Oldal: 7 / 9 ElsőElső ... 56789 UtolsóUtolsó
Eredmény: 61 - 70 (81) összesen
Like Tree2Likes

Téma: Mérlegeld az elképzelhetetlent

  1. #61
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 07. 03.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    370

    Alapbeállítás

    Idézet SushiSam eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    aham, és kb hányszor kell montecarlóban ept ft-re jutni h kijöjjön a freeroll+fe hosszútáv?
    Ez egy nagyon jó kérdés!...

    Belabacsi handja mármár epikus magasságba emelkedett, szvsz megnyerhette volna azt a versenyt ha kicsit óvatosabban jár el,de egy flipre feltette a versenyét(kérem, a bela rajongok ne kezdjenek el gyalázni és is fan vagyok )

    Alapvetően egy gambler move volt...szvsz...de mások máshogy látják...

    Gl és peace

  2. #62
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 06.
    Hozzászólások
    783

    Alapbeállítás

    Idézet Sogron22 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez egy nagyon jó kérdés!...

    Belabacsi handja mármár epikus magasságba emelkedett, szvsz megnyerhette volna azt a versenyt ha kicsit óvatosabban jár el,de egy flipre feltette a versenyét(kérem, a bela rajongok ne kezdjenek el gyalázni és is fan vagyok )

    Alapvetően egy gambler move volt...szvsz...de mások máshogy látják...

    Gl és peace
    Most arra a AKs vs. QQ esetre gondolsz? Az még CG-ben is tökéletesen standard move ~120eff. stackig. Sajnos ilyen a póker; van, hogy mind a két játékos jól dönt, s mégis csak az egyik nyer.

    Még azt hozzátenném, hogy itt nem az a gamblerkedés, hogy AKs-re feltesszük az FT-t, hanem az, hogy elindulunk egy olyan versenyen, ahol olyan magas a nevezési díj, hogy esély nélkül indulunk a _variancia_ ellen (még akkor is, ha megvan a BR-ünk), mert úgy sem lesz elég lehetőség az életben. Na, ha valami ez volt ebben a "move-ban" a szerencsejáték.
    (Persze nem tudom, hogy belabacsi ezt zsebből fizette, vagy nyerte az indulást, ezt általánosságban írtam.)
    Utoljára módosítva: nando42 által: 2012. 03. 15. 03:28
    "Amit az ember maga-magának megtesz, azt tíz ellensége neki nem teszi meg."

  3. #63
    Fanatikus tag don pro avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 18.
    Hely
    wenzhou
    Hozzászólások
    403

    Alapbeállítás

    Írtam egy regényt ide, de sikerült kitörölnöm, így most csak tömören:

    Még 2 kieső kell a pénzbeérésig. Vanessának 12,5 bb-je maradt, az volt a kérdés, hogy megadja e a 61,5 bb-s kasszába. Már emelt 30 bb-ig, és ha dob, a maradék 12,5 bb nem sok mindenre lenne elég. Szerintem Tehan nem tudta mennyi zsetonja van még Vanessának, és a rangét is rosszul lőtte be.

    Nem lett volna ez rossz move, ha:
    -Vanessa előtt még marad ~20+ bb. Ekkor talán tud QQ-t dobni.
    -Vanessa lapja AT, AJ, AQ, (AK?), JJ, vagy rosszabb. Ezeket valószínűleg eldobta volna, viszont ezekben az esetekben a 3bet méretezése is másként alakul, ha egyáltalán izolál velük...

    Összességében szerintem ezt a helyzetet rosszul mérte fel Tehan, de nem sok választja el attól, hogy valóban jó legyen az any2 4bet push.

    Példajátéknak jó, de nem tökéletes, viszont a lényeg érthető, tanulhatunk belőle.
    Ja, és ne felejtsük el, hogy csak ezt az egy leosztást ismerjük, semmi előzmény, így még nehezebb megítélni az adott lépést.

    Gondolom azóta Vanessa pushol hasonló szitukban

    Szerk.: elnéztem a zsetonszámokat, de nem törlöm a hsz-t. Vanessának még 42,5 bb-je maradna ha dob. Így már simán jó Tehan all-inje.
    Utoljára módosítva: don pro által: 2012. 03. 15. 05:35

  4. #64
    Lelkes újonc SziZo avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 24.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    81

    Alapbeállítás

    Idézet don pro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Írtam egy regényt ide, de sikerült kitörölnöm, így most csak tömören:

    Még 2 kieső kell a pénzbeérésig. Vanessának 12,5 bb-je maradt, az volt a kérdés, hogy megadja e a 61,5 bb-s kasszába. Már emelt 30 bb-ig, és ha dob, a maradék 12,5 bb nem sok mindenre lenne elég. Szerintem Tehan nem tudta mennyi zsetonja van még Vanessának, és a rangét is rosszul lőtte be.
    A vakok 500/2000/4000. Jaka ai 68K, Vanessa a 290 ezres stackjéből emelt 120ig, majd Tehan megkérdezte, hogy mennyi van még Vanessa előtt és all in ment.
    "Akinek nincsenek irreális céljai, az a reálisakat sem fogja elérni soha."

  5. #65
    Fanatikus tag don pro avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 18.
    Hely
    wenzhou
    Hozzászólások
    403

    Alapbeállítás

    Idézet SziZo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A vakok 500/2000/4000. Jaka ai 68K, Vanessa a 290 ezres stackjéből emelt 120ig, majd Tehan megkérdezte, hogy mennyi van még Vanessa előtt és all in ment.
    Igazad van, tényleg 290k van előtte. Így teljesen jó Tehan lépése. Azt a részt nem találom mikor megkérdezi, hogy mennyi az annyi, de ez mindegy is.

  6. #66
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 09. 06.
    Hely
    Hédervár
    Hozzászólások
    443

    Alapbeállítás

    Váááá, nem hiszem el, hogy még mindig elő tud jönni a Bélabácsi féle leosztás és ekkora marhaságokat képesek vagytok leírni ezzel kapcsolatban!!!

    1, A sok okostóni legyen szíves írja már le, hogy ő hogyan játszotta volna: agro emel, hiperszuperagro 3betel, te jössz és AK van a kezedben. (NEM TUDOD, hogy mi van náluk!!!!, úgy ugyanis könnyebb...)

    2, Kedvenc mondatom: "feltette flipre a versenyt". Épp előbb írtam: NEM TUDOD? MI VAN NÁLUK!!!! Hogy a fenébe nem lehet ennyit megérteni, hogy az esetek 90%-ában (nem, nem számoltam ki, lehet, hogy csak 85) azonnal dob mindkettő és nyert egy rakás zsetont, ha véletlenül mégis megadja az egyik, na AKKOR játszik flipet (aminek a felét ugye meg is nyeri). Maradt tehát 5-8% esélye, hogy kiesik. Ennyire még az életedet is kockáztatni szoktad, amikor átrohansz az úttesten a közeledő autó előtt. Ha pókerben nem kockáztatsz ennyit, menj sakkozni (ja, ne is, inkább gyere, játsszunk sokat).

  7. #67
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 10. 07.
    Hozzászólások
    161

    Alapbeállítás

    Idézet Mabohai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Váááá, nem hiszem el, hogy még mindig elő tud jönni a Bélabácsi féle leosztás és ekkora marhaságokat képesek vagytok leírni ezzel kapcsolatban!!!

    1, A sok okostóni legyen szíves írja már le, hogy ő hogyan játszotta volna: agro emel, hiperszuperagro 3betel, te jössz és AK van a kezedben. (NEM TUDOD, hogy mi van náluk!!!!, úgy ugyanis könnyebb...)

    2, Kedvenc mondatom: "feltette flipre a versenyt". Épp előbb írtam: NEM TUDOD? MI VAN NÁLUK!!!! Hogy a fenébe nem lehet ennyit megérteni, hogy az esetek 90%-ában (nem, nem számoltam ki, lehet, hogy csak 85) azonnal dob mindkettő és nyert egy rakás zsetont, ha véletlenül mégis megadja az egyik, na AKKOR játszik flipet (aminek a felét ugye meg is nyeri). Maradt tehát 5-8% esélye, hogy kiesik. Ennyire még az életedet is kockáztatni szoktad, amikor átrohansz az úttesten a közeledő autó előtt. Ha pókerben nem kockáztatsz ennyit, menj sakkozni (ja, ne is, inkább gyere, játsszunk sokat).

    ezzel semmi probléma nincs, én arra akartam utalni h mikor azzal érvelünk h jó vagy rossz vmi mert így meg úgy hosszútávon +ev akkor nem biztos h jó összehasonlítani pl. egy sm versenyt amin 100x indulok minden vasárnap vagy egy montecarlói ept ft-t amire kb egy életben 1x jut el az ember. jó lehet azt mondani h a pókerben mindig az a jó lépés ami +ev, de ne mondja nekem senki h nem számít h ft-re jutok egy main eventen ahol 100k eur a különbség a helyezésekben vagy egy olyan versenyen amit kb 50x fogok még játszani félzsebből. itt inkább azon ment a vita h érdemes e bevállalni ezt az elvileg plusz ev lépést úgy h kieshetünk vagy nem lett volna e érdemesebb akkor ezt az ev-t feladni és várni olyan helyzetre mikor valszeg még plusz ev-bb vmi vagy olyan esetre mikor nem eshetünk ki pl. ss ellen stb. szerintem

    a topiktémával kapcsolatban is ez a véleményem.. nekem beszélhet bárki, bármit én nem tolom rá 42o val, hiába ilyen meg olyan +ev meg az évszázad múvja és márpedig azért nem mert nálam egyértelmű ha kijutok egy olyan versenyre kocapókeresként ahová valszeg az életemben nem jutok ki többet, wsop ept stb akkor tuti máshogy játszom, mint egy 5$ rebuyt a starson.., vagy mint pl. elky aki hetente indul ilyeneken, mert hiába hosszútáv megb*hatom ha nekem a hosszútáv életemben 1-2 ilyen verseny és akkor még megaoptimista voltam . sajnos engem ez befolyásol, illetve ha majd ft-n leszek egy ept-n akkor leírom ide is h befolyásolt e mert most nem tudok sajnos hitelt érdemlően nyilatkozni ezzel kapcsolatban:-( illetve valszeg ezért nem én vagyok elky..

  8. #68
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Elkezdtem írni egy hosszabb kommentet, de rájöttem, hogy elég ennyivel kifejezni Bélának a 'szidását': LOL

  9. #69
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Idézet Mabohai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Váááá, nem hiszem el, hogy még mindig elő tud jönni a Bélabácsi féle leosztás és ekkora marhaságokat képesek vagytok leírni ezzel kapcsolatban!!!

    1, A sok okostóni legyen szíves írja már le, hogy ő hogyan játszotta volna: agro emel, hiperszuperagro 3betel, te jössz és AK van a kezedben. (NEM TUDOD, hogy mi van náluk!!!!, úgy ugyanis könnyebb...)

    2, Kedvenc mondatom: "feltette flipre a versenyt". Épp előbb írtam: NEM TUDOD? MI VAN NÁLUK!!!! Hogy a fenébe nem lehet ennyit megérteni, hogy az esetek 90%-ában (nem, nem számoltam ki, lehet, hogy csak 85) azonnal dob mindkettő és nyert egy rakás zsetont, ha véletlenül mégis megadja az egyik, na AKKOR játszik flipet (aminek a felét ugye meg is nyeri). Maradt tehát 5-8% esélye, hogy kiesik. Ennyire még az életedet is kockáztatni szoktad, amikor átrohansz az úttesten a közeledő autó előtt. Ha pókerben nem kockáztatsz ennyit, menj sakkozni (ja, ne is, inkább gyere, játsszunk sokat).
    Végül is az egész magyar mtt elit szerint jó lépés volt, de úgy látszik ez nem elég

  10. #70
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 07. 03.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    370

    Alapbeállítás

    Idézet SushiSam eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ezzel semmi probléma nincs, én arra akartam utalni h mikor azzal érvelünk h jó vagy rossz vmi mert így meg úgy hosszútávon +ev akkor nem biztos h jó összehasonlítani pl. egy sm versenyt amin 100x indulok minden vasárnap vagy egy montecarlói ept ft-t amire kb egy életben 1x jut el az ember. jó lehet azt mondani h a pókerben mindig az a jó lépés ami +ev, de ne mondja nekem senki h nem számít h ft-re jutok egy main eventen ahol 100k eur a különbség a helyezésekben vagy egy olyan versenyen amit kb 50x fogok még játszani félzsebből. itt inkább azon ment a vita h érdemes e bevállalni ezt az elvileg plusz ev lépést úgy h kieshetünk vagy nem lett volna e érdemesebb akkor ezt az ev-t feladni és várni olyan helyzetre mikor valszeg még plusz ev-bb vmi vagy olyan esetre mikor nem eshetünk ki pl. ss ellen stb. szerintem

    a topiktémával kapcsolatban is ez a véleményem.. nekem beszélhet bárki, bármit én nem tolom rá 42o val, hiába ilyen meg olyan +ev meg az évszázad múvja és márpedig azért nem mert nálam egyértelmű ha kijutok egy olyan versenyre kocapókeresként ahová valszeg az életemben nem jutok ki többet, wsop ept stb akkor tuti máshogy játszom, mint egy 5$ rebuyt a starson.., vagy mint pl. elky aki hetente indul ilyeneken, mert hiába hosszútáv megb*hatom ha nekem a hosszútáv életemben 1-2 ilyen verseny és akkor még megaoptimista voltam . sajnos engem ez befolyásol, illetve ha majd ft-n leszek egy ept-n akkor leírom ide is h befolyásolt e mert most nem tudok sajnos hitelt érdemlően nyilatkozni ezzel kapcsolatban:-( illetve valszeg ezért nem én vagyok elky..

    Egyetértünk.....különbözőek vagyunk, egy partit sokféleképp lehet magyarázni...én biztos nem raktam volna be....


    A gambler move megjegyzés nem bélabacsira hanem az aktuális partira vonatkozott....és nem szidtam hanem sajnáltam...

    Egyszerűen mákja volt, csak ne kezdje utánna megmagyarázni...berakja mert a hátára van tetoválva, az anyukája, az ö szülinapja, kedvenc lapja, látomása volt stb....mikor mindenki a matematika alapú esélyeket emleget....

    Kedves Mabohai, azért ne kapj strokot mert más, másképp ítél meg egy handet...nincs szükségem erre a hangnemre, inkább az alacsony nyugdíjakon háborodj fel, vagy valami fontosabb dolgon...kulturált vélemény nyilvánitás....


    GL és peace

Oldal: 7 / 9 ElsőElső ... 56789 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •