Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (14) összesen
Like Tree5Likes

Téma: NL10 SH KK alacsony flopon ch/r-t kap

  1. #1
    Fanatikus tag Bohocz avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 20.
    Hozzászólások
    238

    Alapbeállítás NL10 SH KK alacsony flopon ch/r-t kap

    $0.05/$0.10 No Limit Holdem
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG ($9.58) 96bb
    Hero (UTG+1) ($10.36) 104bb
    CO ($9.70) 97bb
    BTN ($6.35) 64bb
    SB ($10.54) 105bb
    BB ($18.78) 188bb

    Pre-Flop: ($0.15, 6 players) Hero is UTG+1
    UTG raises to $0.30, Hero raises to $0.90, 4 folds, UTG calls $0.60

    Flop: ($1.95, 2 players)
    UTG checks, Hero bets $1.45, UTG raises to $3.50, $2.05 to Hero ($8.01)?



    ellen:18/12/1,2 153 hand

    a statjait nézve (bár elég kicsi a minta) nem hiszem hogy félblöff vagy teljes blöffböl csinálja ezt. 55,77 kizárnám a pre 3bet callja miatt, sort szintén. Marad a 99-AA, pre trükközhet KK+ val is ezért nem zárnám ki teljesen. Ha jó az elmélet akkor a call tűnik a legjobb megoldásnak így bent tartjuk a kisebb párokat is egy blank turnon nem fog dobni, egy 3betre viszont eldobná a TT-it talán még a JJ-et is.

    A kérdés az hogy jó ez a gondolatmenet?

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder Boletus avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    Smaragdváros
    Hozzászólások
    753

    Alapbeállítás

    Idézet Bohocz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ... 55,77 kizárnám a pre 3bet callja miatt, sort szintén...
    Ne zárd ki a kis párokat, legfeljebb kisebb esélyt adj neki! Az ilyen 18/12-es arcokra jellemző, hogy minden pozícióból ugyanazokkal a lapokkal játszanak, NL10-en pedig sokszor callolnak 3betet oop kis párokkal, és mindenféle szeméttel. Egyébként a kisebb overpárjait (TT-JJ) szerintem inkább passzívan játszaná meg, infó nélkül a draw + overcard (AsKs) szerű lapoknak is kisebb esélyt adok (micron alapvetően passzívan játsszák meg a draw-t).
    Bohocz likes this.
    "...A másik, amikor mégcsak nem is random, hanem annál is rosszabb handdel megadnak allint.." (by playerke)

  3. #3
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    A legegyszerűbb játék talán a call, turnön ha betel fold, ha checkel shove. Mikrón nagyon polarizáltak a range-ek. Egy flop ch/raise turn shove KK+ lesz kb mindig egy ilyen ellenféltől. Flop raise turn check viszont lehet rengetegfajta draw is. Érdemes kihasználni, hogy pozícióban vagyunk.

    SB vs UTG pl inkább rátolnám flopon, egyrészt gyengébb mind az ő raise, mind a mi shove range-ünk, másrészt oop is lennénk.

    Preflop nem 3betelnék, hadd jöjjenek a fishek is, és hátha valaki squeezelni is fog.

  4. #4
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    ezt az emberkét (ha csak nem kifejezetten magas a 3bet call értéke) én is inkább csak callolnám pre.

    gyakorlatilag itt kézbe pár szinte csak az AA lesz nála, persze kérdés h mennyire agró a drawkkal vagy milyen szinten van lapértékelésben. call, turn fold elsőre valóban jónak tűnik ellene, 2 utcás blöffre nem számítok.
    Ha az az érzésed, hogy félblöffből ezt nem játssza, akkor viszont a dobás lesz talán a legjobb.

  5. #5
    Fanatikus tag Bohocz avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 20.
    Hozzászólások
    238

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ezt az emberkét (ha csak nem kifejezetten magas a 3bet call értéke) én is inkább csak callolnám pre.
    pre callra nem is gondoltam, miért jó MP-ről becsalogatni több játékost?
    Ha mögöttünk sokat 3betelő, squeezelő játékosok vannak, akkor értem, de a legtöbb esetben passzivak és a fishek mindennel callolnak, nem sodorjuk magunkat igy nehezebb helyzetbe postflop?

  6. #6
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    jobb a call pf, bar fennall a veszely a multiway potnak, fugg a mogotted ulo emberkektol is azert. . En calloznek, s turnon se dobnek. Ha AA van nala, akkor igyis-ugyis cooler. A 3b-el meg gyakorlatilag az osszes rosszabb lapot eldobatod, max QQ, AK ellen coolerelsz. A 3b meg akkor lehet jo, ha nagyon cs-ek ulnek mogotted.

    Amugy meg nehogymar fenomeneknek nezzetek jatekosokat, hogy ok aztan majd felmerik a flopot, meg a pf szitut. Sokszor meg 100-200-on is akkora barmok vannak, regularok, hogy ihaj. Nem egyszer lattam reget x9T boardon 3b potban ch/r ai menni, vagy raise cbet pusholni JJ-el. Meg 3b potban ATK/Q flopon autocallolja a pusht AJ-al, pedig ott a legtobb esetben verve lesz, ill. 4 outa huz.



    Meg az utg 3betelesehez, fugg attol is, mennyit emel onnan. Ill vagy 3beteld minden szarral, s akkor mehet monsterrel is, vagy ne nagyon 3beteld monsterrel se. legalbbis elsokorben, aztan kesobb majd lehet valtogatni, leginkabb ellenfeltol fuggoen, mennyit dob.

    Meg az ilyen nitekre jellemzo amugy, hogy nem nagyon dobalgatnak, hisz ha egyszer kivarjak a jo lapot, akkor nehezen engedik el, ebben az esetben ertheted a QQ/JJ-re is, gondolhatja, hogy nincs overcard, get it in. Egy kis reszukkel viszont konnyen lehet dobalni, mert be vannak hugyalva a ch/r-ektol meg a raisecbetektol, mert a seteket 2parokat ok is igy jatsszak, s tudjak, hogy ez micsoda.

    Meg annyi, hogy, ha olyan nagyon jo lenne, akkor nem NL10en tolna :P.
    Utoljára módosítva: Littlemage által: 2012. 06. 20. 13:05
    Bohocz likes this.
    "... hogy tangában vigye Neked a champagne-t Kara Scott, a jakuzziba" (ivan41)

  7. #7
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    na ja, tényleg ez a baj, hogy valóban simán benne van, hogy egy JJvel raise/callol itt vagy betolja turnon szal nem tartható hibának ha itt bekerül turnon, de variancia nagy és pre statok alapján könnyen lehet h sosincs nála itt gyengébb lap már floppon se illetve az is, hogy az utg+1 3betet AA+-nak veszi és szetminol mindennel. szal szerintem nyugis a fold, nem az utg vs mp 3bet spotokban fogunk meggazdagodni valószínű.

    Feszesnek tűnő emberkét nem muszáj 3betelni KK+ sem, még QQ. AK sem fog bemenni sokszor, persze nézd meg h kik ülnek mögötted .

    Ha kifigyeled azt, hogy egy reg ilyen 70-80+ban dobálgat 3betre, rá lehet menni a korai hívásaira is blöffből, aztán ha már feltűnt neki, nyomni kell monsterekkel is.
    Bohocz likes this.

  8. #8
    Fanatikus tag Bohocz avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 20.
    Hozzászólások
    238

    Alapbeállítás

    köszi a válaszokat!

    tetszik a pre call lehetőség az ilyen feszes játékosok ellen. Eddig mindig emeltem, de most meggyőztetek hogy lehet lassitani MP-böl is ha jó az asztal és még nem blöff 3beteltem sokszor.

    Kiváncsi volnák, hogy ebben a konkrét helyzetben jó lenne-e a pre call. itt a többi játékos statja is:
    CO:14/11/2,7 388 hand
    D:63/6/3 17 hand
    SB:53/16/1,2 20 hand
    BB:38/26/2,4 152 hand
    ez volt az első 3betem UTG ellen

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder GStealer avatara
    Csatlakozott
    2010. 10. 25.
    Hozzászólások
    758

    Alapbeállítás

    Fogalmazódott már meg bennem is hasonló, hogy UTG-t monsterrel jobb csak lecallolni. Egyszer kipróbáltam, lett is rögtön egy 4 way pot és bekerült a stack egy flopolt flush ellen. Azóta tudat alatt kerültem a szituációkat, de a leírtak után ismét használni fogom. Ha ebben a szituban CO vagy BTN squeezel, akkor mi a terv?

  10. #10
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    4way nem kell ám berakni overpárral

    ebben a szituban látva az ellenfeleket félő a 5way pot, szal lehet 3betelnék pre. ha call akkor ezek ellen 4bet.

    amúgy squezelgető emberek ellen simán mehet a 4bet coldcall után mással is és akkor nyílván monsterekkel is, amúgy ha magas squeeze van de nem feltételezünk 5betet akkor a call is jó lehet. oop azért többnyire 4betelnék de minden az ellenféltől függ.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •