Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (26) összesen
Like Tree6Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2012. 05. 21

  1. #11
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 06. 04.
    Hozzászólások
    83

    Alapbeállítás

    Idézet fkf131 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Itt csak 2 variáció jöhet szóba, fold/5bet push

    A fold - 6,125 BB –t jelent

    Az 5-bet push , már kicsit bonyolultabb.Egy 5% nál többet nem adnék annak, hogy dobni fog. A legfeszesebb range amire tenném:88+AJo+ATs+.

    Ez ellen 44%-ot hozunk. Nekünk 68.714 chipet kell pusholni, ha callol 169.148 a pot , akkor 47,7% a pot oddsunk, ami több mint amit a range ellenhozunk, és akkor még 20/1szer foldot is kaphatunk(KQs,Ax, stb).

    100handre lebonva a squeez fold -6,125BB/100-at jelent

    100handre lebontva a push 5ször dob ekkor 13,1BB-t nyerünk

    a maradék 95 esetből, 95*44%, azaz 41,8szor fogunk nyerni 88.434 chipet, azaz 44,2BB-t

    és 95*56%, azaz 53,2 szer fogunk veszteni 80.714 chipet azaz 40,4 BB-t

    súlyozva az 5bet allin 100hand alatt: (5*13,1+41,8*44,2-53,2*40,4)/100=-2.36 BB/100
    Egy ilen szűk range-nél is látszik, hogy az 5bet push kb 4BB/100al jobb megoldás, mint a fold.
    És ha azt is hozzávesszük, hogy mi 36/30/18-at játszunk, a fentebb feltételezett range tényleg a legfeszesebb amit adni lehet.
    Lehet hülyeségeket írtam, de szerintem push, mert az kisebb -, mint a fold.
    Nem értem, a fold hogy lehet -EV? A fold EV-je mindig 0.
    A foldot is úgy számolod, mintha meg kéne adni a 12000-t, amit 100%-ban elvesztünk, de erről nincs szó.

    Azt számoltad ki, hogy melyik a jobb, egy 3bet/fold, vagy pedig a 3bet/5bet all in. Viszont ez esetben nem a squeeze utántól kéne a potodds-ot számolni, hanem a nyers zsetonállásokkal, hiszen úgyis all-in kerülünk úgy, hogy nem tettünk még pénzt a potba.

    Tehát a potodds 79714/ (80714+80714+4220+6*250+2000) = 0,47, tehát 47%-os pot odds kell. Amit te számoltál az 40% pot oddsnak felel meg egyébként, nem 47-nek.

    De lényeg a lényeg, hogy sztem két különböző szitut számoltál. Ha squeeze után -EV a helyzet, akkor a fold jobb döntés, mivel annak az EV-je 0.
    De úgy látszik, hogy 40% a pot odds, s 44%-ban jók vagyunk, ha néha még dob is, akkor jók vagyunk.

    Vagy én kavarodtam bele?
    radír likes this.

  2. #12
    Fanatikus tag radír avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás

    Specko +1
    Nem bb/100-at kéne számolni, hanem Ev-t, és a 12000-et amit már betettünk, nem kell kivonni a dobás EV-jéből.
    Utoljára módosítva: radír által: 2012. 05. 21. 12:32
    "Even a bad reason is better than no reason."

  3. #13
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 01. 07.
    Hely
    Dunaújváros
    Hozzászólások
    622

    Alapbeállítás

    [QUOTE=Specko;441705]Nem értem, a fold hogy lehet -EV? A fold EV-je mindig 0.
    QUOTE]

    A preflop fold EV-je 0 igen, de a squeeze fold EV-je szerinem nem, mivel a dobással 6BB-t vesztünk, a pushal meg 2őt.

  4. #14
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 11. 09.
    Hely
    Csongrád
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    Érdekes, az senkit nem érdekel, milyen messze van még a bubble fázis?

  5. #15
    Fanatikus tag radír avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás

    szerintem ez tévedés, a fold EV-je mindig nulla.

    te ott követsz el hibát, hogy az egyik esetben visszalépsz egy lépést, és ezt veszed kiinduló pontnak (squeeze/fold-al számolsz, holott a squeeze a kérdéses move időpontjában már megtörtént, azt a pénzt már betettük, ezzel a pénzzel, és a squeezzel már nem kell számolni, mert túl vagyunk rajta), a másik esetben pedig nem teszed meg ezt a lépést vissza, és a squeeze utáni állapotot veszed kiindulási pontnak (helyesen).
    "Even a bad reason is better than no reason."

  6. #16
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 01. 07.
    Hely
    Dunaújváros
    Hozzászólások
    622

    Alapbeállítás

    Idézet radír eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    szerintem ez tévedés, a fold EV-je mindig nulla.

    te ott követsz el hibát, hogy az egyik esetben visszalépsz egy lépést, és ezt veszed kiinduló pontnak (squeeze/fold-al számolsz, holott a squeeze a kérdéses move időpontjában már megtörtént, azt a pénzt már betettük, ezzel a pénzzel, és a squeezzel már nem kell számolni, mert túl vagyunk rajta), a másik esetben pedig nem teszed meg ezt a lépést vissza, és a squeeze utáni állapotot veszed kiindulási pontnak (helyesen).
    Lehet, hogy hülyeséget írtam, de hozzá is tettem, hogy lehet, hogy az.
    Talán amiatt kavarodtam be, hogy EV-t meg BB/100-at is hazsnáltam, de ettől függetlenül tartom, hogy szerintem nézni kell azt is, hogy már betettünk 6BB-t, ezért a fold nem 0ás.
    Nem vagyok nagy HU SNG-s, de ott is úgy van ha jól emlékszem, hogy pl 15BB eff BB-n pusht kapsz akkor a fold -100BB/100-at jelent, és akkor már jó a call, ha ennél jobb BB/100-at hoz.
    Itt is hasonlóan gondolkodtam, mert a foldal elbukjuk a 6BB-nket( ha ti szerintetek ez 0 EV, akkor az, én már télleg nem tudom).

  7. #17
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 06. 04.
    Hozzászólások
    83

    Alapbeállítás

    [QUOTE=fkf131;441712]
    Idézet Specko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem értem, a fold hogy lehet -EV? A fold EV-je mindig 0.
    QUOTE]

    A preflop fold EV-je 0 igen, de a squeeze fold EV-je szerinem nem, mivel a dobással 6BB-t vesztünk, a pushal meg 2őt.
    Ez nem így van.
    Nincs olyan, hogy squeeze fold EV, csak olyan, hogy fold EV.

    Az a helyzet, hogy mivel már van bent pénzünk, az lenne a nagyobb hiba, ha eldobnánk, mint ha megadnánk.

    Képzeld el ezt a szitut (ilyen biztos, hogy nem lesz, csak a pálda kedvéért):
    JT-zell emelünk 3BB-ig, enemy emel 9BB-ig, mi 4bet 25BB-ig, enemy allin, mi call.
    Tegyük fel, hogy tudjuk, hogy A9 van nála, ami azt jelenti, hogy kb. 45% az esélyünk. A 4bet után ha eldobjuk, akkor nem -25BB a fold EV, hanem 0!!!
    Viszont ha megadjuk, akkor nyerünk 45%-ban 130-at, s vesztünk 55%-ban 75-öt. Tehát +EV a call, kb. 18 BB.

    Ha AA van vála, akkor nyilván nem jó betenni a 4bet után sem, hiszen az -EV, a fold pedig 0.

    A fold mindig 0! Ez a lényeg

    Inkább az az érdekes, hogy ha tudjuk, hogy mi a range-e, amikor 4betel (amit most vegyünk 5bet call-nak is), akkor preflop nincs értelme a 3bet-nek, hiszen ezzel bluffbe fordítjuk a lapunk, s utána a megadás nem más, mint a 3bet hibájának javítása, mivel így nagyobb +EV, mint a fold.

  8. #18
    Fanatikus tag radír avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás

    fkf131:
    azon lehet vitatkozni, hogy EV-t, vagy bb/100-at érdemes inkább nézni egy adott szituban... szerintem EV-t, de ha vannak pro/kontra érvek az engem is érdekelne.

    amit te mondasz HUSNG-ben, ott a dobás valóban -100bb/100, de ez az EV számításba is belekalkulálódik, csak éppen nem a "dobási oldalon", hanem a megnyerhető kasszához adódik hozzá az az egy nagyvak. De a dobás EV-je ettől még itt is 0 lesz, mert az adott akció pillanatában az az egy nagyvak, már nem képezi a stack-ünk részét.

    A 0 EV itt azt jelenti, hogy a dobással nem vesztünk _TOVÁBBI_ nagyvakokat, míg a bb/100 azt, hogy a teljes leosztás végén összesen hány nagyvakot vesztettünk.
    Utoljára módosítva: radír által: 2012. 05. 21. 13:17
    "Even a bad reason is better than no reason."

  9. #19
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 01. 07.
    Hely
    Dunaújváros
    Hozzászólások
    622

    Alapbeállítás

    [QUOTE=Specko;441730]
    Idézet fkf131 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Ez nem így van.
    Nincs olyan...
    Leírom mégegszer amit előbb, csak kicsit átfogalmazva, hátha így érthetőbb nektek, hogy gondolkodtam(ettől függetlenül továbbra se mondom, hogy ez a jó).

    Szóval, most annyiba kimerítem az EV-t, hogy az a +EV-sebb move, ami hosszútávon nagyobb BB/100-at hoz(és itt most figyelmen kívül hagyom a bubble faktort, vagy az edge-t)

    Itt csak 2 variáció jöhet szóba, fold/5bet push(azért ez a 2, mert nem fogunk oop potnyi pénzért kallantani AQo-val)

    Mivel emeltünk, ezért én nem hagynám figyelmen kívül annak az értékét, szóval szerintem 3bet/fold-al elvesztünk 6,125BB-t a stackünkből, és ezért a 3bet/fold szerintem -6,125BB/100

    Az 5-bet push .Itt úgy gondolkodtam, hogy 5%-ban dobni fog.Azaz 5%-ban nyerni fogjuk az ő 4betjét+vakok+ante, azaz 13,1BB-t(és ebbe nincs benne a saját 6,125BB-nk, mivel a foldnál se 0BB/100-al számoltam ezért itt se veszem bele.

    A legfeszesebb range amire tenném:88+AJo+ATs+.

    Ez ellen 44%-ot hozunk.


    100handre lebontva a push 5ször dob ekkor 13,1BB-t nyerünk

    a maradék 95 esetből, 95*44%, azaz 41,8szor fogunk nyerni 88.434 chipet, azaz 44,2BB-t(Ez az ellen stackje+vakok+ante, itt se számolom bele a saját betünket amit megnyerhetünk)

    és 95*56%, azaz 53,2 szer fogunk veszteni 80.714 chipet azaz 40,4 BB-t(Ez meg az ellenfél stackje, hiába van benn ante, vakok stb, mi csak enynit bukhatunka saját stackünkből)

    súlyozva az 5bet allin 100hand alatt: (5*13,1+41,8*44,2-53,2*40,4)/100=-2.36 BB/100

    Szóval hosszútávon ha a push-t választjuk, akkor -2,36BB-t fogunk veszteni 1 partiban.

    Ha pedig a fold-ot választjuk, akkor 6,125BB-t fogunk veszteni 1 partiban.

    Összehasonlítva a 3bet/foldal 3,765BB-vel bukunk többet 1 lesoztás alatt, mintha 3bet/5bet pusholunk.
    És ebből most kihagytam az alap szituációt preflop, csak a squeeze megtörténése utáni esettel számoltam.

    És mivel a dobással majdnem 4BB-vel vesztünk többet, mint a pushal, én ezért inkább pusholnék.

    Remélem így érthetőbb amit írtam, ha szerintetek ígyis hülyeség, akkor sry.

  10. #20
    Fanatikus tag radír avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás

    a helyzet az, hogy 3beteltünk 12000-ig, és 4betet kaptunk. Tehát 12000-rel vagyunk bent a kasszában.
    ebből következik, hogy a kiindulási pont -12000chip

    ehhez képest a dobással nem vesztünk _TOVÁBBI_ zsetonokat, tehát a dobás EV-je 0, és ezzel egyidőben -6bb/100, és -12000 zseton

    szemben az 5bet push-sal, aminek pedig az EV-je X, tehát a kiindulási ponthoz képest (-12000chip) _TOVÁBBI_ X zsetont hoz.

    ahogy fentebb is írtam, szerintem te ott követtél el hibát, hogy a dobás esetében -12000-es kiindulási ponttal számoltál, a push esetében pedig 0 volt a kiindulási pontod.
    Utoljára módosítva: radír által: 2012. 05. 21. 13:38
    "Even a bad reason is better than no reason."

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •