Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (31) összesen
Like Tree5Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2012. 02. 02

  1. #21
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2011. 05. 25.
    Hozzászólások
    83

    Alapbeállítás

    Nem olyan easy bet-fold, sőt, szerintem ez hibás lépés. Mit adsz a kezébe ami ver ilyen line mellett? Vannak ugyebár a nutflössök, de az nagyon szűk range, mivel K9cc csak nem callol preflop, és ugye a Ac lent van, ezért marad a KQcc, KJcc, K10cc, de a K10cc (sőt, a másik kettő is) elég megkérdőjelezhető játék egy TAG-nak minősített ellenféltől. Szerintem ezekkel is legkésőbb turnön akcióba lendülne, kisebb flössel még korábban is. Szettekkel szintén reraiselt volna a board miatt, vagy ha nem emelt korábban, akkor most sem fog. Egyszerűen nem lehet elégszer nála olyan lap ami miatt ezt el lehet engedni, legalábbis én így gondolom (bár az is igaz hogy kb 500handet cashgameltem életemben). Ezt nem lehet dobni ilyen line mellett, teljesen más lenne a szitu ha az az Ac mondjuk Kc lenne a boardon. Miért slowplayelne akármilyen flösst vagy nagyobb szettet ezen a boardon ilyen deepen? Vannak action-killer lapok amivel értéket veszíthet ha flösse van, meg hát a szettek is adni fognak legalább egy reraise-t az equity miatt, szóval nem áll össze a kép. Erre adjatok választ, akkor talán én is rájövök arra hogy ezt miért kéne dobni, de addig nem nagyon vagyok hajlandó elhinni a történetet.
    MrCharger426 likes this.

  2. #22
    Őstag NovaTerra avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 02.
    Hozzászólások
    1.101

    Alapbeállítás

    Idézet Sandrino eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Erre adjatok választ, akkor talán én is rájövök arra hogy ezt miért kéne dobni, de addig nem nagyon vagyok hajlandó elhinni a történetet.
    Előtted leírták. Azért jó a bet-fold, mert értéket nyerünk riveren, viszont raiselni egy TAG játékos, lényegében csak nutsal vagy nagyon nuts közeli lappal fog. Az ő szemszögéből is nézd meg a handet. Te 3 utcán át beteltél, elég erős kezet reprezentálsz.

  3. #23
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2011. 05. 25.
    Hozzászólások
    83

    Alapbeállítás

    elolvastam amit előttem írtak, és annyira jöttem rá, hogy ez egy tökéletes blöffszituáció, amit az is mutat, hogy hányan bet-foldolnának a szavazók közül. ezt egy fishnek inkább eldobnám, mint egy jó TAG playernek. itt még AA-t, kisebb flössöket is dobat ha jó játékosnak tart minket, szóval nagyon szűk range-el tudunk csak tartani, szóval akármit reprezentálunk, annak nagy része bet/foldot játszik. ez nem tűnt fel eddig senkinek? én főleg ezért nem dobnám el. itt rengeteget számít a leveling/metagame, és a megadott információk szerint egy jó játékos ellen vagyunk, aki valószínűleg olyan lappal ami ver minket már rég visszaemelt volna, és inkább itt fog blöffölni, mert itt a legolcsóbb (flopon raise + 2 barrel, vagy turnön raise és még egy barrel drágább ennél a megoldásnál)

  4. #24
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Bet/Call-t tippeltem a river K miatt. Hogy két párral is visszaemelhet riveren. Habár AK-al flopon jó eséllyel visszaemelt volna.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  5. #25
    Fanatikus tag imTheDoctor avatara
    Csatlakozott
    2011. 11. 14.
    Hozzászólások
    372

    Alapbeállítás

    Sandrino, mondd h te is a ch/c-t választottad és nem vagyok egyedül!

  6. #26
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Sandrino,

    képzeld magad az ellen helyébe. Ő azt látja, hogy nagyon erős kezünk van, amibe simán belefér egy flöss. Ha nincs flösse, akkor a river hívásunkra miért emelne vissza? Azért, mert azt gondolja: ha neki nincs flösse, talán nekünk sincs és akkor eldobatja blöffel a riveren?

    Találkoztam minap egy játékossal (cg 6max), aki minden olyan esetben emelt, vagy visszaemelt riveren, amikor úgy gondolta, hogy az ellenfélnél nincs ott a nut és el tudja dobatni a lapját. Másfél óra alatt 3,5 beülőt nyertem tőle, a 4. nullázás előtt parti közben távozott az asztaltól

    De ő nem TAG játékos volt (mint a feladványban), hanem egy hal...

  7. #27
    Fanatikus tag kistaska avatara
    Csatlakozott
    2011. 12. 01.
    Hely
    Érd
    Hozzászólások
    275

    Alapbeállítás

    Sandrino +++

    Szerintem is igazad van. A leírtak alapján 10 öl kétszer ha vesztenénk,nyolcszor néznék 1 Ax. Arra lennék kíváncsi,hogy nap mint nap hány olyan TAG játékossal játszotok aki nem építi a kasszát nyerő lapokkal?Szerintem az a kettő a tiből.Vajon, hány TAG játékos callol végig A-K val és nem emel vissza mert lent van a szín? Azt hiszem ebben egyet értünk,hogy nagyon sok.
    Általában egyet értek azzal ,hogy dobni kel 1 TAG all-in re. Viszont ezek a partik 90% ban teljesen másképp és más dinamikában zajlanak.

  8. #28
    PA addict SajtiEgon avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 06.
    Hely
    Cheesewick
    Hozzászólások
    2.070

    Alapbeállítás

    Én speciel azt gondolom, hogy enemi kb. ugyanazzal a range-dzsel fog check/call esetén hívni, mint amivel bet/fold esetén csak megadna.
    "Egon, ez piszok jó!"

  9. #29
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 22.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    781

    Alapbeállítás

    Idézet imTheDoctor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sandrino, mondd h te is a ch/c-t választottad és nem vagyok egyedül!
    Régebben én is sokszor játszottam ilyen szitukban c/c riveren,elég sok idő telt el mire rájöttem h a bet/fold a standard.Persze szigorúan csak is jó tag játékosok ellen.Agróbb fishek ellen itt a c/c biztos többet hoz a konyhára.

  10. #30
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet Sandrino eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    elolvastam amit előttem írtak, és annyira jöttem rá, hogy ez egy tökéletes blöffszituáció, amit az is mutat, hogy hányan bet-foldolnának a szavazók közül. ezt egy fishnek inkább eldobnám, mint egy jó TAG playernek. itt még AA-t, kisebb flössöket is dobat ha jó játékosnak tart minket, szóval nagyon szűk range-el tudunk csak tartani, szóval akármit reprezentálunk, annak nagy része bet/foldot játszik. ez nem tűnt fel eddig senkinek? én főleg ezért nem dobnám el. itt rengeteget számít a leveling/metagame, és a megadott információk szerint egy jó játékos ellen vagyunk, aki valószínűleg olyan lappal ami ver minket már rég visszaemelt volna, és inkább itt fog blöffölni, mert itt a legolcsóbb (flopon raise + 2 barrel, vagy turnön raise és még egy barrel drágább ennél a megoldásnál)
    Mégis mit adsz a kezébe, amivel blöffölni tud? Te itt pl 2párt blöffbe fordítasz?
    kis seteket blöffbe fordítasz? Ha egy semiLAG itt beteli a rivert, akkor blöffbe fordítasz AQ, AJ-t?
    Mi lehet nála, amit blöffbe fordít/air? Elég szűk ez a range. Vagy úgy gondolod double floatolt 88-cal?
    AQ, AJ, 78, 89c, QTc, JTc, KQc, KJc lehet nála maximum amivel itt blöffölne.
    De TAGnál nem lesz 78o, 89o, QTo, KJo sem hinném, de JTo sem gyakran. AQ-val lehet 3betelne inkább, de még ha nem, akkor sem biztos, hogy blöffbe fordítana AQ, AJ-t...de mondjuk, hogy azokat mindig blöffbe fordítja, és KcQx, KxQc-t is. Ez nem olyan sok kombináció.
    Igaz, hogy nem gyakran ver ilyen eksön után, de még mindig gyakrabban, mint amennyiszer blöffölne
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •