Oldal: 5 / 6 ElsőElső ... 3456 UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (52) összesen
Like Tree3Likes

Téma: NL2 Egy kezdő játékos (EFMmaster) segítségkérése

  1. #41
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2012. 04. 01.
    Hozzászólások
    54

    Alapbeállítás Medium párok_postflop játék

    Nézegetem a játékomat, nem vagyok jó barátságban a medium párokkal preflop kézben. Azt a nagyon alap dolgot vágom, hogy cél a set, ha nem jön akkor fold. Ennél azért többet kéne viszont kihozni.
    Ma volt még az előbbi példán kívül 6 számomra kérdéses hand, mind a 6 kézben medium pár...NL5
    Nem teszem be mind őket teljesen, csak rövidítetten próbálom. A kérdés hogyan kéne játszani. Ime az 1-3:
    -------------------------------------------------------------------------------
    1.
    Sb: VPIP: 32, PFR: 32, 3B: 40, AF: 5.0, Hands: 28
    Hero:

    Preflop emeltem, Sb 3bet (nagyon laza, minden hívásomra 3bet), most megadtam.

    Flop:

    SB leadelt/donkolt, megadtam. Turn: . Sb passzolt, meghívtam és dobta.

    -------------------------------------------------------------------------------
    2.

    UTG: VPIP: 64, PFR: 21, 3B: 0, AF: 3.1, Hands: 80
    Hero:

    UTG limpelt, én hívtam, UTG megadta.

    Flop:


    UTG passzol, én hívtam, megadta. Turn: UTG passzol, én is passzoltam.

    River: UTG emel, én meg dobtam.

    -------------------------------------------------------------------------------
    3.

    CO: VPIP: 13, PFR: 13, 3B: 7, AF: 2.5, Hands: 47
    Hero:

    CO emelt, Sb-ből megadtam.

    Flop:


    Emeltem, kaptam egy Reraise-t amit valamilyen okból kifolyólag megadtam...

    Turn: Passzoltam, CO hívott és dobtam.

    Érzésre botrányos volt ez a játékom Meg is érdemeltem.
    -----------------------------------------------------------------------

  2. #42
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2012. 04. 01.
    Hozzászólások
    54

    Alapbeállítás

    Megtudnátok mondani, hogy melyik no limit holdem game jár a legkisebb varianciával?
    cash game, 1 asztalos sit and go (fifty50 vagy double or nothing, sima 50%-30%-20%), több asztalos sit and go, stb. ami még van.
    Mi ezzel kapcsolatban a tapasztalat, illetve vélemény.
    Ezt csak úgy kíváncsiságból kérdezem.

  3. #43
    Őstag Gabson avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 16.
    Hozzászólások
    1.143

    Alapbeállítás

    cash game
    "Én mivel jó játékos vagyok, nem szorulok arra, hogy mákoljak a riveren." - 92andrey92

  4. #44
    Fáradhatatlan grinder GStealer avatara
    Csatlakozott
    2010. 10. 25.
    Hozzászólások
    758

    Alapbeállítás

    Jó dolog ha megpróbálsz minél több szituból értéket nyerni, de NL5-ön felesleges túljátszani a közepes PP-ket, szimplán setminingból is bőven nyerő leszel. Egyébként pedig:

    1. Ha folyton 3beteli az emelésed akkor inkább told rá a 88-cal, mint hogy csak lecallozd és nehéz helyzetbe hozd magad postflop.
    2. Nagyon laza az ellenfél, már a flop cbet is felesleges lap nélkül, túl sokszor lesz nála flush-, sorhúzó, gyengébb Kx is, amit nem fog elengedni soha.
    3. Teljesen felesleges belenyitni, legtöbbször csak a tőled jobb handek maradnak partiban ezután.

    Ne csak érzésre cselekedj, próbáld mindig range-re tenni az ellenfelet. Ott van például a 3. eset. Mi az, amivel az ellenfél CO-ból emelne? Legyen egyszerű, mondjuk 22+, AT+, KT+, QT+, JT (17,9-es PFR). Tegyük fel a donkra eldobja 66 alatti párokat és az összes airjét. Így bent maradt közel 10%, ami legalább egy J pár és messze előtted van. Ezzel a lépéssel tipikusan eldobattad a tőled rosszabbakat és bent tartottad a jobbakat.
    Legyen mindig az az első lépésed bet/raise előtt (és egyébként is), hogy a board alapján átgondolod, mi lehet az ellenfélnél és mivel jönne tovább.

  5. #45
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2012. 04. 01.
    Hozzászólások
    54

    Alapbeállítás

    Köszönöm az észrevételek és jó tanácsokat.

    Az mennyire normális, hogy egymás után bukok el sorban olyan flopokat, ahol a riverre érkezik egy kártya, az ellenfélnek kb. 2-4 outja. Az oké hogy van variancia, de ez így szünet nélkül jön, egymás után?
    Ps-en nem voltam olyan rossz (NL5-ről beszélünk), bwin NL4-en meg csak lesem mi történik (1000 handem van itt). PS-en sokkal erősebb a mezőny, emiatt lehet nekem kiszámíthatóbb, mint bwinen 3-4 fős multiway potok játszása fish-ek ellen, hiába hívok, mind megadja. A flop után már nem is ér semmit az AA, KK párom.
    AA-t simán bukom AK ellen sorokkal, drillek ellen, stb. Legnagyobb bukóm big pairs-ből származik. PS-en meg simán pluszosak ezek.
    Már annyira elegem volt, hogy gondoltam felnézek bwin nl10-re 4-ről, hátha kevesebb a mákolós fish (én csak sima fish vagyok. Első flopom, AK emelek, 98s megadja, riverre meg leesik egy 8as.

    Ezek átlagos dolgok vagy csak én vagyok ilyen "szerencsés"?

  6. #46
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    1000 hand-ed van bwinről, ami gyakorlatilag nem minta. Titcar-nak van egy korrekt kis cikke, pókeres valszám-ként google is megtalálod. Ott szó van a szórásról.

    bwin NL4en valuebetelni kell amíg lehet (ez btw 10-20on sincs máshogy), nem kell túlgondolkodni semmit, figyeld az ellenfeleket, h mennyire szeretnek callolni mennyire agrók s megválni az AA-tól ha kell. + jó megoldás ha feszes vagy, s akár a monsterekkel emelhetsz nagyobbat is, úgyse tűnik fel senkinek.

    btw nem a legjobb megoldás ha nem megy egy limit, ezért fellépsz egy nagyobbra, nem sűrűn jön ki jól az ember az ilyesmiből, ráérsz majd lépni ha vered az NL4et s nem ezres minta alapján,.

  7. #47
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 06. 19.
    Hozzászólások
    275

    Alapbeállítás

    PS-en kb egy asztalon egy fish van, arra is gyorsan rárepülnek a feszes játékosok. Előfordul, viszont ritka, hogy ne így legyen. Viszont bwinen hemzsegnek a gyengébb játékosok, több ember néz flopot, több lapkombináció játszik, ezáltal szélesebb laptartomány ellen kell játszani. Illetve mivel sokkal lazábbak a játékosok, sokkal nagyobb beteket is adnak. Véleményem szerint bwin nl4-en simán mehetnek az overbetek, ha elszántak úgyis jönnek mindennel!

  8. #48
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    remélem nem komoly, h ps NL5ön egy fish van/ asztal...

    bwin nem csak 4en jók az overbetek

  9. #49
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 06. 19.
    Hozzászólások
    275

    Alapbeállítás

    Durva megfogalmazásban. Ezért is írtam szándékosan feszes játékosokat, nem regeket. De azt akartam inkább mondani, hogy tele van a PS feszes fishekkel. A bwinen található lazábbakból kb egy-egy van asztalonként.

  10. #50
    Fáradhatatlan grinder _Roll_ avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 22.
    Hozzászólások
    599

    Alapbeállítás

    Ha a ps-en vered az nl5-öt bwinen meg nem az nl4-et, az valószínűleg nem azért van mert túl jó vagy. Starson is fishek vannak, csak már fajták és picit kevesebb. A különbség az, hogy ellenük tudod hogy kell játszani. Megszokásból. Ahhoz hogy jó játékos légy, meg kell tanulnod alkalmazkodni. Ugyanúgy képzetlen játékosok ellen játszol, de fel kell ismerni a hibáikat. Feljebb lépni azért nem kifizetődő, mert egyrészt nem árt ebben fejlődni, másrészt magasabb téteken nem csak a különböző fishek ellen kell plusszosnak lenni, hanem olyan játékosok ellen is, akik nem ennyire kiszámíthatók és képzetlenek. Könnyen bukó lehet a vége. Amúgy se ajánlatos ilyet csinálni. Tipikus fish move magasabb téten elbukni amiért egy hónapig dolgoztál. Csak okosan! Gl!

    UI: Starson NL5-ön nem egyszer volt olyan hogy egy kék vagy zöld fish se ült az asztalomnál. Hiába volt olyan sok asztal, 10 percenként kereshettem másikat. A 3bet rangek is nagyon feszesek. Nagyon örülök hogy anno ott hagytam.

Oldal: 5 / 6 ElsőElső ... 3456 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •