Oldal: 16 / 20 ElsőElső ... 61415161718 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 151 - 160 (196) összesen
Like Tree6Likes

Téma: ICM modell - Sit&Go stratégia

  1. #151
    Team Hero Coach trixilw avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 27.
    Hely
    Gőzbe borulva
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Matt Coburn: jol sejtem hogy ezek a tablazatok abbol a ps fele poker e-zzunk cimu szornyusegbol vannak? Mert akkor nagy gyorsan felejtsd el. Kb kabarenak jo de akkor meg mar erdemesebb bodocs tibit hallgatni.
    Ket problema van. Egyreszt elore beallitott skalak vannak aminek semmi koze sem a gto jatekhoz lsem az ellencel valodi skalajahoz. Azt mondod te kiveszel belole par szazalekot izles szerint. Megis mi alapjan es merre tolod? Es ha ot teljesen mas iranyba megy. Konkretan van olyan 30%-os skalam ami teljesen mas mint az itt feltuntetett skala. Raadasul regek ellen nem az a lenyeg hogy feltetelesen milyen skala teszel a kezebe ezekbol es azt hogyan szukited hanem hogy mi lenne ott a gto jatek es ahhoz o hogyan alkalmazkodik. Vagy hogy alakitja e a skalajat ha csakis teellened pushol. Vagy hogy alakitja e valahogy a skalajat ha ket reg es ket cs fish ul mogotte? Vagy mi van akkor ha a ket fish big stack es a ket reg ss? Mi van forditva? De ezek mind a gto-hoz kepest. Latod hogy miert nem eleg a tabla?

    Masik nagyobb problema. A buborekhatas rohadtul nemcsak attol fugg hogy te es a pusholo kozott mennyi stackkulonbseg van. Hanem az asztalnal ulo minden egyes jatekos stackmennyisege is alakitja a buborekhatast. Az egesz sokkal bonyolultabb annal minthogy ket tablaval meg lehessen oldani. Ha nem igy lenne nem lehetne nyerni, marpedig lehet.

    Ja es hiaba mikro, ha ott is agyatlan egyszeru kicsit pluszos jatekot tolsz, akkor az extra rake elveszi azt a plusz profitot hogy gyoraan tovabblephes. Rb meg alacsony ami azt eredmenyezi hogy ott fogsz toporogni mikron tobb mint egy evig ha meg megunod akkor egy teljes eletre.

  2. #152
    Team Hero Coach trixilw avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 27.
    Hely
    Gőzbe borulva
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Pszibu: azert lesz a matematikailag optimalis jatek szuboptimalis mert a site csalik vagy mert hulyek vagyunk hogy onnan indulunk ki es hasznaljuk? Az ismeretlen amit keresunk az ellenfel skalaja. Ha ezt akarjuk megtalalni akkor ne a gto jatekbol induljunk ki hanem az adott ismeretlenbol? Ez semmilyen szakmaban sem szokott mukodni. Vag ilyenkor szuletnek az ego-callok?

  3. #153
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    trixi, jól sejted, abból a könyvből van. :-D Most mit csináljak, ha egyedül abban találtam valami tudományosnak látszó szöveget arról, hogy hogyan próbáljuk belőni a calling range-t. Egybként még hozzáteszi, hogy ha van legalább 1 darab 1000 zsetonos stack, akkor növeljük a bubihatást eggyel, illetve pénzbe érve meg csökkentsük. Ez 9 fős sit&go-kra vonatkozik.

    Oké hogy rohadtul fapados, de ugye callingolásnál figyelembe vesz pot/odds-ot, bubihatást, feltételezett range skálát, ami máris sokkal több, mint amit általában ilyesmi könyvekből meg lehet tanulni. Általában adnak egy kész range táblázatot, azt kész. Nem tudom, hogy hány sit&go játékos mérlegel micron egyszerre ennyi tényezőt.

    Az ellenfél push range az ugye így is úgy is feltételezés, amíg nem játszottunk vele ezernyi handeket, amikből sikeresen kiszűrtük volna az információt, tehát akkor még jobb hogy van valami mankóm. Ha csak annyit veszek figyelembe, hogy odaavetem neki, hogy kb. 20%-al megy allin adott szituban, én meg pot/odds+közelítő bubihatás figyelembevételével mondjuk csak 4-5%-al adok meg, már értelmesebben játszom, mintha csak úgy érzésből megadnék A8-al, mondván hogy csak lesz 60%-om.

    Oké hogy ez nem a sit&go-zás legfelsőbb szintje, de micron és szerintem kicsit följebb is a játékosok ennél sokkal kevesebb dolgot mérlegelnek, tehát ez egy magasabb szint.

    Ezzel együtt nyitott vagyok a fejlődésre, tehát kérek szépen egy leírást arról, hogy hogyan játszotok.

    Adott szituációban milyen tényezőket mérlegeltek, milyen sorrendben, és mit csináltok ha az ellenfélről nincs értékelhető információ a vpip/raise adatokon kívül.
    Utoljára módosítva: Matt Coburn által: 2012. 06. 02. 15:03
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  4. #154
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Bond18-ban is van egy rész a calling range témáról, valami sit&go mágus segít Bondnak:


    "Nézzük akkor a megadó range-eket. Itt jön képbe a számológép és a Pokerstove. Először is meg kell határoznunk az equity-nket a pot odds-ok ismeretében. Itt egy példa leosztás a Full Tilt 55k garantált versenyéről: ismeretlen játékos a CO-n shove-ol 15,5k-t 1k/2k/250 anténél egy 8 fős asztalon, én a nagyvakon ülök 55-tel és 65k-s stackkel, és megadtam a téteket. A pot így 3k (vakok) + 2k (anték) + 15,5k (az emelés) = 20,5k. Itt tehát 13,5k-t kell csak megadnom, mivel a nagyvakot már megadtam, tehát 20,5:13,5 odds-okat kapok, vagyis kb. 1,5:1-et. Ahhoz, hogy megkapjuk a nullszaldós equity-nket venni kell a potot, hozzáadni annyit, amennyit meg kell adnunk, majd ezzel az egésszel el kell osztani annyit, amennyit meg kellett adjunk. Vagyis, ha 20,5=x és 13,5=y, akkor a képlet így néz ki: y/x+y. Példánkban ez: x+y= 34 és y=13,5 tehát 13,5/34= 0,397 Vagyis 39,7% equity-re vagy többre lesz szükségünk ahhoz, hogy a megadásunk profitábilis legyen."


    Szépséghibája, hogy lefelejti az ICM-es szakaszt, ami a lényege lenne. Most ez alapján ügyködnék, lazábban callolgatnék, annak biztos tudatában, hogy okos vagyok. Ja, és miért számológépezik, mikor excelben csinálhatna képletet, és csak a zsetonokat kellene beütnie, és kidobna mindent.

    Mindjárt lesz wizardom. 78%-on. Már 81%.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  5. #155
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Állat ez a wizard kvíz. 100-at megválaszoltam, 84%-ra jött ki. :P

    Tipikus hibám, hogy 4-5 BB-s nagyvakra rátolom a 20BB-t alacsony kapcsolódó lapokkal. Idáig azt gondoltam helyes, hisz van esélyem kiejteni, plusz 40% azért megvan. Nyilván az ICM-en csúszom el valahol.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  6. #156
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Nocsak. Wizard hepciáskodik, hogy észleli a pokerstars klienst, és zárjam be. Vagy legalábbis valami ilyesmi. Még egyszer nem merem megnyitni. Olyan jó lett volna verseny közben kvízeket megoldani, illetve MTT közben teljesen kényelmesen beállíthatnám a balomon ülő két szépfirmára a push range-emet. Na lehet ezért nem engedi.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  7. #157
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet Matt Coburn eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nocsak. Wizard hepciáskodik, hogy észleli a pokerstars klienst, és zárjam be. Vagy legalábbis valami ilyesmi. Még egyszer nem merem megnyitni. Olyan jó lett volna verseny közben kvízeket megoldani, illetve MTT közben teljesen kényelmesen beállíthatnám a balomon ülő két szépfirmára a push range-emet. Na lehet ezért nem engedi.
    Az idő alatt, amíg ezt a rakás hablatyot begépelted a fórumba, táblázatokról meg mindenféle képzeletbeli programokról, már régen megvehetted volna az SNG Wizardot, és kielemezhetted volna több száz kérdéses handed, így már a push és call rangeket is tudnád rutinból.
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  8. #158
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Az idő alatt, amíg ezt a zsörtirohamot begépelted, csinálhattál volna két szelet vajaskenyeret, ha gyors vagy.
    sandros likes this.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  9. #159
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Épp most tesztelem a call-rendszeremet. Hát nem egyszerű, de Wizard Kvíz expert fokozatát idáig hibátlanul veszi (20-as minta :-D). Azért fanyalodtam rá, mert amíg a kvíz közepes fokozatát 90%-ban teljesítettem, addig a hatáereset szituknál expert fokozatban csak 55%-al. Megijedtem, hogy a hatáereset szituknál kevés vagyk. Tényleg itt olyan szituációk vannak, hogy nem elég szemre felmérni, hogy mi a helyzet, számolni kell.

    Kellékeim:

    1. Prize Pool Equity - 7 emberig villámgyorsan kidobja a bubble factorokat (egyébként simán begyakorolható szerintem)

    2. Excelben csinált odds/equity koordinátarendszer - csak arra kell, hogy 1,3-as oddsnál rápillantok, hogy 44% kell hozni.

    3. Illetve egy az összes lapkombinációra csinált pokerstove kimutatás, hogy hogyan teljesítenek 2,4,6,8,10,15,20,25,40,random tartományokra - (ezt egy kis progiba ágyaztam, hogy villámgyorsan elérhető legyen)

    Na tehát a módszer, amit most kvízeken gyakorlok:

    Határeset szituban pot/odds számolás fejben, bubble factorral elosztás, majd az eredmény kinézése az odds/equity koordinátarendszerből. Megvan az equity. Jön a bizonytalansági tényező, hogy vajon milyen range-el tolta be. Ez Wizardban adott, valóságban itt fogok nagyokat tévedni ugye. Mindegy, innentől már csak pokerstove, ami nekem villámgyors, így ha jól számoltam az odds-t, jól osztottam a bubble factort, és jól becsültem a range-t, akkor tökéletes az eredményem. :-D

    Még döcögős a rendszer, be kell gyakorolni a pot/odds osztást fejben, hogy 2 pillanat legyen csak, mellette ajánlatos megtanulni a bubble factorokat, hogy kb. milyen stackeknél mire lehet számítani bubble és utána, aztán be kell gyakorolni a a pot/odds /bubble factor osztást, és amikor ez az egész művelet néhány pillanat alatt lezajlik a fejemben, akkor leszek tökéletes harcos. Akkor csak ránézek Bélabácsira egy tornán, és feladja.
    Utoljára módosítva: Matt Coburn által: 2012. 06. 20. 01:30
    Csuhi81 likes this.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  10. #160
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    A kettest illene fejben számolni azért legalább körülbelüli értékre

    A hármasnál ennyire alaposan szerintem felesleges. Inkább azt érdemes tudni, hogy mi tartozik a 70-50-30-20-10-5 rangebe. Innentől meg annyit érdemes tudni, hogy a különböző laptípusok hogyan viselkednek a range ellen (mennyire lesz ott egy ász-kicsi dominálva pl)

    Ha tudod pl, hogy 50%-ban Q-K-Axs, gyengébb Jxs-ek+, közepesen egyéb suited connectorok (illetve 1-2-3-4gapperek), any ász, gyengébb király+, közepes Q, J+, és néhány offsuit connector, illetve any pár, akkor nagyjából tudhatod, hogy egy KTs egész jól viselkedik a range ellen, nem lesz olyan nagyon gyakran dominálva, és kb flippet játszik.

    Ami érdekes lehet még, hogy különböző rangek hogy teljesítenek a rangek ellen. De ez már nem hiszem, hogy szükséges lenne a megfelelő játékhoz, mert a saját lapodat tudod, tehát nem kell két tartományt ütköztetni

    Amúgy a helyedben inkább játszanék, mert oké, hogy ezeket elvi síkon megtanulod, de ha több asztalon játszol, akkor csak akkor van értelme, ha csuklóból kirázod, mert ha több helyzetben is döntés előtt állsz, akkor nem lesz időd excell táblába pötyögni, meg egyebek
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

Oldal: 16 / 20 ElsőElső ... 61415161718 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •