Oldal: 4 / 5 ElsőElső ... 2345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (50) összesen
Like Tree47Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2012. 08. 07

  1. #31
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2011. 05. 25.
    Hozzászólások
    83

    Alapbeállítás

    én vágom miről beszélsz, teljesen fogalmatlan, 16bb-ből még 4bet/foldolna mtt-ben, itt nem erről van szó, hanem hogy ne legyen már az hogy a bólogatóembereid (ez nem a te hibád!) egyből telefröcsögik a hsz-eket hogy troll, ha valaki negatív véleményt formál meg egy másik felhasználóval szemben, mert Te is megteszed. A stílussal most nem foglalkoznék, az mindenkinek a maga dolga

    a partihoz annyit fűznék hozzá, hogy szerintem max az itt lévő emberek 2% alkalmazza ezt a gondolatmenetet, és úgy 15% aki érti hogy miről van szó a magyarázatban, szóval elég nagy a kontraszt a "pénzt fizetnek hogy átadd a helyet Phelpsnek" és a danfiú féle über-omaha partik között, és nem sok olyat láttam mostanában amiből lehetett volna tanulni (ebből szvsz semmit, mert nehezen hiszem hogy működne ez a gondolatmenet plo100 alatt, felette meg hányan vannak az akadémia olvasói közül?) szóval szerintem próbáljatok valami egyensúlyt találni ha tényleg azt akarjátok hogy tanuljunk belőlük, és nem az a cél hogy villogjatok a partijaitokkal
    Utoljára módosítva: Sandrino által: 2012. 08. 07. 19:12

  2. #32
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    Idézet Sandrino eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    (ebből szvsz semmit, mert nehezen hiszem hogy működne ez a gondolatmenet plo100 alatt, felette meg hányan vannak az akadémia olvasói közül?) szóval szerintem próbáljatok valami egyensúlyt találni ha tényleg azt akarjátok hogy tanuljunk belőlük, és nem az a cél hogy villogjatok a partijaitokkal
    akkor legyen csak NL10-NL50 ig "érdekes parti" vagy csak SNG 20 dollár alatt merthogy az akadémia többsége azon a limiten van?
    nemhogy örülnél hogy olvashatsz olyan gondolatmeneteket magasabb limiten játszóktól (mrj, danfiu, stb..) különböző játékfajtákból amiből talán tanulhatsz is valamit, inkább olvasod a hogyan dojunk overpárt 100BBért...
    izlések és pofonok, de nekem tetszik hogy változatos, meg van értelme benézni mert vannak értelmes hsz-ek, persze van trollkodás is aki csak azért jön, az sem csalódhat.

  3. #33
    Fáradhatatlan grinder gorcsy avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    ittott
    Hozzászólások
    800

    Alapbeállítás

    Nem omaházom ezért csak kérdezem:

    Azt írod az indoklásban hogy itt minden 2pár, set, air és kis flösst betelni fog riveren a check után, ezekből csak a kis flössöket nem verjük, amire meg azt írod hogy nembiztos hogy eldobja (persze lehet)

    Szóval igazából nem teljesen értem miért jó a blöffbefordítás, nem nyerünk elégszer callal?

    Én azt látom, hogy nagyon szűk az a range amit itt bet/foldol és jobb mint a miénk (mondom ezt holdemes szemmel)

    Kössz a választ előre is!
    "asszem mindjárt blöffbe fordítom magam" by atish81

  4. #34
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    en szerintem elég jó, ha magasabb téten játszó játékosok gondolatmeneteit olvashatjuk, hiszen magát a gondolkodás módot lehet ebből látni és kisebb limiten sem hátrány ha az ember toppon van az ilyesmiben, hogy egy szitut hogyan is kéne átgondolni.
    persze vitatkozni is lehet kulturáltan úgy, hogy közben tiszteletben tartjuk a másikat és a tudását, mert abból is lehet tanulni. Sőt, több érdekes beszélgetés alakulhat ki úgy, ha valaki nem ért egyet a megoldással, s normális, felépített indokokkal vitatkozik.
    Én szerintem ez lenne a célja ezeknek a partiknak, nem a handekkel való villogás. Szó sincs itt arról hogy a pa pro-k sérthetetlenek és aki nem ért egyet velük az hülye, nem hinném hogy bármelyikük is megsértődne az ilyesmin. csak értelmesen kell csinálni.

    btw amikor Zoleee multkor írt a srácnak hasonlót, en elolvastam Kistaska kommentjeit. Ha nem tanulni akartok és van időtök akkor megéri
    naggeri, danfiu, Holdenper and 1 others like this.

  5. #35
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2011. 05. 25.
    Hozzászólások
    83

    Alapbeállítás

    Idézet naggeri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    akkor legyen csak NL10-NL50 ig "érdekes parti" vagy csak SNG 20 dollár alatt merthogy az akadémia többsége azon a limiten van?
    nemhogy örülnél hogy olvashatsz olyan gondolatmeneteket magasabb limiten játszóktól (mrj, danfiu, stb..) különböző játékfajtákból amiből talán tanulhatsz is valamit, inkább olvasod a hogyan dojunk overpárt 100BBért...
    izlések és pofonok, de nekem tetszik hogy változatos, meg van értelme benézni mert vannak értelmes hsz-ek, persze van trollkodás is aki csak azért jön, az sem csalódhat.
    Nem értek ezzel teljesen egyet, nem mindegy ugyanis hogy mi az amit egy gondolatmenetből átemelsz a sajátjaid közé (persze ezt mindenkinek saját magának kell megoldania). Egy 10dolcsis avb-s mtt játékos játékának nem tesz jót ha megnéz mondjuk egy bélabácsis videót amit az ezres super tuesdayon készít, és rosszul alkalmazza/értelmezi az ott látottakat, mert sem ő, sem az ellenfelei nincsenek azon a levelen. ugyanez vonatkozik plo esetében dánfiura is, ha ezt egy plo10-es játékos úgy értelmezi hogy c/raieseljünk minden rivert scary boardon, mert second nutsot el fogunk vele dobatni, akkor többet ártott mint használt. nem baj az ha jó játékosok érveléseit olvashatjuk, csak lehet jobb lenne 1-2 (saját magukhoz képest) alacsonyabb limites partijukat nézni, dánfiú is tolt plo50-et, szerintem sokan jobban örülnének ha onnan válogatna partikat, nem plo400ról

  6. #36
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet Sandrino eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem értek ezzel teljesen egyet, nem mindegy ugyanis hogy mi az amit egy gondolatmenetből átemelsz a sajátjaid közé (persze ezt mindenkinek saját magának kell megoldania). Egy 10dolcsis avb-s mtt játékos játékának nem tesz jót ha megnéz mondjuk egy bélabácsis videót amit az ezres super tuesdayon készít, és rosszul alkalmazza/értelmezi az ott látottakat, mert sem ő, sem az ellenfelei nincsenek azon a levelen. ugyanez vonatkozik plo esetében dánfiura is, ha ezt egy plo10-es játékos úgy értelmezi hogy c/raieseljünk minden rivert scary boardon, mert second nutsot el fogunk vele dobatni, akkor többet ártott mint használt. nem baj az ha jó játékosok érveléseit olvashatjuk, csak lehet jobb lenne 1-2 (saját magukhoz képest) alacsonyabb limites partijukat nézni, dánfiú is tolt plo50-et, szerintem sokan jobban örülnének ha onnan válogatna partikat, nem plo400ról
    Aki 10$ abi-n hosszútávon nyerő, vagy PLO50-en nyerő, az szerintem már képes arra, hogy jól tudja értelmezni, és felhasználni a magasabb limites handekből számára is alkalmazható tudást.

    Ebben a handben nem csak az van, hogy butaagró ellen riveren amikor szűk a b/c range, akkor érdemes lehet CR-elni, hanem:
    1, butaagró ellen néha megéri blöffbe fordítani közepesen erős lapjainkat is
    2, river CR blöffhelyzetek
    3, az ellenfél mindenféle (calloló, foldoló, b/c-oló, b/f-oló) rangének feltérképezése, ezek összehasonlítása
    4, közepes, közepesen erős lapok blöffbe fordítása

    és ezeket csak így hirtelen szedtem össze. Ezekre van példa a handben, illetve a magyarázatban. Nem a konkrét handről kell elgondolkodni, hanem, hogy hogyan érdemes a gondolatmenetünket felépíteni egy bármilyen játékos ellen. Hogyan érdemes szűkíteni a rangét, milyen lehetőségeink vannak (blöff indukálása check, vagy bet által, bluffcatchelünk, vagy inkább blöffbe fordítjuk a lapunkat, stb).

    Persze kezdő játékosnak árthat 1-1 ilyen HH, vagy olyannak, aki nem hajlandó végiggondolni, belemerülni, és leszűrni a "tanulságot" a szituációból, de az már az ő bajuk
    danfiu and BelaKecske like this.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  7. #37
    Fanatikus tag radír avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás

    azért messze nincs annyira sok haladó elmélet, hogy a kezdő játékosok e miatt kerüljenek erdőbe... sztem pont jó ez így ahogy van. Van aki tanulhat belőle, van akinek érdekesség... aki kicsit komolyan veszi a pókert az el tudja dönteni, hogy számára melyik... aki pedig nem veszi komolyan annak meg kb mindegy

    én egyébként check call-t nyomtam, mivel fogalmam sincs az omaháról, így arról sem, hogy a range-ének mekkora része flöss, és hogy ezt mennyire gyakran fogja elengedni
    naggeri likes this.
    "Even a bad reason is better than no reason."

  8. #38
    Fáradhatatlan grinder SötétEgér avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 05.
    Hely
    Salgótarján
    Hozzászólások
    813

    Alapbeállítás

    x/c-t nyomtam, a flöss lehetősége miatt

  9. #39
    Fanatikus tag radír avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás

    közben arra jutottam, hogy ha kb 30%-ban elengedi itt a flösst, akkor mindegy, hogy milyen gyakran van nála szín, mindenképpen megéri rátolni.

    - ha legalább 30%-ban (vagy többször) számítok dobásra, akkor minél gyakrabban van nála szín annál inkább megéri a push (a call-hoz viszonyítva... mert egy idő után már a call és a raise is -EV, és akkor már jobb lenne a fold, de ahhoz a range-e nagyon nagy része szín kéne hogy szín legyen (80% körül)).

    - fordítva viszont: ha 30%-nál ritkábban dob, akkor jobb a call (és minél több nála a flöss annál rosszabb a push, és annál inkább call)

    + ha hozzávesszük, hogy néha lesz nála split is, amit gyakran dobni fog, akkor ez még egy kicsit javít az arányon (nem sokban, mert a splitre nagyon sok a blokker, és ha nem dob, hanem megad vele a kassza fele akkor is a miénk)

    (ha másnak is van kedve számolgatni ne habozzon megosztani az eredményt... kíváncsi vagyok, hogy jól számoltam e )
    Utoljára módosítva: radír által: 2012. 08. 07. 22:50
    "Even a bad reason is better than no reason."

  10. #40
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 03. 01.
    Hozzászólások
    20

    Alapbeállítás

    Idézet kisgali eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    csak nekem tunik fel hogy hero mar csekkelte a rivert? igy nem lehet 1/4 potot betelni! davidka tessek jobban odafigyelni!!
    Ez komolyan vicc, már olvasni sem tud senki...
    (A river pedig K . A kasszában 168 euró van, ellenfelünknél 256, mi passzolunk, Ő elég hamar betel fél potot. )

Oldal: 4 / 5 ElsőElső ... 2345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •