Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 19 (19) összesen
Like Tree1Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2012. 05. 14

  1. #11
    Tag rekop666 avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 12.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    144

    Alapbeállítás

    Idézet Admin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A bejelentkezett olvasók a saját felhasználó nevükkel szerepelnek az asztalnál.
    Aham azt hiszem értem már, köszi a választ, de azért én várom, h ezüstszem voksoljon,hátha lekerülök, remélem nincs bannolva mert mostanában nem látni
    fegyelem, figyelem, türelem

  2. #12
    Tag rekop666 avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 12.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    144

    Alapbeállítás

    Idézet Specko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha 12-14-ig van a 3bet, akkor szinte biztos call. Ha meg írod, hogy szerinted szarabbal is rátolja, akkor meg még inkább nem értem a foldot. Bár sztem itt biztos nem fog light5betelni.
    ÉN 4betre gondoltam és azt is irtam, és csakis abban az esetben ha több infonk van. A kérdésed második felét nem értem, mire gondolsz ?
    fegyelem, figyelem, türelem

  3. #13
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás -

    ezt bizony sajnos be kell dobni :S

  4. #14
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    Idézet Admin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A bejelentkezett olvasók a saját felhasználó nevükkel szerepelnek az asztalnál.
    ez jó :P

  5. #15
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Nálam call, ha már 4betelek AKs-el akkor nem dobom el. Akkor ne 4beteljünk vele, ha 5betre dobunk sztem.
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  6. #16
    PA addict mese avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.233

    Alapbeállítás

    Idézet rockett eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nálam call, ha már 4betelek AKs-el akkor nem dobom el. Akkor ne 4beteljünk vele, ha 5betre dobunk sztem.
    normál 4bet esetén igazad lenne, de itt még csak 9$-t tettünk be 60$-ból, szóval jobb a dobás mint a megadás a range ellen! szerintem egyébként easy fold!
    MrCharger426 likes this.

  7. #17
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    igazából szerintem maga a 4bet size nem sokat számít, mivel ha AK QQ+ range-re tesszük akkor így is megvan az odds a megadásra, már ha jól számoltam az első hszben viszont ha meg KK+ rakja be, ami talán valószínűbb akkor úgysincs meg, akkor sem ha 12ig 4beteltünk volna vagy 15ig.

    Igazából azt kell végiggondolni, hogy mi a célunk a 4bettel. Nyilván nem az utg ellen akarjuk berakni, (hiszen akkor nem a fold lenne a jó válasz) a shortstack fish ellen nem valószínű, hogy be fog kerülni. ő ugye elég sokszor dobni fog.
    A min3betelő fish a kérdéses, ha róla van infónk hogy az ilyen min izék után pushol minden hülyeséggel akkor vállalható lehet a 4bet miatta. Viszont a legtöbb fishtől inkább call-t várok itt csomó lappal, aminek nem nagyon fogunk örülni. Ellene jobban is járnánk a valamivel nagyobb 4bettel épp azért h ne nagyon adja meg vagy ha meg is teszi kisebb spr-el keljen pf dönteni.
    Utg ellen ha 4bet/fold is a terv, kicsivel szintén nagyobbat 4betelnék, mert nem annyira jó ha bejön szetminolni ip s akkor meg már tuti 3an leszünk minimum. Ugye ez nem valószínű, de benne van, mert 100bb+ marad előtte valamint a fish is szinte mindig jönni fog.

    Ez a játék tényleg csak akkor jó sztem, ha sb ellen sokszor fog bekerülni a QT-je ellen pre. Amúgy szerintem még mindig jobb választás lenne a megadás, 2 fish ellen játszhatunk, utg pedig úgyis őszinte lesz 4way, AKs pedig azért floppolhat szép dolgokat. Ha pedig utg 4betel egy nagyot még mindig dobhatunk, mivel ha úgy gondoljuk h nem 5betel AK-val, akkor a coldcallunk után 4betelni sem fog vele. Így olcsóbban megússzuk ha utg ellen dobni akarunk.


    Én tartom az első hszemben írtakat, miszerint a 4bet range nem nagyon fog különbőzni az 5bet range-től.

  8. #18
    Fanatikus tag radír avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás

    "Akkor ne 4beteljünk vele, ha 5betre dobunk sztem."

    Ez az esetek 99%-ában megállja a helyét, de kivételek mindig akadnak, és ez szerintem pont egy ilyen szitu.

    nem vagyok túl járatos a 6max cg-ben, de szerintem nem olyan nagyon rossz a 4bet fold, mert ha nem akarunk 4way OOP játszani, akkor izolálnunk kell a nem túl kompetens 3betelőt, viszont az UTG 5bet range ellen nem tudjuk profitábilisan betenni.
    Én per pill nem tudok jobb megjátszást elképzelni a 4bet foldnál, még ha szokatlan is. Se a call, se az egyből fold, se a 4bet/call nem jár nagyobb EV-vel, sőt...

    A betsizeokkal talán lehet variálni valamit hogy jobban járjunk a végén, de nem számoltam utána...
    Utoljára módosítva: radír által: 2012. 05. 15. 10:21
    "Even a bad reason is better than no reason."

  9. #19
    Fanatikus tag kisgatyas avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 08.
    Hely
    Kolozsvár
    Hozzászólások
    496

    Alapbeállítás

    Idézet radír eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "Akkor ne 4beteljünk vele, ha 5betre dobunk sztem."

    Ez az esetek 99%-ában megállja a helyét, de kivételek mindig akadnak, és ez szerintem pont egy ilyen szitu.

    nem vagyok túl járatos a 6max cg-ben, de szerintem nem olyan nagyon rossz a 4bet fold, mert ha nem akarunk 4way OOP játszani, akkor izolálnunk kell a nem túl kompetens 3betelőt, viszont az UTG 5bet range ellen nem tudjuk profitábilisan betenni.
    Én per pill nem tudok jobb megjátszást elképzelni a 4bet foldnál, még ha szokatlan is. Se a call, se az egyből fold, se a 4bet/call nem jár nagyobb EV-vel, sőt...

    A betsizeokkal talán lehet variálni valamit hogy jobban járjunk a végén, de nem számoltam utána...
    this.

    Ahogy nezegetem a betsizeok is eleg jok. A cel az, h a CO, vagy SB fishel jatszunk, az o range-uk ellen jol teljesit az AKs. Az UTG ugyan ugy fog dobni 9re, mint 12re, es ugyanugy olyan range-el fog pusholni. (az 5bet range fuggetlen a 4betsizeunktol ). Tovabba azokban az esetekben amikor az UTG dob, es a CO betolja ( szoktam ilyet latni altalaban valamilyen pp, vagy gyenge A ) es SB tart visszatolhatjuk az AI-t meg preflop. ( nagyobb 4bet eseten csak callolni tudunk ). Persze, ez az eset ritkan fog elofordulni, de mindig azt a dontest kell megtalalni ami a leheto legtobb esetett optimalizalja.

    Vagyis a 4bet 9$/fold nekem a legjobb dontesnek tunik.
    The credit belongs to the man in the arena.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •