Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (24) összesen
Like Tree22Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2012. 08. 10

  1. #11
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 09. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    464

    Alapbeállítás

    Idézet andree eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kompetens reg nem vaule3beteli TT/JJ/AK-t history nélkül UTG elllen MP-ből úgy, hogy a vakok tömve vannak halakkal. Ezért nem para dobni az all in-jére. Ha mégis allé kerül ilyen lapokkal a dobásunk után, csak nyomni kell egy gigantikus noteot.
    Honnan tudjuk azt, hogy reg? Főleg azt, hogy kompetens?

  2. #12
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 09.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.478

    Alapbeállítás

    "néhány leosztás alapján 21/19-et játszó, 9%-os overall 3bet mutatóval rendelkező"
    Miért kezeli pár hand alapján mindenki gondolkodó regként?

    Egy kis elírás az indoklásban:
    "a leosztást overcard/set értékért játsszuk"

  3. #13
    Handelemző andree avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 29.
    Hely
    Apátfalava
    Hozzászólások
    1.769

    Alapbeállítás

    Idézet jatekos22 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Honnan tudjuk azt, hogy reg? Főleg azt, hogy kompetens?
    Mert ha így gondolunk mindenkire, addig amíg az ellenkezője be nem bizonyosodik, nem fogunk brutális hibákat csinálni vákumban.
    "De mit vár ez a hülye? 100mtt-ből megnyert 11-et, és van felesége is"

  4. #14
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Én 4bet/foldoltam.
    Szigi likes this.
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

  5. #15
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 01. 07.
    Hely
    Dunaújváros
    Hozzászólások
    622

    Alapbeállítás

    Én úgy pusholnék, hogy a reg még a KK-t is foldolja...
    Viccet félretéve, a call nekem nem tetszik.Nem akarok 4way QQval bűvészkedni postflop, ha van 2 fish, meg egy reg akinek poz van rajtam.
    4bet foldolni nem akarok QQ-t, callolni sem akarok, szóval betenném. Nem CG-zek, ezért nem is tudom hogy gondolkodnak a CG regek, de a 4-bet szerintem túl nagy erőt sugároz, és tényleg olyan ranggel teszi vissza, amire még el is kéne dobni a QQ-t. Viszont a pushal sokkal szélesebben tartanánk a saját range-ünket, és a dead money miatt(benntvan 31BB) nem tartom valószínűnek, hogy dobna egy AK(nálunk QQ, ugye nicns blokker se A, se K-ra),vagy JJ, esetleg TT-t se, mert a mi push rangeünk sokkal szélesebb tartomány, mint a 4bet/call range-ünk.Kb sose fog AA/KK-ra tenni minket, és sokkal lazábban calloz, mint 5bet pushol, és arról ugye nem is beszéltünk, hogy ha dob, akkor kérdés melyik fish veri be éppen a fejét, mert az nem kérdés, hogy az ő range-ük ellen nagyon elől vagyunk.

    Nem CG-zek, és a CG feladványok találati számából tekintve nem is nekem való De ha nl 50-en 6max asztalon, 2 fishhel a partiban, és 31BB-s potnál a helyes játék a call 4way oop QQ-val, akkor örülök, hogy nem is cg-zek
    forexnub and MrCharger426 like this.

  6. #16
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    szerintem sem gáz adott szituban a 4b/fold. 130bb-t nem hiszem h betol gyengébbel, még akkor se ha feltételezheti h a fishek ellen valueból egész lazán is tolhatjuk a 4betet. 100bb sem szívesen 4b/callolok mp enne.

    A call-lal szopatjuk magunkat. A K, Amagas floppokon gyak meg leszünk lőve 4way. A többi floppon általában donkolnunk kell előröl (hiszen a reg sose cbetel blöffből, a fishek ellen pedig muszáj valuebetelni és nem hagyni ingyen turn-t 3 embernek) a reg pedig többnyire erős lapra fog tenni tehát nem fog sok gyengébbel tönkremenni, ellenben mi sokkal könnyebben tönkremegyünk ellene ha pl csak megad és vmelyik fish betolja.

    A fishek pedig nagyon ritkán fognak dobni, flopra még Kmagassal is kommitednek érezhetik majd magukat és a későbbiekben az se lesz baj, ha a reg utg 4bet/foldot látott tőlünk.
    Utoljára módosítva: BelaKecske által: 2012. 08. 10. 14:45
    Ollie likes this.

  7. #17
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    admin szerintem eléggé mellélőtt a 3bet range-el, de a 4b/c tényleg elég dicey/tricky. call nálam is oké. de a 4bet/fish ellen stackoff, reg ellen pussy out sem egy nagyon rossz ötlet.

  8. #18
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Gondolom a reg 4-5% körül 3betel ilyenkor QQ+, AK value rangel, illetve 2-3%-nyi random lappal (Axs, SC, suited 1-2 gapperek, talán Kxs). Obv polarizált 3bet rangel fog dolgozni, a fishek pedig kb ilyesmivel:
    22+,A2s+,K9s+,Q9s+,J9s+,T8s+,97s+,87s,76s,A5o+,KTo +,QTo+,JTo

    Nekem a callal csak az a bajom, hogy megöljük a lapunk értékét. Set nélkül nem nagyon tudjuk pluszosan bepakolni a reg ellen, ha tényleg jó reg, mert nem fogunk full valuet nyerni ilyen 88-TT lapoktól még alacsony pározódott flopoknál sem (gondolom JJ/QQ+ a stackoff range, ha CR-elünk ilyen 224, 557 típusú flopoknál).

    Persze játszhatjuk, hogy c/c, de akkor nagyon jól kézben tarthatja a kassza méretét, mi meg vagy 3 utcán bluffcatchelünk, vagy bízunk benne, hogy valueownolja magát (és turn K/A-n még bajban is lehetünk), és valószínű ez a legjobb megoldás, mert eléggé alul van reppelve a lapunk. Ha jó reg, akkor postflop ha gyengébb a minimum valuet fogjuk nyerni, ha pedig jobb, akkor tökig fizetjük. Ha spewy, akkor meg a pre 4b-callal is elérjük ugyanazt, mint a trappel.

    History, és normális (nagyon minimum 500-600 hand) minta nélkül:
    4b-fold reg ellen, 4b-call fishek ellen (amennyiben HUD/history/note mást nem mond)>>>>call>>>>>>4b-call mindenki ellen, a 4b-fold mindenki ellen, és a fold pedig naaaagyon nagyon utánuk jön csak

    Ha van historynk (loose pre stackoff range), vagy elegendő handünk (alacsony fold to 4b, magas 5bet (ha van egyáltalán ilyen stat a HM-ben...lol) ):
    4bet call mindenki ellen>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>call, a többi meg hatalmas -EV
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  9. #19
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    4betelőktől szeretném megkérdezni, hogy mi a teendő, hogyha a reg csak callolja a 4betet, viszont mögötte az egyik/mindkét hal betolja a maradék zsetonját?
    MrCharger426 likes this.

  10. #20
    Lelkes újonc Rockygianny avatara
    Csatlakozott
    2011. 07. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    85

    Alapbeállítás

    Hát én nem lennék hajlandó QQ-val 4-way flopot nézni callal 6-maxon, úgyhogy a legkisebb stack méretéig 4-betelnék 22-23$-ig, amivel a stackem harmadát kommittálnám és nyilván callon lennék, ha bárki visszatolná. Ha kicsit is normális az MP, akkor calltól nem kéne tartsak, mert láthatja, hogy már elköteleztem magam a parti iránt. Ha KK/AA akkor meg így jártam és jöhet a river Q.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •