Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (28) összesen
  1. #11
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 03. 18.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    141

    Alapbeállítás

    Idézet mati1979 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha valaki overlayes 1 dolláros mtt-n indul annak még lehet ez a megfelelő a rolljához. Így azért elég tré a válasz, mert nyilván Szusza pont leszarja ha 1 dollárral nevez de megfelelő BR managment mellett ez dobós és lássuk be a helyes megoldást inkább a téthez kellene alakítani, mint egy HS pro privát véleményéhez.

    Nyilván Szusza nem azért mondta ezt a válasz Zoleee-nak, mert kb. lesz*rja az 1-$os versenyeket, hanem attól is profi, hogy képes komolyan venni egy ilyen kérdést és tétet, és úgy alakítja ki a válaszát, még ha nem is játszik ilyeneken.

    A matekot figyelembe véve meg mindenki döntse el, hogy az alábbi nash szerinti rangek alapján milyen a call :

    ante időszak, 16bb eff.

    U+2 push range : 13.7%, 22+ A9s+ A5s AJo+ K9s+ KQo QTs+ J9s+

    CO call range : 6.3%, 77+ AJs+ AQo+

    BB overcall range : 4.2%, 99+ AQs+ AKo

    Mivel a u+2 nem ment allin, és még dobhat, ez befolyásolja a CO izoláló allin ranget is, szóval a fenti range-ket alapul véve lehet módositani a a tét, a statok(általánoságban, mert itt éppen nincsenek ), az icm alapján.
    Utoljára módosítva: gzp74 által: 2012. 03. 08. 09:17

  2. #12
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 10. 18.
    Hozzászólások
    612

    Alapbeállítás

    Idézet gzp74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nyilván Szusza nem azért mondta ezt a válasz Zoleee-nak, mert kb. lesz*rja az 1-$os versenyeket, hanem attól is profi, hogy képes komolyan venni egy ilyen kérdést és tétet, és úgy alakítja ki a válaszát, még ha nem is játszik ilyeneken.
    "Nagyobb versenyen ez szerinte is fold."
    Ezek szerint erősen befolyásolta a tét!

  3. #13
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    gzp: Te tényleg úgy gondolod, hogy 17bb-ből UTG+2 megemelik ezeket a handeket?
    Szerintem neki 66+, A9s+, ATo+, KJs+, KQo a range (ha LAGish, ha nem, akkor 88+, ATs+, AJo+, KQs)
    A calling range, ha overshove-olunk, akkor kb JJ+, AQ+, vagy QQ+, AK callol (attól függ milyen a historynk, meg az image a 2 allinesnek).

    A feladatban megint nincs semmi infó (legalább annyit oda lehetett volna dobni, hogy UTG+2 elég aktív volt, CO meg egy agresszív, gondolkodó játékos pl). Ha CO széles skálával tolja be, akkor call mehet, de ha izgul a csomag miatt, és feszült, akkor öngyilkosság itt megadni

    mati: gondolom azért mondta azt szusza, mert az átlagmezőny magasabb nevezési díjú versenyeken jobban tisztában van a push/call rangekkel ilyen helyzetben, és nem a CO nem igazán fog mondjuk ilyen helyzetben A3s-sel pusholni
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  4. #14
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 10. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    424

    Alapbeállítás

    Fura, hogy nem beszéltek az asztalokról. 15-en vagyunk, van egy 8 és egy 7 személyes asztal. Az egyik már majdnem SH. Ez nem számít?

    Naropa most az a Naropa?? Összes hozzászólás: 4db? Ha ő az, akkor azért kifejthetné bővebben a dolgot (ha nem akkor is ).

  5. #15
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Teljesen ICM mentes helyzet? Ezt csak én nem értem?
    Én a foldra nyomtam. Szerintem itt hiba következtetéseket levonni abból, hogy 1 dolláros verseny. Mivel akadémiás promó volt, azok akik indultak, nem feltétlenül az 1 dolláros limiten játszanak "úgyamúgy".
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  6. #16
    Tag szencsike avatara
    Csatlakozott
    2009. 08. 19.
    Hozzászólások
    132

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Teljesen ICM mentes helyzet? Ezt csak én nem értem?
    Én a foldra nyomtam. Szerintem itt hiba következtetéseket levonni abból, hogy 1 dolláros verseny. Mivel akadémiás promó volt, azok akik indultak, nem feltétlenül az 1 dolláros limiten játszanak "úgyamúgy".
    +++1

  7. #17
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 17.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    199

    Alapbeállítás

    Idézet mati1979 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "Nagyobb versenyen ez szerinte is fold."
    Ezek szerint erősen befolyásolta a tét!
    Nyilvan befolyasol a tet. Ebbol lehet kovetkeztetest levonni egy atlag mezony erossegerol. $1-ost valoban nem sokat jatszok, de szinte minden $2-oson indulok es gondolom nem sokban ter el. Ugyanugy komolyan veszem, mint a sokkal nagyobb nevezesu tornakat, kulonben nem sok ertelme van elindulni rajtuk.

    Akademias versenyeket ritkan jatszok, nem tudom hogy lehet 20x overlay, de gondolom nem azert, mert az Akademia 40 legjobb jatekosa indul rajta csak, hanem sok jo jatekosnak tul kicsi a tet vagy olyan teremben van, ahol a szoftver miatt keves MTT regular indul (egyeb tippem is van, de egyik se indokolja, hogy sokkal erosebb legyen a mezony, mint egy atlag $1-oson ).

    "Teljesen" ICM mentes helyzet, winner takes all sunday storm. Nem erre a versenyre irtam, hanem egy elmeleti szituacioban ez call, ahol nincs ICM.

    Mivel nem vagyok nagy SNG pro, de valamennyire ismerem az ICM-et, erdekel hogy miert van orias ICM hatas 15 fonel, amikor 5 fizet es atlag alatt vagyunk, nem is tul sok terrel jatszani, ahol az edgeunk sokkal jobban kijohetne.

  8. #18
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 10. 18.
    Hozzászólások
    612

    Alapbeállítás

    Idézet szusza84 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nyilvan befolyasol a tet. Ebbol lehet kovetkeztetest levonni egy atlag mezony erossegerol. $1-ost valoban nem sokat jatszok, de szinte minden $2-oson indulok es gondolom nem sokban ter el. Ugyanugy komolyan veszem, mint a sokkal nagyobb nevezesu tornakat, kulonben nem sok ertelme van elindulni rajtuk.

    Akademias versenyeket ritkan jatszok, nem tudom hogy lehet 20x overlay, de gondolom nem azert, mert az Akademia 40 legjobb jatekosa indul rajta csak, hanem sok jo jatekosnak tul kicsi a tet vagy olyan teremben van, ahol a szoftver miatt keves MTT regular indul (egyeb tippem is van, de egyik se indokolja, hogy sokkal erosebb legyen a mezony, mint egy atlag $1-oson ).

    "Teljesen" ICM mentes helyzet, winner takes all sunday storm. Nem erre a versenyre irtam, hanem egy elmeleti szituacioban ez call, ahol nincs ICM.

    Mivel nem vagyok nagy SNG pro, de valamennyire ismerem az ICM-et, erdekel hogy miert van orias ICM hatas 15 fonel, amikor 5 fizet es atlag alatt vagyunk, nem is tul sok terrel jatszani, ahol az edgeunk sokkal jobban kijohetne.
    Na erre a hozzászólásra vártam , köszi!

  9. #19
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    gzp: Te tényleg úgy gondolod, hogy 17bb-ből UTG+2 megemelik ezeket a handeket?
    Szerintem neki 66+, A9s+, ATo+, KJs+, KQo a range (ha LAGish, ha nem, akkor 88+, ATs+, AJo+, KQs)
    A calling range, ha overshove-olunk, akkor kb JJ+, AQ+, vagy QQ+, AK callol (attól függ milyen a historynk, meg az image a 2 allinesnek).

    A feladatban megint nincs semmi infó (legalább annyit oda lehetett volna dobni, hogy UTG+2 elég aktív volt, CO meg egy agresszív, gondolkodó játékos pl). Ha CO széles skálával tolja be, akkor call mehet, de ha izgul a csomag miatt, és feszült, akkor öngyilkosság itt megadni

    mati: gondolom azért mondta azt szusza, mert az átlagmezőny magasabb nevezési díjú versenyeken jobban tisztában van a push/call rangekkel ilyen helyzetben, és nem a CO nem igazán fog mondjuk ilyen helyzetben A3s-sel pusholni
    Miért ne lehetne megemelni ezeket a handeket UTG -ből? Onnan mindig nagyobb a FE, nem rossz a raise egyáltalán. Nézd meg Aptok videóit, vagy a másik oldalon Luigi videóit, sokszor hasonló stackméreteknél még T7s -el is emelnek előröl. Pont azért, mert sokan nem gondolnak bele, hogy itt még van raisefold rangeük, meg hogy nem szentírás a 66+ ATo+ range vagy valami ilyesmi amit 8 éve kitaláltak az MTT könyvek szerzői. Meglepődnél szerintem, hogy regek milyen széles ranggel miniraiselnek vagy emelnek 2,5x -et UTG -ből, egészen addig, amíg az asztal nem alkalmazkodik ehhez (én is csinálom).

    Egy TT pedig marha erős szinte bárhonnan, nálam ez AI.

    A teljesen ICM mentes helyzet az így szerintem nem igaz, mert van ICM hatás. Viszont Szusza érvei még inkább alátámasztják az allin helyességét: még 10 embernek ki kell esni, hogy megkapjuk a nyereményt, átlag alatt vagyunk. Attól függetlenül, hogy egy szatelliten nem az a cél, hogy a végén nálunk legyen az összes zseton, ezeket a helyzeteket be kell vállalni, hogy ITM -be érjünk.

    Előröl lehet lopkodni sokmindennel, CO pozíció miatt visszatolhatja lightabban is, mintha mondjuk MP1 -ben ülne, és ha itt mi megadunk, akkor annyira leszűkül az eredeti emelő allin range, hogy ha csak nem cooler van kiosztva, akkor dobni fog. Játszunk egy HU potot, amit jó esélyünk van megnyerni mert CO -nál nem feltétlenül lesz JJ+. Ok, hogy A3s -el ha nem gambler akkor nem fog pusholni, de nem fogja eldobni a 77 - 99 lapjait, lehet, hogy az ATs -t vagy a KQs -t sem vagy a 66 -ot, az AJ - AQ-t szinte biztos betolja, AK tuti push, ezek ellen meg mind elöl vagyunk.
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2012. 03. 08. 15:16
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  10. #20
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    OFF:
    Ha azt mondod GT, hogy vaskos, vagy legalább közepes +EV earlyben ilyen KTs, A6s szintű lapokat nyitni, azt nem tudom elhinni neked.
    Én is nyitok ilyeneket néha earlyben, de azt a dinamika miatt, hogy ne TT+, AQ+ legyen az early rangem, szóval balance, meg a regekkel sokkal jobb dinamikát teremt, ha gyakran nyitunk mindenhonnan.

    Viszont ezerszer inkább 3betelem ezeket a lapokat mid-lateben, IP, mint hogy earlyben nyissak velük.

    Egy 1$-os versenyen, amit az akadémia szervez, én úgy gondolom több lesz a semiLAG, TAG, valamennyire képzett játékos, akik azért feszesebb rangel nyitnak első pozikból, szóval szerintem az alja kivehető biztosan annak a rangenek.

    Az ICM erőssége meg gondolom attól is függ, hogy milyen a zsetoneloszlás.
    Ha a CL-nél van a zsetonok 70%-a, 3-4 embernek ugyanannyija van kb mint nekünk, a többiek meg shortok ilyen 5-10bb-vel akkor erős, ha egyenletes, akkor nem az
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •