Oldal: 14 / 24 ElsőElső ... 41213141516 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 131 - 140 (233) összesen
  1. #131
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 04.
    Hozzászólások
    263

    Alapbeállítás

    Idézet Gsaghy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Viszont azon gondolkodtam,hogy ez az spr dolgot relativ csak deep jatekhoz,erdemesebb hasznalni nem?Mert ugye ha az spr kevesebb mint 1 a 4bet utan,akkor erdemes 4 betelni,de....

    pelda: plo10,en emelek eloszor 35centig,amit xy 3 betel 1,2$-ig.Itt az en 4betem 4$ koruli lesz.Ha xy megadja akkor a pot merete,minimum 8$ lesz.
    Ha 100bb deepen ulunk akkor 100bb-~40bb(4bet),akkor marad elottunk 60bb,a floppot pedig 80bb.Tehat ha 100bb-n 4betelunk,es callolnak,akkor az spr mindig kevesebb lesz mint 1,tehat akkor mindig jo a potoddsunk?

    Mas kerdes,hogy ez akkor ervenyes, ha mindig maximumot betelunk!

    Ez nem ervenyes akkor ha pl 35centes hivasra,erkezik egy 70 centes 3 bet,amit en mondjuk 2$-ig 4 betelek,mert akkor mar kereken 1 lesz az spr.

    HHMMMM most dillemazok,hogy erdemes?!
    Ezt azért szerintem egy kicsit rugalmasabban kell ennél kezelni.
    Az SPR-t tudni sosem árt, hisz ettől függ, hogy mennyi a kockázat/nyereség arány, vagyis mennyire érdemes hazárdíroznunk az adott kasszáért.
    Vannak bizonyos szamárvezető helyzetek, amiket nem árt csípőből tudni, hogy aztán a konkrét handben az ettől eltérő változók után is jól meg tudjuk becsülni azt. Ill megfordítva, hogy úgy manipuláljuk az összetevőket (pl 3bet sizeingot), hogy az a mi lapunknak kedvezzen, az ellenfél rangének pedig ne.
    Ilyen szamárvezető az, ha pl 100 bb deepen valaki potot emel, mi potraiseljük, ő pedig pot 4betel, mi callolunk. Az SPR ilyenkor kicsivel kevesebb mint 1, vagyis flopon a breakeven callhoz 31% equityre van szükségünk, ami nagyonsokszor meg is van. Ebben a helyzetben ha az ellenfélnél AAxx van, neki profitabilis any flopon allin menni ellenünk, mert 31% equity-je neki is szinte mindig megvan (a range-ünk ellen összességében, és nem feltétlenül az adott partiban), mi pedig nagyon sokszor nem tudjuk elég pontosan megbecsülni az equitynket, így időnként hibázni fogunk a megadásban, vagy a dobásban, ami neki profit.
    Ha az alappéldától eltérünk, akár pl 120 bb deepen ülünk, akár az én 3betem kisebb mint pot, az spr máris valamivel nagyobb lesz 1-nél, vagyis valamivel jobban el kell találnunk a flopot, h jó legyen a call.
    Meg ilyesmi..
    Asszem..
    Utoljára módosítva: Bajzi által: 2012. 04. 12. 05:03

  2. #132
    Fanatikus tag Gsaghy avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 20.
    Hely
    London
    Hozzászólások
    265

    Alapbeállítás

    Idézet Bajzi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt azért szerintem egy kicsit rugalmasabban kell ennél kezelni.
    Az SPR-t tudni sosem árt, hisz ettől függ, hogy mennyi a kockázat/nyereség arány, vagyis mennyire érdemes hazárdíroznunk az adott kasszáért.
    Vannak bizonyos szamárvezető helyzetek, amiket nem árt csípőből tudni, hogy aztán a konkrét handben az ettől eltérő változók után is jól meg tudjuk becsülni azt. Ill megfordítva, hogy úgy manipuláljuk az összetevőket (pl 3bet sizeingot), hogy az a mi lapunknak kedvezzen, az ellenfél rangének pedig ne.
    Ilyen szamárvezető az, ha pl 100 bb deepen valaki potot emel, mi potraiseljük, ő pedig pot 4betel, mi callolunk. Az SPR ilyenkor kicsivel kevesebb mint 1, vagyis flopon a breakeven callhoz 31% equityre van szükségünk, ami nagyonsokszor meg is van. Ebben a helyzetben ha az ellenfélnél AAxx van, neki profitabilis any flopon allin menni ellenünk, mert 31% equity-je neki is szinte mindig megvan (a range-ünk ellen összességében, és nem feltétlenül az adott partiban), mi pedig nagyon sokszor nem tudjuk elég pontosan megbecsülni az equitynket, így időnként hibázni fogunk a megadásban, vagy a dobásban, ami neki profit.
    Ha az alappéldától eltérünk, akár pl 120 bb deepen ülünk, akár az én 3betem kisebb mint pot, az spr máris valamivel nagyobb lesz 1-nél, vagyis valamivel jobban el kell találnunk a flopot, h jó legyen a call.
    Meg ilyesmi..
    Asszem..
    En nem ertem te mit keresel plo5on,es en mit nem

  3. #133
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Idézet Gsaghy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Viszont azon gondolkodtam,hogy ez az spr dolgot relativ csak deep jatekhoz,erdemesebb hasznalni nem?Mert ugye ha az spr kevesebb mint 1 a 4bet utan,akkor erdemes 4 betelni,de....

    Nem csak akkor 4betelunk/erdemes 4betelni, ha minden flopon autoshoveon tudunk lenni, nagyon sok tenyezotol fugg. Pelda: utg nyitok KK7Tds, mp call, BTN squueze pot (tudjuk rola h 14%-ban 3betel btn-n es 8% ban squuezel+van historynk) es mondjuk 150bb deep eff-ek vagyunk, ez pl sima 4bet megha nem is lesz az spr 1 alatt (kb 1.4 lesz az spr), szal nem kell ezt szigoruan felfogni. Vagy tok jo lehet 4bet/foldolni meg 100bb deepen is bizonyos emberek ellen bizonyos korulmenyek kozott.

  4. #134
    Fanatikus tag Gsaghy avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 20.
    Hely
    London
    Hozzászólások
    265

    Alapbeállítás

    Bocs srácok,jelenleg magyarországon vagyok,holnap megyek vissza angliába,és utána válaszolok a privátokra.
    Addig is GL mindenkinek

  5. #135
    Fanatikus tag Gsaghy avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 20.
    Hely
    London
    Hozzászólások
    265

    Alapbeállítás

    Hat ujra itt,lassan el kell kezdenem vissza szokni a szurke hetkoznapokba.
    Jo volt egy kicsit kikapcsolodni,baratokkal,csaladdal lenni,es nem utolso sorban 12 poker mentes napot eltolteni.
    Hogy oszinte legyek ebben a kozel 2 hetben,nem is nagyon hianyzott a poker,ugy erzem valoszinu kellett is mar ez a kis szunet,amit ha nem megyek haza valoszinuleg nem iktattam volna be az eletembe.
    Na de ma ujra le ulok az asztalokhoz,bar ugy erzem elobb inkabb valami,video,vagy cikk olvasgatast kene eszkozolnom.
    Este mar okosabb leszek,jo hatassal volt e ram a piheno,addig is GL mindenkinek

  6. #136
    Fanatikus tag Gsaghy avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 20.
    Hely
    London
    Hozzászólások
    265

    Alapbeállítás

    Idézet danfiu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem csak akkor 4betelunk/erdemes 4betelni, ha minden flopon autoshoveon tudunk lenni, nagyon sok tenyezotol fugg. Pelda: utg nyitok KK7Tds, mp call, BTN squueze pot (tudjuk rola h 14%-ban 3betel btn-n es 8% ban squuezel+van historynk) es mondjuk 150bb deep eff-ek vagyunk, ez pl sima 4bet megha nem is lesz az spr 1 alatt (kb 1.4 lesz az spr), szal nem kell ezt szigoruan felfogni. Vagy tok jo lehet 4bet/foldolni meg 100bb deepen is bizonyos emberek ellen bizonyos korulmenyek kozott.
    HHmmm eleg nehezen tudok 4bet foldolni,ugy erzem amivel en jelenleg 4betelek,azzal be is teszem preflop.

  7. #137
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Idézet Gsaghy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    HHmmm eleg nehezen tudok 4bet foldolni,ugy erzem amivel en jelenleg 4betelek,azzal be is teszem preflop.
    Hands to 4bet Light and Stackoff

  8. #138
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 06. 07.
    Hely
    London
    Hozzászólások
    232

    Alapbeállítás

    Hello Gsaghy!
    Szoktál valahol élő omaházni Londonban?
    Req

  9. #139
    Fanatikus tag Gsaghy avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 20.
    Hely
    London
    Hozzászólások
    265

    Alapbeállítás

    Idézet Requiem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hello Gsaghy!
    Szoktál valahol élő omaházni Londonban?
    Req
    Eddig meg nem jatszottam kint elot,de most tervezek elmenni,nem reg nyilt egy hely tolunk nem messze.

  10. #140
    Fanatikus tag Gsaghy avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 20.
    Hely
    London
    Hozzászólások
    265

    Alapbeállítás

    Idézet danfiu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ertem en,de azert bizonyos esetekben el lehet terni tole szepen.

Oldal: 14 / 24 ElsőElső ... 41213141516 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •