Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (26) összesen
Like Tree6Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2012. 05. 21

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2012. 05. 21

    Lapok:
    Játék: NLHE 6max MTT
    Játékosok: 6 fő
    Pozició: SB
    Kis vak: 1000
    Nagy vak: 2000
    ante: 250

    A vasárnapi $27 nevezésű 6max NLHE SCOOP versenyen játszol. Vakok 1000/2000, ante 250. Az átlagstack jelenleg 60.000. Az UTG játékos (Stack: 80.714 - 75 hand alapján 27/20, 3bet: 14.7, 4bet: 33.3, CO és Button steal százaléka 70, UTG-ben 15/15-ös statja van) 4220-ig emel. A buttonon ülő játékos megad(Stack: 65.595 - 166 hand alapján 27/20, 3bet: 12.7, 4bet: 10.0, CO és Button steal 40, Button Call 20). Te kisvakban 12.000-ig visszaemelsz, a rólad kialakult kép 150 hand alapján a következő; Stack: 87.184, 36/30, 3bet: 18.9, 4bet: 7.1, SB-ről steal ellen 38%-ban 3betelsz. Az UTG-ben ülő játékos 19.999-ig 4betel, a Button dob. Mi szerinted a helyes lépés?



    Tovább a partihoz

  2. #2
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Én úgy gondolom a pre call nem a legjobb, akkor már tényleg inkább squeez, mert OOP lennék 3 vagy 4 way (BB nagyon jó oddsot kap, hogy flopot nézzen) aggro ellenfelek ellen, így az AQo nem teljesít olyan jól, legtöbbször ch/foldon leszünk flopon, ha meg lejön a lapunk és nem buta aggrok, akkor nem fognak kifizetni. Callon inkább az AQs -el gondolkoznék, azzal mégis nagyobb az implied odds.

    Squeez után a clickbackre viszont ez az 5bet allin megint érdekes kérdés. Egyrészt mindkét játékosról elég kevés hand van ahhoz, hogy pozíciós statokat érdemes legyen nézni. Másrészt nem tudjuk, hogy miért clickbackel UTG. Érez -e még FE -t, vagy pedig éppen pusht akar-e vele indukálni? Azon kéne gondolkozni, hogy ilyen licitmenet után, mikor az UTG emelésére kap egy megadást, majd egy oop visszaemelést, akkor visszatolja -e elég lightan ahhoz, hogy itt megérje pusholni, mert sok FE -t nem érzek, tehát blöffnek rossz ez a spot, valueból meg nem tudom, hogy megéri -e megcsinálni, elég necces.

    Ha kicsit stoveozunk, akkor ha feltételezzük, hogy ilyen sáklával clickback/callol UTG -ből: 77+,ATs+,KQs,AJo+ akkor 45% -ot hozunk ellene, így nem hiszem, hogy megéri. Az sem biztos, hogy lesz ennyire light, ez még így is egy elég "baráti range", azzal együtt is, hogy ez egy 6max verseny.

    Tehát én squuezelnék preflop, és foldolnék egy további emelésre. Lehet, hogy weak, viszont valószínűleg később lesz még ennél jobb alkalom is bepakolni a stacekemet, ha ilyen aggrok ülnek mellettem, és inkább próbálnék IP akciózni.

    Mondjátok meg nyugodtan, ha szar a gondolatmenet, és kíváncsian várnám a hand végét is!
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2012. 05. 21. 10:44
    Flush67 likes this.
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  3. #3
    PA addict
    Csatlakozott
    2007. 03. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.580

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én úgy gondolom a pre call nem a legjobb, akkor már tényleg inkább squeez, mert OOP lennék 3 vagy 4 way (BB nagyon jó oddsot kap, hogy flopot nézzen) aggro ellenfelek ellen, így az AQo nem teljesít olyan jól, legtöbbször ch/foldon leszünk flopon, ha meg lejön a lapunk és nem buta aggrok, akkor nem fognak kifizetni. Callon inkább az AQs -el gondolkoznék, azzal mégis nagyobb az implied odds.

    Squeez után a clicbackre viszont ez az 5bet allin megint érdekes kérdés. Egyrészt mindkét játékosról elég kevés hand van ahhoz, hogy pozíciós statokat érdemes legyen nézni. Másrészt nem tudjuk, hogy miért clickbackel UTG. Érez -e még FE -t, vagy pedig éppen pusht akar-e vele indukálni? Azon kéne gondolkozni, hogy ilyen licitmenet után, mikor az UTG emelésére kap egy megadást, majd egy oop visszaemelést, akkor visszatolja -e elég lightan ahhoz, hogy itt megérje pusholni, mert sok FE -t nem érzek, tehát blöffnek rossz ez a spot, valueból meg nem tudom, hogy megéri -e megcsinálni, elég necces.

    Ha kicsit stoveozunk, akkor ha feltételezzük, hogy ilyen sáklával clickback/callol UTG -ből: 77+,ATs+,KQs,AJo+ akkor 45% -ot hozunk ellene, így nem hiszem, hogy megéri. Az sem biztos, hogy lesz ennyire light, ez még így is egy elég "baráti range", azzal együtt is, hogy ez egy 6max verseny.

    Tehát én squuezelnék preflop, és foldolnék egy további emelésre. Lehet, hogy weak, viszont valószínűleg később lesz még ennél jobb alkalom is bepakolni a stacekemet, ha ilyen aggrok ülnek mellettem, és inkább próbálnék IP akciózni.

    Hasonlóan gondolkoztam én is éles helyzetben, és dobtam is, de utólag átgondolva, illetve egy két játékos véleményét kikérdezve, úgy gondolom jobb a 5bet allin. Ha figyelembe vesszük azt, hogy rólam elég aggro imidzs alakult ki (37/32 és 18-as 3bet) akkor egy olyan játékos ellen aki szintén elég aggro (ugyan nem megbízható a 75 hand, de azért már egy indukátor) ha 3betelek és clickbackel, akkor itt 5bet allin kell menni.

    Persze szerintem a fold sem rossz játék, de valamit meg kellett adnom helyes válasznak :-)
    Éreztem a zavart az erőben tegnap, mert 7db 70/30-at buktam nagyjából zsinórban, de vélhetően Bélánál ezek kiegyenlítödtek Meg is nézem ma délután a Jedi visszatér-t a tv-ben, épp jókor adják by mario1212

  4. #4
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    teljesen jó a 3bet/5bet.
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

  5. #5
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet Zoleee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hasonlóan gondolkoztam én is éles helyzetben, és dobtam is, de utólag átgondolva, illetve egy két játékos véleményét kikérdezve, úgy gondolom jobb a 5bet allin. Ha figyelembe vesszük azt, hogy rólam elég aggro imidzs alakult ki (37/32 és 18-as 3bet) akkor egy olyan játékos ellen aki szintén elég aggro (ugyan nem megbízható a 75 hand, de azért már egy indukátor) ha 3betelek és clickbackel, akkor itt 5bet allin kell menni.

    Persze szerintem a fold sem rossz játék, de valamit meg kellett adnom helyes válasznak :-)
    Még azt hozzátenném, hogy UTG a 4bettel betolta már a stackje kb. 25% -át, tehát ha dob is az valami nagy blöff, ha nem dob, ami valószínűbb, akkor még flipen sem vagyunk a legvalószínűbb lapjai ellen. Ok, hogy mindenki aggro az asztalnál, és hasonlók, de nem hinném, hogy 27$ -os SCOOP -on, ahol boldog - boldogtalan elindul, ennyire túl levelingelne egy helyzetet mondjuk JTs -el. Vagy ha meg is teszi nagyon meglepődnék. Lehet, hogy jó játék az 5bet is, mint mondod, de ha feltételezünk némi edget a mezőny felett, akkor felesleges ilyen határeset szitukba belemenni. Azért, mert ha itt dobunk, akkor is átlag stackünk lesz, és semmivel sem lesz leszünk esélytelenebbek a végső győzelemre. Ha viszont egy következő hasonló helyzetben is eljátssza ugyanezt, akkor már inkább mondanám, hogy push, és lássuk mit reagál.

    Ez megint olyan feladvány, ahol két jó válasz is lehet, én most a békésebbet választanám
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  6. #6
    Fanatikus tag radír avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás

    5bet allin akkor van BE környékén, ha 88+,AQ+,AJs range-re rakjuk, ami szerintem a megadott statokkal elképzelhető, de azért kicsit inkább optimista.
    Ha ez a calling range-e, és hozzávesszük, hogy mondjuk 10%-ban fog dobni is (szintén optimista), akkor ha jól számolok kb +2,5bb-nyi EV-t hoz ez a move a konyhára.

    Ehhez azonban 60k-s átlagnál 80k-t (40bb) kell kockáztatnunk, ami közel a teljes beülőnk.
    Egy jó struktúrájú versenyen, ilyen "jó" stack-kel szerintem nem kell ekkora varianciával járó döntéseket meghozni, ezért nekem a pushnál szimpatikusabb a fold. (amennyiben a matekban nem hibáztam)
    Zoleee and Flush67 like this.
    "Even a bad reason is better than no reason."

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 01. 07.
    Hely
    Dunaújváros
    Hozzászólások
    622

    Alapbeállítás

    Itt csak 2 variáció jöhet szóba, fold/5bet push

    A fold - 6,125 BB –t jelent

    Az 5-bet push , már kicsit bonyolultabb.Egy 5% nál többet nem adnék annak, hogy dobni fog. A legfeszesebb range amire tenném:88+AJo+ATs+.

    Ez ellen 44%-ot hozunk. Nekünk 68.714 chipet kell pusholni, ha callol 169.148 a pot , akkor 47,7% a pot oddsunk, ami több mint amit a range ellenhozunk, és akkor még 20/1szer foldot is kaphatunk(KQs,Ax, stb).

    100handre lebonva a squeez fold -6,125BB/100-at jelent

    100handre lebontva a push 5ször dob ekkor 13,1BB-t nyerünk

    a maradék 95 esetből, 95*44%, azaz 41,8szor fogunk nyerni 88.434 chipet, azaz 44,2BB-t

    és 95*56%, azaz 53,2 szer fogunk veszteni 80.714 chipet azaz 40,4 BB-t

    súlyozva az 5bet allin 100hand alatt: (5*13,1+41,8*44,2-53,2*40,4)/100=-2.36 BB/100
    Egy ilen szűk range-nél is látszik, hogy az 5bet push kb 4BB/100al jobb megoldás, mint a fold.
    És ha azt is hozzávesszük, hogy mi 36/30/18-at játszunk, a fentebb feltételezett range tényleg a legfeszesebb amit adni lehet.
    Lehet hülyeségeket írtam, de szerintem push, mert az kisebb -, mint a fold.
    Utoljára módosítva: fkf131 által: 2012. 05. 21. 11:29

  8. #8
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Idézet fkf131 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    szerintem push, mert az kisebb -, mint a fold.
    Ha szerinted mind2 mínusz,akkor miért nem pre fold, ami 0 ev?

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 01. 07.
    Hely
    Dunaújváros
    Hozzászólások
    622

    Alapbeállítás

    Idézet Krono eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha szerinted mind2 mínusz,akkor miért nem pre fold, ami 0 ev?
    Mert egy 27/20as player utg bet, és a button call range ellen elől vagyunk AQo-val, és azért squeezelünk, meg mert oop vagyunk.
    Én onnatól számoltam, hogy squeezeltünk, mert akkor még nem tudtuk, hogy 4bet jön, és az volt a kérdés hogy mit lépünk 4betre, miután squeezeltünk.
    Utoljára módosítva: fkf131 által: 2012. 05. 21. 11:37

  10. #10
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Idézet fkf131 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én onnatól számoltam, hogy squeezeltünk, mert akkor még nem tudtuk, hogy 4bet jön.

    Közben rájöttem, hogy a feladványban már squeezeltünk, és arra vezetted le a partit.

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •