Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (35) összesen
Like Tree9Likes

Téma: Lasthero-NL10

  1. #1
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 06. 25.
    Hely
    Külföld
    Hozzászólások
    114

    Alapbeállítás Lasthero-NL10

    Előzmény: Utg-vel a session során összeakadtam, amikor is sikerült egy "fish" jelzőt elérnem nála, míg Button egy CS fish.
    BTN: VPIP: 50, PFR: 13, 3B: 6, AF: 2.0, Hands: 602

    UTG: VPIP: 19, PFR: 17 (EP-19), 3B: 11, AF: 6.1, Hands: 743

    A kérdésem igazából az lenne,hogy preflop hogyan játszanátok meg.
    Adott egy preflop tight játékos(UTG), aki elég őrült air dolgokat hoz össze postflop, illetve egy CS fish 50-es VPIP-vel. UTG emeléseket tiszteletben tartom általában, így most is így tettem. A korai pozíciós emelése 19%, ami ellen viszont a JJ-nk jól teljesít, de még sem 3beteltem, hanem a weakebb megoldást választva, a button call tudatában csak megadtam. Nem szerettem volna egy ellenem overaggro postflop játék és egy kiismerhetetlen CS közé beszorulni 3betelt kasszában, mert egy Q,K,A magas boardon már kellemetlenül érezném magamat,ugyanakkor túl sok valuet érzek ebben a handben ahhoz,hogy gyengének tűnjön a megadás. 3bet vagy call?


    €0.05/€0.10 No Limit Holdem
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG (€10)
    UTG+1 (€25.69)
    Hero (CO) (€10)
    BTN (€25.85)
    SB (€3.58)
    BB (€10)

    Pre-Flop: (€0.15, 6 players) Hero is CO
    UTG raises to €0.35, 1 fold, Hero calls €0.35, BTN calls €0.35, 2 folds

    Flop: (€1.20, 3 players)
    UTG bets €0.90, Hero calls €0.90, BTN raises to €4.80, UTG goes all-in €9.65, Hero goes all-in €9.65, BTN calls €4.85

    Turn: (€30.15, 3 players, 2 all-in)

    River: (€30.15, 3 players, 2 all-in)

    Final Pot: €30.15
    Hero shows a full house Jacks full of Fives

    BTN shows two pairs Eights and Fives

    UTG shows two pairs Aces and Fives


    Hero wins €28.65 (net +€18.65)

    BTN lost €10.00
    UTG lost €10

  2. #2
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 12. 17.
    Hely
    tata
    Hozzászólások
    292

    Alapbeállítás

    Jó a call.
    Lasthero and BelaKecske like this.

  3. #3
    Idegen
    Csatlakozott
    2011. 06. 08.
    Hozzászólások
    14

    Alapbeállítás

    Flopon viszont emelni kellett volna... Elég húzós a board, úgyhogy nem jó itt slowplayelni a topsetet.
    Lasthero and dexterjacko like this.

  4. #4
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Preflop jó. Flopon viszont raise!
    Lasthero likes this.

  5. #5
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 06. 25.
    Hely
    Külföld
    Hozzászólások
    114

    Alapbeállítás

    Köszönöm.

  6. #6
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    pre jó, flop ezen a drawheavy floppon tuti raise, mert 3way sok turn-nek nem fogunk örülni, és valszeg utg sem.

    mivel a kérdésed főleg a pre call/3bet kérdésre irányult, kifejtem neked egy kicsit.

    2 okból 3betelsz, valueból vagy blöffből. ugye a JJ esetén az utóbbi nyilván kiesik, marad a value. meg kell nézni:

    Az ellenfél adott pozból való openraise-ét. Illetve azt, hogy milyen sűrűn callol 3betet. Ezt ha sok handed van, akkor pontosan meg tudod nézni, hogy utg mennyit callol, co mennyit, button ellen mennyit, oop-ip mennyit stb. Ha nincs több K hand, akkor csak a teljes értéket látod. Ilyenkor azt szoktam feltételezni, hogy oop kevesebbet callol 3betet, illetve minnél korábbi pozból emelt, annál erősebb range-l marad bent. Ebből a két értékből be tudod nagyjából lőni, hogy milyen range-l marad játékban a 3beted után. (értsd egy 20as openraise, 45% 3bet fold és 5% 4bet esetén, a lapjai 10 százalékával marad játékban megadással. )

    Természetesen ha értelmes játékosról van szó, nagyon fontos szempont a pre és a postflop játékban az, hogy Te mennyit 3betelsz. természetesen a közös history is fontos, ellenem pl rendszeresen all in vannak a regek AT-AJ lapokkal is. de ilyen Nálad nem nagyon lesz.

    Ahhoz, hogy value-ból 3betelj mindenképpen szükséged van arra hogy:

    1. A lapod jól álljon az ellenfél 3betcall range-e ellen.
    2. Legyen valami terved arra, hogyan fogsz játszani az adott ellenfél ellen, tudd hogyan reagál ő várhatóan xxx boardon y akcióra, mennyit tudsz valuebetelni ellene, tudsz e blöffölni, (ugye JJ esetén inkább valuebet lesz, de pl ha AKval 3betelsz s nem találsz párt, sokszor blöffölöd kell) ha igen mikor, mikor tudsz blöffcatchelni, hogy érdemes reagálnod ha overcard érkezik stb. ugye ezekre a note-okból illetve abból tudsz követkesztetni, hogy ellenfeled milyen agró, mennyire szeret callolni (wtsd), milyen range-l van bent stb. persze ilyen sok infó ritkán áll rendelkezésre, ezért kell nagyon odafigyelni az ellenfelekre.

    emelett persze érdemes megnézni az ellenfél 4betjét, tudni hogy milyen range-l 4betel.


    adott szituban: ellenfeled tag játékos, utg nyit. Ha utg ellen 3betelsz, elég nagy erőt mutatsz. Nem írtál statot, de itt egy reg várhatóan nagyon erős range-l fog bentmaradni, ha egyáltalán bent marad. én pl az adott szituban szinte sosem callolnék oop az ellenfél helyében 3betet. Ugye 4betelni blöffből nem nagyon fog, a várható 4bet range QQ+ essetleg AK de lehet feszesebb. Az utg 19 százalékos range ellen elég jól állsz a JJvel, viszont a 3betedre csak a nagyon erős lapokkal fog várhatóan bent maradni, talán sose fog callolni, ergó a 3bettel nagyjából azt éred el, hogy eldobatod a range-nek azt a részét, ami ellen jól fogsz játszani postflop. Mivel a 4bet range ellen nem állsz túl jól, s elképzelhető hogy az utg csak KK+ játszik így, 4betre jellemzően dobnod kellene. Így lényegében blöffbe fordítottál egy olyan lapot, aminek sok postflop értéke van. egy K5s-nek pl nincs, viszont ha az ellenfél sokat dob 3betre, azzal is 3betelheted. JJvel meg benttartod a gyengébb lapjait.

    Ugye amikor squeeze szitu van, kicsit más a helyzet, ugyanis amikor a calloló fish, sokkal tágabb value range-l 3betelhetsz miatta, még akkor is ha az eredeti emelő ellen nem tennéd, hiszen tőle dobásra számíthasz, a fishel való hu reményében. Ilyen ritka esetek amikor jó lehet 3bet/foldolni egy JJ-t, AK-t is néha akár feszes utg ellen is.


    A te helyzetetben viszont utánad jön a fish. A 3betre többnyire dobni fog, viszont amúgy egy nagyon tág range-l lesz játékban. Az utg rossz pozban valszeg őszintén fog reagálni egy 3way kasszában, így te rendszeresen már floppon elkezdhetsz valuebetelni a fish ellen. Néha persze jobb lapja lesz, meg overcardok jönnek a flopra, de ez vállalható.
    Utoljára módosítva: BelaKecske által: 2012. 05. 24. 13:21
    Lasthero, zagato and dexterjacko like this.

  7. #7
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 06. 25.
    Hely
    Külföld
    Hozzászólások
    114

    Alapbeállítás

    Köszönöm a tartalmas választ. Még nem csináltam HM Leak elemzést, de a 24/15-os VPIP-m mellé csak 5.2%-ban 3betelek, ami biztosan alacsony, a 15-ös PFR-zel egyetemben. Bevett játék tőlem,hogy pozícióból szeretek csak megadni, és utána könnyebb manőverezni, viszont így sokszor értéket hagyok a lapban. Mekkora range-dzsel kellene 3betelni? Ez az 5% QQ+ , illetve pár trash hand amivel a regularok CO-BTN emeléseit szoktam "levágni", tehát az összkép méginkább rosszul fest. Gondolom NL10-20 környékén még nem kell balance-olnom a range-emet.

  8. #8
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    24/15 valóban kicist nagy különbség de nem szörnyű. 3.8 volt NL10en a 3betem, amíg nem megy annyira postflop, nem kell túlzásba vinni, bőven elég ha value-ból, meg pozból 3betelsz azok ellen, akik sokat dobnak.

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder GStealer avatara
    Csatlakozott
    2010. 10. 25.
    Hozzászólások
    758

    Alapbeállítás

    BelaKecske, nagyon jól kifejtetted, de egy valamin fennakadtam:
    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    [...]20as openraise, 45% 3bet fold és 5% 4bet esetén, a lapjai 10 százalékával marad játékban megadással[...]
    Ebben az esetben a 3bet call 50%-nak kellene lennie, feltéve ha 100%-nak vetted a 20-as openraise range-et.

  10. #10
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet GStealer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    BelaKecske, nagyon jól kifejtetted, de egy valamin fennakadtam:

    Ebben az esetben a 3bet call 50%-nak kellene lennie, feltéve ha 100%-nak vetted a 20-as openraise range-et.
    persze a 3bet call az 50%. de a range maga a lapok 10százaléka lesz. ezért fontos az openraise, mert maga a 3bet/call semmit nem mond a pozíciós pfr nélkül. Értsd: ha a pfr 10 akkor a 3betet 80 százalékban megadó játékos sokkal erősebb ranngel van bent, mint aki csak 50százalékban adja meg de 30 a pfr-je.

Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •