Oldal: 400 / 594 ElsőElső ... 300350390398399400401402410450500 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 3.991 - 4.000 (5934) összesen
Like Tree431Likes

Téma: Mit csináltatok volna? - MTT

  1. #3991
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet bence005 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sima dobás. Mindenesetre én UTG+1-ből egy QQ-t nem 2,5bb raiselném,hanem minimum 3-3,5bb. Ezeken az $5.50 körüli mtt-ken sokszor kaphatsz 2-3 callt is kis emelésre, amivel floppon könnyen kerülhetsz kellemetlen szituba, én ezért inkább a nagyobb raise híve vagyok az AKs,QQ+ lapokkal.

    (zárójelben: Azért én az sb 72k-s emelését elég nagy hülyeségnek tartom, helyében allin/foldot játszanék. Esetleges call/callok esetén bármilyen floppon allin kell mennie szerintem,dehát ő dolga...)
    Nem kell ilyen magas vakszinten ekkorákat emelni, mert sokkal nehezebben fogod tudni kontrollálni a potot, ha postflop játékra kerül a sor. Az érvelésed szerintem nem jó, mert amivel lecallolnak 2,5BB -t azzal le fognak 3 -at meg 4 -et. Csak akkor flop után sokkal könnyebben leszel committed és az nem jó. Én 100 -as vakszinttől már csak minizek, vagy max 2,5BB -t emelek mindennel, monsterrel is meg trashhel is, minden pozícióból. Ha egy ideig raiselgetsz 2,5BB -t aztán hirtelen UTG -ből 3,5BB -t emelsz akkor mindenki vágni fogja, hogy valami nem oké.

    Ha meg 15K -s emelés után 3 emberre rátolsz 130K -t preflop OOP az se jó, gyakorlatilag ott már nincsenek kérdések, csak akkor fognak lecallonli ha totál cooler, izolálod magad monsterek ellen, ha nem teljesen donk az enemy. Esélyt se adsz, hogy ha mondjuk AA vagy KK van nálad ilyen szituban, hogy az ellenfél egy kicsit lightabban stackelődjön, mert aki kicsit is gondolkozik az ilyen helyzetben egy ekkora pushra nem fogja betenni JJ -vel meg AK -val, de ha csak standard mérettel raiseled akkor talán nagyobb eséllyel lehet olyan, aki rád tolja gyengébbel, így viszont nulla teret hagysz nekik.
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2012. 08. 13. 17:04
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  2. #3992
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 04. 02.
    Hely
    Besenyszög
    Hozzászólások
    83

    Alapbeállítás

    Igazad van, ahogy olvasom, amit írtál. Próbálok én is kicsit "okoskodni" a fejlődés érdekében, aztán ehhez hozzátartozik az ilyen hülye megnyilvánulások sorozata is. Sorry előre is.

    A SB helyzetében kicsit azért kételkedtem, mert egy esetleges call esetén 200K-s pot mellett azt a maradék 70K-t már totál committed helyzetben kell betolnod, ahol egy QQ+ szerintem akkor dobja már csak hogyha AKx flop jön.

  3. #3993
    Fáradhatatlan grinder QQ-Gigolo-7 avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Bodrogolaszi
    Hozzászólások
    894

    Alapbeállítás

    weaktight | Post Hand

    Turn checkel lehetővé teszem, hogy a többiek fejlődjenek, amennyiben drawval játszanak, véleményem szerint a 2. király láttán gyengébb párokat eldobják turn betre, ráadásul tudok riverre blöfföt indukálni, hátha valamelyik beüti a fejét is meglövi.
    Tetszik az elmélet?

  4. #3994
    Őstag WARETRAPS avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 24.
    Hely
    svájci Alpok
    Hozzászólások
    1.319

    Alapbeállítás

    Idézet QQ-Gigolo-7 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    weaktight | Post Hand

    Turn checkel lehetővé teszem, hogy a többiek fejlődjenek, amennyiben drawval játszanak, véleményem szerint a 2. király láttán gyengébb párokat eldobják turn betre, ráadásul tudok riverre blöfföt indukálni, hátha valamelyik beüti a fejét is meglövi.
    Tetszik az elmélet?
    Tetszik, de a handet is beposztolhatnad
    No Time For Nuts

  5. #3995
    Fáradhatatlan grinder QQ-Gigolo-7 avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Bodrogolaszi
    Hozzászólások
    894

    Alapbeállítás

    weaktight | Hand | TKo - No Limit Holdem Tournament

    Itt a hand az előző szöveghez D

    Rámásolom :
    Turn checkel lehetővé teszem, hogy a többiek fejlődjenek, amennyiben drawval játszanak, véleményem szerint a 2. király láttán gyengébb párokat eldobják turn betre, ráadásul tudok riverre blöfföt indukálni, hátha valamelyik beüti a fejét is meglövi.
    Tetszik az elmélet?
    Utoljára módosítva: QQ-Gigolo-7 által: 2012. 08. 17. 20:47

  6. #3996
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 01. 07.
    Hely
    Dunaújváros
    Hozzászólások
    622

    Alapbeállítás

    Amikor elkezdtem pókerezni, akkor énis így játszottam, hogy megvártam vkinek beessen vmi. De aztán rájöttem többet nyerek ha 2utcán át fizettetem húzókat. Itt pl QJ,FD,10x is simán jöhet.
    Riveren meg nem raiselnék ekkorát. AQ,66,TT,Kx úgyis berakja, de úgy betelnék, adhassa 10es is, ne adj isten 6os vagy J(olyan 350körül max).
    QQ-Gigolo-7 likes this.

  7. #3997
    Fáradhatatlan grinder Slynzor avatara
    Csatlakozott
    2009. 12. 07.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    923

    Alapbeállítás

    Idézet QQ-Gigolo-7 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    weaktight | Hand | TKo - No Limit Holdem Tournament

    Itt a hand az előző szöveghez D

    Rámásolom :
    Turn checkel lehetővé teszem, hogy a többiek fejlődjenek, amennyiben drawval játszanak, véleményem szerint a 2. király láttán gyengébb párokat eldobják turn betre, ráadásul tudok riverre blöfföt indukálni, hátha valamelyik beüti a fejét is meglövi.
    Tetszik az elmélet?
    Mitől vársz callt riveren? Azt írtad, hogy ha húzóra játszanak, ingyen lapot adsz, vagy ha blöffölni akarnak akkor szabad a pálya. Nem esett le húzó, ezt még blöffnek sem nevezném és ekkorát raise-elsz? Ennyi erővel betelhettél volna turn-ön, mert ezzel a river raise-el még a Kx is sírva ad csak meg, ha megad ...

  8. #3998
    Fáradhatatlan grinder QQ-Gigolo-7 avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Bodrogolaszi
    Hozzászólások
    894

    Alapbeállítás

    Nutsal azért tervezek minél több pénzt kiszedni a potból, és szerintem ebben a spotban Kx easycall, esetleg a turn check miatt T vel, és akár J vel is lecallozhatnak, hidd el benne van, hogy megcsinálják.
    H aitt csak calloznék, akkor biztos, hogy valuet égetek.

  9. #3999
    Fáradhatatlan grinder QQ-Gigolo-7 avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Bodrogolaszi
    Hozzászólások
    894

    Alapbeállítás

    Idézet fkf131 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amikor elkezdtem pókerezni, akkor énis így játszottam, hogy megvártam vkinek beessen vmi. De aztán rájöttem többet nyerek ha 2utcán át fizettetem húzókat. Itt pl QJ,FD,10x is simán jöhet.
    Riveren meg nem raiselnék ekkorát. AQ,66,TT,Kx úgyis berakja, de úgy betelnék, adhassa 10es is, ne adj isten 6os vagy J(olyan 350körül max).
    Ebben igazad van, és a másik kollegának is, valszeg tényleg nagyot emeltem riveren.

  10. #4000
    Fáradhatatlan grinder Slynzor avatara
    Csatlakozott
    2009. 12. 07.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    923

    Alapbeállítás

    Idézet QQ-Gigolo-7 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nutsal azért tervezek minél több pénzt kiszedni a potból, és szerintem ebben a spotban Kx easycall, esetleg a turn check miatt T vel, és akár J vel is lecallozhatnak, hidd el benne van, hogy megcsinálják.
    H aitt csak calloznék, akkor biztos, hogy valuet égetek.
    Nem mondtam, hogy csak callozz, ezzel nyilván illik raise-elni. De ha Kx-től várunk megadást, szvsz sokkal könnyebben ad 3 utcát, mint egy cbet/ch/óriásraise-t. Ez a minibet általában blocking bet lesz, nem adsz túl sok esélyt neki a callra. T-vel szintén inkább ad 3 utcát, mert a bet/bet/bet többször lesz blöff, mint amit csináltál. Húzó nem esett le, ha le is esett volna, nem minbetel erős handdel. Ennek így szvsz nem sok értelme van.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •