Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (27) összesen
Like Tree15Likes

Téma: NL 400 FR set bajban riveren

  1. #11
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    Idézet crazy3317 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    szerintem ez elég nagy leak. nagyon sokat számít, hogy bd eq-vel vagy anélkül c/r-elünk-e. én anélkül kb sosem blöffölnék.
    pl itt ha most lenne egy Ahx hand-ed, amivel c/r-elsz, akkor hatalmas előny, ha turnön kapsz egy fd-t, mert rengeteget nő az eq-d -> ha nem dob turnön, akkor is nyerhetsz, ha betalálsz; illetve hozzájön még az is, hogy sokkal többször tudsz kényelmesen barellezni, mintha ott állnál egy naked 88-al, amivel kb drawing dead vagy minden made handje ellen.
    szóval c/r bd nélkül szerintem elég mínuszosra jön ki hosszútávon.
    szerintem erre a konkrét handre írta rusherninja, hogy nem sokkal jobb valamilyen eq-val, mert szinte minden turnön callozni fog(én ebben nem vagyok biztos), így legtöbbször hiába kapunk pl FD-t turnre, még úgyis -EV lesz a barrel, és legtöbbször 3 utcát kell lőni, ha flop-on megadott

    Idézet crazy3317 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hogy a hand-hez is szóljak: szerintem ezen a riveren mehet egy kényelmes nagy méretű bet/fold. ha le akar herozni tp-vel, 2párral, akkor leherozz a nagyobb size-t is. most itt viszont ott a kérdés, hogy a weak size miatt fordul-e blöffbe vagy tényleg megvan-e. ez nem az a board, ahol gaybet/snappelnék, ennélfogva a gaybet nem tetszik itt.
    egyetértek
    rusherninja likes this.
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  2. #12
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    Idézet chivasr911 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    szerintem erre a konkrét handre írta rusherninja, hogy nem sokkal jobb valamilyen eq-val, mert szinte minden turnön callozni fog(én ebben nem vagyok biztos), így legtöbbször hiába kapunk pl FD-t turnre, még úgyis -EV lesz a barrel, és legtöbbször 3 utcát kell lőni, ha flop-on megadott
    szerintem nem mindegy ennél a konkrét hand-nél sem. maradva az Ahx példánál flop c/r-elünk, akkor 10 turnön (5-ből 1-szer) kapunk egy 9 out-os draw-t, amivel pl egy Jx ellen sokkal nagyobb eq-nk lesz, mint 88-al, amivel két out-ra húzunk majd (jó esetben). ráadásul szerintem ha turnre flushlap érkezik, akkor a flop call range-ből sokmindent eldob majd, nem értem miért gondolja op, hogy ez nem így van.


    mindegy rusher, ha úgy érzed jól játszottad és minden más vélemény "xD" kategória, akkor ne tegyél fel hand-et. ha szerinted hülyeséget mondok, azt normálisabb formában is közölheted.
    még annyi, hogy azzal sem értek egyet, hogy ha nagyobbat betelsz, már nem tudod dobni. miért ne dobhatnád a jó odds ellenére, ha a feltételezett range ellen dead vagy?
    kriispirolls likes this.
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  3. #13
    Fanatikus tag rusherninja avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 13.
    Hely
    Hueco Mundo
    Hozzászólások
    498

    Alapbeállítás

    Idézet crazy3317 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    szerintem nem mindegy ennél a konkrét hand-nél sem. maradva az Ahx példánál flop c/r-elünk, akkor 10 turnön (5-ből 1-szer) kapunk egy 9 out-os draw-t, amivel pl egy Jx ellen sokkal nagyobb eq-nk lesz, mint 88-al, amivel két out-ra húzunk majd (jó esetben). ráadásul szerintem ha turnre flushlap érkezik, akkor a flop call range-ből sokmindent eldob majd, nem értem miért gondolja op, hogy ez nem így van.


    mindegy rusher, ha úgy érzed jól játszottad és minden más vélemény "xD" kategória, akkor ne tegyél fel hand-et. ha szerinted hülyeséget mondok, azt normálisabb formában is közölheted.
    még annyi, hogy azzal sem értek egyet, hogy ha nagyobbat betelsz, már nem tudod dobni. miért ne dobhatnád a jó odds ellenére, ha a feltételezett range ellen dead vagy?
    -sose leszek teljesen dead a range ellen.
    -szerintem a range nagy részét nem dobná el turnon. max ha véletlenül 9xe van v lyuk sora és nem lesz turnon fd-ja mellé
    -nem minden vélemény xD kategória de nem szeretem amikor mindenáron megakarnak győzni valamiről mert azt olvasták az abc könyvben. mert te azt olvastad valahol h airrel nem lehet crlni és szerinted ez hosszútávon hatalmas mínusz és h ez óriási leak (szerintem te is normálisabb formában közölhetnéd az ilyen "meggyőződéseidet" v legalább bebizonyítanád ha ennyire biztos vagy a dolgodban.)
    -engem az érdekelt volna h mi a tapasztalata talán pár med stakes játékosnak h itt mennyire képesek 1 v 2 párt blöffbe fordítani illetve h ilyen sizet használnának e ha blöffölnek.
    -elég ritkán szoktam postolni handet és akkor is általában "tapasztalat szerzés" céljából postolok h ki mit tapasztalt bizonyos szituban (remélem ez megnyugtat.)
    Stagnated by the passivity , I'm gonna make you bleed like me.

  4. #14
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    turn 54, river egész range chk

  5. #15
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    lehet air-rel xr-elni, csak kicsit több fe kell, mint backdoor equityvel.

  6. #16
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 03. 20.
    Hely
    Nagykovácsi
    Hozzászólások
    282

    Alapbeállítás

    Check raise nyilvánvalóan borzasztó játék a floppon, itt sokféle húzót adhatsz elő egy ilyen move-al, és nagyon kevésszer fog dobni. A több utcás blödd pedig még nagyobb -EV lesz. Értelmetlen ilyen helyzetben check / fold-on kívül bármit is előadni pozin kívül. Ha check/call-t játszol értékért azt turn-ön 100%ban cbetelni fogja, mert itt már baromi sok lapot dobnod kell majd.

    Ha már így alakult, akkor riveren bet/fold a helyes játék, itt kb sosem csinálja ezt meg blöffbe forditott lapokkal...

  7. #17
    Őstag bandus avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.041

    Alapbeállítás

    Idézet Romsy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    turn 54, river egész range chk
    i believe in lincoln burrows.
    Romsy and JociBalboa like this.

  8. #18
    Fanatikus tag rusherninja avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 13.
    Hely
    Hueco Mundo
    Hozzászólások
    498

    Alapbeállítás

    köszi a válaszokat szerintem se fogja blöffbe fordítani az 1-2 párját ilyen jó pod odds mellett (főleg h még nem nagyon volt közös handünk)
    a river checkről meg annyit h nem lepne meg ha ob shovelna riveren és akkor ugyanott vagyunk mint a bet-foldal csak úgy még nyerünk a gyengébb lapjaitól egy keveset
    a többi dolgot meg inkább nem kommentálom xD GL.
    Stagnated by the passivity , I'm gonna make you bleed like me.

  9. #19
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    Idézet rusherninja eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    akkor ugyanott vagyunk mint a bet-foldal csak úgy még nyerünk a gyengébb lapjaitól egy keveset
    T ellen meg többet buksz.

  10. #20
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet rusherninja eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    -elég ritkán szoktam postolni handet és akkor is általában "tapasztalat szerzés" céljából postolok h ki mit tapasztalt bizonyos szituban (remélem ez megnyugtat.)
    NL 100 FR AA póker bajban riveren
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •