Oldal: 236 / 336 ElsőElső ... 136186226234235236237238246286 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.351 - 2.360 (3358) összesen
Like Tree246Likes

Téma: Fifty50 SnG

  1. #2351
    Őstag Chryss85 avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 07.
    Hely
    Valahol
    Hozzászólások
    1.412

    Alapbeállítás

    Hát igen, ezt teljesen figyelmen kívül hagyja.

    Ha például betolja valaki, és van call, 40-60-at játszik a pusher, tehát 60% esély van arra, hogy kiesik és ITM vagy, akkor az alapból a nyeremény 60%-a EV-ben...

    Nekem is sokszor volt (igaz, DoN-ban, de mindegy), hogy 3 bubble all-in volt, és mindet húzták a "kieső-jelöltek", amire az együttes esély kb 90% volt, és a végén persze én zúgtam ki, és az EV-m borzalmas volt

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azt pl nem nézi szerintem, hogy pl 250 zsetonod van, és épp te vagy a bb 200-as nagyvaknál. CO-ról 750bb-vel allin megy egy másik shorty, amit a 2K-s SB megad. Te persze dobod (mondjuk J3o volt nálad, de tök8).
    Itt ha SB jobb, és a short kimákolja, az neked marha nagy EV veszteség, mert szinte biztos, hogy te leszel a következő kieső

  2. #2352
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Ocsmány tetves szar fifty......
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  3. #2353
    Fanatikus tag SonGosu avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hely
    Szolnok
    Hozzászólások
    203

    Alapbeállítás

    Engem is pofánvágtak ma . Még elemzem, de $EV-m csúnyán száguld lefele, pedig gyakorlatilag csak lappal játszottam, egy két vakpush volt csak (habár ott insta call volt midníg Ax-el).
    Sajna még nemtok mit kezdeni az ilyen 1200al D-n 100as vak, majd köv mire rámjut, 300, és mindíg allin van előttem, EP meg kapom a 36okat, aztán callolhatom 82s-el a vakpushereket, ha nem marad 650-em.

  4. #2354
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Nekem az EV-m BE körül volt ma (elég szarul is futottam), de eddig elég csúnyán alám vág az rng 7$-on...mondjuk whatevarrr, úgyis visszaadja előbb-utóbb...csak nem túl jó kemény EV alatt futással kezdeni egy új limitet (mondjuk ebben a hónapban már így is annyi playmoney-t sikerült összeszedni, mint az előzőben...igaz az nem valami sok, mert az előző hónap elég ocsmány lett:-/ )
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  5. #2355
    Fanatikus tag SonGosu avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hely
    Szolnok
    Hozzászólások
    203

    Alapbeállítás

    Visszanézegettem a handeket, és találtam furcsaságokat. Pl van 2k stackem, kicsi allin megy, callolják, kiesik, és levon tőlem $EV-t. Az nem is érdekli, hogy esetleg ha nem esik ki a kicsi, még gyűjthettem volna showdown nélkül zsetont, amúgy kb azért esett végig, mert 100 allint játszottam (kb 30nál én calloltam), és összesen 70 olyan emelésem vagy allinem volt, ahol nem láttam a flopot. Szal eléggé kint voltak a lapok mögöttem, és a showdownok is katasztófálisak voltak. AK rendre pp-vel harcolt, pp-k két fölével, vagy over pp-vel, volt néhány dominált handem ss ellen, de ott meg kiszedtek. Lassan felmegyek én is 7$-ra, mert látszik, hogy 3,5-en nem veszik sokan komolyan hétvégén, és turbón nem olyan vicces, nem tom megvárni a lapokat.

  6. #2356
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    7$-on is rengeteg a fish...olyan sokban nem különbözik 3,5-től. Viszont tegnap hajnalban játszottam, és rettenetes volt. Kb 4-5 reg minden asztalon (elég mókás volt bogannal folyamatosan tologatni egymásra).
    Lehet ott azért vont le tőled EV-t, mert amikor a kicsi ai ment, neked is meg kellett volna adnod, vagy visszatolni (ha van wizardod nézd meg benne a handet, hogy jó-e a foldod ott pl).
    Mondjuk akkor is hülyeség az EV, mert általános allin/call rangekkel számol, és azért ilyen limiteken még nem fognak ideális rangekkel dolgozni.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  7. #2357
    Lelkes újonc Igenykapitany avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hely
    Pecs
    Hozzászólások
    85

    Alapbeállítás

    One simply does not understand EV

    Az EV-nek abszolut semmi koze a push/call rangekhez. Az EV azt mondja meg, hogy a showdown soran mennyivel es milyen iranyban tert el a party kimenetele matematikailag vart ertektol, erteke soha nem lehet 0, hacsak nem drawing dead helyzetrol beszelunk.

    Pl. HU-ban Hero (44) vs Villain (AKo) allin mennek 100 chip effective preflop. 54%-ban nyer Hero, igy hosszu tavon 108 chippel tavozik a leosztasbol, ennelfogva ha veszit +108, ha nyer -92 EV-t fog irni a HEM.

    Nem winner takes all szituacioban ez ugyanigy szamitodik, csak figyelembe veszi a kifizetesi struktura miatt fellepo ICM hatast. Termeszetesen az ICM egy statikus modell, igy nem tudja beleszamolni a poziciokat, vakszint emelkedeseket, jatekosok hibait, hogy esetleg mennyi extra chipre tehettel volna szert a kesobbi leosztasokban, stb.

  8. #2358
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Még Frici írta valamikor régebben (nem ebben a topicban), hogy a HM figyelembe veszi azt is, ha -EV egy push (vagy éppen call), és akkor egy +EV-s helyzetben is mínuszba megy az EV-d
    (Pl satin bubbleban van 3 ultrashort, te pedig közepes stackkel beletolod a CL-be 33-mal. CL megadja AK-val, így cEV alapján +EV a pushod, de mivel ICM öngyilkosság, ezért mínusz lesz az EV-d).

    Viszont a HM egy általános modellt használ a pushokra/callokra. Teljesen más lesz a +EV-s push range (ICM alapján is), ha valaki any2-val callol, vagy ha AA+ a calling range. A HM meg az adott szituációban mondjuk JJ+, AQ+ calling ranget használ alapból, mert a játékosok szubjektív tendenciáit nem tudja követni.

    Az EV-t ofc értem, maximum a HM EV vonal mechanikáját nem (legalábbis, hogy sng-knél hogyan működik).
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  9. #2359
    Lelkes újonc Igenykapitany avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hely
    Pecs
    Hozzászólások
    85

    Alapbeállítás

    Ezek szerint megsem erted

    HEM nem hasznal semmilyen(!!) modellt push/callokra, az az SNGWiz dolga, de az viszont nincs kihatassal a HEM altal szamitott EV ertekekre. A HEM csak annyit csinal, hogy megmondja az adott partyban adott oddsok mellett hosszu tavon kinek mennyit erne a stackje, es ahhoz viszonyitja a party kimenetele utani allast.

    Pl. 10-max SNGn Co:2K, Btn:2K, SB:8K, BB:8K stackeknel nyilvan any2 pushon van a SB (mondjuk 10BB deep). Attol mert a BB talal egy AAt, meg nem lesz hosszu tavon rossz a push 32o-val (kompetens ellenfel ellen), attol fuggetlenul, hogy mit ir a HEM az EV-re az adott party soran. Nyilvan azt fogja irni, hogy hulye vagy, mert beteszed equal stackeknel ~15%-ra, es ahhoz merten ad neked egy becslest a push hatekonysagarol. Azt nem veszi figyelembe, hogy push elott milyen fold equityvel szamoltal. Ezert van az, hogy hosszu tavon erdemes csak az EV-t is figyelembe venni, pl. 100 ilyen pushbol kb. 8-10-et fog lecallozni, a tobbiben SD nelkul nyersz, igy ingyen extra $EV-re szert teve.

    A fenti Songosu altal leirt peldaban azert irt negativ EV-t a HEMje, mert a shorty kiesett, ezzel ot olyan extra penzekhez (ITM) juttatta, amit nem 100%-ban fog megkapni, tehat elter a matematikailag vart ertektol, ami azzal szamolt hogy az esetek mittomen 40%-aban duplaz a shorty. Egyebkent, ha showdownt veszitesz, vagy nem esik ki egy villain shorty showdown soran, akkor azt neked pozitiv EV-kent irodik jova a hand historyban, es forditva, fuggetlenul attol, hogy milyen odds-ok voltak a mutatasnal. Nyilvan joval tobb EVt kapsz, ha pl. a shorty A2o-val vert egy AA-t, mintha forditva, de alapjaban veve mindkettonel plusz EVt ir jova neked a HEM.

  10. #2360
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Ja, akkor félreértettem, amit a Frici mondott.
    Mondjuk szerintem még relatíve hosszú távon (20-25K sng) is keveset ér az EV vonal, mint támpont, mert egy csomó dolgot nem vesz figyelembe
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •