Oldal: 2 / 5 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (49) összesen
Like Tree6Likes

Téma: retroseven kérdéses sng leosztásai

  1. #11
    Őstag Triccianus avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Pannónia
    Hozzászólások
    1.033

    Alapbeállítás

    Idézet retroseven eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A4el flatelte le a pusht.
    3$on játszok.

    Pontosan, hogy kell kiszámolni ennek a játéknak a $ev értékét ?
    Légy szíves segítsetek nagyon fontos lenne !! Már régóta megakartam tudni.
    Az ilyen szitációk elemzéséhez, a $ev számításokhoz SnG játékosok számára elengedhetetlen program a SitNGo Wizard. Javaslom, töltsd le, ha jól emlékszem, egy hónapig ingyen használható, mielőtt regisztrálnod kellene. Ha okosan használod ki azt az egy hónapot, és sok szituációt elemzel vele, hatalmasat fog fejlődni a játékod.

  2. #12
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 10. 31.
    Hozzászólások
    151

    Alapbeállítás

    Letöltöttem de nem működött aztán hagytam a fenébe...
    Tudsz ajánlani valami segitséget nyujtó videót ?

  3. #13
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 10. 31.
    Hozzászólások
    151

    Alapbeállítás

    weaktight | Hand | AJo - $2/$4 No Limit Holdem

    Ezen az oldalon viszont a statisztikákat nem látom...
    14/12 39es stealel.

    +$Ev volt a call ?

    Csak egyszer számolja ki nekem valaki, magyarázzal.
    Nem vagyok jól matekból de nagyon megszeretném ezt tanulni.

    Annyit elárulok, hogy K2off volt a mutatása.
    Szóval fogalmam sincs, hogy mire löjjem be a ranget...

  4. #14
    Őstag Triccianus avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Pannónia
    Hozzászólások
    1.033

    Alapbeállítás

    Idézet retroseven eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    weaktight | Hand | AJo - $2/$4 No Limit Holdem

    Ezen az oldalon viszont a statisztikákat nem látom...
    14/12 39es stealel.

    +$Ev volt a call ?

    Csak egyszer számolja ki nekem valaki, magyarázzal.
    Nem vagyok jól matekból de nagyon megszeretném ezt tanulni.

    Annyit elárulok, hogy K2off volt a mutatása.
    Szóval fogalmam sincs, hogy mire löjjem be a ranget...
    Az ICM alapú $EV számításokra ne úgy gondolj, mint pl. egy egyszerű pot odds számításra. Ezek nagyon összetett és nehéz számítások, és hidd el, hogy játék közben esélyed sincs kiszámolni, de a pókeresek közül ott és akkor nem is számolgatja ezt senki. Azért vannak az ICM trainer programok, hogy ezeket a számításokat elvégezzék helyetted. Ez úgy működik, hogy a session-ök után a program segítségével átnézed a kérdéses hand-jeidet (lehetőleg minél többet), és megállapítod, hogy az adott helyzetben mi lett volna a helyes push vagy call range. Azért kell nagyon sokat edzeni ezekkel a programokkal, hogy élesben minél biztosabban tudd majd megbecsülni a helyes skáláidat. Nagyon sok összetevőből állnak ezek a döntések: mindenekelőtt a stackméretek, a játékosok száma, a pozíció, az ellenfelek feltételezett push/call range-e, hogy van-e ante, és végül maguk a lapok is befolyásolják.
    Ha letöltötted már a SitNGo Wizardot, és lejárt a trial időszak anélkül, hogy használtad volna, az elég rossz hír. Akkor nem marad más hátra, mint hogy meg kell venned a programot. Azazhogy vannak ingyenes ICM trainerek is, jobb híján ezeket is használhatod , de a SitNGo Wizard-dal egyik sem ér fel. Konkurens oldalakat nem akarok ajánlgatni, de ahogy mondani szokták, a Google a barátod, keresgélj egy kicsit a témában. Ugyanez a tanácsom a SitNGo Wizard videóhoz is.
    A kérdéses handhez: hogy hogyan lődd be egy ellenfél range-ét, ehhez kell a legtöbb gyakorlás és tapasztalat. Mindenekelőtt azt ajánlom, hogy jegyzetelj sokat az ellenfelekről, főleg, ha ilyen push/fold szituációkban mutatásra kerül sor. Erről az ellenfélről most megtudhattad, hogy 10BB stackjét button-ról K2o-val pusholja. Ez különösen fontos információ, mert megmutatja, hogy mennyire széles a push skálája. Ha mondjuk AQo lett volna nála, az nem volna lényeges információ, mert ász-dámával várhatóan majd mindenki betolná itt. A K2o már annál érdekesebb. A statisztikái alapján egyébként is láttad, hogy sokat lopkod (39-es steal). Tekintsük tehát a K2o-t a push skálája aljának, várhatóan minden ennél jobb lappal is pusholna (monsterekkel persze nem biztos, de ezt most hagyjuk). A K2o+ skála nagyjából a lapok legjobb 40%-át jelenti. Ezt beállítjuk Wizardban, és azt kapjuk, hogy ez ilyen zsetonállásoknál számodra sima call, a Wizard szerint a call skálád őellene itt 33+, A2s+, A5o+, K9s+, KTo+.

    1.jpg

    Mondjuk különösebb read nélkül én itt egy ilyen lazán lopkodó ellenfélnek is max egy 30%-os push skálát feltételeznék, ott pedig a megadó skálád 44+, A8+, A7s+, KQs. Azért ez némileg reálisabb az előzőnél.
    Szóval a lényeg az, hogy SnGWizard-ra mindenképp szükség van, és sokat kell vele elemezgetni.

  5. #15
    Őstag Triccianus avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Pannónia
    Hozzászólások
    1.033

    Alapbeállítás

    Még valami: a megadó skálák alsó lapjait akár el is dobhatod, főleg, ha úgy érzed, van edge-ed a többieken. Általában inkább adj meg kicsit feszesebben, és pusholj kicsit lazábban, mikrótéten ez mindenképpen jó tanács.

  6. #16
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 10. 31.
    Hozzászólások
    151

    Alapbeállítás

    Mi számít edgenek ?
    Az sngk végjátékában leginkább push/fold van.
    Headsupban úgy érzem ha deep a játék van edgem de egyébként ha regulárok ellen játszok úgy érzem kb. ugyanazt tolhatjuk.

  7. #17
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 10. 31.
    Hozzászólások
    151

    Alapbeállítás

    Akarok csinálni egy leakfinder videot de még előtte megnézek pár oktató videót.
    Milyen felvevő progit tudtok ?

  8. #18
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 10. 31.
    Hozzászólások
    151

    Alapbeállítás

    weaktight | Hand | AQo - $2/$4 No Limit Holdem

    Laza, passzív fish ellen játszottam.
    Dobnom kellett volna.
    A10 és ezeknél gyengébb ászokkal valamint Q10, 108aol sem fog visszaemelni.
    A9, Aj, J9 simán lehet egy ilyen laza, passzív fish rangeben.

  9. #19
    Őstag Triccianus avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Pannónia
    Hozzászólások
    1.033

    Alapbeállítás

    Idézet retroseven eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    weaktight | Hand | AQo - $2/$4 No Limit Holdem

    Laza, passzív fish ellen játszottam.
    Dobnom kellett volna.
    A10 és ezeknél gyengébb ászokkal valamint Q10, 108aol sem fog visszaemelni.
    A9, Aj, J9 simán lehet egy ilyen laza, passzív fish rangeben.
    Preflop sima fold. Ha már belementél, flopon visszaemelésre szintén fold, laza-passzív ellen meg aztán főleg. Teljesen felesleges ilyen szituációba keveredni úgy, hogy még kilencen vagytok az asztalnál.

    Ja, privátra is rövidesen válaszolni fogok.

  10. #20
    Őstag Triccianus avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Pannónia
    Hozzászólások
    1.033

    Alapbeállítás

    Idézet retroseven eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mi számít edgenek ?
    Az sngk végjátékában leginkább push/fold van.
    Headsupban úgy érzem ha deep a játék van edgem de egyébként ha regulárok ellen játszok úgy érzem kb. ugyanazt tolhatjuk.
    Nehogy azt gondold, push/fold-ban igen nagy különbségek lehetnek az ellenfelek között, alacsony tétes regulárok esetén meg különösen. Ezért is kellene az a sokat emlegetett SnG Wizard.

Oldal: 2 / 5 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •