Oldal: 4 / 7 ElsőElső ... 23456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (63) összesen
Like Tree4Likes

Téma: Gyilkos ösztön

  1. #31
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    Idézet imTheDoctor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    elég nevetséges példát hoztál.. de sztem meglepődnél a válaszokon
    miért szerinted mi kb? komolyan érdekel.
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  2. #32
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hipotetikus kérdés:

    Egy csoda folytán 100 000 bb deepen vagytok HU egy olyan játékos ellen, aki minden lappal open allin megy, mindkettőtöknél ugyanannyi zseton. A verseny winner takes all, 1 millió dolláros fődíjjal. Mi a megadó rangetek alja?
    AA ilyen deepen WTA-nál pedig próbálnám maximalizálni az esélyeimet.
    De szerintem még életemben nem játszottam WTA-t...pláne ilyen deepen
    Ahogy csökkenne az eff. stack, úgy szélesíteném a megadó rangemet.
    Szóval ha azt kérdezed, hogy milyen lappal adnám meg az első allint (feltéve ha láttam, hogy nem nézte meg a lapját, és utána minden körben vakon allin lesz), akkor az AA.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  3. #33
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    AA ilyen deepen WTA-nál pedig próbálnám maximalizálni az esélyeimet.
    De szerintem még életemben nem játszottam WTA-t...pláne ilyen deepen
    Ahogy csökkenne az eff. stack, úgy szélesíteném a megadó rangemet.
    Szóval ha azt kérdezed, hogy milyen lappal adnám meg az első allint (feltéve ha láttam, hogy nem nézte meg a lapját, és utána minden körben vakon allin lesz), akkor az AA.
    Ha szó szerint any2 allin van minden körben, akkor még ilyen deepen is meg lehet adni nyugodtan sokkal - sokkal lazábban is. De egyébként a példa teljesen irreális, ez a válasz meg rossz szerintem. És azt sem hiszem el, hogy első pushra dobnál egy KK -t (ami egyébként hülyeség is lenne).
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  4. #34
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha szó szerint any2 allin van minden körben, akkor még ilyen deepen is meg lehet adni nyugodtan sokkal - sokkal lazábban is. De egyébként a példa teljesen irreális, ez a válasz meg rossz szerintem. És azt sem hiszem el, hogy első pushra dobnál egy KK -t (ami egyébként hülyeség is lenne).
    Hát franc se tudja az esetek 15%-ában vagy jobb nálam, vagy 70-30-at játszok vele (Ax, AA). 300bb deepen mondjuk tuti snapcallozom KK-val, de 10K bb deepen...
    Amúgy ha Wizardba sikerült bevinnem rendesen, akkor elég érdekes dolog jött ki:
    Szerinte 46,8%-os rangel kéne callozni, ami masszív wtf és hülyeség imo.
    Valószínű QQ+, AK, talán JJ és AQ callozható, de én nit vagyok, kiülöm az ász párt, aztán az esetek 85%-ában kb 19,8K bb vs 200bb játszhatok tovább, ami kb mindig ship lesz.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  5. #35
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát franc se tudja az esetek 15%-ában vagy jobb nálam, vagy 70-30-at játszok vele (Ax, AA). 300bb deepen mondjuk tuti snapcallozom KK-val, de 10K bb deepen...
    Amúgy ha Wizardba sikerült bevinnem rendesen, akkor elég érdekes dolog jött ki:
    Szerinte 46,8%-os rangel kéne callozni, ami masszív wtf és hülyeség imo.
    Valószínű QQ+, AK, talán JJ és AQ callozható, de én nit vagyok, kiülöm az ász párt, aztán az esetek 85%-ában kb 19,8K bb vs 200bb játszhatok tovább, ami kb mindig ship lesz.
    miért lenne hülyeség? 100% -os rangeről beszélünk. elméletileg egy T9s is pluszos, nem hogy egy KK pl.
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  6. #36
    PA addict TheStig avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Helsinki
    Hozzászólások
    2.281

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    AA ilyen deepen WTA-nál pedig próbálnám maximalizálni az esélyeimet.
    De szerintem még életemben nem játszottam WTA-t...pláne ilyen deepen
    Ahogy csökkenne az eff. stack, úgy szélesíteném a megadó rangemet.
    Szóval ha azt kérdezed, hogy milyen lappal adnám meg az első allint (feltéve ha láttam, hogy nem nézte meg a lapját, és utána minden körben vakon allin lesz), akkor az AA.
    egyetértek!
    ha végtelenszer megismételjük a kisérletet, akkor az ICM calculator által kiszámolt rangel call. ha csak egyszer játszuk a versenyt, kiülöm az AAt.
    ><((((&#186;> <&#186)))>< ><((((&#186;> <&#186)))><
    ----------------------------------------------------
    tears will get you sympathy, sweat will get you results
    ----------------------------------------------------
    "nl10en nem kell wpzni" - titcar

  7. #37
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Idézet ZoliHUN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ezért nem szeretek már itt fórumozni.. kiragatsz vmit egy szövegből, aztán savazol egyet..
    "kivagyok ettől a "sitandgos icm baromságtól" volt idő a pókerben amikor nem volt ismeretes az icm.. akiben van egy kis sportoló ösztön az mindig nyerni akar. bár én messze vagyok a "nagyoktól" ahol elindulok mindig csak az első hely érdekel, minden más csalódás."

    Talán ennek a szövegnek a stílusa miatt savaznak. Egyáltalán nem úgy hangzott, mint egy vitaindítás. Sokkal inkább hangzott flegmatikus odaböfögésnek, amit sokan akik hosszú órákat töltöttek icm tanulással rossz néven vettek. Amilyen az adjonisten...
    Csuhi81 likes this.
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  8. #38
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha szó szerint any2 allin van minden körben, akkor még ilyen deepen is meg lehet adni nyugodtan sokkal - sokkal lazábban is. De egyébként a példa teljesen irreális, ez a válasz meg rossz szerintem. És azt sem hiszem el, hogy első pushra dobnál egy KK -t (ami egyébként hülyeség is lenne).
    Holden+1. Ha jól tudom 21x handenként lesz nálunk AA. 100k bb deepen ráérek kiülni. De tényleg értelmetlen a kérdés.
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  9. #39
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    A verseny megnyerésére akkor van a legtöbb esélyünk, ha megvárjuk az ászpárt. Ez a stratégia kb 80% esélyt ad a győzelemre.
    A példát azért hoztam fel, hogy lássuk, nem érdemes egy marginálisan +EV-s helyzet kedvéért feladni a jó eséllyel(a példámban 100%-kal) bekövetkező, sokkal profitábilisabb szituációkat.

  10. #40
    Őstag qwertibie avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 23.
    Hozzászólások
    1.494

    Alapbeállítás

    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A verseny megnyerésére akkor van a legtöbb esélyünk, ha megvárjuk az ászpárt. Ez a stratégia kb 80% esélyt ad a győzelemre.
    A példát azért hoztam fel, hogy lássuk, nem érdemes egy marginálisan +EV-s helyzet kedvéért feladni a jó eséllyel(a példámban 100%-kal) bekövetkező, sokkal profitábilisabb szituációkat.
    ha villain nem alkalmazkodik és továbbra is pushol any2-t akkor AA+ a range

Oldal: 4 / 7 ElsőElső ... 23456 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •