Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (35) összesen
Like Tree16Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2012. 08. 22

  1. #11
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    Idézet rusherninja eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    -többször fogok floatolni oop A high flopon 3b potban mint h itt checkre beteljek blöffként
    Ez szép és jó, de: "magas fold to 3bet és fold to c-bet statokkal" Szóval te lehet hogy FPS-ből floatolsz itt a 24o-val, de ez az ellenfél nem fog, a hand elemzése meg erről szól. Az ő range-e ellen nincs miért cbetelni.
    Mr.Szabi likes this.

  2. #12
    Fanatikus tag rusherninja avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 13.
    Hely
    Hueco Mundo
    Hozzászólások
    498

    Alapbeállítás

    Idézet MerACE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez szép és jó, de: "magas fold to 3bet és fold to c-bet statokkal" Szóval te lehet hogy FPS-ből floatolsz itt a 24o-val, de ez az ellenfél nem fog, a hand elemzése meg erről szól. Az ő range-e ellen nincs miért cbetelni.
    -miért sose fog szerinted gyengébb lappal callolni? ha mindig cbeteled ezt a flopot a legnagyobb nit is néha le fog calloln gyengébb lappal
    -akkor mit játszol c-c 1-2-3 utcán v xf?
    -ha te itt csak aq akval cbetelsz nem lesz egy kicsit unbalanced a cbet ranged az ilyen spotokban?
    Stagnated by the passivity , I'm gonna make you bleed like me.

  3. #13
    Lelkes újonc Idefyt avatara
    Csatlakozott
    2011. 12. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    79

    Alapbeállítás

    Tegyük fel, hogy nem cbetelek. Mit teszek, ha turn-ön hív?
    Honnan tudom, hol vagyok a partiban?
    Nem látta valaki az all-in-emet? Valahol elkeveredett

  4. #14
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    egyik megoldás sem gáz, jó érvek szólnak mind2 mellett. de nálam

    ezen a boardon ellenfelünk arra számít, hogy mindig betelni fogjuk blöffből. Ergó a check esetén faceup gyenge ász illetve JJ-KK körüli rangeünk lesz, ami ellen később nem lesz nehéz játszania.
    Ha erős range-re tesszük, akkor egy 88+ KQ+ körülit tippelném azt a részét amit verünk. Ez ellen szerintem messze jobban járunk a flop cbettel, ami sokkal többet lesz blöff mint a turn betünk, illetve nem érkezik overcard a párjaihoz. Ezekből max a KQval fog néha turn betelni, de az se valószínű, max ha 2 utcát betelne, de ezt tőle nem várjuk. Extra value-t nem hiszem h tudunk így a flop checkel szedni, nem hiszem h egy TTvel kettőt callolna, sőt talán turnbetre dobni is tud.

    szerintem cbet után: Megadhatja pocket párokkal, turn cbackelünk, riveren az életben nem fog blöffbefordítani/betelni gyengébbet egy ilyen playa, sima foldunk lesz betre. Persze ha van read-ünk, hogy ezt teszi, más a helyzet.

    check mellett szó ha:

    azt feltételezzük, hogy egy JJ-t is elfoldol a floppon, akkor semmi értelme a cbetnek, ezesetben köbö riveren hívnék először.

    Ha azt gondoljuk, h egy flop check után air-ra tesz minket mert vmiért így gondolkodik, akkor nyerhetünk 2 utca value-t késöbb a párjaiból, szintén tetszeni fog a flop check.

    Ha azt gondoljuk, h a checkre megőrül és betel 2 utcát a range-e nagyrészével (itt a pocketokat is blöffbe kell fordítania, mert amúgy nem lenne elég tág a range-ének az a része, amivel blöffölhet)

    De ha nem várunk tőle 2 utca blöfföt, blöffbefordítást és range-ét figyelembe véve floppon tudunk szerintem inkább valuebetelni, az említett infók híján ott betelnék. Szerintem a turn bet nagyobb erő, mint ha floppon betelünk.


    Egyébként szerintem a preflop 3 bet csak akkor lesz jó, ha valóban nagyon őszinte és sokat dob itt 3 betre. Ha tehát az a read-ünk, (hiszen emiatt 3beteltünk) hogy itt csak jobb lappal ad meg, akkor nem lehet kérdés a cback jogossága.
    Utoljára módosítva: BelaKecske által: 2012. 08. 22. 11:23
    Holdenper likes this.

  5. #15
    Fanatikus tag radír avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    394

    Alapbeállítás

    a leírás szerint az ellenfél range-e elég erős, és nem túl floatheavy. kézbe párok ellen 1 utcányi valuenál úgysincs több a handben, azt meg megkaphatjuk később is, uh én checkelnék. Szerintem egyébként nem annyira face up a check, simán játszhatunk így TT-KK-val is akár, bár tény, hogy kihasználható, ha a rangeünk közepével mindig lassítunk. Ez az egyetlen dolog ami miatt gondolkoztam a beten egyébként, de mivel NL50-ről van szó ezért szerintem ez annyira még nem fontos. a másik dolog, hogy mivel aggro, így simán elkezdhet támadni turn-ön, és megpróbálhat KK-QQ-t vagy akár gyenge ászt dobatni.

    AJ, AQ ellen valsz ugyanúgy két bet kerül be checkel és bettel is
    a kézbepárjai ellen kb 1 utcát nyerhetünk így is úgy is

    ha csekkelünk indukálhatunk blöfföt, hagyhatjuk, hogy javuljon, és megadjon egy betet későbbi utcákon
    ha betelünk védjük a későbbi cbeteket, és mi kontrolláljuk, hogy mekkora betek kerülnek be az AJ, AQ ellen

    mivel a balanszálás szerintem annyira még nem fontos itt, én több értéket látok a check-ben

    persze a mezőnyt nem ismerem, uh könnyen lehet, hogy a feltételezéseim nem helytállóak
    "Even a bad reason is better than no reason."

  6. #16
    Lelkes újonc Mr.Szabi avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 29.
    Hely
    Milky Way
    Hozzászólások
    81

    Alapbeállítás

    Idézet rusherninja eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    -miért sose fog szerinted gyengébb lappal callolni? ha mindig cbeteled ezt a flopot a legnagyobb nit is néha le fog calloln gyengébb lappal
    -akkor mit játszol c-c 1-2-3 utcán v xf?
    -ha te itt csak aq akval cbetelsz nem lesz egy kicsit unbalanced a cbet ranged az ilyen spotokban?
    Nyilván nem csak AQ val c-betelne itt hanem AK setek KQ és 78-al is szóval blöff és value s van a rangeben. A magas fold to 3bet miatt itt preflop profitra törekedett ... a call után a floppon a magas fold to cbet miatt az A9 a blöff rangebe kerülne egy cbet után pedig showdown képes lap. Nem hiszem, hogy azt kell találgatni hogy mivel fog itt callozni, hiszen ez le volt írva a feladványban. Szűk range ami tuti ver.
    Boletus likes this.

  7. #17
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    Idézet rusherninja eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    -miért sose fog szerinted gyengébb lappal callolni? ha mindig cbeteled ezt a flopot a legnagyobb nit is néha le fog calloln gyengébb lappal
    -akkor mit játszol c-c 1-2-3 utcán v xf?
    -ha te itt csak aq akval cbetelsz nem lesz egy kicsit unbalanced a cbet ranged az ilyen spotokban?
    -De fog, ritkán TT-JJ-vel ez az ellenfél.
    -Max. 2 utcán, mert ugyebár flopon checkback van. Bár nehéz elképzelni, hogy turnön és riveren is betel gyengébb lappal, mint ahogy te is mondtad. Turn betet még lehet, hogy megpróbálja, de két utcát nem fog erősebb A nélkül.
    -Nem csak AQ, AK-val cbetelek, mert betelek KQ-val, KJ-vel (blöff a mid pairek ellen, deadmoney begyűjtése), TT-JJ-vel is (value ha mid pairekkel callol és védem az equity-m a KQ, KJ ellen) Az előző hsz-ekben jól összefoglalták a dolgokat amúgy. Olyan őrületes nagy különbség nem lesz egyébként a flop check és a bet között, általában 1, max. 2 utcányi licit lesz, amiben többször visszük potot ha betelünk, viszont ha mutatásig megy, abban többször leszünk hátul.

  8. #18
    Fanatikus tag rusherninja avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 13.
    Hely
    Hueco Mundo
    Hozzászólások
    498

    Alapbeállítás

    -ha csekkelünk akkor gyengébb a-t kk qq-t repelünk még is miért fizetne ki később1 utca betet egy tt v jj-vel? (csak adunk egy ingyen lapot neki)
    -ha csekkelünk flopon 1 v feltehetőleg 2 utcán adnátok betet úgy h valószínűleg verve vagytok ( ha nem agyhalott az ellenfél)
    -ha cbeteltek nyerhettek valuet tt jj-től és turn xb miatt 2 utcát nézhetek 1 áráért ha flopon callolt mi turn xblunk vszínűleg csak A-l betelné ez a játékos a rivert és eldobhatjuk aránylag magabiztosan h verve vagyunk (nem mind1 h egy 1 utcán bukunk egy fél potos cbetet vagy "vakon callolunk 1-2 neki tetszőleges betet)
    -co vs btn gondolom aránylag magas a 3bet%nk ha itt valuért csak aq ak meg settel cbetelsz az sztem kb 2.5% lesz a rangednek és biztosan túlnyomó részt blöffként fogunk akkor cbetelni (persze itt még ez nem lehet akkora leak )
    BelaKecske and sonashi like this.
    Stagnated by the passivity , I'm gonna make you bleed like me.

  9. #19
    Fanatikus tag kistaska avatara
    Csatlakozott
    2011. 11. 30.
    Hely
    Érd
    Hozzászólások
    275

    Alapbeállítás

    Gyenge ásszal nemigen szeretnék szabad lapot adni,sima bet és minden akcióra fold.

    ". Minket standard regnek ismer" és mit tesznek az ilyen reggek? Mitől standra-ek?
    Nem igazán azért mert trükköznek.
    Máskülönben pedig jobb, ha tudjuk hogyan állunk. Check-el ez nemigazán derül ki,és még a profit reményében akár a törnön szettesedik.

  10. #20
    Fanatikus tag Coix avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    472

    Alapbeállítás

    Mivel egy ilyen boardot egy preflop 3bet után szinte kötelező lenne cbetelnünk, és azt az ellenfél is valószínűleg tudja, nem kell esetleg attól tartanunk, hogy c/r -t játszik ellenünk? Én a check-et választottam, és ebben benne volt az is, hogy el akartam kerülni, hogy flopon kiblöfföljenek. Vagy túlbonyolítom a dolgot?
    (nem kötekszem, csak kérdezek...)

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •