Oldal: 37 / 99 ElsőElső ... 2735363738394787 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 361 - 370 (988) összesen
Like Tree98Likes

Téma: 180 fős SnG közösség topicja

  1. #361
    Fáradhatatlan grinder 21PoKeRaRcSuNy avatara
    Csatlakozott
    2011. 05. 04.
    Hozzászólások
    603

    Alapbeállítás

    Én a call-t is és a push-t is jónak tartom fish ellen, jó reg ellen viszont fold ,ez egyértelmü. Mind a két megoldásban látom a tendenciákat,, szar érzés lenne ha pusolnám és instacallozna a fish (AA) val, mert ott az ICM !!! Viszont, hosszútávon ez push , és sokkal nagyobb százalákban fognak dobni a fishek mint AI menni!

  2. #362
    Tag Hachiko avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    110

    Alapbeállítás

    Lényeges kérdés,hogy képes-e monsterrel itt csak megadni pre.
    Túlságosan őrült,kiszámíthatatlan játékosnak tűnik,aki eltévedhet néhány lappal,és termeli nekünk a hatalmas -EV-t.A call jobb alternatívának tűnik,azonban érdemes lenne kiszámolni mindkettő várható értékét.
    Egy ilyen BB-nek azonban elég nehéz rangeket felállítani,ezért is lesz jobb opció a call.

  3. #363
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 01. 07.
    Hely
    Dunaújváros
    Hozzászólások
    622

    Alapbeállítás

    Idézet dodi89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Attól, hogy preflop aggro, még nem biztos, hogy postflop is az. Másrészt nem hiszem, hogy nagyon ki fog blöffölni bennünket, mikor már sd kell mennie a shorty ellen.
    Persze sztem se fog mindig blöffel próbálkozni,néha dobatunk vele(A,Qmagason, mert többin ugye nem betelünk) de egy ilyen emberenél mindig ott lesz a veszély, hogy a 60k-spotért nem 3-way akar játszani, hanem HU-t(pl A8s-el K109 fdt kap, vagy QJo/QJs-re 1093 szivárványt ...stb), és snappusholhat floppon, és még azse fogja zavarni, hogy megadjuk, vagy hogy eldobjuk, mert neki meglesz az equityje.

    Amúgy én nem azt mondom, hogy itt a push a jó, hanem hogy egy 50/29 es aggromonkey ellen 100/100szor pusholnám.

  4. #364
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 03. 28.
    Hozzászólások
    12

    Alapbeállítás

    szerintem itt nincs más út csak az all in útja
    dalolj, dalolj gitár

  5. #365
    Újonc Tomika880819 avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólások
    37

    Alapbeállítás

    Aptok írását ajánlanám figyelmetekbesztm is sima push iylen ellenfél ellen

  6. #366
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 09.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.478

    Alapbeállítás

    Idézet fkf131 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Persze sztem se fog mindig blöffel próbálkozni,néha dobatunk vele(A,Qmagason, mert többin ugye nem betelünk) de egy ilyen emberenél mindig ott lesz a veszély, hogy a 60k-spotért nem 3-way akar játszani, hanem HU-t(pl A8s-el K109 fdt kap, vagy QJo/QJs-re 1093 szivárványt ...stb), és snappusholhat floppon, és még azse fogja zavarni, hogy megadjuk, vagy hogy eldobjuk, mert neki meglesz az equityje.

    Amúgy én nem azt mondom, hogy itt a push a jó, hanem hogy egy 50/29 es aggromonkey ellen 100/100szor pusholnám.
    Ez benne van a pakliban...
    Bár azt nem tudjuk, hogy postflop milyen játékos. Nem mindig fog húzókkal sem kiblöffölni minket, legtöbbször összeszed hozzá egy párt amikor kiszorít minket a partiból. Azon a néhány flopon amin ilyen equityt szed össze mint amilyen példákat írtál, ott tolja ránk, le van szarva. Marad 80k-nk, marad terünk a játékra, és elég jó esélye van a short ellen.
    De ha már lapokat sorolunk, hogy mivel mit csinálna:
    1. Pre én pl nem mernék rá fogadni, hogy el fog dobni itt egy pushra 77-et, KJs-t, de lehet JTs-t sem például. Ha ezek ellen le kell játszanunk, akkor nem lesz jó a push, mert viszonylag kicsi lesz a fold equity, a kockázat meg túl nagy. A stackméretek miatt itt nem szívesen játszok le egy 60-40-et.
    2. A8s-el A magas flopon, QJs-el Q magas flopon stb vidáman fogja bepakolni a stackjét. Ha már említetted azokat a flopokat ahol kiblöfföl, szerintem ugyanannyi flopon ki is fizet minimális equityvel.
    3. Ez egy turbo sng, itt néhány bb-ből is fel lehet állni, és meg lehet nyerni a versenyt. Ha mondjuk előttünk lenne 120k, előtte 100k, már jobban tetszene a push. De így semmiképp.
    A legnagyobb baj, hogy nem tudjuk range-re rakni. Nem tudjuk, hogy ő itt 20 vagy 60%-ban fog callozni, de ha tippelni kéne, akkor szerintem elég gyakran fog, és akkor tuti rossz a push.

  7. #367
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 09.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.478

    Alapbeállítás

    Idézet Tomika880819 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Aptok írását ajánlanám figyelmetekbesztm is sima push iylen ellenfél ellen
    Szerintem az nem teljesen illik ide. Mert abban a helyzetben óriási fold equityje van, amivel a side potot megnyeri, és így minimális befektetéssel nyerhet egy nagyobb potot a short ellen, és ő volt a chip leader, így nem kockáztatta a kiesését.
    Itt nincs side pot, amivel nem is lenne baj, mert a short ellen nyilván így is szívesen játszuk le a lapunkkal, de fogalmunk sincs, hogy mekkora a fold equitynk a fishen. 2 ilyen shorttal az asztalon 4 handed nem pakolnék be ekkora stacket ezzel a lappal, hiába vagyunk elöl a range-e ellen.

  8. #368
    Őstag Shaikon avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 15.
    Hozzászólások
    1.534

    Alapbeállítás

    Most komolyan ki ellen akartok all in lenni ha nem 1 50/29et toló embi ellen??FTn?Nem akarjuk a 60-40et lejátszani úgy hogy ha megvan simán behúzzuk?pár oldallal odébb arról megy a "vita" 4-2offal jó e all in lenni bubble poziban?Itt meg sima Ftn Aq-val vacilálunk?Tudom más a szitú de ez 1xerübb ,kisebb pénz.Toljuk már bátrabban 1 kicsit. Melyikőtök limpelne be 77el vagy akármivel 4handed? Szerintem senki, vagy eldodod amid van vagy betolod ,hogy izolálj.Itt meg találtunk 1 limper madarat aki felkinálja zsetonját ,ezekkel a statokkal biztos nem trükközik.Le akarjuk tolni Btn -el 2esben ezért izolálásból rátoljuk.Ha a hal elhatározta ,hogy jönni fog jön akármit csinálsz,lehet nálad 55,KK Ak,akármi.A range a 32offtól az AAig minden lehet.Btn 5bbböl szintén betolja 78stöl akármivel.Ne menjünk már le a halak szintjére,hogy ilyen lappal floppokat nézegetünk.A 60 dolláros sng-n ott lehet variálni .De amig itt 50-100 lepörög 1 nap és 12-15% itm-el toljuk,akkor akarjuk már megnyerni simán.4 handed turbón gyorsan változhat a helyzet 2-3 rablás tőlünk és már hip hip3-4 helyen vagyunk és kapálózhatunk ennél szarabb lapokkal .100x letoljuk ezt a szitut biztos,hogy +ev a push.
    Te Gazsi indulsz a romatriatlonon?
    Milyen az tesó?
    Lefutsz a tóra ,úszol egyet és hazabiciklizel.

  9. #369
    Őstag dodi89 avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.283

    Alapbeállítás

    Idézet Shaikon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Most komolyan ki ellen akartok all in lenni ha nem 1 50/29et toló embi ellen??FTn?Nem akarjuk a 60-40et lejátszani úgy hogy ha megvan simán behúzzuk?pár oldallal odébb arról megy a "vita" 4-2offal jó e all in lenni bubble poziban?Itt meg sima Ftn Aq-val vacilálunk?Tudom más a szitú de ez 1xerübb ,kisebb pénz.Toljuk már bátrabban 1 kicsit. Melyikőtök limpelne be 77el vagy akármivel 4handed? Szerintem senki, vagy eldodod amid van vagy betolod ,hogy izolálj.Itt meg találtunk 1 limper madarat aki felkinálja zsetonját ,ezekkel a statokkal biztos nem trükközik.Le akarjuk tolni Btn -el 2esben ezért izolálásból rátoljuk.Ha a hal elhatározta ,hogy jönni fog jön akármit csinálsz,lehet nálad 55,KK Ak,akármi.A range a 32offtól az AAig minden lehet.Btn 5bbböl szintén betolja 78stöl akármivel.Ne menjünk már le a halak szintjére,hogy ilyen lappal floppokat nézegetünk.A 60 dolláros sng-n ott lehet variálni .De amig itt 50-100 lepörög 1 nap és 12-15% itm-el toljuk,akkor akarjuk már megnyerni simán.4 handed turbón gyorsan változhat a helyzet 2-3 rablás tőlünk és már hip hip3-4 helyen vagyunk és kapálózhatunk ennél szarabb lapokkal .100x letoljuk ezt a szitut biztos,hogy +ev a push.
    Szóval szarjuk le, hogy mi van, toljuk be mert az a standard? Ne is gondolkozzunk azon, hogy van más út, amivel esetleg nem kell lejátszani egy rohadt nagy flipet, mikor van két shorty.

    Ennyire azért nem egyszerűen szerintem a 180fősök.
    "Work hard, win harder. Never stop, never get down on yourself, always keep your motivation high and your hunger higher."

  10. #370
    Őstag Shaikon avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 15.
    Hozzászólások
    1.534

    Alapbeállítás

    Nem azt mondtam,hogy szarjuk le hanem ,azt hogy az 50/29-et játszó ellen merjünk már játszani.De gondolkozom ,1 ilyen tág range ellen jó a push szerintem.De valószinüleg hibásan gondolkodom.Te ilyen szituban az ő helyében mivel limpelnél be?Én semmivel.
    Te Gazsi indulsz a romatriatlonon?
    Milyen az tesó?
    Lefutsz a tóra ,úszol egyet és hazabiciklizel.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •