Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (42) összesen
Like Tree3Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2012. 06. 18

  1. #21
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2011. 05. 25.
    Hozzászólások
    83

    Alapbeállítás

    [QUOTE=kistaska;447421]
    Idézet Sandrino eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Biztos hogy erőltetni kell ezt a rovatot? teljesen behalt az egész, a kérdések gyengék, néha a válaszok/indoklások is kifejezetten rosszak, ráadásul szerintem mostanra a kommentek is teljesen hasztalanok lettek, csak az idióták írják

    Mint te!


    Kinek a F.....nak képzeled magad?
    Nem Kinek a F...nak, hanem helyesen úgy van ez, hogy Ki a F...nak. Egy önjelölt Dredd-bíró vagyok, aki kéretlenül szórja az igazságot, ez a válasz így kielégít?
    Na ülj vissza a seggedre de gyorsan, és húzz vissza NL2-re openlimpelni meg check-callolgatni

  2. #22
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Misi: Attól függ hogyan reagál a 3betekre az ellenfél. Élőben szerintem simán jó a 3bet AQ-val, mert egy csomó dominált lappal adják majd (ATo+, Axs, KQ, QJs, QTs). És élőben sokkal nagyobb az értéke a TPTK-nak, mert többet lehet vbetelni (sok a CS). Persze, hogy nem auto 3bet az AQ IP, de én azt tapasztaltam, hogy nagyon alacsony 4bet és fold to 3bettel dolgoznak többnyire. Akkor pedig +EV

    Azért az már nem egy átlag élő asztal, ahol +EV lehet egy light 5bet. Mondjuk lehet én toltam eddig csak olyan asztalon, ahol szinte nem volt light 4bet, és annyira herofold sem, szóval 4bet-calloltak kb mindig.

    Igazából amíg nincs infó magunkról (image, history), meg csak annyi van az ellenfélről, hogy TAG (TAG lehet egy 16/14/5, meg egy 22/20/9 is, és azért elég sok különbség van köztük...és akkor ez csak pre, és a 3 alapstat), addig nehéz optimális line-t választani bármilyen lappal

    GT: AQ-t fentebb írtam. A3s szerintem HU nem játszik olyan jól egy (feltételezhetően) jó játékos ellen. Ha lett volna 1-2 limp (nagyon gyakran fognak limp-callolni), vagy előrébb van az open, és mögötte 1-2 flat, akkor én is adom, mert ha monstert flopolunk, vagy behúzzuk turnre a flusht, akkor 3-4 ember közül jó eséllyel kifizet valaki. De HU, még IP is elég sokat kell wépéznünk, hogy egy jó játékos ellen pluszos legyen a call szerintem. Én akkor már inkább 3betelném, ha LAG (pláne ha elég deepek vagyunk, mondjuk 200-300bb)

    77-el én is szinte mindig a callra szavaznék pre, mert light 3betre túl erős, value 3betre meg nem túl jó lap, IP nagyon jól játszható, és jó implied odds is van benne.
    De kb ez az egyedüli lap, amivel a legvalószínűbb a flat (utána AQ, de azzal azért szerintem gyakrabban fognak 3betelni mint 77-tel), és ver minket.


    Engem csak az zavar, hogy itt, ha raisel, akkor iszonyat polarizált a range.
    3x, 77, QQ, esetleg AQ (de lehet azzal is inkább csak adja). Mondjuk az is igaz, hogy csak airrel blöffölhet, mert pocketeket szerintem nincs értelme blöffbe fordítani, és nem hiszem, hogy olyan gyakran floatolna, utána meg barrellkártyán raiselne. Pláne azért, mert elég kellemetlenek a stacksizeok.
    Turnön 150bb deepen mondjuk megjátszhatná a raise, river ai-t mondjuk ilyen 44-55 körüli lappal is, ha képes a másik játékos dobni 66, 88, 99, TT-t mondjuk, de itt nem igazán van tér rá (mondjuk turn betel az OOP játékos 25-35 között, arra 65-90 közöttit kell raiselni minimum, és akkor a pot ~180-230 lesz, eff stack meg 135-110, ami nem túl sok)
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  3. #23
    Fanatikus tag kistaska avatara
    Csatlakozott
    2011. 11. 30.
    Hely
    Érd
    Hozzászólások
    275

    Alapbeállítás

    Az a baj,hogy az orrodnál se látsz tovább,Ha olvasnád az eddigi hozzászólásaimat akkor látnád,hogy csak élőben játszom.Itt, csak az online játékosok gondolkozását tanulmányozom.
    Nap mint nap eböl élek.
    Megyek is NL2-re openlimpelni meg check-callolgatni / NAGYON jó /

  4. #24
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    sorry h off, de mióta élsz élő játékból?
    + fejtsd ki bővebben pls h a megadott információk alapján miért a c/c-t gondolod a legjobbnak.
    Hogy játszanál A, blank, hetes 8-J riveren és miért? Ha ellenfeled mögédcheckel hogy játszanál adott rivereken.

  5. #25
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 02. 18.
    Hozzászólások
    60

    Alapbeállítás

    Miért Bet/Fold?

    Pozícióban levő játékosnak (amennyiben pl. AQ van nála) 3betelnie kellene és potot növelni pre.
    88-JJ-ig maximum érvényes lehetne a pre játéka, de pl JJ val is akcíó kellene.
    Másképp hogyan dönti el a későbbi utcákon, hogy hol áll a partyban?

    Szerintem itt Bet/Call és riveren Check/Call.

    Vagyis:
    Ezen a ponton nem tehetjük a játékost erős A magasra (AQ; AK

    Egy turn visszaemeléssel blöffbe fordítaná a lapját és megpróbálná elhitetni azt a dámát ami nálunk van.
    Mivel TAG a 3-as kiszárható, mint ahogyan a 73;Q7,Q3 is. Ha 77 van esetleg nála, akkor nem tudsz mit tenni.. csak callolni max. .."That's Poker Baby"

  6. #26
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2011. 05. 25.
    Hozzászólások
    83

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    sorry h off, de mióta élsz élő játékból?
    + fejtsd ki bővebben pls h a megadott információk alapján miért a c/c-t gondolod a legjobbnak.
    Hogy játszanál A, blank, hetes 8-J riveren és miért? Ha ellenfeled mögédcheckel hogy játszanál adott rivereken.
    Válaszolok én helyette, kommentjei alapján sejtem milyen a gondolatmenete.
    Szóval csekkel, hogy az ellenfél minden gyengébb lapot mögécsekkelhessen, vagy minden jobbat meghívjon, ő meg kifizesse. De szökőévente egyszer elő fog fordulni, hogy az ellenfél blöfföl, mert ugye TAG, amit onnan ismerünk meg, hogy olyan boardokon floatol és blöfföl, ahol semmit nem ad elő, és majd olyankor jót lehet rajta nevetni. tudom, gonosz terv ez, szó ami szó, de asszem van mögötte logika bőven

  7. #27
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 12. 13.
    Hely
    Cleggan
    Hozzászólások
    649

    Alapbeállítás

    Élőben monstert mindig slowplayezik,szóval a settet,vagy fullt kizárnám.Q8 suited lesz nála....
    Az teljesen standard élőben.
    pszibu likes this.
    ""..de ha addig élek is,a hídon átmegyek!
    -Márpedig csak addig élsz..."

  8. #28
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Pont egy éve valami hasonló témában merült fel, hogy sok a frusztráltság ilyenkor a fiatal nl2 grinderekben mert hát ugye itt a jóidő előkerülnek a formás idomok nekik meg még egy normális örömlányra se futja.

    Na mind1 eredetiben sokkal jobb volt, keressétek meg! Akkor asszem mindenkitáncol volt terítéken, egy HU párbaj kihívásnál.

    Ott hangzott el az a mondat is, hogy egy nl2 regnek edge van egy nl200 BE játokoson.
    Utoljára módosítva: misirulez által: 2012. 06. 18. 18:55

  9. #29
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Misi: Attól függ hogyan reagál...
    Mondjuk ezt most tőled teljesen függetlenül írom, de nekem örök rejtély marad, hogy hogyan lehet indok a 3betre az, hogy domináljuk az ellenfelet, ugyanis ahhoz hogy a "dominanciát" érvényesíteni tudjuk 2 outnak kell lejönni, magyarul ha postflop nincs tervbe véve a bluff akkor bármilyen PP vel is megcsinálhatjuk ugyanezt hiszen ott is 2 out kell.

    Erről egyébként kérdeztem nálam sokkal jobb midstake regeket is, ők se tudták megmondani, hogy egy gyenge CS ellen ez miért kellene, hogy indok legyen 3betre.

    Legutóbb ezt egy konkurens site egyik oktató vidijében láttam egy sráctól aki nl100 SH-n tolta, ott merült fel ez indokként. Utána érdekességképp le PTReztem és hogy-hogy nem a handjei 90%-t NL25ön tolta ahol BE volt, 100on meg nyilván minuszos, na mind1 egy kicsit elkanyarodtam.

  10. #30
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    újabb elrontott parti, mert flopon openfold, hiszen már nem javulhatunk

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •