Oldal: 4 / 5 ElsőElső ... 2345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (43) összesen
Like Tree19Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2012. 07. 30

  1. #31
    Fanatikus tag radír avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás

    azt, hogy a 195 eff helyett 80-110-en folytatni miért más azt hiszem többé kevésbé értem (de ettől függetlenül kifejthetnéd, szívesen olvasnám :P tényleg...)

    azt nem értem, hogy hol a logikai kapcsolat e között (a leosztás után lecsökken az eff, és esni fog a várható bb/100unk), és a között, hogy: azért nem éri meg bevállalni az allint, mert deepen alacsonyabb varianciával, magasabb bb/100-at tudunk hozni.
    "Even a bad reason is better than no reason."

  2. #32
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    Idézet mrj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    valaki nyilván meg fogja nyerni a kasszát és mondjuk 195bb eff helyett 80-110bb effen folytatódik a játék. Ha nem érted hogy ez miért fontos kifejtem de durva lesz
    fejtsd ki, legyen durva.
    radír likes this.
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  3. #33
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 02. 18.
    Hozzászólások
    60

    Alapbeállítás

    MRJ -> Te egy igazi állat vagy! :P

    ..még jó, hogy nem az asszony gombás


    Még sok ilyet!!!

  4. #34
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás

    A lényeg nagyjából annyi hogy mivel magasabb effektiven nagyobb a bb/100unk, ugyanazon vakok mellett, nagyobb az egy leosztásra jutó nyereségünk ergo az órabérünk is mint kisebb effektivek mellett. Ebből adódóan előfordulhatnak olyan deep szituációk amelyekben ha választanunk kell két hasonló EV-jű
    döntés között, akkor a kisebbet választjuk abban az esetben ha a nagyobb EV-jű játék túlságosan nagy varianciával jár, és az az effektiv stack méretet számunkra kedvezőtlenül alakitja. Továbbá olyan is előfordulhat hogy pont a nagyobb varianciájú játékot érdemes választani ha az pont növeli az effektiv stacket.

    Az egyszerűség kedvéért 100$ ért játszunk és kezdjük 1000 zsetonnal, igy 1 zseton 10 centet reprezentál.

    Tételezzük fel hogy:
    Én 80bb effektiv stack fölött értékelhető mintán 60bb/100at hozok
    40/60 között 35bb/100
    25-40 között 17bb/100 a várható nyereményem.

    Ha a deep szakaszban mondjuk 80-120 eff között meg kell hoznunk egy az effektiv stacket jelentősen befolyásoló döntés akkor figyelembe kell vennünk azt hogy az ebben a handben várható nettó profitból le kell vonni azt amennyivel csökken az ezutáni handekben lévő leosztásonkénti profit, és ezt felszorozni azzal hogy hány leosztással játszunk kevesebbet.

    Például.
    1000/1000 (100b effektiv) zsetonállásnál, riveren egy 180as kasszába 100at vbetelünk és az ellenfelünk visszaemel 380-ig.
    Itt 30%-os pot oddsot kapunk, magyarul ha 30% nál többször nyerünk akkor callozni kell, egyébként meg dobni.
    Kérdés hogy valóban callozni kell-e mindig amikor nyerő a call.
    Itt ha 32% ban nyerünk akkor 280-at kell becallozni ahhoz hogy 301 zsetont nyerjünk átlagosan. ez 21 zseton profit, kb 210bb/100. 2.1$

    Ha callozunk akkor 53 effektiven folytatódik a játék. Itt az egy leosztásra eső profit kb 35 cent.

    Ha dobtunk volna akkor 81 effektiven folytatódik a játék. Itt az egy leosztásra eső profit kb 55 cent (azért vettem 60 nál kisebbre mert a mérésben szereplő effektiv tartomány alján vagyunk és valószinüleg itt picivel alacsonyabb a bb/100-unk mint a tartomány átlaga).

    Látszik hogy a call után a leosztásonkénti nyereségünk kb 20 centtel lesz kisebb mintha dobtunk volna. A 2.1$ amit a callal nyertünk azt kb 10.5 leosztásban nyertük volna meg abban az esetben ha dobtunk.

    Ezek után már csak azt kell megvizsgálunk (elég nagy mintán) 80 és 50 effektivet elérve átlagosan hány leosztás alatt ér véget a verseny. Ha a különbség nagyobb mint 10.5 hand akkor biztosan jobb lett volna ha dobunk mert többet kerestünk volna azon a versenyen. Ebben a fiktiv példában biztosan jobb lett volna a dobás mint a 2.1$ os profit azon a leosztáson.

    Természetesen egyéb tényezők is beleszámitanak. Nem egyenlő zsetonállásnál pl számit hogy ki van előnyben, mennyi ideje megy az SNG, ha pl legalább 4-5 perce játszunk akkor sokkal valószinűbb hogy az ellenfél játéka a következő 3-4 perben elég sokat (akár sokat is) a miénkhez képest mint a meccs elején, mert megunja, belefárad, illetve az egymás játékáról szerzett infót is sokkal hatékonyabban tudjuk felhasználni mint ő.
    Pokershark backing

    PA HU Coach

    Barátné skype-on: ellenfelem nem egy, de néhány kasszát is megad a flopon

  5. #35
    Fanatikus tag radír avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás

    köszi a kifejtős választ
    valami hasonlóra gondoltam, a részletes számítási mód nélkül.
    Amiért nem értettem a példát, az az, hogy ez egy kb egyenlő zsetonállásnál elkövetett allin esetében miért számít?
    hiszen itt ugye közel 0-ra redukálódik az effektív stack, és nem 200bb-ről esik vissza mondjuk 90-re. 0 effektív zsetonnál pedig nem folytatódik tovább a játék, tehát nem számít, hogy mennyivel változik a bb/100unk.... gondolom
    ha nyerünk, ha vesztünk, mindenképpen nulla közeli az effektív. ha EV-ben számolunk akkor persze nem... de mivel a gyakorlatban mindig nulla lesz az effektív, ezért nem tudom, hogy itt érdemes e EV szerinti "average effective stack"-et nézni
    "Even a bad reason is better than no reason."

  6. #36
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    sick
    Szépen kifejtett, meg leírt gondolatmenet


    Idézet radír eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    köszi a kifejtős választ
    valami hasonlóra gondoltam, a részletes számítási mód nélkül.
    Amiért nem értettem a példát, az az, hogy ez egy kb egyenlő zsetonállásnál elkövetett allin esetében miért számít?
    hiszen itt ugye közel 0-ra redukálódik az effektív stack, és nem 200bb-ről esik vissza mondjuk 90-re. 0 effektív zsetonnál pedig nem folytatódik tovább a játék, tehát nem számít, hogy mennyivel változik a bb/100unk.... gondolom
    ha nyerünk, ha vesztünk, mindenképpen nulla közeli az effektív. ha EV-ben számolunk akkor persze nem... de mivel a gyakorlatban mindig nulla lesz az effektív, ezért nem tudom, hogy itt érdemes e EV szerinti "average effective stack"-et nézni

    Azért riveren olyan 180bb-t rátolni egy 8bb-s emelésre elég durva lenne...vagy 4bet allinre gondoltál? Az meg túlzottan nagy varianciával jár. A river 3betje eléggé polarizálja a rangét, és randomnál szerintem érdemes kevesebb blöfföt tenni a rangébe, amíg nem ismerjük ki. Ha rossz játékos simán legrindoljuk mezőnymunkában.

    Ki lehetne számolni, hogy ha nagyon ritkán (mondjuk az esetek 10%-ában) adja csak a river 4bet allint, és egy avg fish elleni roi-val összevetni az így szerzett hasznot, de én úgy gondolom, - így számolás nélkül - hogy nem éri meg. A varianciát meg a river 4b allinok random játékosok ellen meg az égig emelik
    Utoljára módosítva: Holdenper által: 2012. 07. 31. 21:38
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  7. #37
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    ilyen nick és párbeszéd kombóval biztos, hogy a csajod szivat a konyhából
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  8. #38
    Fanatikus tag radír avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás

    3bet allinra gondoltam, mégpedig azért mert ha fishmárpedig korábban kiderült, hogy valószínűleg az), akkor sort, és Qx-et ritkán fog dobni. Én nagyjából kiszámoltam - nem kizárt, hogy van benne hiba - és mivel sokkal több a kezében a Qx és sor kombó, mint a full vagy erősebb flöss ezért elég +EV-s lett, de annyira tényleg nem nagy a várható hozam, hogy megérje felvállalni a varianciát.
    4betről szó sem volt, kizárólag fullok ellen nem akarom FE nélkül betenni

    de a kérdésem most nem is erre vonatkozott, hanem arra, hogy ha az akció végén a gyakorlatban mindig 0 közeli lesz az effektív stack, akkor miért számít adott példában az mrj által kifejtett elmélet.
    Ha az effektív stack az adott move után mondjuk 200bb-ről 80-ra esne vissza, akkor érteném, így viszont nem értem, mivel 0 effektív stack után nem játszunk tovább, ha pedig nem játszunk tovább akkor mindegy, hogy mennyi lenne a bb/100-am

    ha bepusholjuk, és EV-t nézünk, akkor az EV szerinti átlagos effektív stack valóban csökken mondjuk ha hosszútávon 60bb-t hoz a move, akkor a mi átlagos stacünk felmegy 260bb-re, az ellenfél stacje pedig 140-re, így az átlagos effektív stack mindig 140bb-lesz, ami valóban csökkenés, viszont a valóságban ez soha nem lesz 140, mert vagy ő nullázza magát, vagy én.
    Utoljára módosítva: radír által: 2012. 07. 31. 22:05
    "Even a bad reason is better than no reason."

  9. #39
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás

    Idézet radír eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ... ha pedig nem játszunk tovább akkor mindegy, hogy mennyi lenne a bb/100-am
    nem mindegy ne viccelj. Ha vége a meccsnek akkor már nem keresünk pénzt.
    Pont ez a lényege annak amit leirtam. Ha csökken az Eff akkor rosszabbul keresünk. A te pédád szésőséges. 0ra csökken az eff, és 0-t keresünk a továbbiakban. Erre ugyanúgy vonatkozik minden.

    Ha mondjuk átlagosan 60 leoszátsig eltart a meccs onnan hogy nem pusholtuk be, kb 28$-t keresünk. Ha ennél rosszabb a push EVje akkor nem éri meg mert nem lesz több leosztás. A profit meg abból jön ha játszunk és az ellen minél többször tud hibázni.
    Pokershark backing

    PA HU Coach

    Barátné skype-on: ellenfelem nem egy, de néhány kasszát is megad a flopon

  10. #40
    Fanatikus tag radír avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás

    aha, így már azt hiszem az utolsó logikai bukfencet is sikerült megugranom... most már minden világos, köszi a részletes választ! érdekes volt
    "Even a bad reason is better than no reason."

Oldal: 4 / 5 ElsőElső ... 2345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •