Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (49) összesen
Like Tree6Likes

Téma: retroseven kérdéses sng leosztásai

  1. #21
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 11. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    789

    Alapbeállítás

    camtasia studio

  2. #22
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet retroseven eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    weaktight | Hand | AQo - $2/$4 No Limit Holdem

    Laza, passzív fish ellen játszottam.
    Dobnom kellett volna.
    A10 és ezeknél gyengébb ászokkal valamint Q10, 108aol sem fog visszaemelni.
    A9, Aj, J9 simán lehet egy ilyen laza, passzív fish rangeben.
    lol Tricci, pre már miért lenne sima fold? Ok, hogy opening range alja, de nehogy már micro sng-n AQ-kat openfoldoljunk. Simán raise, 3betre fold, reg ellen nagyon óvatos játék, fish ellen meg fat value. Megadnak itt sokan Axs-sel, A6o+szal. Ha postflop bizonytalan vagy el lehet dobni, de AQ elég könnyen játszható lap, és a legtöbb esetben single raised potban (ha nem volt 3bet), ugyanaz mint az AK (mivel azzal sokan 3betelnek, szóval nem nagyon lesz a rangeükben)

    Flop vagy bet-fold, de a c/c sem vészes. Vesztünk egy kis valuet, de kontrolláljuk a kassza méretét, és van legalább 7-9 outunk. Mondjuk laza-passzív ellen jobb a b/f, szimpla loose, néha aggro, néha passzív (vagy ha túlértékeli a TP-it) ellen c/c, mert nem szívesen betfoldolnék egy olyan range ellen amiben 1pár Ax, vagy KJ, KQ, QT, stb is lehet.

    Bet-3bet ai nagyon rossz a legtöbb fish ellen (kivéve a szörnyen buta fajta ellen, aki any párral hajlandó betenni itt)
    retroseven likes this.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  3. #23
    Őstag Triccianus avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Pannónia
    Hozzászólások
    1.033

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    lol Tricci, pre már miért lenne sima fold? Ok, hogy opening range alja, de nehogy már micro sng-n AQ-kat openfoldoljunk. Simán raise, 3betre fold, reg ellen nagyon óvatos játék, fish ellen meg fat value. Megadnak itt sokan Axs-sel, A6o+szal. Ha postflop bizonytalan vagy el lehet dobni, de AQ elég könnyen játszható lap, és a legtöbb esetben single raised potban (ha nem volt 3bet), ugyanaz mint az AK (mivel azzal sokan 3betelnek, szóval nem nagyon lesz a rangeükben)

    Flop vagy bet-fold, de a c/c sem vészes. Vesztünk egy kis valuet, de kontrolláljuk a kassza méretét, és van legalább 7-9 outunk. Mondjuk laza-passzív ellen jobb a b/f, szimpla loose, néha aggro, néha passzív (vagy ha túlértékeli a TP-it) ellen c/c, mert nem szívesen betfoldolnék egy olyan range ellen amiben 1pár Ax, vagy KJ, KQ, QT, stb is lehet.

    Bet-3bet ai nagyon rossz a legtöbb fish ellen (kivéve a szörnyen buta fajta ellen, aki any párral hajlandó betenni itt)
    Teljesen felesleges teljes full ringen UTG-ből AQo-val játékba szállni, még mikró téten is. Ezeken a limiteken mikor vagytok kilencen? Jellemzően az első egy-két vakszinten, amikor a relatív kis összegű emelésedet sokszor hárman-négyen is megadják, és ezek többségének pozíciója lesz rajtad. Ezek után ugyan mik a terveid flopon? Ha nem találsz semmit, akkor nyilván check-fold, de még egy top párral sem érezném annyira jól magam multiway potban OOP. Egyasztalos SnG-kon az alapvető cél ITM kerülni, emiatt teljesen feleslegesen hozod magad nehéz helyzetbe korai vakszinteken egy ennyire határeset emeléssel.

  4. #24
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 10. 30.
    Hozzászólások
    151

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    lol Tricci, pre már miért lenne sima fold? Ok, hogy opening range alja, de nehogy már micro sng-n AQ-kat openfoldoljunk. Simán raise, 3betre fold, reg ellen nagyon óvatos játék, fish ellen meg fat value. Megadnak itt sokan Axs-sel, A6o+szal. Ha postflop bizonytalan vagy el lehet dobni, de AQ elég könnyen játszható lap, és a legtöbb esetben single raised potban (ha nem volt 3bet), ugyanaz mint az AK (mivel azzal sokan 3betelnek, szóval nem nagyon lesz a rangeükben)

    Flop vagy bet-fold, de a c/c sem vészes. Vesztünk egy kis valuet, de kontrolláljuk a kassza méretét, és van legalább 7-9 outunk. Mondjuk laza-passzív ellen jobb a b/f, szimpla loose, néha aggro, néha passzív (vagy ha túlértékeli a TP-it) ellen c/c, mert nem szívesen betfoldolnék egy olyan range ellen amiben 1pár Ax, vagy KJ, KQ, QT, stb is lehet.

    Bet-3bet ai nagyon rossz a legtöbb fish ellen (kivéve a szörnyen buta fajta ellen, aki any párral hajlandó betenni itt)
    Ezt akartam most pont írni.
    TÉNY, ebben a szituban postflop nagyon rosszul játszottam meg de tényleg miért ne játszuk meg ?
    A 60/5os fishek ellen akik még szerencsére elég sokan vannak micro limiten simán kifizetnek.
    C/c-t sosem vagy nagyon ritkán játszok sngken. Ritkán van olyan, hogy blöffbe forditják a showdown képes lapjukat pl.: A10, A9.
    Bár ha valaki ilyet csinál akkor azt egyből notelom.

  5. #25
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Idézet Triccianus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Még valami: a megadó skálák alsó lapjait akár el is dobhatod, főleg, ha úgy érzed, van edge-ed a többieken. Általában inkább adj meg kicsit feszesebben, és pusholj kicsit lazábban, mikrótéten ez mindenképpen jó tanács.
    általában elmondható, hogy pusholni is feszesebben kell, kivéve ha nagy cl vagy
    Utoljára módosítva: Krono által: 2012. 08. 25. 19:52

  6. #26
    Őstag Triccianus avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Pannónia
    Hozzászólások
    1.033

    Alapbeállítás

    Idézet Krono eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    pusholni is feszesebben kell, kivéve ha nagy cl vagy
    Ellenfélfüggő persze, de itt arra gondoltam, hogy nagyon sokan vannak mikrón, akik magas vakoknál nem pusholnak eleget, inkább hagyják, hogy szépen csendben elfogyjon a stackjük.

  7. #27
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Idézet Triccianus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ellenfélfüggő persze, de itt arra gondoltam, hogy nagyon sokan vannak mikrón, akik magas vakoknál nem pusholnak eleget, inkább hagyják, hogy szépen csendben elfogyjon a stackjük.
    az persze hiba, de azért annyira lazábban sem lehet pusholni, mert nagyon tág call rangek lesznek, és emiatt eléggé be kell feszíteni a push rangeket (1 asztalos sng-kben nem vagyok igazán otthon, de ott is komolyan kell számolni a BF-ral)

  8. #28
    Őstag Triccianus avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Pannónia
    Hozzászólások
    1.033

    Alapbeállítás

    Idézet retroseven eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt akartam most pont írni.
    TÉNY, ebben a szituban postflop nagyon rosszul játszottam meg de tényleg miért ne játszuk meg ?
    A 60/5os fishek ellen akik még szerencsére elég sokan vannak micro limiten simán kifizetnek.
    C/c-t sosem vagy nagyon ritkán játszok sngken. Ritkán van olyan, hogy blöffbe forditják a showdown képes lapjukat pl.: A10, A9.
    Bár ha valaki ilyet csinál akkor azt egyből notelom.
    Talán olvassatok el a témában egy-két cikket, könyvet, vagy nézzetek meg egy oktatóvideót. Egyikben sem fogtok olyat találni, hogy full ringen UTG-ből AQo-val emelni jó ötlet.

  9. #29
    Őstag Triccianus avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Pannónia
    Hozzászólások
    1.033

    Alapbeállítás

    Idézet Krono eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    az persze hiba, de azért annyira lazábban sem lehet pusholni, mert nagyon tág call rangek lesznek, és emiatt eléggé be kell feszíteni a push rangeket (1 asztalos sng-kben nem vagyok igazán otthon, de ott is komolyan kell számolni a BF-ral)
    Igen, ez teljesen jogos.

  10. #30
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet Triccianus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Talán olvassatok el a témában egy-két cikket, könyvet, vagy nézzetek meg egy oktatóvideót. Egyikben sem fogtok olyat találni, hogy full ringen UTG-ből AQo-val emelni jó ötlet.
    HM-ben AQ-kra szűrtem, 50-100bb deep, 7-10 players, earlyből 182-es bb/100 ellentmond neked (obv ennyit hosszútváon nem lehet hozni, de 3-4bb/100 szerintem sima)...igaz nem nagy minta, csak az utóbbi 2 hónap (30max, ongame), de ha akarod Fifty50-es statokat is előtúrhatom. Ha jól játssza meg az ember igenis lehet profitot termelni, pláne ha sok a fish az asztalnál (ofc, ha valami regektől hemzsegő asztalon játszok én sem emelem meg, mert ellenük kis bukó lenne)

    AQ EP stats.JPG

    ui.: a csatolt kicsinyítést bent hagyta, annál elfelejtettem stackre, meg játékosokra szűrni, szóval ilyen 5-6bb-s pushok is benne vannak, meg 6handed játék
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosítva: Holdenper által: 2012. 08. 25. 20:49
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •