Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (22) összesen
Like Tree7Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2012. 08. 14

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2012. 08. 14

    Lapok:
    Játék:
    Játékosok: 6 fő
    Pozició: Button
    Kis vak: $0.25
    Nagy vak: $0.50

    Online pókerezel, 6 max asztalokon. UTG+1 limpel, te buttonról $2-ig emelsz, amit a kisvak és a limpelő játékos tart. A T89 flop után hozzád checkelnel. Te $4.70-et emelsz, amit mindkét játékos tart. A 4 turn után a kisvak checkel, az UTG+1-ben ülő játékos azonban bele donkol $4.50-t. Mit a helyes lépés?


    Tovább a partihoz

  2. #2
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2011. 05. 25.
    Hozzászólások
    83

    Alapbeállítás

    nem olyan ez az all in mintha blöffbe fordítanánk?
    és miért csak minraise-el izoláltuk a limpelőt?

  3. #3
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Nem minraise volt, csak el van írva. NL50 partiról van szó.

    Ahogy az indoklásban is olvashatod, value shoveról van szó a fish ellen, blöff shoveról a reg ellen.

  4. #4
    Adminisztrátor Admin avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 21.
    Hely
    World Wide Web
    Hozzászólások
    23.306

    Alapbeállítás

    Valóban. Közben javítottuk is a vakokat. Köszi, hogy szóltatok!

  5. #5
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 06. 04.
    Hozzászólások
    83

    Alapbeállítás

    Sztem a raise/fold, és call lehet a jó megoldás.

    Az SB szinte biztos, hogy vmi húzón van, így ha call-ozunk és riverre blank jön, akkor megadhatjuk megint a fish nyitását. Viszont rengeteg lap rossz lehet, és a fish ellen sem lehetünk biztosak. Ő is vmi gyenge top párt, vagy pár+drawt reppelhet ezzel a kis bettel, olcsón akar rivert nézni, elég egyértelmű.
    Az all-in csak akkor lehet jó, ha a fish calling station, de ezt nem tudjuk.

    A raise/fold így jónak tűnik, mert nyerhetünk értéket bőven, főleg a fish-től. Ha a fish erre all-in megy, akkor akár raise/call is szóba jöhet. A regnél nem tudom elképzelni, hogy emelne, mert akkor ezen a flopon két ellenfél ellen is emelt volna már.

  6. #6
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás -

    két játékos ellen top párral all in az kicsit nem erős? úgy értem, nem -EV?

  7. #7
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Se a fold se a call nem tetszik, ha raiselek 43$ -ból 16$ -ig akkor utána a fold szintén nem tetszik ekkora potban, a fish ellen mindenképpen committed vagyok, a regnek meg nagyon szűk lesz a range, úgyhogy inkább rájuk borítom. Tetszik az indoklás. Egyrészt FE is van, másrészt meg a fish ellen ez value shove, szvsz nem lesz rossz.
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2012. 08. 14. 11:56
    andree and MrCharger426 like this.
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  8. #8
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2011. 05. 25.
    Hozzászólások
    83

    Alapbeállítás

    no offense, de akik ezen a boardon 2 ellenfél ellen képesek betenni egy full stacket KT-el azok jó játékosnak tartják magukat?

  9. #9
    Őstag differentborder avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 04.
    Hozzászólások
    1.059

    Alapbeállítás

    Regularnal nagyon ritkán lesz olyan lap amivel meg fog adni, a fish ellen pedig tiszta value. No offense, de ezen mit nem értünk?
    Galambos Tarzan likes this.

  10. #10
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    a reg 8as szettel is el fogja sírni magát itt

    + mivel a fish utána jön és aztán hero, elég sokszor donkbetelheti valueért már floppon az erős lapjait
    hiszen hero cbet range-ének nagyrésze elég erős a call-hoz valszeg, mert 3way ezt a floppot nem nagyon lövi total blöffből, + hero raiselhet is lazán ha a fish callol, így elég sok pénz mehet be. Vmint nem lesz körcheck, ami valljuk be elég sokszor lenne amúgy.

    ez alapján sb-nél logikusan sokkal kevesebb monster lesz, ha félősebb fajta 2 párokat is foldolhat itt. ergó tőle nem félnék annyira.

    annyi a kérdés, hogy a kisebb raise v ai a jobb, a call nagyon rossz szerintem is. én elsőre kisebb raise-t mondtam, de belegondolva az ai is elég jónak tűnik. Ha feltételezzük h a reg úgysem nagyon fogja tudni folytatni (ergó ritkán vesztünk amiatt tőle többet, mert nem raise/foldolunk hanem betoljuk) a fish viszont húzókkal, párokkal ezt is megadhatja, így nem vesztünk tőle value-t, (pl ha húzóval nem ér oda, dob riveren) illetve nem kerülünk riveren szar helyzetbe . Ha jobb lapja van, akkor szinte teljesen mind1, hiszen ellene amúgy sem szívesen raise/foldolnánk.
    MrCharger426 likes this.

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •