Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
Like Tree4Likes
  • 1 Post By Bajzi
  • 1 Post By danfiu
  • 2 Post By Sai

Téma: PLO 100 K high flush 3way pot

  1. #1
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2011. 02. 12.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    75

    Alapbeállítás PLO 100 K high flush 3way pot

    http://www.boomplayer.com/en/poker-h...759_A94385C32F

    Ügye nem volt weak a dobás? Nem hiszem h egy full stacket ilyen boardon elblöffölne és ilyen line-al nemtom másra tenni csak kézbe AA.

    Valamint jo volt a line? Vagy floppon lehetett volna hívni nyugodtan a flush huzót páros boardon is?

    Thx

  2. #2
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Nem tudom, hogy milyen játékos UTG, de itt átlag playertől a standard line a preflop 4bet lenne minden AAxx -el véleményem szerint.
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2012. 08. 16. 22:10
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  3. #3
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 04.
    Hozzászólások
    263

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom, hogy milyen játékos UTG, de itt átlag playertől a standard line a preflop 4bet lenne minden AAxx -el véleményem szerint.
    +1

    flop bet/call

    Idézet fhradm eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Valamint jo volt a line? Vagy floppon lehetett volna hívni nyugodtan a flush huzót páros boardon is?

    Thx
    Így, h te 3beteltél, és ő csak callozta a 3betet, ez a pározódott flop sokkal inkább kedvez a te nagy párokat is tartalmazó rangednek, mint az övének. Ráadásul van egy nagy FD-d. Ha egy ilyen preflop akció után SPR 3.5-nél te vagy az, akit megrettent a kis pár, akkor pénzégetés a 3bet.
    Utoljára módosítva: Bajzi által: 2012. 08. 16. 22:22

  4. #4
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2011. 02. 12.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    75

    Alapbeállítás

    Értelemszeruen nem a kis pártól ilyedtem meg, de egy 3way kasszába ahol 2en is calloztak a 3betet, valószínünek tartottam, hogy egyiküknél van egy AA esetleg szinhuzo nelkul amivel nem akart preflop 4betelni, es floppon akartam egy ingyen lapot adni magamnak h biztosabb legyen a hand, mert ha preflop kapok visszaemelést akkor nem sok mindennel leszek elől, főleg h kinn lehet egy magasabb flushhuzo és persze egy kósza 4es is lehet valahol..

    Viszont mi másra tudnátok tenni amivel betesz 100bbt?
    Utoljára módosítva: fhradm által: 2012. 08. 16. 22:38

  5. #5
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet fhradm eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Értelemszeruen nem a kis pártól ilyedtem meg, de egy 3way kasszába ahol 2en is calloztak a 3betet, valószínünek tartottam, hogy egyiküknél van egy AA esetleg szinhuzo nelkul amivel nem akart preflop 4betelni, es floppon akartam egy ingyen lapot adni magamnak h biztosabb legyen a hand, mert ha preflop kapok visszaemelést akkor nem sok mindennel leszek elől, főleg h kinn lehet egy magasabb flushhuzo és persze egy kósza 4es is lehet valahol..

    Viszont mi másra tudnátok tenni amivel betesz 100bbt?
    Szerintem itt BB meg az UTG is pont amiatt 4betelne peflop ha AAxx -e van és kicsit kompetensebb játékos (de akkor is, ha nem), mert nem akarnak multiway potot játszani OOP. Szvsz butaság lenne tőlük pre callal megjátszani AAxx -et, akármilyen kombó is legyen az. Nagy valószínűséggel az ászos fullt ki lehet venni a rangeből. Ezek a páros flopon jók a Cbetre, én ütöttem volna.
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  6. #6
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2011. 02. 12.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    75

    Alapbeállítás

    A preflop 4bet valoban sokkal logikusabb és jobb lenne, de mindettől eltekintve, mire teszed őt, úgyhogy turnon kezd el betelni amit snap callolok, es riveren potot betel. A high flusshe nemlehet, a K high nálam van, Q high nem hiszem h potot betelne a riveren és vegyük hozzá, hogy ha az ő rangeben nincs is benne az AA, az enyémben nagyon is ott van, és pont akkor kezdene el szarrá betelni mikor lejöhetett a nutsom? Szoval valahogy az egész line nemtunik logikusnak és nemtom olyanra tenni amit it megverek... Valoszinuleg nem akarta velem elhitetni, hogy AA-ja van bloffbol, mivel ha kompetensebb játékos tisztaba van vele, hogy én sem tenném őt AA-ra pont amiatt amit az előbb elmondtál.

    Szoval mire tennétek?
    Utoljára módosítva: fhradm által: 2012. 08. 16. 22:59

  7. #7
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 04.
    Hozzászólások
    263

    Alapbeállítás

    Idézet fhradm eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Értelemszeruen nem a kis pártól ilyedtem meg, de egy 3way kasszába ahol 2en is calloztak a 3betet, valószínünek tartottam, hogy egyiküknél van egy AA esetleg szinhuzo nelkul amivel nem akart preflop 4betelni, es floppon akartam egy ingyen lapot adni magamnak h biztosabb legyen a hand, mert ha preflop kapok visszaemelést akkor nem sok mindennel leszek elől, főleg h kinn lehet egy magasabb flushhuzo és persze egy kósza 4es is lehet valahol..

    Viszont mi másra tudnátok tenni amivel betesz 100bbt?
    BB spr1, úgyh kis túlzással nincs jelentősége.
    Ahogy Tarzan is írta, AA nemigen lesz náluk.
    Gondolom a "preflop kapok visszaemelést" a flopra értetted. Egyébként lehet, h valóban nem leszel sokszor elől, ha bekerül a pénz, mert 4xxx, vagy Axxx FD ellen fogsz menni, nagyon rosszul sosem fogsz állni. Wrap+FD ellen pl tök jó vagy. Sztem cbetre nagyon sokszor fog eldobni 15-20% equityket, ami nem is olyan rossz, nameg a bettel megspórolhatsz ilyen spotokat, mint ami előállt.
    Hogy itt mivel tesz be 100 bbt? Az ő szemében ezzel a flop checkkel olyan gyenge lehetsz, hogy valuebetelhet egy nagyobbfajta flusht pl. Ha van egy A blokkere, akkor méginkább.
    Persze nyilván nem élhetem meg egy PLO100 hand dinamikáját PLO10 playaként, de ha már így történt flop és turn, akkor riveren betenném.
    Utoljára módosítva: Bajzi által: 2012. 08. 16. 23:10
    Galambos Tarzan likes this.

  8. #8
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    flop bc,river soulread call

  9. #9
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Idézet fhradm eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Értelemszeruen nem a kis pártól ilyedtem meg, de egy 3way kasszába ahol 2en is calloztak a 3betet, valószínünek tartottam, hogy egyiküknél van egy AA esetleg szinhuzo nelkul amivel nem akart preflop 4betelni, es floppon akartam egy ingyen lapot adni magamnak h biztosabb legyen a hand, mert ha preflop kapok visszaemelést akkor nem sok mindennel leszek elől, főleg h kinn lehet egy magasabb flushhuzo és persze egy kósza 4es is lehet valahol..

    Viszont mi másra tudnátok tenni amivel betesz 100bbt?
    Amivel itt beteszi: overpar+gyengebb fd, wrap+fd,naked wrap, kb ez ellen a range ellen van 65%od, de sokkal kevesebbszer lesz nala 4x vagy 33 mint barmi mas obv

  10. #10
    Sai
    Sai nem elérhető
    Fáradhatatlan grinder Sai avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 28.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    794

    Alapbeállítás

    Flopon ekkora SPR-nél egyszerűen tolni kellene, akkor nem volnának problémák

    Nem tetszik a további játék, ugyanis egy teljesen statikus board-on nem játszhatsz olyat, hogy turn call/river fold any card, így passzív dead money leszel, egyszerűen átgázolnak rajtad, és még drága is lesz... A magyarázatod alapján még K riveren is dobnál, ami azért valahol hibásnak érződik Az, hogy mivel pakol itt be 100bb-t, az legyen az ő baja, Neked már turn-ön el kell döntened a flop c-bet hiányában, hogy bepakolod, vagy nem, hacsak nincs valami biztos read-ed az ellenfélről, hogy a turn blöffjeit sosem folytatja riveren és gyakran blöfföli ezt a turn-t.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •