Oldal: 4 / 5 ElsőElső ... 2345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (49) összesen
Like Tree6Likes

Téma: retroseven kérdéses sng leosztásai

  1. #31
    Őstag Triccianus avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Pannónia
    Hozzászólások
    1.033

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    HM-ben AQ-kra szűrtem, 50-100bb deep, 7-10 players, earlyből 182-es bb/100 ellentmond neked (obv ennyit hosszútváon nem lehet hozni, de 10 bb/100 szerintem sima)...igaz nem nagy minta, csak az utóbbi 2 hónap (30max, ongame), de ha akarod Fifty50-es statokat is előtúrhatom. Ha jól játssza meg az ember igenis lehet profitot termelni, pláne ha sok a fish az asztalnál (ofc, ha valami regektől hemzsegő asztalon játszok én sem emelem meg, mert ellenük kis bukó lenne)

    Csatolás 4853

    ui.: a csatolt kicsinyítést bent hagyta, annál elfelejtettem stackre, meg játékosokra szűrni, szóval ilyen 5-6bb-s pushok is benne vannak, meg 6handed játék
    Azért szögezzünk le egy-két dolgot:
    1, 64 hand tényleg nem minta, ezt nyilván te sem vitatod
    2, a 30handed és az egyasztalos SNG nagyon más műfaj, egészen más az optimális stratégia

    Amúgy meg kíváncsi lennék egy egyasztalos SnG pró véleményére a témában.

  2. #32
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Nem kötekedésből, de 9 főnél szerintem simán jó az UTG raise, rengetegszer kifizetnek + vesztünk kb 120 zsetont(cbettel együtt,de ugye ha 4-5 call érkezik, akkor cbet sem kell, de azért elég ritka, ha 5en megadnak, még 180 fős 2,5$on sem jellemző annyira, pedig ott tényleg parádés a mezőny, sorry a hosszú zárójelért,már engem is idegesít) mondjuk első vakszinten, akkor azzal még nem csökken drasztikusan az equitynk az első helyre, viszont ezzel szemben áll, hogy elég sokszor fogunk a rosszabb lapok ellen stackért játszani flop után.

  3. #33
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Idézet Triccianus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Amúgy meg kíváncsi lennék egy egyasztalos SnG pró véleményére a témában.
    +1

  4. #34
    Fáradhatatlan grinder straubbazsi avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 21.
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólások
    599

    Alapbeállítás

    Azok a videók régiek.

    Ha látunk elég értéket az asztalon (például laza-passzív vakok), akkor mehet a bet. Ha csak simán randomok, az se tragédia. (AQs-t ne dobjunk).

    Nem tudom pontosan hol milyen limiten, sem, hogy mi tudunk az ellenfélről, de random plaja ellen sima betbroke. Az ilyen "ezzel meg azzal ez tuti nem fog visszaemelni" gondolatmeneteket nagyrészt el lehet felejteni. (Semmiképpen se csekkeljetek.)

  5. #35
    Őstag Triccianus avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Pannónia
    Hozzászólások
    1.033

    Alapbeállítás

    Idézet straubbazsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azok a videók régiek.

    Ha látunk elég értéket az asztalon (például laza-passzív vakok), akkor mehet a bet. Ha csak simán randomok, az se tragédia. (AQs-t ne dobjunk).

    Nem tudom pontosan hol milyen limiten, sem, hogy mi tudunk az ellenfélről, de random plaja ellen sima betbroke. Az ilyen "ezzel meg azzal ez tuti nem fog visszaemelni" gondolatmeneteket nagyrészt el lehet felejteni. (Semmiképpen se csekkeljetek.)
    Köszi a választ! Mondjuk pont tőled hallani ezt azért is furcsállom, mert - ha jól emlékszem -, az általad is jegyzett, kimondottan mikrotétre készült oktató videó sorozat is a dobást javasolja hasonló helyzetben.

  6. #36
    Fáradhatatlan grinder straubbazsi avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 21.
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólások
    599

    Alapbeállítás

    Idézet Triccianus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi a választ! Mondjuk pont tőled hallani ezt azért is furcsállom, mert - ha jól emlékszem -, az általad is jegyzett, kimondottan mikrotétre készült oktató videó sorozat is a dobást javasolja hasonló helyzetben.
    Kezdő játékosoknak (talán) még ma is ezt mondanám.

  7. #37
    Őstag Triccianus avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Pannónia
    Hozzászólások
    1.033

    Alapbeállítás

    Idézet straubbazsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kezdő játékosoknak (talán) még ma is ezt mondanám.
    Na most külön rákerestem arra a bizonyos gyakorlati videóra, ahol saját korábban megjátszott handjeiteket mutatjátok be. Nosferatv edzőtársad full ring UTG+1 pozícióban simán dob egy AQo-t.
    Nem kötekedni akarok, nehogy azt gondold, csak valahogy nem áll össze a kép az eddig tanultakkal

  8. #38
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Azért a get-it-in AJ9-en random ellen szerintem merész. Ok, fish itt bepakolja AT, A2-A8, esetleg QT, KT, T8, KJ, QJ, JT, de fishek közül sem mindegyik szerintem.

    Szóval én note/history nélkül nem hinném, hogy + lesz bepakolni, max nullás...mondjuk jó régen nem játszottam regular (értsd: nem fifty50) FR sng-t.

    Gondolom akik totál el vannak veszve postflop+betsizeok tekintetében az inkább dobja. Aki meg kényelmesen lavírozik postflop ilyen 50-75bb deepen kb, az megemelheti.

    Mondjuk regek ellen imo bukni fogunk vele, de a fishek ellen meg sokat nyerünk...pláne ha van vmi note, hogy "overvalue TP"
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  9. #39
    Team Hero Coach trixilw avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 27.
    Hely
    Gőzbe borulva
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Jáj, folyton ez az AQ, meg persze a JJ. Misztikum lapok sokaknak.

    Hallgassatok Bazsira, kiegészíteném még annyival, hogy akkor lehet hatalmas +EV az AQ dobása, ha nem tudunk post-flop játszani. Ha flopig jutunk, akkor tudnunk kell, hogy milyen játékosok ellen, milyen line-t fogunk alkalmazni. Alapszintű okulás elég, de el kell olvasni pár cikket a témában.

    Nosfi azért is dobja el az AQ-t néha, mert kezdő edzésen van. Én úgy állok hozzá, hogy arra kell indokot találjak, hogy eldobjam és ne arra, hogy megjátszam.

    Mondjuk regek ellen imo bukni fogunk vele, de a fishek ellen meg sokat nyerünk...pláne ha van vmi note, hogy "overvalue TP"
    Nehogy azt hidd. Még mindig nagyon kevés az olyan nem abc pokert játszó reg ezen a limiten, aki ellen ne tudnánk +ra kihozni. Fit or fold-ot játszik a legtöbb.
    Utoljára módosítva: trixilw által: 2012. 08. 25. 23:03

  10. #40
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet trixilw eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nehogy azt hidd. Még mindig nagyon kevés az olyan nem abc pokert játszó reg ezen a limiten, aki ellen ne tudnánk +ra kihozni. Fit or fold-ot játszik a legtöbb.
    Mondjuk 30max regek korai szinteken kb ilyen rangekkel dolgoznak:
    flat (mondjuk 5x hívásnál): TT-JJ (esetleg QQ), AQ+
    3bet: KK+ (aki nem flatel QQ-val az természetesen 3beteli, meg páran az AK-t is)

    Ha kisebb a pfr, akkor bejönnek 22-99 mineolni, de kisebbel nem érdemes operálni, mert 5x-re is jön általában 2-3 call (ilyen 3-4x-ekre meg jönne 5-6 a 10 emberből kb). Szóval attól függetlenül, hogy nem erősek, meg fit/fold, meg autopilot, az iszonyat szűk, és masszívan value rangeük miatt nehéz rajtuk fogást találni (TT+ meg bepakolják alacsony flopon).

    FR-en meg más és más hálózatokon gondolom változnak a rangeik, de ha nem bukunk sokat ellenük, vagy BE-re kihozzuk, akkor mindegy, mert a fishek ellen szinte mindig tudunk stackért játszani (ha eltalál a flop, ha meg nem akkor vagy no cbet, vagy 2barrell fishfüggő ofc )
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

Oldal: 4 / 5 ElsőElső ... 2345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •