Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (14) összesen
  1. #1
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás postflop check call range agresszorként:)

    Nem tudom volt e már ilyesmiről szó, vagy kell e, hogy legyen de egy pókeres cimbivel felmerült bennünk egy kérdés, ami szerintem érdekes lehet.
    A szituáció: Preflop agresszorok vagyunk mp-ben, a button callolja az emelésünket. jön a flop, mi többnyire cbetelünk, néha a flop textúra vagy az ellenfél miatt nem. poziban ilyenkor viszonylag egyszerű a helyzet, hiszen mögécheck és lőn a turn. a vázolt handben azonban komoly esély van rá, hogy ellenfelünk betel. ilyenkor mindig dobunk? tehát a topik célja nálam az lenne, hogy:

    keressünk olyan szituációkat board textúra és ellenfelek fügvényében, amikor flop cbet helyett check/call-t játszunk természetesen indoklással, hogy miért.

    essetleg ugyan ez felmerülhet c/r-el is, néha látok ilyet regeknél s nem igazán tudom hova tenni, mikor, ki ellen jó ezt csinálni.

    ugye tény, hogy nem túl jó, ha sokszor adjuk át az agresszor szerepét, azonban ha check esetén mindig dobunk, az elég kiszámítható lehet ellenfeleink számára.

    szóval várom az ötleteket):

  2. #2
    Pro Team tag BaLa avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    VBA
    Hozzászólások
    1.950

    Alapbeállítás

    Kicsit régi topik, de érdekes. Később lehet keresek rá példahandeket és megpróbálom kicsit összeszedni a gondolataimat az ilyen szituációkkal kapcsolatban.. Elöljáróban annyit, hogy én általában közepes tp-kel szoktam így játszani aggro playerek ellen drawy flopokon, vagy száraz flopokon megint csak tp-vel sokat dobó nit arcok ellen. 2nd párokkal ugyanígy, de mind tp-vel, mind 2nd párral bizonytalan vagyok. Néha szoktam erős lappal is blöfföltetni, de tényleg csak néha és c/r-t vegyesen draw-val és monsterrel.
    "ne arra gondolj, hogy többet lehet bukni, hanem hogy többet lehet nyerni :V"

  3. #3
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Köszi a választ, kicsit elkeseredtem, hogy nem reagált senki, örülök, hogy mégis, érdekes téma szerintem. Jól jönnének a példa handek, néha én is próbálgatok mostanában ilyesmit olyasmi szitukban amiket mondtál, esetenként sikerrel. De en is bizonytalan vagyok, hogy pontosan mikor jó ez, s hány utcát kéne callolgatni, stb.
    Az, hogy agresszorként milyen szituban lehet jó a c/r különösen érdekelne.

  4. #4
    Őstag differentborder avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 04.
    Hozzászólások
    1.059

    Alapbeállítás

    Refreshelem a topicot mert engem is érdekelnének tapasztalt játékosok véleményei.

  5. #5
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Bár nem személyes tapasztalat, de elméletileg olyanok ellen éri meg, akik:

    a, nagyon magas bet vs missed cbet IP stattal rendelkeznek (értelemszerűen közepestől erős handekig)

    b, magas bet vs missed + sokat 2nd-3rd barrellezik (ilyenkor vagy tágabb bluffcatch rangel kell dolgoznunk, vagy erősebb handekkel blöfföltetni)

    c, magas a fold to flop cbet statja, és közepestől erős handünk van, és úgy véljük két utcát tudunk fizettetni vele a board struktúrája és a feltételezett range miatt

    Szerintem inkább fishek, vagy gyengébb regek ellen érdemes ezt játszani
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  6. #6
    Őstag NovaTerra avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 02.
    Hozzászólások
    1.101

    Alapbeállítás

    Ryan Fee röviden ír könyvében a laptartomány kiegyenlítéséről. Bár azt is mondja, ha jól emlékszem, hogy kis és közepes téten, nem feltétlenül kell ezzel foglalkozni. Többek között azért, mert nem értik meg, mit reprezentálsz.
    Ezt is írja: "NL1000 alatt nem érdemes trükközni"

    Érdekel engem is a téma, de a fórumozók többsége szerintem nem tud érdemben hozzászólni, beleérve engem is, mert egyszerűen nincs meg hozzá a kellő tudásunk és tapasztalatunk.

  7. #7
    Tag moneybowl avatara
    Csatlakozott
    2012. 02. 23.
    Hozzászólások
    100

    Alapbeállítás

    Idézet NovaTerra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ryan Fee röviden ír könyvében a laptartomány kiegyenlítéséről. Bár azt is mondja, ha jól emlékszem, hogy kis és közepes téten, nem feltétlenül kell ezzel foglalkozni. Többek között azért, mert nem értik meg, mit reprezentálsz.
    Ezt is írja: "NL1000 alatt nem érdemes trükközni"

    Érdekel engem is a téma, de a fórumozók többsége szerintem nem tud érdemben hozzászólni, beleérve engem is, mert egyszerűen nincs meg hozzá a kellő tudásunk és tapasztalatunk.
    Ha valaki komolyan gondolja a cash-t akkor annak ezt tudnia kell, logikus gondolkozással nem nehéz belátni, mikor érdemes ch-elnünk pre agreszorként, potcontroll, blöfföltetés vagy egyéb célból. Amit te írsz, az egy valószínűleg tök más téma, vagy legalábbis ebből a kiragadott bekezdésből nem derül ki milyen balance-olásról van szó, de gyanítom, hogy abból az nl1000ből egy nullát minimum le kell venni manapság.
    A legfontosabb talán a az ellenfél betVSmisscbet statjai, ez ilyenkor talán a legfontosabb, persze előtte fel kell mérni a szitut:
    1.cbet-ekkel nem járnánk-e jobban:
    -mennyire sérülékeny a lapunk
    -mennyire erős a lapunk
    -ellenfél mennyit dob cbetekre
    2.eldöntöttük, hogy ch/callozunk
    -mennyit hív miss cbet ellen
    -mennyire agro későbbi utcákon
    -mennyi utcát callozunk?
    -milyen T-R-en adjuk fel
    +amiket előttem leírtak nagyon fontos

  8. #8
    Handelemző pindrokk avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 10.
    Hely
    top of the range
    Hozzászólások
    994

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bár nem személyes tapasztalat, de elméletileg olyanok ellen éri meg, akik:

    a, nagyon magas bet vs missed cbet IP stattal rendelkeznek (értelemszerűen közepestől erős handekig)

    b, magas bet vs missed + sokat 2nd-3rd barrellezik (ilyenkor vagy tágabb bluffcatch rangel kell dolgoznunk, vagy erősebb handekkel blöfföltetni)

    c, magas a fold to flop cbet statja, és közepestől erős handünk van, és úgy véljük két utcát tudunk fizettetni vele a board struktúrája és a feltételezett range miatt
    +1

    főleg olyan játékosok ellen alakítanék ki pfrként c/calling ranget akinek magas a flop raise cbet statja, emelett megnézném a bet vs mcb ip, a turn és river agg% statot. Pl: QJ-vel J65 boardon vagy hasonlókon okés check/callozni 2-3 utcát ilyen játékosok ellen emelett megóv, hogy exploitable legyél amikor checkelsz.
    Olyanok ellen akik ha hozzájuk checkelsz automatikusan végig barreleznek szinte minden boardot pl set-el is elcheckelheted néha de alapból jobb a bet pont a magas raise cbet miatt. A jó oldala, hogy ha látja, hogy settel is így játszol néha, később nem fogja annyira támadni a checkjeidet.

  9. #9
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    ezt már szeretem ha pörög a topik. példahandek is jöhetnek, majd gondolkozok én is.

  10. #10
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    http://www.pokerakademia.com/vBullet...tml#post419733

    erre a handre mondtuk többen is a flop c/c-t. mit szóltok hozzá?

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •