Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (23) összesen
  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2012. 02. 21

    Lapok:
    Játék:NLHE CG
    Játékosok:6 fő
    Pozició:SB
    Kis vak:$1
    Nagy vak:$2
    Online pókerezel egy SH asztalon 100 nagyvak mélyen. Preflop UTG emel 6 dollárig. Előtted mindenki dob, te a megadás mellett döntesz. Így tesz a weaktight nagyvak is. A flopra Q94 érkezik. A checkek után UTG 14 dollárt betel a 18 dolláros potba. Te megadsz, a nagyvak pedig dob. A turn egy 3h. A pot $46. Mi a terved? Infó az ellenfélről: UTG egy jó lag. Magasabb téteken is rendszeresen megfordul és nyer. Minket szintén agresszívnak gondol. Látott már tőlünk blöfföt.

    Tovább a partihoz

  2. #2
    Tag weeee7 avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 27.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    120

    Alapbeállítás

    Na ez végre egy érdekesebb feladvány, én a c/c mellett döntöttem. A c/r is tetszik, de egy kicsit talán jobban preferálnám azt a linet, ha hátrébb lenne az akció (bár persze akkor esélyes, hogy pre le3beteltük volna AQ-val).

  3. #3
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Azért ezt megizzadtam végül énis c/c mellett döntöttem, bár egy kicsit weaknek érzem.
    Bet-call spewy, nem hiszem, hogy annyi draw/air lenne egy jó LAG ai rangében, hogy megérje...meg tök értelmetlen egy totál blanken beledonkolnunk.
    Bet-fold értelmetlen. Túl erős a lapunk ehhez. Visszatolhatja gyengébb valueból (KQ pl), semiblöffből (cdraw-k), air is esetleg (mondjuk AK).
    CR pedig azért nem tetszett mert nem hiszem, hogy túl sok nálunk rosszabb bluffcatcher lenne egy UTG rangében. Esetleg KQ, taláááááán QJ (de akkor max QJs), JJ, TT, ha pretty loose, akkor esetleg A9. Viszont QQ+, 99 ver minket (mondjuk ez nem túl sok kombó, de ezekkel biztos callol, míg TT-vel nem tuti, és szerintem nem nyit QJ, A9, szóval KQ, talán JJ, TT bluffcatchel csak). Ha mondjuk CO-ból emelt volna, és csak flatelünk, akkor én is CR-felé hajlok, mert sokkal több lappal tud bluffcatchelni.

    C/c-ben meg az nem tetszik, hogy nincs semmi kontrollunk a parti alatt. Nekem mindig is nagyon weak játéknak tűnt. Csak olyan rivereken fog barrellezni, és olyan size-zal, amik nekünk nagyon kellemetlenek (K, talán J, T, 8, minden pikk). Nem biztos, hogy rámegy a thin valuera KQ, JJ, TT. Blank riveren ha donkolunk az wtf? Nem fog bluffcatchelni, mert busted draw-ink nem nagyon lesznek (max cdraw), de azokkal nem is nagyon hívnánk, és nem hiszem, hogy olyan gyakran double floatolnánk (mondjuk nem rossz flop rá).

    És ez egy ékes példája, hogy miért is iszonyat szar egy jó LAG ellen játszani OOP, van egy egész erős handünk, megkaptuk rá a kb dreamflopot, és még így is nehéz helyzetben vagyunk
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  4. #4
    Fanatikus tag aprajafalva avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 07.
    Hely
    BP/Hévíz/Debrecen
    Hozzászólások
    310

    Alapbeállítás

    Èn is a check/call-t vàlasztottam,bàr a magyaràzat alapjàn a check/raise mostmàr jobban tetszik.

  5. #5
    Őstag RegGeri avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 03.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    Jó feladvány, de én a közelében sem jártam a megoldásnak. Talán pont az ilyen helyzetekben döntök rosszul, és többek között ezért nem nyerek stack-eket mostanság.
    "Ha meg megad, akkor várjuk a csodát." szekelygore

  6. #6
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Két treffel a kézben két pikkes flopot látva nem úgy fogalmaznék, hogy ez a kb. álomflop, még akkor sem, ha TPTK van nálam. 100BB deepen a TPTK -t hiba túlértékelni, pláne FD -s flopon.

    Ch/call vagy a ch/raise mellett vaciláltam, végülis a ch/r -re nyomtam. Rivert már nem szívesen néznék annyiért amennyit ő rakna a potba, mert túl sok rossz kártya jöhet.
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  7. #7
    Fanatikus tag Coix avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    472

    Alapbeállítás

    C/C és C/R között gondolkodtam, aztán C/C lett belőle, de maradt bennem egy csomó kérdés.

    Mi a cél a visszaemeléssel? A miénknél erősebb lapot (szet, AA, KK) nem fogunk dobatni. Vagy azt akarjuk, hogy a miénknél gyengébb lappal megadjon? Qx, JJ, TT szerintem nem fog megadni, hiszen mégiscsak UTG-vel kötözködünk. Meg az ellenfélnek eszébe juthat a Baluga theorem is, úgyhogy gyengébb kész kézzel nem fog megadni. Maradnak a húzók, ami ellen védekezünk. De olyan sok húzó lehet ezen a boardon UTG-nél? Szerintem nem, bár statok ugye nincsenek. Ezek miatt lett nálam C/C.

    C/C után csak az lehet gond, hogy hogyan tudok még több value-t kihozni a gyengébb kezekből. Ilyen esetben turn C/C után riveren van értelme donkolni, és bet/foldot játszani? Mert ha nem, akkor tényleg a turn C/R a jobb move...
    (nem kötekszem, csak kérdezek...)

  8. #8
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    Idézet Coix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    C/C és C/R között gondolkodtam, aztán C/C lett belőle, de maradt bennem egy csomó kérdés.

    Mi a cél a visszaemeléssel? A miénknél erősebb lapot (szet, AA, KK) nem fogunk dobatni. Vagy azt akarjuk, hogy a miénknél gyengébb lappal megadjon? Qx, JJ, TT szerintem nem fog megadni, hiszen mégiscsak UTG-vel kötözködünk. Meg az ellenfélnek eszébe juthat a Baluga theorem is, úgyhogy gyengébb kész kézzel nem fog megadni. Maradnak a húzók, ami ellen védekezünk. De olyan sok húzó lehet ezen a boardon UTG-nél? Szerintem nem, bár statok ugye nincsenek. Ezek miatt lett nálam C/C.

    C/C után csak az lehet gond, hogy hogyan tudok még több value-t kihozni a gyengébb kezekből. Ilyen esetben turn C/C után riveren van értelme donkolni, és bet/foldot játszani? Mert ha nem, akkor tényleg a turn C/R a jobb move...
    amiket leírsz, azok miatt lesz itt a raise hiteltelen, erős lappal ritkán játszanánk így, mivel az ellenfél jó reg, ezért elvileg szélesebb range-el tolhatja vissza e miatt
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  9. #9
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    legalább el is kellett gondolkodni a feladványon. Ilyeneket kéne minden nap betenni.
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

  10. #10
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Két treffel a kézben két pikkes flopot látva nem úgy fogalmaznék, hogy ez a kb. álomflop, még akkor sem, ha TPTK van nálam. 100BB deepen a TPTK -t hiba túlértékelni, pláne FD -s flopon.
    Azért nem lehet minden nap rojálflösst flopolni...Q high rainbow flopon meg sokkal kevesebb handtől tudunk value-t kapni. Itt barrellezhet any2-t turnön, mert nagyon sok draw lehet a range-ünkben.

    Idézet Coix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Meg az ellenfélnek eszébe juthat a Baluga theorem is, úgyhogy gyengébb kész kézzel nem fog megadni.
    A Baluga theorem szerintem kicsit már régi sláger. Reg vs reg helyzetben könnyen kihasználható, szóval sokat vesztett az értékéből.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •