Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123
Eredmény: 21 - 26 (26) összesen
Like Tree6Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2012. 05. 21

  1. #21
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 01. 07.
    Hozzászólások
    40

    Alapbeállítás

    Sziasztok,

    Szerintem vicces szituáció, de a scoop low versenyken igen WPs emberek indultak azért, nehéz elképzelni a 4bet foldot is, de a min4bet ugye vagy nagyon erős lesz (AA, KK), vagy 4bet fold (ekkora stackből AQ+, 88-QQval legtöbbször simán 4bet pusholna, de mondjuk QQval 50%ban min4bet callol még, többit dobja, ezekkel pedig brutálisan jól kellene belőnie a rangünket, és dúrván ott kellene lennie matekból, h megérje neki min4bet callolni, és kétlem, hogy az egyik is teljesülne.). Mivel a min4bet value range nagyon szűk, a blöff range pedig szélesebb, ezért elég egyértelműen jó megoldás a 5bet AI.

    Viszont amin elgondolkoztam az a call, és minden floppon CR AI, illetve CH-C, hha pusholna, ezzel valuet szedhetünk ki a blöff lapjaiból, és az volt az elképzelésünk, h szélesebb a blöff range, mint a value. Mondjuk ez elég beteg dolog. Mivel scoop túl jó struktúrájú, és nagyon ritkán van ilyen típusú verseny, ezért inkább 5bet pusholnék, de egy Big, vagy Bigger micro-low versenyen inkább az utóbbit választanám.
    qwertibie and radír like this.

  2. #22
    szr
    szr nem elérhető
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 09. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    225

    Alapbeállítás

    Annyit hozzátennék, hogy a blöff 4bet range-ét valószínűleg szűkíti, hogy még két beszélő van mögötte.
    A számításokhoz meg azt, hogy még, ha messze is van a buborékfázis, akkor is min. 1,2 a buborékfaktor, azt illene figyelembe venni.
    Bármelyik másik site-on a fold a jó megoldás, szerintem a Pokerstarson is.

  3. #23
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Nálam Fold.

    Azon gondolkom
    1. Miért minraise 2 ellen?
    2. Miért akar szendvicsben maradni 2 ellen?
    3. 15/15 UTG emelésnél a 4bet range mi lehet? Ilyeneket írtok: 88+,AQ+,AJs, szerintem ennél feszesebb, bár én kevés mtt-t játszom, azokat is elsősorban 10 fős asztalokon. Leszámítva a blöfföt (light 4bet), én olyan 5%-ra tenném, az eredeti UTG emelő range 1/3-a.

    Szóval a fentiek alapján én inkább tenném valóban erős kézre, mint light 4betre (azaz az EV számításnál nagyobb esélyt adnék a valódi 4bet kezeknek a light 4 bet kezekkel szemben), és dobom a lapom. Olyan jól biztos nem állunk, ezért a nagy variancia miatt is inkább a dobást választanám.

    Azt sajnálom, hogy nem lesz megoldása a partinak, mert Zolee a valóságban dobott.
    Utoljára módosítva: thomyca által: 2012. 05. 21. 19:40

  4. #24
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Idézet szr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1,2 a buborékfaktor
    ez egyáltalán nem biztos

  5. #25
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 01. 07.
    Hely
    Dunaújváros
    Hozzászólások
    622

    Alapbeállítás

    Idézet thomyca eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    én olyan 5%-ra tenném,
    Szerintem 6-max asztalon nagyon nagyon feszes 5%-al 4-betelni egy 36/30/18as playert.

  6. #26
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Idézet fkf131 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem 6-max asztalon nagyon nagyon feszes 5%-al 4-betelni egy 36/30/18as playert.
    Ezt írtam:
    Leszámítva a blöfföt (light 4bet), én olyan 5%-ra tenném, az eredeti UTG emelő range 1/3-a.

    Azaz: össz. 4bet% (amivel UTG ránk emel) = 4bet % + light 4bet%, amiből a 4bet% = 5% szerintem. Így talán már nem olyan feszes.

    Ezen felül a light 4betet (azaz a 4bet blöfföt) - ha jól tudom - alapvetően nem két ellenfél ellen találták ki, így ha az UTG light 4betel kis emeléssel 2 ellenfél ellen, akkor szerintem
    a) nem játszik túl jól;
    b) vagy nem light 4bet az az emelés, hanem valódi erőt jelez;
    c) vagy én vagyok nagyon eltévedve a gondolatmenetemmel
    Utoljára módosítva: thomyca által: 2012. 05. 22. 07:53

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •