Eredmény: 1 - 7 (7) összesen
Like Tree4Likes
  • 1 Post By Boletus
  • 1 Post By BelaKecske
  • 2 Post By misirulez

Téma: NL 10 - A8s 3bet IP

  1. #1
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 10. 30.
    Hozzászólások
    151

    Alapbeállítás NL 10 - A8s 3bet IP

    $2.2 pot at $0.05/0.10 No Limit Hold'em - 6 max on Ongame Network | TheHandConverter.com: Powered by DeucesCracked.com

    Ez egy nagyon érdekes szituáció.
    Az ellenfelem egy feszes reg, itt sosem fog blöfföt mutatni.
    Az olyan lapokat mint 99, 88, 1010 kiveszem a river lead rangeből.
    JJ,KQ,AQ, AK, nagyon ritkán K10 és számos suited konnector.
    Igaz, hogy nagyon jó oddsokat kapok a riveren. 4ből 1szer kell blöfföt mutatnia ami szerintem inkább 8-10ből 1szer vagy még kevesebbszer lesz...

    A preflop 3betelésről annyit, hogy
    - feszes
    - pozicióm van
    - blokkerem van az ászokra
    - 50%ba dob

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder Boletus avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    Smaragdváros
    Hozzászólások
    753

    Alapbeállítás

    Idézet retroseven eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A preflop 3betelésről annyit, hogy
    - feszes
    - pozicióm van
    - blokkerem van az ászokra
    - 50%ba dob
    Tehát blöffből 3beteled. Ha már WP-zni akarsz szvsz. itt jobb a call, kb. hanem dob rögtön fel is adhatod (3bet potban 50BB eff stackkel nincs túl nagy tér a postflop játékra)

    Ráadásul ez a flop kb. telibe veri a 3bet call range-ét.
    Egyébként pedig 69 handből nem nézegetünk fold to 3b meg hasonló statokat, mert az az 50% úgy jön ki, hogy kettőből egyszer dobott (12% a VPIP --> eddig játszott kb. 8 leosztásban, ebből szerinted hányszor 3betelték).
    BelaKecske likes this.
    "...A másik, amikor mégcsak nem is random, hanem annál is rosszabb handdel megadnak allint.." (by playerke)

  3. #3
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    nem kell az ilyen embereket 3betelni. majd ha lesz róla 1k hand és látod, hogy mennyit dob 3betre, akkor persze mehet.
    floppon feladom.
    JociBalboa likes this.

  4. #4
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Light 3betelni csak azokat szoktam akiknek OOP 80%-nál magasabb a fold to 3betje.
    69 hand alapján nem feszes. Már megint kis mintán vpip/pfr adatokra támaszkodsz, szokj hozzá hogy ezek csak mérvadók ebből annyit tudsz hogy regular, és hogy lehet hogy majd feszes lesz.

    Lassan amúgy elkezdek gondolkozni, hogy majd csinálok prnt scrneket session közben ahol több különböző asztalon +100 handnél ilyen vagyok, hogy 44/36/2, 8/8/10, 24/21/8, 19/15/0. Aztán majd azokat fogom linkelgetni a bill. koptatása helyett.
    crazy3317 and mustah01 like this.

  5. #5
    Fanatikus tag kisgatyas avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 08.
    Hely
    Kolozsvár
    Hozzászólások
    496

    Alapbeállítás

    Idézet retroseven eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    $2.2 pot at $0.05/0.10 No Limit Hold'em - 6 max on Ongame Network | TheHandConverter.com: Powered by DeucesCracked.com

    Ez egy nagyon érdekes szituáció.
    Az ellenfelem egy feszes reg, itt sosem fog blöfföt mutatni.
    Az olyan lapokat mint 99, 88, 1010 kiveszem a river lead rangeből.
    JJ,KQ,AQ, AK, nagyon ritkán K10 és számos suited konnector.
    Igaz, hogy nagyon jó oddsokat kapok a riveren. 4ből 1szer kell blöfföt mutatnia ami szerintem inkább 8-10ből 1szer vagy még kevesebbszer lesz...

    A preflop 3betelésről annyit, hogy
    - feszes
    - pozicióm van
    - blokkerem van az ászokra
    - 50%ba dob
    Nekem tetszett a lejátszás. Persze nem hiba pre dobni, nem szükséges ilyen akciókba bocsátkozni. De ha már igen, akkor mindenképp 3bet, a call a legrosszabb választás lenne. Amit itt kifogásolok az a 3bet size, olyan 1-1.2 korül jobb lenne. (legyen annyi mint a value 3betjeid ). Mivel alapvetően egy feszes játékos képe rajzolodik ki 69 hand alapján, feltétezhetető h nem fog túl sok mindennel OOP callolgatni.
    A flop cbet nagyon határeset, láttam már jopár feszes játékost callolni 3betett oop kézbe párokkal, ezért jo lehet a cbet ezeket eldobatni. Utána feladnám, ahogy tetted.
    The credit belongs to the man in the arena.

  6. #6
    Fanatikus tag mustah01 avatara
    Csatlakozott
    2011. 04. 22.
    Hozzászólások
    212

    Alapbeállítás

    Idézet kisgatyas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekem tetszett a lejátszás. Persze nem hiba pre dobni, nem szükséges ilyen akciókba bocsátkozni. De ha már igen, akkor mindenképp 3bet, a call a legrosszabb választás lenne. Amit itt kifogásolok az a 3bet size, olyan 1-1.2 korül jobb lenne. (legyen annyi mint a value 3betjeid ). Mivel alapvetően egy feszes játékos képe rajzolodik ki 69 hand alapján, feltétezhetető h nem fog túl sok mindennel OOP callolgatni.
    A flop cbet nagyon határeset, láttam már jopár feszes játékost callolni 3betett oop kézbe párokkal, ezért jo lehet a cbet ezeket eldobatni. Utána feladnám, ahogy tetted.

    nekem sem tetszik a 3bet mérete, nálam std 1
    mellesleg nem 3betelném ezt a handet soha, semmi értelmét nem látom, senki ellen, válassz másik spotot kreatívkodni

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder GStealer avatara
    Csatlakozott
    2010. 10. 25.
    Hozzászólások
    758

    Alapbeállítás

    Ez nekem sem tetszik. Ennyi hand alapján nem lehet pontosan kategorizálni, így azt sem tudod eldönteni, hogy ez most value, vagy blöff 3bet. Te minek szántad? Én ismeretlent feszes range-re teszek egy 3bet call után, tehát value 8-as kickerrel kizárva. Blöffölni megint nem fogok, mert nem tudom, dob-e elégszer.
    Akkor érné meg ez a move, ha legalább 1k hand után nem maradna ilyen feszes és a 3bet foldja pozíción kívül legalább 70%. Akkor lenne ellene a value QQ+, AK esetleg AQ, a blöff range-em pedig alacsony, közepes Axs-ek, esetleg sc-k. Nyilván a előbbiben csak olyan handek vannak, amikkel be is tenném ellene PF.
    Utoljára módosítva: GStealer által: 2012. 06. 10. 12:47

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •