Oldal: 12 / 37 ElsőElső ... 2101112131422 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 111 - 120 (369) összesen
Like Tree82Likes

Téma: Alternatív befektetési lehetőségek pókereseknek (?)

  1. #111
    Őstag Shaikon avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 15.
    Hozzászólások
    1.534

    Alapbeállítás

    Idézet olegg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért talán még nincs itt a világvége. :-)
    Az majd decemberben.
    pszibu likes this.
    Te Gazsi indulsz a romatriatlonon?
    Milyen az tesó?
    Lefutsz a tóra ,úszol egyet és hazabiciklizel.

  2. #112
    Őstag Gabiru avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 24.
    Hely
    Szentendre
    Hozzászólások
    1.897

    Alapbeállítás

    Idézet Shaikon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az majd decemberben.
    xDDDDDDDD

  3. #113
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet Gabiru eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Itt nem ez a probléma hanem az hogy az amerikai banki szektor még koncentráltabb lett a válság óta mivel felvásárolták a csőd bement cégeket persze amik terv szerint mentek. A legnagyobb probléma az hogy elég egy nagy multibanknak kidőlnie ellenben a 2008-as 6-7 bankhoz képest, és megindul a világméretű domino ami a mostaninál is súlyosabb válság lesz, a baj az hogy az ezen cégek kapzsisága mindent felülír és hiba nagy múltú meg minden csak vissza kell menni az időben és észre lehet venni hogy egyre gyakoribbak a válságok és kérdezem én....hol a vége...egy örökké tartó válság....vagy rosszabb....

    Közhely az amit reagálnak rá az emberek mivel ez már bele lett nevelve az emberekbe...
    milyen 6-7 bankra gondolsz?
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  4. #114
    Őstag Gabiru avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 24.
    Hely
    Szentendre
    Hozzászólások
    1.897

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    milyen 6-7 bankra gondolsz?
    1. Bear Stearns amit a JP Morgen Chase 2 dolláros papír árfolyamon vett meg központi bank 30 milliárd dolláros támogatásával.

    2. Fannie Mae

    3. Freddie Mac

    4. Lehman's

    5 AIG

    6 Citigroup

    7 Merill Lynch amit Bank of America vett meg.

    Én ezekről tudok a híradásokból és az egyéb folyóiratokból.

  5. #115
    Lelkes újonc Jackson333 avatara
    Csatlakozott
    2011. 01. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    57

    Alapbeállítás

    Idézet WARETRAPS eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Régóta jár az agyam valamilyen komolyabb befektetési lehetőségen.
    Lehet hogy kicsit elrugaszkodok a realitásoktól, de egy kisebb szabadidőpark, horgásztó kialakításán, vásárlásán gondolkodtam el.
    Mivel egymagam kevés vagyok egy ilyen megvalósításához, ezért egy esetleges befektetői csoportot (kb 5 fő) kéne összehozni.
    Az itteni pókeresek között sok horgász is van, akinek gondolom megdobogtatná a szívét egy ilyen project.
    A vállalkozás mellett természetesen rugalmasan tovább mehetne az online poker is, akár egy ott létesítendő/meglévő halőrházban, amolyan grinder-ház jelleggel...
    Véleményem szerint fejenként kb 10 M. FT-ból, plusz vállalkozói hitel felvétellel (Széchenyi hitel) megoldható a dolog.
    Tudom kevesen engedhetnek meg egy ekkora befektetést, de van itt elég sok mid-high stakes játékos akinek nem okozna problémát.
    Ezen a horgásztó kialakításon vagy vásárláson én is nagyon sokat ábrándoztam de anyagi lehetőségeim azthiszem soha nem fogják megengedni ezt a lehetőséget. De jó olvasni itt egy pókeres fórumon, hogy más is lát benne fantáziát.

    Még egy dolog ami szerintem szintén nem lenne rossz befektetés: Duna-deltai horgászat - Gorgova

    Duna-deltai telkek, kint romániában olcsó a faanyag nem lehet egy nagyösszeg néhány faházat felhúzni és horgásztatni egy igazi vadregényes helyen!
    Utoljára módosítva: Jackson333 által: 2012. 05. 22. 12:00

  6. #116
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    53

    Alapbeállítás

    Idézet Gabiru eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A legnagyobb probléma az hogy elég egy nagy multibanknak kidőlnie ellenben a 2008-as 6-7 bankhoz képest, és megindul a világméretű domino ami a mostaninál is súlyosabb válság lesz, a baj az hogy az ezen cégek kapzsisága mindent felülír és hiba nagy múltú meg minden csak vissza kell menni az időben és észre lehet venni hogy egyre gyakoribbak a válságok és kérdezem én....hol a vége...egy örökké tartó válság....vagy rosszabb....
    Es mi tortenne ha holnap csodbe menne az a bank es kitorne a nagy valsag? Nem sok minden. Globalis szinten kepesek lennenk ugyanannyit termelni es fogyasztani mint tegnap. A nyersanyagok, gyarak, emberi tudas mind megmaradna. Egy valami viszont tenyleg eltunne: az emberek megtakaritasai. A helyzet viszont az hogy ezeknek a megtakaritasoknak mar nagyon regota nincs (illetve a kozeljovoben nem is lesz) meg a teljes fedezete. Van 20 millio forintnyi befektetesed: reszvenyek, ingatlan, bankbetet? es ugy gondolod hogy majd idos korodban ebbol akar 10 evig is el fogsz tudni elni? Nem fog sikerulni. En ugy tippelem hogy a kovetkezo 10-15 evben mindenki el fogja bukni a megtakaritasai real ertekenek 30-40%-at. Es mindegy hogy ez hirtelen, bankok, orszagok csodjevel vagy idoben elnyujtva felporgetett inflacioval fog megtorteni, az eredmeny ugyanaz lesz.
    Orokke tarto valsag azert valoszinuleg nem lesz. Az utobbi szaz evben hozzaszoktunk a tudomany es gazdasag gyors utemu fejlodesehez, es erre erosen szamit az egesz penzrendszer. A jelenlegi megtakaritasainkat csak akkor tudjuk majd a jovoben 100%-ban elevezni ha addig is tudomany es a gazdasag olyan toretlen utemben fejlodik mint eddig. Az elmult 50 ev eleg eros volt ebbol a szempontbol (szamitogepek, internet, urtechnika) es ha kovetkezo evekben nem jon valami ami tovabb visszi a lenduletet (pl. fuzios eromuvek, gentechnologia) es megoldja az ujonnan felmerult problemakat (demografiai, egyre nehezebben hozzaferheto nyersanyagok) akkor valsag lesz. De nem fog orokke tartani, csak addig mig megbaratkozunk az uj realitasokkal.

  7. #117
    Őstag Gabiru avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 24.
    Hely
    Szentendre
    Hozzászólások
    1.897

    Alapbeállítás

    Idézet teskayev eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Es mi tortenne ha holnap csodbe menne az a bank es kitorne a nagy valsag? Nem sok minden. Globalis szinten kepesek lennenk ugyanannyit termelni es fogyasztani mint tegnap. A nyersanyagok, gyarak, emberi tudas mind megmaradna. Egy valami viszont tenyleg eltunne: az emberek megtakaritasai. A helyzet viszont az hogy ezeknek a megtakaritasoknak mar nagyon regota nincs (illetve a kozeljovoben nem is lesz) meg a teljes fedezete. Van 20 millio forintnyi befektetesed: reszvenyek, ingatlan, bankbetet? es ugy gondolod hogy majd idos korodban ebbol akar 10 evig is el fogsz tudni elni? Nem fog sikerulni. En ugy tippelem hogy a kovetkezo 10-15 evben mindenki el fogja bukni a megtakaritasai real ertekenek 30-40%-at. Es mindegy hogy ez hirtelen, bankok, orszagok csodjevel vagy idoben elnyujtva felporgetett inflacioval fog megtorteni, az eredmeny ugyanaz lesz.
    Orokke tarto valsag azert valoszinuleg nem lesz. Az utobbi szaz evben hozzaszoktunk a tudomany es gazdasag gyors utemu fejlodesehez, es erre erosen szamit az egesz penzrendszer. A jelenlegi megtakaritasainkat csak akkor tudjuk majd a jovoben 100%-ban elevezni ha addig is tudomany es a gazdasag olyan toretlen utemben fejlodik mint eddig. Az elmult 50 ev eleg eros volt ebbol a szempontbol (szamitogepek, internet, urtechnika) es ha kovetkezo evekben nem jon valami ami tovabb visszi a lenduletet (pl. fuzios eromuvek, gentechnologia) es megoldja az ujonnan felmerult problemakat (demografiai, egyre nehezebben hozzaferheto nyersanyagok) akkor valsag lesz. De nem fog orokke tartani, csak addig mig megbaratkozunk az uj realitasokkal.
    Hát a mai emberiség nagyrésze szerintem egyáltalán nem rendelkezik megtakarítással hanem napról napra élnek, nem egészen 10 éven belül prognosztizálható egy újabb sokkal nagyobb válság ami alapjaiban fogja megváltoztatni a világot, megtakarítás elvész mondjuk de akinek az sincs annak az élet színvonala esik, ami morál romláshoz fog vezetni és tudjuk mi a vége ha nagy tömegek lesznek elégedetlenek a világban, de ez hidegen hagyja azokat akiknek a kezében koncentrálodik a hatalom és a pénz, a géntechnologiához és egyéb technikai fejlödéshez meg csak annyit hogy már minden megvan, csak vissza van tartva, mivel az utolsó cseppet is ki akarják sajtolni a mostani dolgokból mint például olaj...(már 50 éve létezik az alternatív meghajtás) de kérdés az hogy ez tényleg jó-e a világnak??? Én személy szerint sokkal jobban félek attól ami bolygóval történik mert gazdaság ide vagy oda pénz ide vagy oda ha tönkrebasszuk a környezetünket akkor nem lesz az a pénz és gazdaság ami megmentsen minket akár az éhínségtől akár a vízhiánytól...vagy sokkal rosszabbtól....( ha kérhetem erre ne írja senki 2012 mert az a világ legnagyobb baromsága, más néven félelem propaganda)!!!!


    UI: Válság előtt is tudták jól hogy baj van már hónapokra előre csak a propaganda dolgozott hogy még több pénzt szipkázzanak el az emberektől, szóval szerintem nem érdemes bedölni annak amit leírnak mert az elemzőktől kezdve a közgazdasági elemzők nagy része meg van fizetve hogy azt nyilatkozzák amit hallanunk kell...ideje lenne szerintem lassan felébrednie az emberiségnek a kómából...
    Utoljára módosítva: Gabiru által: 2012. 05. 22. 17:38

  8. #118
    fri
    fri nem elérhető
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hozzászólások
    92

    Alapbeállítás

    Idézet Gabiru eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...
    Vannak okos gondolatok is az irasodban, de azzal, hogy az elso het (7!) sorod egy mondat + neha botranyos a helyesirasod, rettentoen nehezen olvashatova es emeszthetove teszed...
    Gabiru likes this.

  9. #119
    Őstag Shaikon avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 15.
    Hozzászólások
    1.534

    Alapbeállítás

    Wow.hosszú ideje az egyik legértelmesebbb hozzászólás ami nem a pókerrel kapcsolatos.Nem hiszem,hogy sokan gondoltatok arra,hogy ivóvizzel öblitjük le a wc-t amig a világ 1 részén szomjan halnak emberek.
    Gabiru likes this.
    Te Gazsi indulsz a romatriatlonon?
    Milyen az tesó?
    Lefutsz a tóra ,úszol egyet és hazabiciklizel.

  10. #120
    Őstag Gabiru avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 24.
    Hely
    Szentendre
    Hozzászólások
    1.897

    Alapbeállítás

    Idézet fri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Vannak okos gondolatok is az irasodban, de azzal, hogy az elso het (7!) sorod egy mondat + neha botranyos a helyesirasod, rettentoen nehezen olvashatova es emeszthetove teszed...
    Azt tudom sajnos, hogy pocsék a helyesírásom , majd igyekszem még jobban odafigyelni rá.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •