Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (12) összesen
Like Tree4Likes

Téma: 3bet potok megjátszása??? 2 példával

  1. #1
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 07. 20.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    14

    Alapbeállítás 3bet potok megjátszása??? 2 példával

    $0.05/$0.10 No Limit Holdem
    PokerStars
    9 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG ($10.43) 104bb
    HERO (UTG+1) ($10.12) 101bb
    MP1 ($19.15) 192bb
    MP2 ($9.55) 96bb
    MP3 ($10.86) 109bb
    CO ($5.50) 55bb
    BTN ($8.15) 82bb
    SB ($3.70) 37bb
    BB ($12.35) 124bb

    Pre-Flop: ($0.15, 9 players) HERO is UTG+1
    UTG raises to $0.40, HERO raises to $1.20, 7 folds, UTG calls $0.80

    Flop: ($2.55, 2 players)
    UTG bets $0.80, HERO raises to $3, UTG calls $2.20

    Turn: ($8.55, 2 players)
    UTG checks, HERO bets $4.50, UTG goes all-in $6.23, HERO calls $1.42

    River: ($20.39, 2 players, 1 all-in)

    Final Pot: $20.39
    UTG shows

    HERO shows


    UTG wins $20.09 (net +$9.66)

    HERO lost $10.12

    handszám: 51 VPIP/PFR: 22/8 fold to 3bet: nincs infó


    $0.05/$0.10 No Limit Holdem
    PokerStars
    8 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG ($18.84) 188bb
    UTG+1 ($10.30) 103bb
    MP1 ($20.56) 206bb
    HERO (MP2) ($15.54) 155bb
    CO ($10) 100bb
    BTN ($9.53) 95bb
    SB ($11.07) 111bb
    BB ($13.57) 136bb

    Pre-Flop: ($0.15, 8 players) HERO is MP2
    3 folds, HERO raises to $0.30, 1 fold, BTN raises to $0.90, 2 folds, HERO raises to $2.20, BTN goes all-in $9.53, HERO calls $7.33

    Flop: ($19.21, 2 players, 1 all-in)

    Turn: ($19.21, 2 players, 1 all-in)

    River: ($19.21, 2 players, 1 all-in)

    Final Pot: $19.21
    HERO shows

    BTN shows


    BTN wins $18.35 (net +$8.82)

    HERO lost $9.53

    handszám: 61 VPIP/PFR: 17/15 3bet: 15% (20)

    Üdv!
    Szerintetek érdemes itt bármelyik handnél is elgondolkozni a dobáson? Kb. mindenhol azt írják, hogy KK preflop dobhatatlan, meg 3bet potba postflop TPTK dobhatatlan, de mindkét handnél biztos voltam benne, hogy hátul vagyok. Az elsőnél az ellenfél megad egy 3betet. Eddig azt vettem észre, hogy ezt sokan kézbepárral csinálják, setre játszva és aztán, ha flopon is akciózik akkor meg ott is van nála a set, vagy alacsony boardon még szóbajöhet overpair. Ebben az esetben JJ, QQ esetleg AQ,AK,KK,AA, amit el tudtam képzelni, de ebből is inkább a JJ,QQ marad, a többi az én AK-m miatt nem túl valószínű.
    A második eset meg megint csak olyan, hogy ha valaki 3betel rám, én 4betelek, ő allin megy akkor tuti AA van nála. Ezeket a gondolatokat NL10-re írom. Nem rég játszok, 14000 handen vagyok túl.

  2. #2
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    elsőnél azt is nézd, hogy milyen rosszabb lapok adhatják meg az emelésed, ha tényleg minden pp-vel calloznak, akkkor megérheti, de FR-en micron nem hiszem, hogy 3betelni kell AK-val, mert ha kapod a 4betet akkor baj van(mégegyszer mondom, ha tényleg össze vissza calloznak akkor jó a 3bet, és esetleg ha tudod h feszes az arc, akkor el lehet dobni 4betre, bár ilyet senki nem fog neked mondani, de a call mégjobb opció, és random AX-ekkel mehet a 3bet, hiszen a pp-kkel úgyis ch/f-on vannak legtöbbször, az AK-od meg jó lesz amikor benttartasz a range-ben AJ stb lapokat, de ha ilyenekkel is calloznak 3betet, akkor 3bet, és 4betre fold, ha feszes ), ez a board egyébként elég szar, bár ezzel a kis donkbettel én se tudom mit csináltam volna, de valahogy meg kéne úszni hogy stackelődjünk, taalán call, és turn értelmes betre fold, kicsire call
    2. az teljesen jó, szerintem ez nl10-en is masszívan +EV, bár tény hogy valószínáűleg sokkal erősebb range ellen mész mint nl100on pl
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  3. #3
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    egyébként az összes ilyen parti mehet a microtétes handelemzős topikba, mert ez tál bonyolult, h 2 példával meg lehessen magyarázni, ráadásul itt a 2 hand még csak nem is hasonlít
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder gorcsy avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    ittott
    Hozzászólások
    800

    Alapbeállítás

    1. Elég rossz a pre 3bet utg vs utg+1, flop meg tipikusan az amikor nem akarunk stackelődni AK-val szóval a flop raise elég nagy butaság
    2. standard nem is értem miértkell KK vs AA-kat posztolni fórumra, kismillió esetben előfordul ez (és fordítva is) mindenkinél
    L.T. likes this.
    "asszem mindjárt blöffbe fordítom magam" by atish81

  5. #5
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    utg-t nem 3betelnék AKval csak ha nagy fish NL10en.
    Floppon köbö nincsen olyan lap ami ellen jó a raise. Próbálnám kicsin tartani a potot.

  6. #6
    Fanatikus tag SonGosu avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hely
    Szolnok
    Hozzászólások
    203

    Alapbeállítás

    Sokan elfelejtik, hogy egy pre lejátszott KK 5bet move-al nem ugyanaz, mint egy postgame 3bet callolt KK lejátszása. A különbség a kettő között, hogy az elsőnél bizony dobhatják az AK,JJ,QQ szerű lapokat 4betre, a másodiknál viszont ezek bent maradnak, és NL10-en sok ember van bajban, ha T magas flop jön, és ott van egy JJ,QQ a kezében, ráadásul ezekkel betelgetni is szoktak, kb nem tudsz nem stackelődni. Viszont nem űzöd ki a potból. És igen, az AA ugyanúgy elpicsáz, de a lényeg, hogy többször lesz nála QQ,JJ, mint pre move esetén.
    A tanácsom az, hogy a kettő eshetőség között úgy kell navigálni, hogy lehetőleg a fishek ellen pakold be pre, és a nitebbek ellen postflop.
    pszibu likes this.

  7. #7
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    igen, teljesen igaz amit írsz, főleg korai pozban játszva, mert rengeteg reg vakon, koncepció nélkül 3betelgeti a JJ-t meg az AK-t minden szituban, majd nem tudnak lépni a 4betre. Feljebb szerintem igyekezni kell egy olyan image kialakítására, hogy ne nagyon dobáljanak QQkat a 4betünkre, de ha ez nincs meg, akkor van ellenfél aki ellen jobb lehet callolni AA-KKval pre.
    Galambos Tarzan likes this.

  8. #8
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Első partiban nem 3betelnék, hogy a gyengébb lapok bent maradjanak. FR -en általában nem jó 3betelni UTG ellen, mert egy átlagos játékosnál alapból is feszes range ellen mész, inkább csak megadnék, és pozícióból lejátszom vele a partit postflop. Ezt nem tudom ki mondta, hogy TPTK 3bet potban dobhatatlan, de ez így általánosságban nem igaz. Ilyen textúrájú boardon, mint amit pl. most is jött, nem jó ötlet egy párral stackelődni, főleg 3bet potban egy UTG range ellen.

    A második parti az mondhatni standard, ilyen a póker.
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  9. #9
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 07. 20.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    14

    Alapbeállítás

    Köszönöm a segítségeteket. Az igazság az, hogy egy kezdőkéz táblázat alapján játszok preflop és ott QQ+, AK lapokra 3bet van írva minden pozícióból. Nem egy gagyi oldalról van a dolog, nem akarok reklámozni, de gondolom ismeritek, stratégiás. Úgy gondoltam nem kell agyalnom ezeken a helyzeteken, de akkor mostmár próbálom másképp megjátszani ezeket.

  10. #10
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Minden szituáció és ellenfél függő a pókerben, nagy hiba ha általánosítunk és olyan dolgokat mint hogy tptk nuts 3bet potban meg AK mindig 3bet/5bet készpénznek vagy kötelezőnek vesszük.
    Galambos Tarzan likes this.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •