Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
  1. #1
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 04. 23.
    Hozzászólások
    67

    Alapbeállítás AQ-val 4bet OOP - NL5 SH

    Az ellenfél 66 hand alapján:
    VPIP/PFR - 36/28
    3bet/fold to 3bet - 13/40

    $0.02/$0.05 No Limit Holdem
    PokerStars
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    UTG Bozicze ($11.21)
    UTG+1 Maverick1639 ($6)
    CO atornako ($2.78)
    BTN zalganis ($5.68)
    SB emo114 ($17.43)
    BB violeta1989 ($5)

    Pre-Flop: ($0.07, 6 players) Bozicze is UTG
    Bozicze raises to $0.15, Maverick1639 raises to $0.40, 4 folds, Bozicze raises to $1.15, Maverick1639 calls $0.75

    Flop: ($2.37, 2 players)
    Bozicze bets $1.30, Maverick1639 goes all-in $4.85, Bozicze ???



    Az ellenfél többször mutatott gyenge lapot korábban, még 3bet után is. Emiatt gondoltam, hogy ellene jó vagyok AQ-val OOP.

    1. Ilyen esetben (meg amúgy is) jó a call 3bet-re OOP?
    Én úgy gondoltam, hogy nem így muszáj volt 4betelnem.

    2. Flopon első beszélőként mikor érdemes egy ilyen 4bet partiban cbetelni? Egyáltalán szabad ekkora potméretnél belehívni ha nem jött semmi a flopra?
    Így visszanézve kicsit sokba kerül, viszont azt sem akartam, hogy már itt flopon elengedjem, így megpróbáltam egy cbetet, hiszen ezzel és a preflop 4bettel reprezentálhatok egy erős kézbepárt.

    3. Miután all in-t ment kötelező a fold?

  2. #2
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    mi volt a célod a 4bettel? mit reagálsz 5bet all in-re? ha callol mit csinálsz Qhigh, Ahigh floppokon?

    Mi a célod a flop cbettel? Milyen laptartományt adnál a kezébe?

  3. #3
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 04. 23.
    Hozzászólások
    67

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    mi volt a célod a 4bettel?
    Alapvetően azért 4beteltem, mert a 3bet call OOP szerintem a legrosszabb választás lett volna. Dobni ellene nem akartam, mert túl sokszor mutatott gyenge/közepesen erős lapot, tehát úgy gondoltam, hogy az én lapom az erősebb. Így a 4bet maradt. Amit azért is gondoltam jónak, mert akkor így flopon egy cbetre muszáj dobnia, ha nem találta el a flop.

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    mit reagálsz 5bet all in-re?
    fold.

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ha callol mit csinálsz Qhigh, Ahigh floppokon?
    Hívok (ellene valószínűleg értékért).

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mi a célod a flop cbettel?
    A preflop 4bet miatt egy flop cbetre csak akkor tarthatja, ha eltalálta a flop. Ami kevesebbszer fog előfordulni mint az, hogy nem találja el a flop.

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Milyen laptartományt adnál a kezébe?
    A4+, K10+, QJ+


    Lehet, hogy sok buktató van a gondolatmenetemben, ezért is raktam be, mert egyáltalán nem vagyok biztos, hogy ez így jó megjátszás.

  4. #4
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 06.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    287

    Alapbeállítás

    Idézet Bozicze eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Alapvetően azért 4beteltem, mert a 3bet call OOP szerintem a legrosszabb választás lett volna. Dobni ellene nem akartam, mert túl sokszor mutatott gyenge/közepesen erős lapot, tehát úgy gondoltam, hogy az én lapom az erősebb. Így a 4bet maradt. Amit azért is gondoltam jónak, mert akkor így flopon egy cbetre muszáj dobnia, ha nem találta el a flop.


    fold.


    Hívok (ellene valószínűleg értékért).


    A preflop 4bet miatt egy flop cbetre csak akkor tarthatja, ha eltalálta a flop. Ami kevesebbszer fog előfordulni mint az, hogy nem találja el a flop.


    A4+, K10+, QJ+


    Lehet, hogy sok buktató van a gondolatmenetemben, ezért is raktam be, mert egyáltalán nem vagyok biztos, hogy ez így jó megjátszás.
    alapvetöen tetszik a gondolatmeneted,annyit tennék hozzá ha 4B/F ni akarok kisseb sizet választanék(nekem a standard sizeom is kissebb(19-21 bb ha bluff ha value akkor is)

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder Abdul87HU avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 29.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    607

    Alapbeállítás

    Idézet Bozicze eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Alapvetően azért 4beteltem, mert a 3bet call OOP szerintem a legrosszabb választás lett volna. Dobni ellene nem akartam, mert túl sokszor mutatott gyenge/közepesen erős lapot, tehát úgy gondoltam, hogy az én lapom az erősebb. Így a 4bet maradt. Amit azért is gondoltam jónak, mert akkor így flopon egy cbetre muszáj dobnia, ha nem találta el a flop.


    fold.


    Hívok (ellene valószínűleg értékért).


    A preflop 4bet miatt egy flop cbetre csak akkor tarthatja, ha eltalálta a flop. Ami kevesebbszer fog előfordulni mint az, hogy nem találja el a flop.


    A4+, K10+, QJ+


    Lehet, hogy sok buktató van a gondolatmenetemben, ezért is raktam be, mert egyáltalán nem vagyok biztos, hogy ez így jó megjátszás.
    4bet/fold preflop pénzégetés oop, menj AI vagy call, nem annyira gáz az sztem.

    ez a probléma amúgy nekem is előjön magasabb limiten, nemtom mi a helyes megoldás, hogy félpotbet/fold vagy ch/f a jobb megoldás-e, talán benéz ide egy midstakes reg és megmondja.
    No brain mode = "That's ****ing lucky game!"

  6. #6
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Egy pár dolog.

    Ugye elég kevés hand van ellenfeledről. Írtad, hogy több 3betet mutatott be gyengébb lappal, de nem írtad a konkrét szitukat. Ugye jelen helyzetben mégis csak utg ellen 3betel, ami erős range-t feltételez, tehát a dobás teljesen jó játék a konkrét szituban.

    OOP csak nagyon ritkán callolnék 3betet. Amikor a lapod erősebb az ellenfél 3bet range-énél és elég sok infód van a pf tendenciáiról, de nem akarod pre berakni, néha lehet ilyesmit csinálni, de nem sűrűn, én legalábbis nem szoktam. De hallottam már erről más véleményt is.

    A 4bet/f nem rossz elgondolás, hiszen elég jó blockereid vannak. Viszont ilyen size-al túl sokba kerül, ahogy Grobipoker is írta, 20-24 bb között lehet ez jó.


    Ez a range amit állítottál nagyon optimista, ha figyelembe vesszük hogy utg 4beteltél. Ha ellenfeled valóban ilyen range-el callolt, nem csak agresszív hanem hülye is. Arra pedig, hogy gyenge játékos lenne eddig semmi nem utalt a 4bet megadásán kívül. (legalábbis nem írtad)

    Tehát elsőre elég erős range-re tenném és c/f-elnék ezen a floppon.

    De ha feltételezzük, hogy gyenge játékos s össze-vissza callol-

    Ezen a floppon nem fogsz jobb lapot dobatni szinte soha az életben vele (ha egy 66al callolta a 4betet, akkor nem fogja itt dobni) tehát a félpotos bet/fold-nak nincs különösebb értelme. Ha úgy gondolod, hogy agró és a vélt range nagy részével betolja a cbetedre, akkor a b/c a nyerő. Ha ugrik a checkre akkor lehet cc/zni, de ezt oop, infó híhány nem tenném, csak akkor ha turn is callolok s tudom, h tolja mindennel.


    4bet potokról az a véleményem, hogy mivel 2 utcán át szinte mindig be tud menni a pénz, simán lehet blöffből és valuból is félpot alatt cbetelgetni, persze ellenfél és textúra függő minden.

  7. #7
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    pre nem jó 4betelni, ha nem akarod betenni. (ami nem is igazán jó utg vs utg1)
    felmerül emiatt, a fold a 3bet-re és a call. fold lenne alapból, de ha elég lazán 3betel és vannak postflop readjeink, akkor jó lehet a call is. (ha mondjuk aggro és számíthatunk tőle akár több barellre is airrel)
    így ahogy ment postflop nem donkolnék, mivel ilyen floppon nem sok mindent adunk elő, ráadásul ránktolhatja fd, pp, air is, de mivel még ezek ellen sem jó a callunk, ezért dobnunk kell. turnön pedig túl sokszor betolja ahhoz, hogy jó legyen a flop call. c/f flop.
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  8. #8
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Utg emeltél és utg+1 3betelt, AQ super standard preflop fold szerintem, 66 hand van összesen ellene, sose próbálkoznék blöffel
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  9. #9
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 04. 23.
    Hozzászólások
    67

    Alapbeállítás

    Tehát ha jól értem, akkor általában AQ-val ilyen esetben preflop dobni kell. Így viszont, hogy nem dobtam el talán jobb a 4bet mint a call. Postflop pedig check/fold-ot jobb lett volna játszani.

    Köszi a választ mindenkinek!

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hely
    Sliema, Malta
    Hozzászólások
    711

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Utg emeltél és utg+1 3betelt, AQ super standard preflop fold szerintem, 66 hand van összesen ellene, sose próbálkoznék blöffel
    +1 (..)
    Let's play! No risk no fun!

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •