Oldal: 807 / 975 ElsőElső ... 307707757797805806807808809817857907 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 8.061 - 8.070 (9749) összesen
Like Tree482Likes

Téma: Hu Sng.

  1. #8061
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás

    Az itt kérdezők többsége alacsony limiten játszik úgyhogy elmondom a chadder pack legalább 40-50% ka konkrétan kuka $60 alatt. Ha ilyen donkok meg barellek OOP emelt kasszában pre és post semmit nem dobó játékosok ellen sokkal kevésbé fognak működni mint neki $60+on. Az 52-54% os BBVPIP readless detto. 15$ on messze nem stealelnek az ellenfelek annyit hogy ilyen range-el megérje bemennni. Javaslom hogy ezzel vigyázzatok.

    A hyper egyszerűbbnek tűnik első blikkre de azért ez messze nem ilyen egyszerű. Azért az hogy nincs postflop játék nagyon nagy túlzás. A profitod jelentős része itt is post jön nem pre. Nincs tér a postflop hibára és ez nagyon megneheziti a jatékot.

    Ha egy reglulas speed normal vagy deep játékot játszol akkor mondjuk közepes nyerőként megcsinálsz 25-40bb/100at, kis nyerőként 15-25-öt (58-65% ITM-mel). Azonban ha a játék már kb 12-15bb/100tól pozitiv ROIt mutat akkor nézhetjük úgy is hogy mindegy hogy ksi vagy nagy nyerő vagy, mert mindenképp nyersz, csak az órabéred lesz más. Nem forog kockán a rollod, viszonylag kiszámitható profitod van, nyerő játékos vagy.

    Hyperen egész más a helyzet. Csak a legnagyobb nyerők hoznak 10bb/100 fölött a legtöbb nagy nyerő 8-10bb/100at hoz max. a közepes nyerők 6-8-at (52-54% ITM). Itt ha picit gyengébb vagy, akkor könnyen lehet hogy 0-1-2bb/100 lesz a játékod ami már nem nyereséges, továbbá negativ is lehet. Itt a nyerő játékos mezsgyéje sokkal szűkebb mint bármely más játékban. Sokkal nehezebb megtalálni és rajtamaradni is. 1-2 leosztáson belül azonnal alkalmazkodnunk kell ahhoz hogy mit láttunk egy adott ellenfél ellen. Egy játékban ahol 14 hand az átlag ott nincs olyan hogy 'lesz jobb alkalom', meg jaj ezt elrontottam, majd legközelebb. Egy komolyabb hiba jó esetben 1-2 SNG profitját viszi el, rosszabb esetben a következő 10db-ét. Deepen simán belefér ahol 40-100 handes átlaggal mennek a meccset és az ellen nagy stackért fog majd hibázni. Ott sokkal kényelmesebben lehet játszani, apró hibákat véteni mert az ellenn egyetlen nagy hibája is garantálja nekünk azt az ITM et amire szükségünk van.

    A másik probléma amit már mások is irtak, a mentális fegyelem. Ha tilt miatt elszórsz 100 játékonként 1 db SNG-t akkor a profitod jelentős részétől elköszönhetsz. Ha kettőt is akkor jobb ha ki is kesselsz amig van mit. Regulár játékokban ez 100ból 4szer megcsinálhatod és még mindig nyerő leszel.

    És mivel itt sokkal több játék (2-1K) kell ahhoz hogy eredményeket lehessen értékelni sok mikrós játékos segitség nélkül csak a sötétben tapogatózik hogy 500-1000 játék után azért bukik mert szar amit csinál vagy csak rosszak a mutatások. Vagy nyer de nem tudja miért. Ilyen mintákon az EV vonal is felejtős mert nem mutat kb semmit, kivéve ha kiemelkedően jó vagy rossz. Deep játékokban sokkal hamarabb látszik az eredmény, és mivel sok kis és még közepes hiba is belefér, sokkal könnyebben lehet csiszolgatni a játékot, elemzéssel skype csoporttal, videózással. Hyperen ez sokkal durvább. Ha jól játszol nyerni fogsz, ha nem akkor max BE játékos leszel, de lehet hogy vesztő. Sokkal kisebb a mozgástér.

    A deep játék bonyolultabb mint a hyper, viszont sokkal több tér van mindenre emiatt könnyen lehet kis nyerővé válni és sokkal nehezebb vesztőnek lenni. Hyperen aki nyer az sokkal jobban keres mint a regular/turbo játékosok, de azt csak az tudja csinálni aki HUpoker elég sok szegmensében 90+% on teljesit.
    Pokershark backing

    PA HU Coach

    Barátné skype-on: ellenfelem nem egy, de néhány kasszát is megad a flopon

  2. #8062
    Újonc smogue avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    30

    Alapbeállítás

    Idézet Sword84 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    500 usd deep weaktight | Hand | AJo - $25/$50 Ante $5 No Limit Holdem

    Az ellenfélről. 256 hand alapján: steel 82, Vp_sb:91, Vp_bb:74, 3bet:23 Donk:6. Af 1.7, A% 31.
    Sokszor megőrül, és mutatott pár nagy blöfföt már. Szinte mindig potot hív.

    Fold v. Call?
    Nálam ezek után call. Bár nulla tapasztalatom van ilyen deepen, statok + line miatt inkább megadnám, igazából AK-n kívül mást nem tudok elképzelni ami ver. Ha meg hátul vagyunk akkor elég furcsa line-t választott. Mi lett?

  3. #8063
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás

    Idézet Sword84 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    500 usd deep weaktight | Hand | AJo - $25/$50 Ante $5 No Limit Holdem

    Az ellenfélről. 256 hand alapján: steel 82, Vp_sb:91, Vp_bb:74, 3bet:23 Donk:6. Af 1.7, A% 31.
    Sokszor megőrül, és mutatott pár nagy blöfföt már. Szinte mindig potot hív.

    Fold v. Call?
    nem dobom, de a pre 4 betet nem értem ilyen deepen. Sosem csinálnám 23% 3bet ellen.
    Pokershark backing

    PA HU Coach

    Barátné skype-on: ellenfelem nem egy, de néhány kasszát is megad a flopon

  4. #8064
    Újonc
    Csatlakozott
    2012. 06. 23.
    Hozzászólások
    39

    Alapbeállítás

    Köszi a segítséget srácok.

  5. #8065
    Fanatikus tag Sword84 avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 05.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    281

    Alapbeállítás

    Idézet Sword84 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    500 usd deep weaktight | Hand | AJo - $25/$50 Ante $5 No Limit Holdem

    Az ellenfélről. 256 hand alapján: steel 82, Vp_sb:91, Vp_bb:74, 3bet:23 Donk:6. Af 1.7, A% 31.
    Sokszor megőrül, és mutatott pár nagy blöfföt már. Szinte mindig potot hív.

    Fold v. Call?
    Idézet mrj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem dobom, de a pre 4 betet nem értem ilyen deepen. Sosem csinálnám 23% 3bet ellen.
    Én sem dobtam, meg nem is tudom dobni az ilyet weaktight | Hand | AJo - $25/$50 Ante $5 No Limit Holdem, el is csíptem. De itt a kevés donk volt aggasztó számomra. Előtte nem nagyon csinálta,. Ilyen min. 3 betre szerinted jobb a call? 23% 3bet ellen lehet hiba, de én ilyenkor jobban szeretem a 4bet-et főleg min 3bet ellen, mert jobban tudom szűkíteni a ranget. 10-AA, AK-val 5betelni fog szerintem, plusz azért már nem teljesít rosszul egy AJ a 23% ellen.
    Utoljára módosítva: Sword84 által: 2012. 08. 08. 10:20

  6. #8066
    Tag Mediolanum avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 06.
    Hely
    fehervar
    Hozzászólások
    125

    Alapbeállítás

    Egyáltalán nem beszólás volt,ha úgy érzi az könnyebb,jobban megy neki,jobban élvezi akkor azt kell játszani.
    Galambos Tarzan likes this.

  7. #8067
    Lelkes újonc Pszichopeti avatara
    Csatlakozott
    2011. 01. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    63

    Alapbeállítás

    Miért kell a 4bet?

  8. #8068
    Fanatikus tag Wasp avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 04.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    406

    Alapbeállítás

    Idézet Sword84 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    500 usd deep weaktight | Hand | AJo - $25/$50 Ante $5 No Limit Holdem

    Az ellenfélről. 256 hand alapján: steel 82, Vp_sb:91, Vp_bb:74, 3bet:23 Donk:6. Af 1.7, A% 31.
    Sokszor megőrül, és mutatott pár nagy blöfföt már. Szinte mindig potot hív.

    Fold v. Call?
    A pre játékhoz tudni kéne, hogy mennyit dob cbetre, mennyit CR-el a flopon, ha a flop után alapvetően egyenes játékos, akkor lehet ugyan 4betelni, de nekem azért annyira nem tetszik. (rengeteg 3betelő lapját domináljuk, pozícióban vagyunk, ezért nem akarjuk eldobatni pre az A3o jellegű lapjait)

    a posztflop játéka a megadott statok alapján közepesen passzív-egyenes lehet talán, ezért elvileg dobni kéne, de én ilyen betsize-ok mellett sose engedem el, annyira semmit mutat, hogy elképesztő. Ez egy fish volt?

    Ha nyerő vagy BE játékos, akkor sajnos muszáj dobni...

    látom, jó tipp volt
    Utoljára módosítva: Wasp által: 2012. 08. 08. 11:21 Oka: most láttam, hogy beraktad a megoldást, kb mindenki egyetértett abban, hogy nem értünk egyet a 4bettel és nem is dobnánk :)
    Online poker ügyelet játék és backelés 7/24

  9. #8069
    Tag Sim0nph0enix avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 18.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    175

    Alapbeállítás

    Idézet Mediolanum eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egyáltalán nem beszólás volt,ha úgy érzi az könnyebb,jobban megy neki,jobban élvezi akkor azt kell játszani.
    Godmode off (Én sem értettem,hol volt itt a beszólás)

  10. #8070
    Újonc
    Csatlakozott
    2012. 06. 23.
    Hozzászólások
    39

    Alapbeállítás

    Idézet Sim0nph0enix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Godmode off (Én sem értettem,hol volt itt a beszólás)
    Innen úgy tűnt, de remélem akkor nincs harag...

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •