMD-s csomag kiegyensúlyozottabb előnyök tekintetében, nem vitatva azt, hogy az Intel processzorok nyers erőben előrébb vannak, és ahogy írtad, a fogyasztásuk is kedvezőbb egy kicsit.

    Ja és a memória. Ha most vennék gépet 8 gigát raknék bele. Az oké hogy jelenleg nincs rá szükség, de szerencsére az aráik alig emelkedtek, elég olcsón meglehet venni a 8 gigát. Nemsokára jön a Windows 8 kitudja milyen étvágya lesz, lehet hogy ott már jól fog jönni a 8gb. Másrészt én nyáron bővítettem 2 gigáról 4-re. Két év különbséggel vettem a kettőt, ugyan az a típusszámuk mégsem működtek együtt. Még a magasságuk sem egyezett. Az órajelek buherálásával tudtam csak életre kelteni a gépet. Tehát inkább most venném meg KIT-ben és akkor nem lehet gond.
    Ez jogos szempont lehet, a RAM modulok tényleg nagyon tudják egymást utálni. A későbbi bővítés valóban problémás lehet, szívtam már ezzel én is. De nehezen tudok elképzelni olyan helyzetet, amikor a 4GB RAM kevés lenne, én emiatt nem költenék 8GB-ra, ha nem muszáj. A Win8-at is kifejezetten erőforrás-takarékosnak tervezik, tableteken is futni fog, úgyhogy talán azzal sem lesz gond. De abban is igazad van, hogy ez viszonylag kis különbség a teljes költséget tekintve.

    Én csak saját tapasztalatot tudok mondani arról, hogy mennyire nem lehet kihasználni a mai gépekben rejlő kapacitást: most épp HD filmet kódolok (nem lejátszok), mellette megy a net, zenelejátszás, letöltés, böngésző, és egy RAR kicsomagolása egy 42GB-os Bluray lemezképnek. A (nem mai) 4magos procim 100% terhelésen van, a 4GB memória 78-80% van terhelve, a pagefile 16%-on van, és közben a gép akadás nélkül azonnal reagál mindenre (ez mondjuk sokban az SSD érdeme). Elindítottam a Google Earth-öt is, most lett 82% RAM használat. Azt sajnos nem tudom, egy HM vagy PT3 mennyire zabálja a memóriát, mert pókerezni nem ezen a gépen pókerezem, de nem hinném, hogy ne lenne nekik elég 4GB.

    Amit meg a memórián megspórolunk, azt elverhetjük egy jobb procihűtőre. Szerintem bármi jobb, mint a gyári hűtők. Ezt is érdemes lenne beleszámolni a konfig költségébe.
    (nem kötekszem, csak kérdezek...)

  8. #938
    Tag Defcom avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    115

    Alapbeállítás

    Köszi a kimerítő válaszokat! Végül ThinkHuman konfig-ja mellett döntöttem, kiegészítve Coix ötleteivel: Asrock u3s3, intel i3 2120-as procival, 64GB SSD, HDD nélkül, 4 giga Ram, Gigabyte Gz-m2 ház (nekem a mircoAtx elég, nem tervezem bővíteni), FSP táp, valamint egy Thermaltake procihűtő.
    A célnak tökéletesen megfelel, mégegyszer köszi a segítséget!

    Szép napot! Gl

  9. #939
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Idézet Defcom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi a kimerítő válaszokat! Végül ThinkHuman konfig-ja mellett döntöttem, kiegészítve Coix ötleteivel: Asrock u3s3, intel i3 2120-as procival, 64GB SSD, HDD nélkül, 4 giga Ram, Gigabyte Gz-m2 ház (nekem a mircoAtx elég, nem tervezem bővíteni), FSP táp, valamint egy Thermaltake procihűtő.
    A célnak tökéletesen megfelel, mégegyszer köszi a segítséget!

    Szép napot! Gl
    Kb ugyanez a konfigom, tökéletes pókerre.

  10. #940
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 09. 07.
    Hely
    Nyíregyháza
    Hozzászólások
    55

    Alapbeállítás

    Idézet Defcom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi a kimerítő válaszokat! Végül ThinkHuman konfig-ja mellett döntöttem, kiegészítve Coix ötleteivel: Asrock u3s3, intel i3 2120-as procival, 64GB SSD, HDD nélkül, 4 giga Ram, Gigabyte Gz-m2 ház (nekem a mircoAtx elég, nem tervezem bővíteni), FSP táp, valamint egy Thermaltake procihűtő.
    A célnak tökéletesen megfelel, mégegyszer köszi a segítséget!

    Szép napot! Gl
    Remek gépet vettél!

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •