Oldal: 68 / 71 ElsőElső ... 18586667686970 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 671 - 680 (707) összesen
Like Tree6Likes

Téma: Milyen konfigurációt?

  1. #671
    Őstag Shaikon avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 15.
    Hozzászólások
    1.535

    Alapbeállítás

    Idézet kormost eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bocs, de ez nem egy póker oldal? Érzésre? Érzésre az AA jobb mint a JJ? Ebben a szakmában létezik olyan fogalom, hogy mérési jegyzőkönyv! Nem várom el, hogy ide tegyen valaki elém egyet ebből a műfajból, de az igazán érdekel, hogy miért kell azt javasolni mezei felhasználóknak, hogy vegyenek SSD-t!?
    Nem ne vegyél SSd-t. ennyi.Aki beirta ,hogy miért vegyél leoltottad.Te elhatároztad,hogy nem éri meg akkor mit akarsz?De legalább tudjuk ,hogy nagy adatbázisokat kezelsz és sokat keresel .Ha még van valami amit megosztanál velünk magadról ird be nyugodtan.De SSd-t ne vegyél az csak a sznoboknak való..
    Te Gazsi indulsz a romatriatlonon?
    Milyen az tesó?
    Lefutsz a tóra ,úszol egyet és hazabiciklizel.

  2. #672
    Tag pennywise avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 18.
    Hozzászólások
    137

    Alapbeállítás

    Ne higgy nekik kormoska! Az SSD csak az állandó számítógépből jövő "zötyörgés" megszűntetésére jó, semmi másra!!!!

  3. #673
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet kormost eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én értem és elsőre is értettem, de akiről Te írsz az nem egy "átlag felhasználó", azt meg úgy látom Te nem érted, hogy én átlag felhasználókról írtam!
    rajtad kívül szerintem senki nem írt átlag juzerről
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  4. #674
    Tag
    Csatlakozott
    2011. 01. 27.
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólások
    162

    Alapbeállítás

    Idézet Shaikon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem ne vegyél SSd-t. ennyi.Aki beirta ,hogy miért vegyél leoltottad.Te elhatároztad,hogy nem éri meg akkor mit akarsz?De legalább tudjuk ,hogy nagy adatbázisokat kezelsz és sokat keresel .Ha még van valami amit megosztanál velünk magadról ird be nyugodtan.De SSd-t ne vegyél az csak a sznoboknak való..
    Kösz az értelmes és objektív hozzászólást!
    Shaikon likes this.

  5. #675
    Tag
    Csatlakozott
    2011. 01. 27.
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólások
    162

    Alapbeállítás

    Mindentől függetlenül jobban örültem volna, hogyha a pókeres kérdéseim verik ki ennyire a biztosítékot, de arra valahogy senkinek nincs ideje válaszolni! Na mindegy ez van!

  6. #676
    Idegen Malaky avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 15.
    Hely
    Oosterblokker
    Hozzászólások
    18

    Alapbeállítás

    Idézet kormost eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "Raadasul a mai merevlemez arak mellett lassan az SSD lessz az olcsobb alternativa."

    Ne tudom! Lehet, hogy nem megy a matek, de ezt Te se gondoltad komolyan!??

    SSD 1 GB kb:350 Ft.
    HDD 1 GB kb: 66 Ft.

    Ami a raid-et illeti nem kell csak azt írtam, hogy jobban megéri a biztonság mint a "gyorsaság"!
    El hiszem, hogy a Te speciális esetedben sokat számít, de a napi 1 órát kicsit kétkedve fogadom!
    Normál felhasználó esetén pedig a napi 1 perc is soknak tűnik!
    Pld:
    boot -10 mp
    böngésző -5 mp
    film nézés -5 mp
    HM2 -30 mp
    PS -5 mp

    Sokkal többet nem hiszem, hogy lehet nyerni, de mindenkinek a maga keresztje!
    Aludtam bar oracskat es atment mar flame gyanus tortenetbe ez az egyszeru eszmecsere ami mind a mai napig folyik meg komoly informatikusok, szamitastechnikai eladok es sok sok mas ember kozott aki hasznalja. Vegyunk egy jol osszerakott mindennel feltelepitett WIN7 rendszert amire akar 1-2 jatekot is felraksz mert nemi szorakozas sosem art. Ezt olyan 80-120GB al megoldod (nekem sikerult kenyelmesen pedig nalam van fent 1-2 eleg meretes dolog). Mezei felhasznalonak szerintem nincs tobb mint 30-40GB. A kerdes itt az, hogy 20 ezerert veszek egy 64-es SSD-t vagy veszek egy 320-500gb os merevlemezt s igy a kulonbseg elenyeszo. Nem kell itt gigabyte/forintban szamolni mert teljesen felesleges. Sosem taroltam semmilyen dokumentumot azon a hattertaron amin a rendszer volt. Erre termeszetesen nekem is merevlemez van berakva. De teny, hogy kinek ez kinek az. En vettem. Bevalt. Es barkinek tiszta szivbol merem ajanlani most is barkinek. Felesleges ezen vitatkozni.

  7. #677
    Fáradhatatlan grinder Arsen avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 08.
    Hely
    Párkány
    Hozzászólások
    956

    Alapbeállítás

    na jöttem én is ide

    szóval, nem értek én sem túl jól a pc-k konfigurálásához, ezért kérném a segítségeteket. kiadtam két barátomnak is feladatnak, hogy segítsenek, de azért itt is rákérdezek hogy ki mit gondol mivel itt azért akad jópár hozzáértő

    szóval, főleg ugye pokerhez kellene, meg ha már veszek gépet (nem vagyok egy gamer), menjenek rajta az új játékok is ha épp unatkoznék. árban 500-tól 7-800 euróig gondoltam, (tudom ez elég széles skála, cca. 150-250K FT) ssd-t mindenképp szeretnék a hm miatt is, legalább 1 terás hdd, i5-ös procira gondoltam és 8 gb ram-ra.

    lehet nobb kérdés, de két monitor esetén szükséges két grafkártya vagy simán megoldható egy grafkártyával is?

    segítségeteket előre is köszönöm!

    van itt két konfig amit ajánlottak, sry a szlovák linkekért, gondolom igy is érthetőek :

    alaplap MB Asus P8H61-M LE(1155), 90-MIBF60-G0EAY00Z
    processzor Intel
    hűtő Airen FAN RedWings92 Clever Deluxe, AIREN - FRW92CD
    hdd 2,5" SSD HDD SSDNow Kingston V200 64GB, SV200S37A/64G
    HDD WD 1TB Serial ATA III 7200ot. 64MB, WD10EURX, WD10EURX
    (RAM) DDRAM3 4GB Kingston 1333 CL9 (KVR1333D3N9/4G), KVR1333D3N9/4G
    DDRAM3 4GB Kingston 1333 CL9 (KVR1333D3N9/4G), KVR1333D3N9/4G
    grafkártya VGA SAPPHIRE ATI HD6850 2GB DDR5 (PCIe), 11180-15-20G
    ház Tracer ELITE TRO-407 500W, TRAOBU33379

    opt meghajtó Samsung DVD-RW SH-222AL LS, SATA, biela, bulk, SH-222AL/BEWE

    ez kb. 640 euró.

    a másik pedig idézem barátomat:

    Negymagos 4x3Ghz Athlon X4 4 megás cache-vel, 8 giga ddr3 1333Mhz Ram, 64 giga Kingston SSD az oprendszernek, 1 terra WD lemez a tobbinek, alaplap, szép doboz, 500watt táp, dvd-rw és egy 6850-es 1 gigás 256 bites Ati Radeon lenne 599€

    Ugyanez a konfig intel core i5-ös (3ghz)procival egy 100-assal kb. drágább lenne (euróban persze)

    Ha az utóbbit rendelném, 130 euróért kapnék hozzá egy 24-es samsung led monitort is, mivel ugye szükségem lesz még egy monitorra a mostanihoz.

    Lehet ez így most kusza, elnézést ezért.
    Utoljára módosítva: Arsen által: 2012. 06. 18. 12:32

  8. #678
    Fáradhatatlan grinder psycho avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Mournhold, City of Light, City of Magic
    Hozzászólások
    710

    Alapbeállítás

    Ott a szobádba az akvárium, akkor minek mégegy monitor?
    Arsen likes this.

    "Csalni nem könnyű, de rendkívül gazdaságos." (ivan41)
    -- THE PASSION THAT UNITES US ALL!!--

  9. #679
    Tag hoodyhoo66 avatara
    Csatlakozott
    2011. 07. 26.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    136

    Alapbeállítás

    En is AMD-t ajanlanam de ugye ez szubjektiv, nincs baj az AMD-kel, megbizhatoak, es Ar/ertek-ben jobbak, persze ugyan az az orajel Intelben tobbet fog nyujtani, de mivel ahogy hallom nem leszel HC gamer igy neked ez nem szamit.

    ami hibat eszre vettem a konfigokban az a 64 GB-s SSD, azt felejtsd el gyorsan, kiveve ha XP-t akarsz felrakni... SSD-rol azt tudni kell, hogy akkor lesz hatekony es hosszu elettartalmu ha 20% szabad hely folyamatosan van rajta. Mivel az SSD-k cellakra van osztva, a cellak iras/olvasas mennyisege korlatolt ezert idonkent ide oda masolgajta a ritkan/nagyon sokat hasznalt cellakat, ezert 20% szabad helyet tanacsos rajta hagyni. Nekem 120 GB-s ssd-m van, amire windowson kivul, csak HM-et, poker programokat, es a BattleField3-at telepitettem, 30 Gb szabad hely van.

    A te konfigoddal sincs semmi baj (i5) amennyiben kicsereled az SSD-t 120Gb+ ra. A HD 6850 VGA, nagyon jo valasztas, es egymagaban 3(!) monitort kepes kezelni. 8Gb ram eleg, de ha millio feletti HM adatbazist hasznalsz akkor 12 Gb+ szvsz... de ez nem lenyeges, max 1-2 lekerdezes lassabb lesz...
    AMD-t meg fontold meg, nem fogod erezni a kulonbseget, de sporolsz egy mintor arat, ami azert nem mind1.
    Intel=Audi, AMD=Volkswagen. majdnem ugyanaz, lenyegesen olcsobban, ha igy jobban tetszik.


    tobbi okes.

    upd: es ne felejts el HM adatbazis mentest csinalni a hagyomanyos vinyora, legalabb havonta, szvsz
    Utoljára módosítva: hoodyhoo66 által: 2012. 06. 18. 12:54

  10. #680
    Őstag bandus avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.041

    Alapbeállítás

    csk annyit tennék hozzá, hoyg ne vegyél tn+film paneles monitort, csakis ips panellel szereltet.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •