Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (19) összesen
Like Tree5Likes

Téma: nl10 frg - 3betelt kassza, turn min raise

  1. #1
    Fanatikus tag mustah01 avatara
    Csatlakozott
    2011. 04. 22.
    Hozzászólások
    212

    Alapbeállítás nl10 frg - 3betelt kassza, turn min raise

    ellen: 14/5 3bet:3 fto 3bet: 100 (2/2) 104hand


    $0.05/$0.10 No Limit Holdem
    PokerStars
    8 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG Kuuder ($10.15) 102bb
    UTG+1 Clemence43 ($5.96) 60bb
    MP1 firulay ($7.83) 78bb
    MP2 Avarese ($16.80) 168bb
    CO mustah01 ($12.80) 128bb
    BTN Brulaap ($10.09) 101bb
    SB Friiiday ($10.61) 106bb
    BB rivens21 ($9.80) 98bb

    Pre-Flop: ($0.15, 8 players) mustah01 is CO
    3 folds, Avarese raises to $0.30, mustah01 raises to $1, 3 folds, Avarese calls $0.70

    Flop: ($2.15, 2 players)
    Avarese checks, mustah01 checks

    Turn: ($2.15, 2 players)
    Avarese checks, mustah01 bets $1.60, Avarese raises to $3.60, mustah01 ?,

    mivel elég nit mutatói vannak, leginkább AK-ra tettem (mikor megadta a 3betet oop), ezért nem cbeteltem flopon, turnön TP lett, gondoltam nyerek 1 kis valjút, erre min raise..

  2. #2
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Ellene a 3bet a harmadik opció amit pre választanék. még oda is írtad, hogy min AK-ra teszed a 3bet callja után. ezek után felmerül a kérdés, hogy akkor minek 3betelni.

    flop nem gáz feladni, bár ha AKra teszed akkor cbetelni kéne.

    turn elég szar, mert sokmindent nem ad elő, de nem rossz dobni, mivel nincs infó és a pre statjai után nem hiszem h postflop varázsolna.

  3. #3
    Fanatikus tag mustah01 avatara
    Csatlakozott
    2011. 04. 22.
    Hozzászólások
    212

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ellene a 3bet a harmadik opció amit pre választanék. még oda is írtad, hogy min AK-ra teszed a 3bet callja után. ezek után felmerül a kérdés, hogy akkor minek 3betelni.

    flop nem gáz feladni, bár ha AKra teszed akkor cbetelni kéne.

    turn elég szar, mert sokmindent nem ad elő, de nem rossz dobni, mivel nincs infó és a pre statjai után nem hiszem h postflop varázsolna.

    azért mert egy tag hív középről még nem esem hanyatt, sztem érdemes 3betelni,h tudjam mi ellen játszom, leginkább dobásra, vagy 4betre számítottam, túl sok historynk nem volt, miután oop adta AK tűnt a legvalószínűbbnek
    turnön megadás nincs a lehetőségek közt?

  4. #4
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    nem hanyatt esni kell, hanem végiggondolni, hogy miért 3beteled. ugye vagy valueból, vagy blöffből kéne, nem azért, hogy megtudd, hogy mi ellen játszol mert azt most sem tudod. Az információért való emelés a legritkább esetben jó játék.

    Ha a call-ja után AK erősségű lapra teszed, akkor ugye azt feltételezed, hogy gyengébb kezekkel (pl AJ, 66, KQ) nem adja meg a 3betedet. Ergó értékért nem tudod 3betelni AQval, marad tehát a blöff.
    Mivel leginkább dobásra számítasz, ezért gyakorlatilag bármilyen blockert tartalmazó kombóval 3betelhetnéd (pl K3s) ami persze mivel feltételezésen alapszik, nem biztos hogy jó játék volna.

    de AQ-val ugye a pfr range egy részét (KQ, Kj, AT-AJ QJs) blokkolod vagy jobb vagy nála, ergó jobban jársz ha megadod a hívást és ez ellen a range ellen játszol tovább ahelyett, hogy blöffbe fordítasz egy postflop erős lapot amivel call esetén egy vélhetőleg erős range ellen kell játszanod.
    basspro, Faréj and Bohocz like this.

  5. #5
    Fanatikus tag mustah01 avatara
    Csatlakozott
    2011. 04. 22.
    Hozzászólások
    212

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem hanyatt esni kell, hanem végiggondolni, hogy miért 3beteled. ugye vagy valueból, vagy blöffből kéne, nem azért, hogy megtudd, hogy mi ellen játszol mert azt most sem tudod. Az információért való emelés a legritkább esetben jó játék.

    Ha a call-ja után AK erősségű lapra teszed, akkor ugye azt feltételezed, hogy gyengébb kezekkel (pl AJ, 66, KQ) nem adja meg a 3betedet. Ergó értékért nem tudod 3betelni AQval, marad tehát a blöff.
    Mivel leginkább dobásra számítasz, ezért gyakorlatilag bármilyen blockert tartalmazó kombóval 3betelhetnéd (pl K3s) ami persze mivel feltételezésen alapszik, nem biztos hogy jó játék volna.

    de AQ-val ugye a pfr range egy részét (KQ, Kj, AT-AJ QJs) blokkolod vagy jobb vagy nála, ergó jobban jársz ha megadod a hívást és ez ellen a range ellen játszol tovább ahelyett, hogy blöffbe fordítasz egy postflop erős lapot amivel call esetén egy vélhetőleg erős range ellen kell játszanod.

    ha mindig QQ+, AK-val 3betelek, akk sztem igen kiismerhető leszek, bár én szinte mindig a fisheken szoktam ülni, nem nagyon szoktam "regek" ellen játszani, pénzem abból nem lesz
    ezért jóval szélesebb a 3bet rangem, olykor AQ is benne van, SC-k is
    a 3bb-re meg a vakokra hajtottam, ennyi értelme volt blöffbe fordítani ezt a handet
    amikor oop callolt nem cbeteltem, mivel legalább 1 utca callon van AK-val
    a turn Q felbukkanásakor viszont ip sztem betelni kellett, már valuért
    erre min réz, mivel csinálhatja ezt?

  6. #6
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    call turn, call river
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  7. #7
    Fanatikus tag mustah01 avatara
    Csatlakozott
    2011. 04. 22.
    Hozzászólások
    212

    Alapbeállítás

    Idézet crazy3317 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    call turn, call river
    és ha spade esik turnön? akkor is call?

  8. #8
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    nem hiszem h ő AKval callon lenne flop.

    egyébként én nem azt mondtam, hogy QQ+ AK 3 betelj (ellene AK, sőt QQ se biztos, hogy kell, ehhez kevés a minta) hanem, hogy olyan játékos ellen, akitől dobásra számítasz ne 3betelj olyan lapokat amik postflop jól játszanak. értsd: ha az ellenfél mindig dob vagy 4betel a 3betedre (és sok regnek van 70-80+os 3betfold értéke oop) akkor AQval, JJvel sosem látsz floppot viszont a 4betre dobni fogsz, tehát blöffbefordítottad a hand-edet aminek semmi értelme, mivel meg tudod tenni Q2s-el is ami viszont postflop már nem játszik olyan jól.

    egyébként egy olyan játékos ellen, aki 14/5 öt játszik ha csak KK+ 3betelsz, főleg 100hand után, nem fog feltűnni neki. Ha majd lesz róla pár K hand-ed és be tudod lőni jobban a pozíciós pfr range-t meg azt, hogy mennyit dob 3betre, akkor lehet majd blöfföket vagy több valuehandet berakni, attól függően, hogy mi az optimális. Te is megmondtad, hogy nem az ilyen emberektől fogsz pénzt keresni.
    mustah01 likes this.

  9. #9
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 06. 07.
    Hely
    Őrbottyán
    Hozzászólások
    90

    Alapbeállítás

    Szia,

    Ritkàn ìrok de most kènyszert èrzek ès csak a Te èrdekedben, jò szándèkkal:

    túl nagy az egód - ezt felejtsd el nincs ego a pókerben

    a gondolkodásmódodon kell változtatnod "èrdemes 3betelnem hogy tudjam mi ellen jtszom" - ezeket felejtsd el mihamarabb - most tudtad mi ellen jtszol?

    tapasztaltabb jtkos tanácsát megfogadni kell, èrtèkelni ès beèpìteni., ès nem megmagyarázni hogy mièrt csináltad az amúgy fishy linet..
    GL

  10. #10
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 06. 07.
    Hely
    Őrbottyán
    Hozzászólások
    90

    Alapbeállítás

    Öö
    mèg1 èszrevètel:

    AK-ra tettem" rangeben gondolkodunk...

    akartam valjúút" milyen kèz az amely egy feszesen emelö 3bet potban ezen a turnön megad és azt vered..?

    Gl

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •