Oldal: 4 / 5 ElsőElső ... 2345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (47) összesen
Like Tree18Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2012. 07. 25

  1. #31
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Akik betre nyomtak azok leírhatnák, hogy miket akarnak dobatni flop call turn check után. Valszeg egy bettel ezeket tudjuk dobatni: 22-33, A7,A6,AK és rengeteg laptól fogunk callt kapni.
    Utoljára módosítva: Krono által: 2012. 07. 26. 16:03
    naggeri likes this.

  2. #32
    PA addict
    Csatlakozott
    2007. 03. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.580

    Alapbeállítás

    Idézet Krono eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akik betre nyomtak azok leírhatnák, hogy miket akarnak dobatni flop call turn check után. Valszeg egy bettel ezeket tudjuk dobatni: 22-33, A7,A6, és rengeteg laptól fogunk callt kapni.
    Két elismert, tapasztalt MTT játékossal beszéltem meg a partit és az indoklást mielőtt kitettem volna. Mind a hárman arra jutottunk, hogy igazán jó megoldás nincs. De ha mondani kell egyet akkor az a bet.

    A csúnya szavakat használók meg gondolkozzanak már el! Ha standard a hét partija azért nem jó, ha meg nehéz akkor azért nem...
    Éreztem a zavart az erőben tegnap, mert 7db 70/30-at buktam nagyjából zsinórban, de vélhetően Bélánál ezek kiegyenlítödtek Meg is nézem ma délután a Jedi visszatér-t a tv-ben, épp jókor adják by mario1212

  3. #33
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Idézet Zoleee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Két elismert, tapasztalt MTT játékossal beszéltem meg a partit és az indoklást mielőtt kitettem volna. Mind a hárman arra jutottunk, hogy igazán jó megoldás nincs. De ha mondani kell egyet akkor az a bet.

    A csúnya szavakat használók meg gondolkozzanak már el! Ha standard a hét partija azért nem jó, ha meg nehéz akkor azért nem...
    Mondjuk a legtöbb lappal, amire gondoltam,hogy riveren check/callozna, azokat tovább üti turnön, tehát riveren kisebb lesz a check/call range, tehát ez a bet felé billentheti a mérleg nyelvét,de akkor sem szimpatikus Mindenesetre elég szar szitu.

    Turn bet oszt' jónapot
    Utoljára módosítva: Krono által: 2012. 07. 26. 16:26

  4. #34
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    teljesen jó szerintem ez a feladvány, ha már ígyis ennyi hozzászólás van.
    sokkal jobb ha nem standard egy hand nyilván.

    qrvára nem mandatory a 3bet szerintem pre.. én végig így játszanám normál esetben, és a river vagy bet, vagy check back attól függően hogy van e history. Ha tudom hogy képes herocallocra, akkor simán checkback.
    btw nem hinném hogy ez a party az ahol tönkre kell mennünk egy turn bet/river pushal.
    Zoleee and BelaKecske like this.

  5. #35
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet naggeri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    btw nem hinném hogy ez a party az ahol tönkre kell mennünk egy turn bet/river pushal.
    Miért, van olyan parti, ahopl kötelező tönkremenni? Nem...de ha már blöffölni akarunk, akkor sokkal jobb turnön elkezdeni.
    Amúgy nem lesz olyan gyakran turn bet, river push, mert gyakran turnön dob. Ha peelel egyet, akkor meg többet nyerünk a dobásai után.
    Egy megfelelő river kártyán meg nem szabadna sok herocallt kapni, mert turn bet, river push után az esetek 90%-ában szanaszét verjük.
    Persze ez attól is függ, hogyan látja a pre flatelő rangeünket. Ha nincs benne sok pocketpár, meg SC, akkor gyakrabban fog herocallolni.

    Lehet, hogy minimálisan jobb a river bet, mint az x-back, de azért azok a profik, akik ezt mondták igazán elárulhatnák, hogy milyen rangere teszik turn checkje után, ez mennyire szűkül a river checkje után, és abból mit tudunk dobatni, ami jobb nálunk.

    És nem hinném, hogy nem lehet nála relatíve erős lap (overpár, TP), mert simán megijedhet az egyre összefüggőbbé váló boardtól, illetve lehet sokat floatoltunk, és turn CR ai volt a terve, riveren meg nem érzett már elég valuet, b/f-olni meg nem akart.

    Szerintem 22-33, AK-t tudunk dobatni ami jobb nálunk, viszont (persze ez játékosfüggő is) elég gyakran fogjuk valueownolni magunkat, és rengetegszer dobatunk a miénknél rosszabb lapot, ami ellen simán meglenne az SD valuenk,
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  6. #36
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    turn bet river pushról.. mit adunk elő emberek?
    mi az a lap amit BETELEK a turnön ÉS PUSHOLOK a riveren?

    89- 79? nem, mert minek bluffölnék turnön vele? semmi nem ad meg ami rosszabb és nem dob ami jobb.
    toppár, kétpár set stb, ami made hand volt turnön: riveren happy showdown, VAGY egy vékony bet, de kb sosem push.

    nincs olyan 9es,(T9,J9 kívül) 4es meg pláne, a range ben amit így játszunk..
    én nem tudnék olyan handet a kezedbe adni amit turnön betelsz riveren shove-olsz kivéve két lapkombó a 910, J9, ami kb sosem lesz nálad, (J9 nem egy std lap amivel bűvészkedünk szerintem )ergo inkozisztens kb minden amit elő próbálsz adni, ugyhogy jobb napjaimon én lecallozom itt a shove-ot kb.. majdnem mindennel.. és a fejemet a falba verem ha épp AT-em van.

  7. #37
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    T9s (flop float), J9s, 69s+ (turn protection, esetleg value húzóktól river x-back szándékkal, ha nem javulunk), 99-cel is hívhatunk, mert egy utca value lehet benne, és ha nem made handje van, akkor csak turnön fog fizetni, ha meg made handje van, akkor jobb nálunk.
    Settel meg nyugodtan shoveolhat, mert 4/9 szinte soha nem lesz az ellenfélnél, az ai-nel még inkább polarizáljuk a rangeünk, és valószínű egy fél potos hívást ugyanannyiszor ad meg, mint egy ai-t, egy harmad potost gyakrabban, de nem annyival, hogy megérje.
    Mivel set is nagyon ritkán lesz flop cbet, turn c/c után nála, ezért 2párok is ugyanolyan erősek.
    És még akkor random floatok (44, A9s, Q9s).

    De jó tudni, hogy te itt A high snappen vagy, ha esetleg egy asztalhoz kerülünk, akkor boldogan teszem be fat valueért AQ-val pl
    naggeri likes this.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  8. #38
    Idegen Tanár Úr avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 03.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    10

    Üzenet Matekóra :)

    Szerintem van egy hiba a feladványban, a 23%-os range-ben nincs benne a 22, 33, 44 és az 55 sem...

    Szerintem ez a call-range:
    View image: Screen Shot 2012 07 26 at 9 35 04 PM

    itt 53%-os potodsal kell rendelkezni és 620 esetén van ennél jobb/rosszabb (63), ahogy nézzük.

    Vélemény?

  9. #39
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet Tanár Úr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem van egy hiba a feladványban, a 23%-os range-ben nincs benne a 22, 33, 44 és az 55 sem...



    Vélemény?

    Sőt ha a pókerstove-ot tovább pörgeted, akkor kiderül, hogy a 22 pl az 58%os range-ben sincs benne, ellenben a K3o igen. A mai nap kvíz kérdése tehát, hogy egy button-ről 58%ban openraiselő játékos vajon nyit e kettes párral, ha nem akkor miért igen illetve miért kéne gondolkozni, mielőtt beírsz valamit matekóra címen.
    Krono and balu999 like this.

  10. #40
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Nem 25%-os a range, mert emelt, szóval 15-ös avg pfr-e lesz, de az mindegy, is, mert HJ-ből emelt, tehát kb a steal range lesz, amivel innen nyitni fog.

    Ami mondjuk lehet egy ilyen range:
    22+,A2s+,K9s+,Q9s+,J8s+,T8s+,97s+,86s+,76s,65s,A6o +,KTo+,QJo,JTo
    Ez 26,7%, ami szerintem egy 15-ös pfr-rel rendelkező játékos HJ emelésére kb korrekt.

    Pot oddsal nem érdemes foglalkozni, amíg nincs rendesen kifejtve, hogy mégis mit szándékozunk itt dobatni.
    Ha úgy gondoljuk eldob overpárt is, akkor obv jó a bet, ha úgy gondoljuk mid pár, AK, 22-33 kívül nem fog mást dobni (csak olyat, amit verünk), akkor rossz a bet.

    Amúgy EV-ben nem hiszem, hogy hatalmas különbség lenne a check, és a bet között vákuumban nézve. Inkább azon múlik imo, hogy melyik a jó döntés, hogy milyen az imageünk, és mi az ellenfél feltételezett range, és annak mekkora része jobb nálunk, és abból mennyit tudunk dobatni.

    Amúgy szerintem:
    turn bet-river ai>>>>>turn check-river check>>>turn check- river bet 245 (ha szokott thin vbetelni, és tiszteli a kis hívásokat, csak azért, hogy 22, 33, AK-t dobassak)>>>>turn check river bet 620

    Meg pre is szóba jöhetne a 3bet (mondjuk attól függ, hogyan reagál a 3betekre lateben OOP)
    Utoljára módosítva: Holdenper által: 2012. 07. 26. 21:59
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

Oldal: 4 / 5 ElsőElső ... 2345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •