Oldal: 16 / 19 ElsőElső ... 61415161718 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 151 - 160 (185) összesen
Like Tree8Likes

Téma: Bajzi PLO szamárlétrája

  1. #151
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Q:ilyen sprnel meg board texturanal inkább betelem a Turnt mert sok mindent fog b. Foldolni és izolaljuk magunkat a jobb ellen. A másodiknal meg Pre ok, flopon föld, river mehet nagyobb vbet is, de Turnt is betelem valuebol

  2. #152
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 04.
    Hozzászólások
    263

    Alapbeállítás

    Idézet danfiu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Q:ilyen sprnel meg board texturanal inkább betelem a Turnt mert sok mindent fog b. Foldolni és izolaljuk magunkat a jobb ellen. A másodiknal meg Pre ok, flopon föld, river mehet nagyobb vbet is, de Turnt is betelem valuebol
    Ha a ch/raisemre foldol, az annyira nem zavar, elég zsíros lesz az a kassza sztem úgy is, top2-vel nem lehet sokkal több value benne gondolom. Túl gyakran meg sztem nem fog elől lenni, ha calloz is, van 2 blokkerem a setekhez, nem lehet FD-ja, és a broadway sorhoz is vannak blockereim, ill outjaim.

    Ha mi beteljük ezt a turnt, ahogy írod, akkor ez bet/fold?

    Ha betelek mondjuk 2.6-ot turnön, és ő calloz, az SPR2nél nem valami kényelmes, hisz szinte minden river sort egészít ki. Akkor bluffcatchert játszok top2-vel? Villain AF=10, szal simán képes lőni, de annyi pénzért nem szívesen találgatnék.

    szerk:
    Félreértés ne essék, egy szóval sem mondom, h a ch/r jobb, mint amit te javasolsz. Egyszerűen arról van szó, hogy ha valamit nem látok át teljesen, holott van rá esély, hogy megértsem, merértessék velem, akkor azt nem hagyom annyiban. Szóval ezért "kötekedek", és nem tiszteletlenségből.
    Utoljára módosítva: Bajzi által: 2012. 08. 19. 17:12

  3. #153
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 04.
    Hozzászólások
    263

    Alapbeállítás

    Újabb mérföldkőhöz érkeztem. Bankroll managementem szerint (100+20) az imént elértem a plo25 shotolásához szükséges 20 buyint. Nem panaszkodhatom az augusztusi szerencsémre, sőt.
    A #138 hsz-ben korábban leírtam, hogy mi a célom az omahával. A PLO25-ön megszerezhető pénz legtöbbőtöknek uzsonnapénz, de nekem annál jóval több. Remélem sikerül megmaradni az új szinten, és hogy sokat fog fejlődni a játékom az új környezetben!
    Végezetül az augusztusi PLO10 graf:


    A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
    rorooen likes this.

  4. #154
    Fanatikus tag Pistapapa avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 28.
    Hely
    Verébtanya
    Hozzászólások
    470

    Alapbeállítás

    PLO25ön az már rb-el nem uzsonnapénz az tuti, szerintem többeknek igen szép lóvé lenne, szerintem inkább egy vékony pro réteg van csak aki le se hajolna érte .

    Sok sikert. Most már vissza merek menni starsra PLO10-re hogy nem vagy ott .

    EV vonalat tessék belerakni a grafikonba, ne csak majd akkor ha alatta vagy

  5. #155
    Moderátor / Pro Team tag danfiu avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Hely
    Focustown
    Hozzászólások
    5.674

    Alapbeállítás

    Pistapapa, te miért vagy ilyen karorvendo? Komolyan mondom mindig azt szeretned h tegyünk bele ev vonalat. Miért lesz neked attól jobb?.... H lehessen mondogatni h valaki nem jó playa mert év felett játszik?

  6. #156
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    grat!

  7. #157
    Sai
    Sai nem elérhető
    Fáradhatatlan grinder Sai avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 28.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    794

    Alapbeállítás

    Idézet danfiu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pistapapa, te miért vagy ilyen karorvendo? Komolyan mondom mindig azt szeretned h tegyünk bele ev vonalat. Miért lesz neked attól jobb?.... H lehessen mondogatni h valaki nem jó playa mert év felett játszik?
    Azt hiszem van itt valami előzmény is, amit nem olvastam, fura a stílusa, de nem éreztem kárörvendőnek

    Az EV-vonal pedig valóban hasznos dolog, gyakorlatilag a "legnagyobb jelentőségű" szerencse-faktort veszi ki az eredményekből (és így sokkal pontosabb képet ad a játéktudásról), ráadásul CG esetében olyan módon, amit matematialiag nem nagyon lehetne jobban megoldani (és korrekt).

    Persze ha valaki azt mondja, hogy a rossz játékos felette, a jó meg alatta van, az eléggé el van veszve, de ezzel nehéz lenne mit tenni

    Az egy érdekes kérdés, hogy kinek és milyen céllal érdemes EV-vonalat mellékelnie, a többség nyilván a tömény pénzügyi eredményeket akarja szemléltetni (fórumon/blogban), és nem a játéktudást/fejlődést, szóval teljesen felesleges is lenne.

    Én a magam részéről (személyes vélemény!) ha olyan grafikont látok, ami nem tartalmaz EV-vonalat, akkor együtt örülük/búsolok a játékostárssal a megnyert dollármilliók/elvesztett lakás miatt, de rögtön el is felejtem, amit láttam, ugyanis (főleg omahában) egy winnings-görbe egyszerűen nem tud elegendő információt nyújtani a játékos tudásáról/stílusáról. Ez van, matematikus vagyok

  8. #158
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 04.
    Hozzászólások
    263

    Alapbeállítás

    Pistapapában sztem semmi rosszindulat nincs.

    Nyilván EV fölött futottam, másképp fura is lenne a 30 bb/100.
    EVbb/100-am kb 12, szóval alig több, mint harmada a ténylegesnek.

    Igyekszem érdektelenné válni afelé, hogy miként futok, hogy minden erőmmel a helyes játékra összpontosíthassak. Az EV grafot pillanatnyilag arra használom, hogy ha külösebb cooler/lapsivatag sorozatai nélkül valami rossz tendenciát mutat, akkor az jelzés, hogy ideje felülvizsgálni a játékom.

    Azért bízom benne, hogy ezt az augusztusi ajándék 40 buyint módjával akarja visszavenni Fortuna, miután megerősödök kicsit az új szinten, máskülönben csúszok pár hónapot.

  9. #159
    Fanatikus tag Pistapapa avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 28.
    Hely
    Verébtanya
    Hozzászólások
    470

    Alapbeállítás

    Abszolút nem vagyok kárörvendő, csak szeretném látni, hogy ez az igen szép grafikon miből tevődik össze. Igazából arra vagyok kiváncsi, hogy a mutatásos nyereménye a kollégának az mennyire tér el az EV-től, hogy kb tudjam, hogy ez az aggrobb játékstílus kis téten mennyire kifizetődő. Én örülök, ha valaki tud hosszú távon EV felett futni, kicsit irigy vagyok nyilván de kárörvendés ebben nincsen. Ha írok is kárörvendő kommentet max poénból, biztos hogy nem komolyan. Mindössze az látszana az EV-ből, hogy ha épp nem mákolunk szét mindenkit az adott időszakban, akkor kb mennyi lehet az a profit amit hosszabb tavon realizálni lehet ezzel a játékkal és most az teljesen mindegy, hogy ezt PLO10-en vagy PLO1000-en tesszük. Ennyi lenne a lényege az EV vonalnak. És ez nem fikázás, csak épp így bármilyen nyeremény amit mutat a grafikon az így kétséges hogy mennyire jó játékos valaki, vagy csak épp szerencsés. Tévedés ne legyen tisztában vagyok vele, hogy Bajzi is jobb omahás jelen pillanatban nálam, dánfiúról nem is beszélve, de attól még mindkét veréb esetében szívesen néznék egy EV vonalat az említett dolgok miatt. Biztos vagyok benne, hogy mindkét verébnél emelkedik az EV vonal és nincs rá okuk, hogy ne mutassák meg nekünk. Nem is értem miért olyan nagy dolog ez, ha valaki nyerő játékos. Nem szégyellni való dolog EV felett futni . Csak belerakva jelent is valamit az egész.

    Sai: danfiu topicjába írtam pár napja, mikor berakta, hogy 10k hand alatt EV alatt fut, hogy azaz első grafikon amin van EV vonal es rakjon be nagyobb mintat . Látszik, hogy piszkálja ez a dolog a csőrét, mert bepróbálkozott ezzel a kárörvendős dologgal, biztos pikkel rám . Pedig aztán nem akarok rosszba lenni vele mert majd szeretném ha coachingolna majd XD. De hát úgy néz ki valamiért kihúztam a gyufát .

  10. #160
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 02. 10.
    Hozzászólások
    376

    Alapbeállítás

    Hajra Bajzi , szamomra ez nagyon motivalo h latok ugymond velem egyszinten levo figurat haladni es fejlodni.
    danfiu likes this.

Oldal: 16 / 19 ElsőElső ... 61415161718 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •