Oldal: 5 / 5 ElsőElső ... 345
Eredmény: 41 - 47 (47) összesen
Like Tree18Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2012. 07. 25

  1. #41
    Újonc
    Csatlakozott
    2011. 11. 02.
    Hozzászólások
    30

    Alapbeállítás

    mi folyik Pécsen?

  2. #42
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet theodorrrr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    mi folyik Pécsen?
    Az uránvárosi tesconál pl ott az a kis patak
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  3. #43
    Idegen Tanár Úr avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 03.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    10

    Nyíl

    WP. Igazad van. Viszont érdemben semmit nem mondtál a felvetett kérdésre. Legyen abból a poziból akár mekkra range-e PF, ez hogy arányul a callozórangehez?? ez itt a kérdés, azt gondolom. De legyél okosabb, csak írd is le, hogy mindenki tudja...

  4. #44
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 01. 07.
    Hely
    Dunaújváros
    Hozzászólások
    622

    Alapbeállítás

    Akik szerint el lett rontva a parti a pre 3-bet hiánya miatt, azoktól kérdezem, hogy 3. levelen, preante 41 BB eff 3-bet/call-t, vagy 3-bet foldot terveznek. (50es versenyen ritkán fognak callolni oop 3betet ilyen eff stackeknél).

    Nem azt mondom, hogy nem lehet jó a 3-bet, de én csak úgy szeretem, ha tudom, hogy pl ellen range ellen sima +EV a 3-bet/call. AQs-t 3betfoldolni nem akarok, szal sztem bőven jó a flat BTN ről, az ellen ranget, és a sajátunkat is tágan tartjuk.

    Amit nem tudok, hogy floppon azért calloltunk, mert úgy érezzük elől vagyunk a range ellen, mert akkor riveren check-behindolnék.

    Ha meg azért calloltunk, mert ez a flop valószínűleg nem találta el az ő range-t, és floatot tervezünk, akkor 2 check után biztos, hogy betelném a rivert. Igaz, hogy semmit nem adunk elő, de ő se, és nekünk van poziciónk, meg stackünk is.

    Mind a 2 lehet jó szerintem, csak én szeretem, ha előre megvan a gondolatmenetem mit miért csinálok.

    Valamint 5,5k-s stackünk van, én mindenképp fontosnak tartom, hogy ha az ellen ottvolt az asztalnál amikor dupláztunk, azt hogyan tettük (pl calloltunk CO-BTN valami SC-vel, és postflop sikerült-e duplázni), és mi a mi statunk. Szélsőséges eset, de egy 33/30-al nem túl profitábilis blöffölni, mert sok mindennel becallolna, amit mondjuk ha 10/9-et játszunk, és feszes imidzsünk van eldobna.

    Amúgy, poénból írtam a pusht, de végülis nem akkora hülyeség(najó de, de nekem jobban belegondolva tetszik.)
    Az ellenfél szemszögéből ha azt vesszük, "hogy emelünk xy-al, ellenfél flatel BTN. Elég széles range-el teheti. J67szívárvány floppon cbetelünk, ellen call.
    8as turn.Minden szettel, 109-el,2 párral, overpárral lövünk, akár még J-val is protection bet, de a többivel feladjuk. Ellen mögénkcheckel. River 5, ha lenne 4-esünk, vagy 9 esünk mindenképp betelnénk, mert az ellenfél nagyon széles range-el van bennt, és simán callolhat egy 3-ad potos betet, vagy emelhetünk, hogy blöfföt indukáljunk, de sose fogunk riveren check-raiset játszani sorral, mert az face up nuts. Szettekkel, 2párokkal, overpárokkal meg lőjük a turnt is.

    Szóval river checkünkre ellenfél pushol. Vajon mivel fog itt 2x overbet allin menni? Szettekkel, 2párokkal raisel floppon. Overpárokkal raisel pre. Pre flatelt BTN, ilyenkor a range eltolódik a broadwayek SC-k felé.
    Télleg annyaira hülyének néz, hogy kifizetem a az overbetpushát KJ-val? Inkább eldobom."

    Igen lehet pazarlás, ennyi zsetont belelőni, de mivel egy 400-600as betet simán lecallozhat J-vel pl,ezért bebasznám. Maximális FE, van bőven zsetonunk, az ellen meg annyira üres, hogy az valami iszonyat, akkor meg miért adnám meg az esélyt, hogy calloljon
    Utoljára módosítva: fkf131 által: 2012. 07. 27. 10:09

  5. #45
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet Tanár Úr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    WP. Igazad van. Viszont érdemben semmit nem mondtál a felvetett kérdésre. Legyen abból a poziból akár mekkra range-e PF, ez hogy arányul a callozórangehez?? ez itt a kérdés, azt gondolom. De legyél okosabb, csak írd is le, hogy mindenki tudja...
    A river callozó range nehezen meghatározható, mert a postflop játékáról nem sokat tudunk illetve a 2 playa közti historyról sem. A range-ből amit felállítottál a esetek nagyrészében tovább beteli az erős párokat, szetteket turnon, ha meg cr a terve, néha riveren thin value-zik egyet, betel egy kicsit ilyesmi. Ergó ennyi erős lap azért nem lesz a riveren nála. (illetve egyes 9xeket kihagytál nem tom mért)

    A potoddsodat azóta sem értem, azt eleve neki lesz fontos (neki kell megadnia ugye a betet) ráadásul nem annyi (2/3ad potbet esetén köbö 28%). Nekünk azt kell figyelembe venni, hogy elégszer fog e foldolni. 620as bet esetén ha jól számoltam 39% körül kell dobnia, hogy megérje a bet.

  6. #46
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    Idézet Tanár Úr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem van egy hiba a feladványban, a 23%-os range-ben nincs benne a 22, 33, 44 és az 55 sem...

    Szerintem ez a call-range:
    View image: Screen Shot 2012 07 26 at 9 35 04 PM

    itt 53%-os potodsal kell rendelkezni és 620 esetén van ennél jobb/rosszabb (63), ahogy nézzük.

    Vélemény?
    honnan szeded ezt a 23%-os range-t? nem láttam olyan statot a feladványban, hogy hj-ből 23%-ban nyit.
    ráadásul preflop range-ket nem igazán érdemes számolgatni ilyen formában, mivel a balance-olás miatt teljesen eltérnek a skálák a valóstól.
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  7. #47
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet Tanár Úr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    WP. Igazad van. Viszont érdemben semmit nem mondtál a felvetett kérdésre. Legyen abból a poziból akár mekkra range-e PF, ez hogy arányul a callozórangehez?? ez itt a kérdés, azt gondolom. De legyél okosabb, csak írd is le, hogy mindenki tudja...
    Úgy arányul, hogy nem mindegy, hogy egy 10, 20, vagy 50%-os pre rangel indul, mivel egy 10%-os rangeben nagyon ritkán lesz itt set, vagy kilences, négyes, 2pár meg soha, míg az ötvenesben jóval gyakrabban lehet.
    Riverre lehet nála kb air (most az ilyen underpair, mid pairokat is ide veszem), overpár, Jx. Néha sor és set elvileg.
    A kérdés az, hogy lehet-e nála set, overpár, Jx, vagy ezeket tuti továbblövi turnön? Vagy riveren legalább thin valuebetelne? Ha a két utcából egyen tuti betelne ezekkel, akkor easy blöff, mert kb a teljes rangét dobathatjuk, amiben lehet A7s, A8s, 22-33, AK.
    Viszont ha jó esély van rá, hogy potcontroll/blöff indukálás céljából checkel kétszer, akkor inkább x-back a river.

    Amúgy ha gondolkodó játékos, akkor fontosabb egy kicsit a mi feltételezett rangeünk. Ha úgy gondolja itt 2pár, set, sort hívunk csak, de ezek többségével turnön is hívnánk, akkor AK-val is snappelhet.

    Szóval az a kérdés, hogy a pre mondjuk 26%-os opening range mennyire szűkül be a turn check, river check miatt. Ha szűk (kiesik minden overpár, minden jó Jx, set, 2pár), akkor jó lesz a bet, ha tág, akkor hiba betelni imo.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

Oldal: 5 / 5 ElsőElső ... 345

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •