Oldal: 11 / 13 ElsőElső ... 910111213 UtolsóUtolsó
Eredmény: 101 - 110 (121) összesen
Like Tree1Likes

Téma: Full HD TV - ki mit ajánl?

  1. #101
    Fanatikus tag eduard avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 14.
    Hely
    h
    Hozzászólások
    213

    Alapbeállítás

    Idézet Morzdomigron eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És mit csináljak azzal, hogy a kép nem teljesen tölti ki a képernyőt? A képarány automatán van, igazából nem vészes, úgy tűnik minden a helyén van, csak egy fél-egy centis sáv marad minden oldalon kitöltetlenül.
    amikor a számítógépedet dugod rá? nekem ati videókártyám van és ha installálom az ati szoftverét akkor abban van egy ilyen funkció (nem tom hogy hívják) hogy egy kicsit lehet növelni illetve csökkenteni a képet a tv-hez. nálam ez volt a megoldás.

  2. #102
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Idézet Morzdomigron eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És mit csináljak azzal, hogy a kép nem teljesen tölti ki a képernyőt? A képarány automatán van, igazából nem vészes, úgy tűnik minden a helyén van, csak egy fél-egy centis sáv marad minden oldalon kitöltetlenül.
    nézd meg a tv beállításokat, van olyan, hogy levágás nélküli kép, 16:9, zoom stb.
    Nekem pl. a pc-hez levágás nélkülire állítom a tv-t, míg tv boxhoz az "eredeti"-t, ami pont ezt az 1 centis sávot vágja le, ahol zavaró kép jelenik meg a széleken. Filmhez meg attól függ milyen a képarány, lehet hozzá igazítani a "zoom" módnál, ha ki akarom tölteni a fekete helyeket a képen.

    Namost ahogy te írtad, neked mást jelentenek ezek (minden tv-nél más...), neked nem a "levágás nélkül" opciót kell választanod, hanem 16:9 vagy ilyesmi, próbálgasd.

    Én is találtam videókártya driverében ilyen beállításokat, de azon keresztül beállítva szerintem romlik a kép minőség, azt hagynám eredetin.
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2012. 02. 02. 18:08
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  3. #103
    Tag
    Csatlakozott
    2010. 09. 06.
    Hely
    Szarvas
    Hozzászólások
    147

    Alapbeállítás

    Hi.Nekem egy 5500-ás smartom van.Teljesen megvagyok vele elégedve.Sőt!
    Szuper a kép és a smart funkciói is vagányak.Csak ajánlani tudom.

  4. #104
    Fanatikus tag Coix avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    472

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha minőségprobléma van egy filmnél, azt a lejátszó követi el, nem a kábel tehet róla. Nem mindegy melyik milyen filmhez használod, mennyire friss, meg általában a netre feldobott bluray filmek is már "butítottak", hogy ne haladják meg a 20-30 gigát, ezért a számítógépről filmnézés sokkal több beállítást igényel, mint egy ****a médialejátszó, és valszeg akkor sem éri el azt a képminőséget, amit egy kifejezetten erre a célra gyártott profi médialejátszó tud egy hibátlan bluray lemezel, mint a Popcorn.
    Én több dolgot másképp gondolok. Én például soha nem vennék külön médialejátszót. Ha a számítógép rá van kötve a tévére, és azzal játdszod le a filmeket, az sokkal jobb megoldás.

    A médialejátszó lassú, főleg, ha több filmet is tárolsz rajta, és böngészni akarsz köztük. Buta, mert ha egy film nem standard paraméterekkel van kódolva, akkor egyszerűen nem tudja lejátszani. Ha a kódolás nem követi pontosan a HD profilbeállításokat, mondjuk a referencia frame száma eggyel több, mint amit a standard leír, akkor más nem tudja lejátszani. Egy számítógép ezzel nem szórakozik. Ha a feliratfájl nem a megfelelő kódolással van elmentve (UTF-8, Unicode, ANSI közül nem a megfelelő), akkor az is szívás. A médialejátszó csak egy buta céleszköz, úgyhogy szerintem pénzkidobás.

    Kép és hangminőségben sem jobb, a képminőség csak a forrásfájl minőségén múlik. A tévé képjavító algoritmusa tud javítani a gyengébb minőségű, kisebb felbontású videókon, de ezt is érdemes lehet a számítógépre bízni. Bár ha a videofájl 1080p minőségű, akkor erre nincs szükség.

    Egy Bluray film eredeti minőségben 20-30GB. Ha ennél nagyobb, az általában az extrák és a sok hangsáv miatt van. A Bluray lemez eredetileg is h264 tömörítéssel van, úgyhogy az is veszteségesen tömörített kép. Ha ebből átkódolsz egy kb 12-15GB méretű fájlt (10 000 kbps minőség felett), abban csak a "vájtszeműek" vesznek észre minőségromlást.

    A beállításokkal sincs sok gond, csak nem szabad minde hülye codec-csomagot feltelepíteni. A számítógépen bármit le tudsz játszani. Egy médialejátszón nem.

    Én mindenkit lebeszélnék a médialejátszó vásárlásáról, tényleg csak pénzkidobás.

    Bár ha valaki 700MB AVI fájlokat néz HD tévén (láttam már ilyent...), azon nem lehet segíteni...

    Ez csak az én szubjektív véleményem...
    (nem kötekszem, csak kérdezek...)

  5. #105
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Coix, mindenben egyetértek veled
    Pc minden szempontból sokkal jobb nekem is, mindenre találtam megoldást, amit le akartam játszani, és nem panaszkodok a minőségükre.

    Az olcsóbb hdmi kábeleket is emiatt említettem, hogy semmi probléma velük, fölösleges drágábbat venni, ha a kép minőségét nézzük, a forrás, a lejátszók és megjelenítők sokkal nagyobb szerepet játszanak, mint a kábel, és azt is alig lehet érzékelni.
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2012. 02. 02. 19:40
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  6. #106
    PA addict zoltanh avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 16.
    Hozzászólások
    3.888

    Alapbeállítás

    Én mindenkit lebeszélnék a médialejátszó vásárlásáról, tényleg csak pénzkidobás.
    Ehhh, ez így ***** meredek. Nekem pl a PC nem a nappaliba van! Külön laptopot nem fogok arra venni, hogy majd arról menjen a nappaliba a lejátszás!
    Pc-el ellentétbe ezek a kis kütyük pár wattot fogyasztanak!
    Nekem eddig asus o playem volt sacc-ra 100ból 95-öt videót tuti lejátszott.
    Most váltottam egy komolyabb lejátszóba Himedia 900B. Még nem teszteltem túl sokat, de olyan videót is simán lejátszott ami más médialejátszón ugyan ment de akadt a hang elcsúszott a kép stb.
    Jah és ha leülök filmezni akkor én távirányítóval szeretem kiválasztani azt amit néznék. Ne legyen már pluszba még ott egy billentyűzet vagy egér.
    1éve vettem 2K ft-ért lidl-be világítós, betanítható távirányítót. Erről kezelek mindent. Nekem nagyon megérte

  7. #107
    Őstag Morzdomigron avatara
    Csatlakozott
    2009. 06. 27.
    Hozzászólások
    1.080

    Alapbeállítás

    Azt meg lehet valahogy csinálni különböző képarányú eszközöknél, hogy ugyan azt mutassa, de a megfelelő arányban? Megfelelő alatt azt értem hogy az egyik 4:3 a másik widescreen. Olyat tud hogy mindkettő 4:3, de az nyilván nem jó.
    Mama azt mondta: varázsló az, aki varázsolni tud!

  8. #108
    Őstag Morzdomigron avatara
    Csatlakozott
    2009. 06. 27.
    Hozzászólások
    1.080

    Alapbeállítás

    Azt hittem hogy itt említettem hogy HDMI-vel összekötött PC-TV képe néha türkisz-rózsaszín árnyalatú lesz. Mindegy, ez a stájsz. Ezt egy 7.5 méteressel csinálta, ember a boltban azt mondta, hogy 5m felett elő szokott fordulni. Na, akkor rendeltem egy jelerősítőt, összekötöttem egy 5 és 2 méterest, de így is ugyan az a tünet. :S Ötlet?

    Most monitorkábellel (nemtom mi a rendes neve) van rádugva, ez nyilván most jó, de azért nagy különbséget látok a HDMI meg e között. Nevén nevezve jobbnak látom a kontrasztot + ugye HDMI vitte a hangot is. A kontrasztba törődjek bele, vagy esetleg egy újabbal ez orvosolható (a monitorkábel 5+ éves), illetve hanghoz mi kell? (PC-TV összekötéshez)
    Mama azt mondta: varázsló az, aki varázsolni tud!

  9. #109
    Őstag Shaikon avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 15.
    Hozzászólások
    1.534

    Alapbeállítás

    Idézet Coix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én több dolgot másképp gondolok. Én például soha nem vennék külön médialejátszót. Ha a számítógép rá van kötve a tévére, és azzal játdszod le a filmeket, az sokkal jobb megoldás.
    Ez szerintem nem igaz. A médialejátszóknak spesifikus csipjük van (sigma,realtek,) ami a médialejátszást segiti.1x néznéd meg ugyanazt a filmet pc-n és mondjuk Dune-n ,szerintem többet nem néznél pc-n filmet.+ a fogyastás +a hang (alapzaj) sem mellékes.1 30-40k ért kapható ASUS - Multimedia- ASUS O!Play HD2 +vincsi teljesen jó megoldás
    Utoljára módosítva: Shaikon által: 2012. 05. 09. 19:06
    Te Gazsi indulsz a romatriatlonon?
    Milyen az tesó?
    Lefutsz a tóra ,úszol egyet és hazabiciklizel.

  10. #110
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    30-40Kból kapsz egy passzív táp + procihűtő kombót is, ha csak a zaj zavar

    Idézet Shaikon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez szerintem nem igaz. A médialejátszóknak spesifikus csipjük van (sigma,realtek,) ami a médialejátszást segiti.1x néznéd meg ugyanazt a filmet pc-n és mondjuk Dune-n ,szerintem többet nem néznél pc-n filmet.+ a fogyastás +a hang (alapzaj) sem mellékes.1 30-40k ért kapható ASUS - Multimedia- ASUS O!Play HD2 +vincsi teljesen jó megoldás
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •