Oldal: 6 / 7 ElsőElső ... 4567 UtolsóUtolsó
Eredmény: 51 - 60 (63) összesen
  1. #51
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    Svodín
    Hozzászólások
    642

    Alapbeállítás

    Idézet Pepe05 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha nem olvastál bele, akkor mégis mire reagáltál így ha szabad tudnom? Pedig lehet hogy hasznodra vált volna
    Megint tévedésben vagy mert én a játékukat (ill. Ivey játéka miatt) játékosként ,,istenítem´´, nem az ilyen dolgai miatt.
    Na helyben vagyunk a minősítgetés, oltogatás, okoskodás az megy, de vitatkozni nem ilyenekkel kell hanem cáfolatokkal, indoklásokkal, magyarázatokkal.
    Nem szokásom ilyenek miatt haragot tartani, ez csak egy fórum.

    Csak a véleményem írtam,le nem kötelező,hogy érdekeljen,ahogy engem sem érdekel a tied.Nem idéztelek.
    Ha további kérdésed van légyszives ne itt hanem PMben tedd meg,de az se nagy baj ha nem teszed meg!

  2. #52
    Őstag Agitator avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 24.
    Hely
    Budaörs
    Hozzászólások
    1.234

    Alapbeállítás

    No offense, de az alábbit érdemes egy picit átgondolni:

    Amit a Tapie csoport most csinál az FTP-vel, az olyan, mint mikor te mondjuk veszel egy lakást. Nyilván nem csak bemész és megnézed hogy megvannak-e a falak, hanem átnézed az összes papírt, meg lecsekkolod az utolsó négyzetcentiméternyi parkettát is, hogy ne érjen semmi meglepetés.

    Lehet hogy a Tapie csoportnak simán megvan a pénze az egészhez (gyanítom másképp nem tárgyalnának), de miután hatalmas összegről van szó, nem szeretnének tisztázatlan viszonyokat. Ami szerintem teljesen érthető, főleg hogy nekik ez egy ÜZLET, amiből közép vagy hosszútávon pénzt szeretnének csinálni.
    Az pedig elég nehéz úgy, hogy minden héten valami hasonló 10-15-20milliós bazmeg becsap nekik.

    Innentől viszont tetszik vagy nem, szívük joga kifarolni a megállapodásból, ahogyan te sem veszel meg egy lakást, amiről útközben kiderül hogy az épület bontásra van ítélve...
    ReggieHammond: Hogy a f.szba tudtál megadni egy allint 5-3o-val??
    Agitator: Ez a levelling!

    www.agitatorcoaching.com - Another way to (bankroll) die

  3. #53
    Fáradhatatlan grinder Pepe05 avatara
    Csatlakozott
    2010. 07. 28.
    Hely
    Tvrdošovce
    Hozzászólások
    562

    Alapbeállítás

    Idézet torzon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csak a véleményem írtam,le nem kötelező,hogy érdekeljen,ahogy engem sem érdekel a tied.Nem idéztelek.
    Ha további kérdésed van légyszives ne itt hanem PMben tedd meg,de az se nagy baj ha nem teszed meg!
    A véleményed mások hozzászólásairól szólt(pl. nem érted hogyan gondolják úgy sokan, hogy...., nevetségesek egyes hsz-ek...), nem pedig csak általánosságban az ügyről, nem kell ahhoz idézni hogy tudni lehessen mire reagál valaki.
    Nem értem miért kellene PM-ben kérdezni vagy beszélni talán itt tilos?, de mindegy is részemről ennyi.

  4. #54
    Fáradhatatlan grinder Pepe05 avatara
    Csatlakozott
    2010. 07. 28.
    Hely
    Tvrdošovce
    Hozzászólások
    562

    Alapbeállítás

    Idézet Agitator eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    No offense, de az alábbit érdemes egy picit átgondolni:

    Amit a Tapie csoport most csinál az FTP-vel, az olyan, mint mikor te mondjuk veszel egy lakást. Nyilván nem csak bemész és megnézed hogy megvannak-e a falak, hanem átnézed az összes papírt, meg lecsekkolod az utolsó négyzetcentiméternyi parkettát is, hogy ne érjen semmi meglepetés.

    Lehet hogy a Tapie csoportnak simán megvan a pénze az egészhez (gyanítom másképp nem tárgyalnának), de miután hatalmas összegről van szó, nem szeretnének tisztázatlan viszonyokat. Ami szerintem teljesen érthető, főleg hogy nekik ez egy ÜZLET, amiből közép vagy hosszútávon pénzt szeretnének csinálni.
    Az pedig elég nehéz úgy, hogy minden héten valami hasonló 10-15-20milliós bazmeg becsap nekik.

    Innentől viszont tetszik vagy nem, szívük joga kifarolni a megállapodásból, ahogyan te sem veszel meg egy lakást, amiről útközben kiderül hogy az épület bontásra van ítélve...
    Hát azért az nagyon más eset, mert ahhoz annak a lakásnak elég problémásnak kellene lenni és a vásárlónak pedig tisztában kell lennie azzal hogy mire vállalkozik a vétellel.
    A T.CS egy jövőbeli hozam reményében akar(t) befektetni egy nagyon problémás üzletbe, szóval nem az a gond hogy követelik a pénzt hanem hogy amire vállalkoztak az nem halad. Ezt a tartozásos dolgot vagy egyidejűleg kéne folytatniuk vagy a játékosok rendezése után, de nem szabadna ekkora kihatással lennie az eredeti tervre ami a vétel volt és a játékosok helyzetének rendezése(mert ha jól tudom erre vállalkoztak). A gond csak ott van hogy ők is tudják hogy azután meg már szinte kizárt hogy ezekből a pénzekből lássanak egy fillért is.

  5. #55
    Őstag Agitator avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 24.
    Hely
    Budaörs
    Hozzászólások
    1.234

    Alapbeállítás

    Idézet Pepe05 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát azért az nagyon más eset, mert ahhoz annak a lakásnak elég problémásnak kellene lenni és a vásárlónak pedig tisztában kell lennie azzal hogy mire vállalkozik a vétellel.
    A T.CS egy jövőbeli hozam reményében akar(t) befektetni egy nagyon problémás üzletbe, szóval nem az a gond hogy követelik a pénzt hanem hogy amire vállalkoztak az nem halad. Ezt a tartozásos dolgot vagy egyidejűleg kéne folytatniuk vagy a játékosok rendezése után, de nem szabadna ekkora kihatással lennie az eredeti tervre ami a vétel volt és a játékosok helyzetének rendezése(mert ha jól tudom erre vállalkoztak). A gond csak ott van hogy ők is tudják hogy azután meg már szinte kizárt hogy ezekből a pénzekből lássanak egy fillért is.
    A lakás példával csak azt akartam érzékeltetni, hogy ha nagy beruházásba fogsz, akkor jól körüljárod, és ötször is meggondolsz mindent.
    Azzal amit írsz meg részben egyet értek, de tudom, hogy a Tapie cs. hogyan érzi magát, mert csináltam hasonló üzlet-átvételt, és nincs annál borzasztóbb, mikor day-by-day ilyen ügyek ugranak elő valahonnan.
    16M $ pedig nem az az összeg még nekik sem, amit leírnak szívesen veszteségnek...
    ReggieHammond: Hogy a f.szba tudtál megadni egy allint 5-3o-val??
    Agitator: Ez a levelling!

    www.agitatorcoaching.com - Another way to (bankroll) die

  6. #56
    Fáradhatatlan grinder Pepe05 avatara
    Csatlakozott
    2010. 07. 28.
    Hely
    Tvrdošovce
    Hozzászólások
    562

    Alapbeállítás

    Idézet Agitator eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A lakás példával csak azt akartam érzékeltetni, hogy ha nagy beruházásba fogsz, akkor jól körüljárod, és ötször is meggondolsz mindent.
    Azzal amit írsz meg részben egyet értek, de tudom, hogy a Tapie cs. hogyan érzi magát, mert csináltam hasonló üzlet-átvételt, és nincs annál borzasztóbb, mikor day-by-day ilyen ügyek ugranak elő valahonnan.
    16M $ pedig nem az az összeg még nekik sem, amit leírnak szívesen veszteségnek...
    Megértettem már az előzőből is hogy mi volt a példád lényege. Azt elhiszem hogy nem túl kellemes de ilyen üzleteknél ilyenekre számítani lehet. És az FTP-vel kapcsolatban már azelőtt is hasonló hírek, sőt talán még ez a kölcsönös is, ha jól rémlik. Tulajdonképpen én is azt mondom hogy ez a lényeg, hogy nem szeretnének rögtön az üzlet elején veszteni azon, ezért nem haladnak tovább és megrekedtek. Nyilván ők is minél kevesebbet szeretnének most beleölni az üzletbe, hogy akár később minél nagyobb profit származzon belőle, ami üzleti szempontból maximálisan érthető, csakhogy nem ezt várták tőlük, na ez meg már egy másik történet.

  7. #57
    Őstag Agitator avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 24.
    Hely
    Budaörs
    Hozzászólások
    1.234

    Alapbeállítás

    Idézet Pepe05 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Megértettem már az előzőből is hogy mi volt a példád lényege. Azt elhiszem hogy nem túl kellemes de ilyen üzleteknél ilyenekre számítani lehet. És az FTP-vel kapcsolatban már azelőtt is hasonló hírek, sőt talán még ez a kölcsönös is, ha jól rémlik. Tulajdonképpen én is azt mondom hogy ez a lényeg, hogy nem szeretnének rögtön az üzlet elején veszteni azon, ezért nem haladnak tovább és megrekedtek. Nyilván ők is minél kevesebbet szeretnének most beleölni az üzletbe, hogy akár később minél nagyobb profit származzon belőle, ami üzleti szempontból maximálisan érthető, csakhogy nem ezt várták tőlük, na ez meg már egy másik történet.
    Hát nyilván nem ők a Terézanya Rt. szóval érthető a hozzáállásuk
    Reméljük a legjobbat a témában; mást nagyon nem lehet tenni.
    ReggieHammond: Hogy a f.szba tudtál megadni egy allint 5-3o-val??
    Agitator: Ez a levelling!

    www.agitatorcoaching.com - Another way to (bankroll) die

  8. #58
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Agi, ez inkább olyan, mint ha eladnák a cégedet, ahol alkalmazásban vagy, mert csődött jelentett, de lenne rá egy érdeklődő.
    A tárgyalás alatt elmondanák neki, hogy van pár dolgozó aki kapott munkáltatói kölcsönt (erre nem igen szoktak fedezetet, sőt kamatot sem kérni), de minden dolgozónak tartoznak x havi, különböző mértékű munkabérrel.
    Erre azt mondja, hogy OK, adna érte y millió forintot, mert szerinte jó ez a cég csak rosszul menedzselték. A felszámoló leteszi a cég adatait, ahol fel van tüntetve egy szép nagy összeg kintlévőségként, amit ilyen esetben először "megszüntetnek", hogy utána tiszta lappal indulhasson a cég. Kifizetik a hitelezőket (volt dolgozókat, állam bácsit, szállítókat), majd nyélbe ütik az adás-vételt. Nem mondhatod azt, hogy a 3 millió munkáltatói kölcsönt nem adod meg, mert tartozik neked a cég munkabérrel! A kölcsön visszajár, a béredet meg a felszámolás végén (az eladás előtt) kaphatod csak meg a befolyt pénzek arányában. Persze van rá esély, hogy visszaadod a 3 milliót és a neked járó 5 millió munkabérből csak 2-t kapsz meg, de ez itt mellékes.
    Örökös versenyfutás folyik a programozók és az Úristen között:
    A programozók igyekeznek minél nagyobb, jobb és idióta-biztosabb programokat létrehozni, az Úristen pedig igyekszik minél nagyobb és jobb idiótákat produkálni. ....Egyelőre az Úristen van nyerésben.

  9. #59
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Idézet pennywise eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Van olyan dolog amihez te nem értesz? Vagy ahol nem jártál/nem csináltál illetve nem tudod, hogy müködik?

    Úgy írsz le dolgokat, mintha ott ültél volna a tárgyalóasztalnál. Habár biztosan kiderül mindjárt, hogy valamelyik családtagod, aki amúgy az ukrán mafiának dolgozott be még a vietnámi háború alatt, az ott volt a tárgyalásokon és onnan vannak az infóid.
    rengeteg dolog van amihhez nem értek. Rengeteg olyan hely van ahol nem jártam, rengeteg mindent nem tudok hogy működik.

    nem úgy írtam le mintha ott ültem volna a tárgyaló asztalnál hanem úgy ahogy gondoltam. Soha egyetlen családtagom nem dolgozott semmilyen maffiának.

    Viszont Columbus világi cimborám. Ehhez mit szólsz?
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

  10. #60
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Idézet kistaska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "redoubtable"
    Feltűnően csak az egyik oldallal foglalkozol. Nem értem.Persze könnyen lehet ,hogy egy két dologban igazad van.De ezek az okok nem mentik fel a simlis síkastó csaló profit.Mond te mit tennél a bennragadt emberek képviseletében?Léteznek számodra egyáltalán?
    "törvénytelen amit a Tapie csoport művel" végül is csak az Amerikai ig minisztériummal egyeztek meg.lopni csalni vajon legális?Nagy szerencsének találom ,hogy te nem vagy benne 1 ilyen vezetőségben.....Igen tudjuk.... csak a pénzünk kel nem más.
    Nem csak az egyik oldallal foglalkozom. De ez a Tapie féle megnyílvánulás nem tetszik nekem. Nem kéne simlis csaló PROknak nevezni ezeket az embereket azért mert a francia maffia azt állítja hogy tartoznak nekik (FTP nek). Én csak annyit mondtam ,hogy ezt támasszák alá dokumentumokkal. (PL Matusow azt állítja nem tartozik, Tapiének már nyilvánosságra kellett volna hoznia a bizonyítékot ellene)

    Nem feltételezem azt ezekről a játékosokról hogy nem fizetnék ki a pénzeket amikkel tartoznak. Sőt biztos vagyok benne hogy ha jogos a tartozás ki fogják fizetni!

    Nem tudom hogy mit kéne tenni azért hogy a terem minnél hamarabb újra tudjon indúlni. De szerintem nem ezt csinálnám hogy a médiában mocskolódnék, mert az nem túl jó reklám ha jogos a követelés ha nem!

    Egyébként ha az USA nak olyan fontos lenne a játékosok pénze/érdeke akkor már régen börtönben lenne a teljes vezérkar. 400M$-t tüntettek el és élnek mint hal a vízben. Majd valaki fog kapni 2 évet miatta. Ennek a pénzek a 10 ed részéért bemegyek 5 évre már holnap.
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

Oldal: 6 / 7 ElsőElső ... 4567 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •