Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (23) összesen
  1. #11
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    river shove mi ellen lesz jó?

  2. #12
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Idézet Arsen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    naná, calling station ellen épp hogy lehet a range-t szélesíteni, mert minden szutyokkal adni fogja.
    Épp ezért nem szoktam. mert az AK nem egy kész hand, csak A magas és ha nem talál el a flop, akkor ott vagyok OOP egy nagy potban egy calling station ellen.

  3. #13
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Na igen, cs ellen az a baj, hogy ász meg király magason könnyen eldobja a lapját, de ha nincs magas lap lent, akkor jön az 55-tel 3 utcát is, mert úgyis ász magas van nálunk. Emiatt AJ/AQ-val baromira nem 3betelnék, 99-cel sokkal inkább, viszont egy AK azért elég erős már ahhoz, hogy jobb legyen a 3bet mint a call.

  4. #14
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 01. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.444

    Alapbeállítás

    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na igen, cs ellen az a baj, hogy ász meg király magason könnyen eldobja a lapját, de ha nincs magas lap lent, akkor jön az 55-tel 3 utcát is, mert úgyis ász magas van nálunk. Emiatt AJ/AQ-val baromira nem 3betelnék, 99-cel sokkal inkább, viszont egy AK azért elég erős már ahhoz, hogy jobb legyen a 3bet mint a call.
    Mennyivel erősebb, mint az AQ ha nem talál el a flop? Egyébként tom, hogy standard a 3bet AK-val, de én inkább olyanok ellen 3betelek, akik tudnak dobni a 3betre, mivel a 3bet AK-val csak egy blöff, semmi más. Preflop a range-e előtt vagy, de postflop viszont szívás egy CS ellen.

  5. #15
    Újonc Tr4sh92 avatara
    Csatlakozott
    2011. 08. 03.
    Hely
    Nagyszénás
    Hozzászólások
    22

    Alapbeállítás

    miután csak megadta a flop és a turn betemet is vagy AQ-ra vagy KQ-ra tettem, mert szerintem szettel visszaemelne legkésőbb turnon. A kettő közül épp a jó volt nála esetleg még hero callolhat is AQ-val mivel CS és bustedekre tehet.
    De elfogadom amit mondtatok lehet jobb a c/f.

  6. #16
    Fáradhatatlan grinder Arsen avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 08.
    Hely
    Párkány
    Hozzászólások
    956

    Alapbeállítás

    most komolyan, miről beszéltek? ez most durván fog hangzani, de ez mellett nem tudok egyszerűen elmenni, sztem alapvető hiba van a gondolkozásotokban.

    az egyik lényeges dolog, az hogy equity-t tekintve mindig előnyösebb helyzetben legyetek.az egy dolog, hogy fogja adni 55-el, de ugyanúgy fogja adni AJ-vel, JT-vel és a többi dominált lappal is, és mindig kifogja fizetni a jobb lapunkat, meg kellene érteni, hogy nekünk az hosszútávon (tudom mindenki utálja ezt a szót, de ez valóban igaz) mindig jó ha szarabb lapokkal calloz preflop. simán value-ért 3beteljük, value, és nem blöff az ász magas, mert minden rosszabb lap ellen value-ért fogunk menni ami eq-t tekintve mögöttünk van.

    nem utolsó sorban az sem hátrány, hogy mi leszünk a pre aggresszorok.

  7. #17
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Miért jó az nekünk, ha JT-vel adja preflop? Oké, 60-40-es favoritok vagyunk. Viszont ha jön egy Axx flop, simán dob a cbetre. Jön egy Jxx vagy Txx, máris nyert egy cbetet. Nyilván nem ennyi a világ, de érdemes továbbgondolni a helyzetet.

    Egy AK és JT közti különbség önmagában még nem feltétlenül elég arra, hogy postflop OOP nyereségesen tudjuk megjátszani a lapunkat. AK és AJ közöttt már más a helyzet.

    Nem azt mondom, hogy egy fish ellen a postflop tudásunkkal nem tudnánk kihozni +EV-re ilyen helyzeteket. De pl egy jó reg ellen egy AK vs SC leosztásban, pozíción kívül, nem hiszem hogy akkora edget szerzünk alapunkkal, hogy azzal még a rake-et is leverjük, hiába vagyunk preflop némi előnyben.

    Nem abból jön a value, hogy egy utcán van 55%-unk az ellenfél range-e ellen, és akkor betelünk egy nagyot. Végig kell nézni, hogy várhatóan hogy fog alakulni a leosztás, és ennek tükrében milyen stratégiával lehet a legtöbb profitot elérni.

    Egész más a helyzet, ha láttuk Axx-en tönkremenni az ellenfelet egy A5-tel, mint ha azt láttuk volna, hogy simán feladja a magas boardokon, viszont az alacsonyokon meg jön végig. Nagyon megváltoztatja ez azt, hogy milyen lapokkal érdemes 3betelni ellene.

  8. #18
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Calling stationok ellen szerintem pont nem ér semmit, ha mi vagyunk az aggresszorok.

  9. #19
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Idézet Tr4sh92 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    miután csak megadta a flop és a turn betemet is vagy AQ-ra vagy KQ-ra tettem, mert szerintem szettel visszaemelne legkésőbb turnon. A kettő közül épp a jó volt nála esetleg még hero callolhat is AQ-val mivel CS és bustedekre tehet.
    De elfogadom amit mondtatok lehet jobb a c/f.
    Ha tudod, hogy vagy AQ vagy KQ van nála, akkor miért mész allin?
    AQ-val jóval kevesebbszer adja, mint ahányszor KQ-val dob.
    Egyébként meg lehet nála sor, szett, egyéb 2pár is simán, amivel nem akar visszaemelni, mert ő most trükkös, és jól becsapdáz téged.

  10. #20
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    A 3betre keveset dobó, stationok ellen rohadt jó lap az AK (és még jópár value lap) 3betre az implided odds miatt, miután szétdomináljuk vele az ellenfél call range-t ergó sokkal többször fogunk teljes stacket nyerni tőle, mint bukni ellene.

    Emelett, mivel ellenfelünk sokat játszik 3bet potot, vmi fogalmunk lell hogy legyen arról, hogy miként játszik sec párokat, húzókkal, meg hogyan reagált 1-2 Broadwayas boardokra, Amagas boardra sec párral vagy pp-vel, mit lép check-re stb . ergó vmi tervünk csak lehet arról, hogy mit csinálunk majd. Ha más nem, check/foldolhatunk addig, amíg nem tudjuk, mi a jobb megoldás. Ellenfelünk eleve nem floppol párt sok esetben, illetve station mivoltából eredő passzivítása miatt ha odaér 2.-3.párra, akkor is sok esetben ingyen tudunk turn-t, river nézni, jó esetben behúzni az outjaink egyikét.

    Ha ellenfelünk passzív jobb agresszornak lenni, hiszen egy konkrét jó szituban (pl AQ vs AT A magas board) több pénz kerül be ha mit támadunk végig. (ha ezáltal 3bet pot van, főleg) Ilyen típusúak eleve szeretnek potcontrolozni top meg sec párokkal, s ezáltal nem baj, ha pre kerül be több.

    gondolom én-

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •