Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (29) összesen
Like Tree9Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2012. 09. 03

  1. #11
    PA addict mese avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.233

    Alapbeállítás

    Idézet kistaska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    11/7 játszó tight játékos legjobb esetben is csak megadja a vissza emelést "Q-Q,K-K, A-A" v all-in megy J-J-val,ezért tight.
    egy játékos nem attól tight, hogy csak set+ -al megy AI, hanem attól, hogy megválogatja az induló kezeit. itt amivel cbetel, azzal be is teszi, ráadásul hamarabb beteszi itt, mint turnon, ahol a fél pakli scare card lehet neki!
    BelaKecske likes this.

  2. #12
    Fanatikus tag kistaska avatara
    Csatlakozott
    2011. 11. 30.
    Hely
    Érd
    Hozzászólások
    275

    Alapbeállítás

    Idézet MerACE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Te megadnád itt a visszaemelést QQ+-szal ai helyett? Csak, mert elég necces helyzetbe hozod magad a megadással turnön. Ha checkelsz, rádtolják, nem tudom mi van nála, dobsz. Ha betolod elé, a draw-kat eldobja, jobb megad. Ha lejött a draw, megint c/f-on vagy. Szóval itt ellenfélfüggően vagy dobsz, vagy pusholsz szerintem QQ+-szal. Ha már megadás, mert mondjuk aggró az ellenfél, akkor már inkább JJ-vel, mert az kevésbé sérülékeny, veri a kisebb setet, ha szín jön, akkor is van fullra esély stb.
    Bocs de nem értem,nem tiszta ,hogy az érveim ellen vagy emelet vagy ?Amint írtam.. "a legjobb esetben megad" Míg ..." A hivatalos indok " . A legjobb a flopon az, ha visszaemelsz ellenfeledre, aki ezen a húzókkal teli flopon könnyen boríthatja rád az all-int."

  3. #13
    Fanatikus tag kistaska avatara
    Csatlakozott
    2011. 11. 30.
    Hely
    Érd
    Hozzászólások
    275

    Alapbeállítás

    Azt mondod,hogy a feszes az nem nézi ,hogy hal v profi ,nemkellenek az infók.
    Ugyan.

  4. #14
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Sikerült missclick foldolni, ez a mai formám..
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  5. #15
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    overparral, jobbhúzóval szinte mindig flop bekerül, oop nem fog callozni op-vel sűrűn. raise ok, ezer kombodraw kint van.

  6. #16
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    Idézet kistaska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bocs de nem értem,nem tiszta ,hogy az érveim ellen vagy emelet vagy ?Amint írtam.. "a legjobb esetben megad" Míg ..." A hivatalos indok " . A legjobb a flopon az, ha visszaemelsz ellenfeledre, aki ezen a húzókkal teli flopon könnyen boríthatja rád az all-int."
    Emelet biztos, hogy nem vagyok. Komolyra fordítva a szót: Azt írtad, hogy legjobb esetben megad, véleményem szerint viszont SOHA nem fog megadni, csak pusholni vagy foldolni, ha ráemelsz, mert nem valami száraz a board. Ha mégis megad valamivel, akkor note.

  7. #17
    Újonc pokermadness avatara
    Csatlakozott
    2012. 06. 21.
    Hozzászólások
    40

    Alapbeállítás

    Idézet merace eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    emelet biztos, hogy nem vagyok. :d
    lol :ddd
    BelaKecske likes this.

  8. #18
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    11/7-es 3bet laptartományában szerintem főleg magasabb kézbe párok (88+) és magas Ax-ek vannak. Nagyon kevés valódi húzója, vagy kombó húzója van, így én attól nem félnék, hogy lejavul. A hívás (cbet) mérete egy kicsit kevésnek tűnik nekem ahhoz képest, hogy elég veszélyes az asztal. Ha QQ+ játszanék, a pot 75%-t hívnám. Így én inkább a gyengébb kezek (Ax-ek) felé hajlanék, ahol várhat két magas lap + lyuksorra. A mi laptartományunk az ő szemében (már ha figyeli) viszont tele van húzókkal, kombókkal és egypár típusú lapokkal.

    Szerintem a magas kézbe pároktól kapunk még akciót törnön, és bekerülhet minden, kivéve ha bejön a harmadik káró (ennek az esélye 20 % törnre). Ax-től, alacsonyabb kézbe pároktól pedig kaphatunk még egy betet törnön, ha húzóra tesz minket. Ha törnön betoljuk, magas kézbe párokkal gondolhatja, hogy húzóra vagy kombóhúzóra játszunk, amikor is törnön már egyértelműen elöl van a magas kézbe párjával.

    Floppon azért sem emelnék vissza, mert - mivel laptartományában kevés valódi húzó van, és laptartományával szemben nagyon elöl vagyok - nem akarom a Fold Equity-t hasznosítani, azaz nem célom, hogy dobjon.

    Egyszóval én most a Call-t választanám, ebben a szituban egy kicsit jobbnak érzem.

    Ettől függetlenül - általában - a visszaemelés lehet a jobb megoldás, ha az ellen laptartománya tágabb, és több kombó típusú lap van benne, azaz visszaemelésünkre a dobás helyett gyakrabban választja a 4bet all in-t, remélve, hogy van elég Fold Equity-je és húzója ellenünk.
    Utoljára módosítva: thomyca által: 2012. 09. 04. 09:29

  9. #19
    PA addict mese avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.233

    Alapbeállítás

    Idézet thomyca eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    11/7-es 3bet laptartományában szerintem főleg magasabb kézbe párok (88+) és magas Ax-ek vannak. Nagyon kevés valódi húzója, vagy kombó húzója van, így én attól nem félnék, hogy lejavul. A hívás (cbet) mérete egy kicsit kevésnek tűnik nekem ahhoz képest, hogy elég veszélyes az asztal. Ha QQ+ játszanék, a pot 75%-t hívnám. Így én inkább a gyengébb kezek (Ax-ek) felé hajlanék, ahol várhat két magas lap + lyuksorra. A mi laptartományunk az ő szemében (már ha figyeli) viszont tele van húzókkal, kombókkal és egypár típusú lapokkal.

    Szerintem a magas kézbe pároktól kapunk még akciót törnön, és bekerülhet minden, kivéve ha bejön a harmadik káró (ennek az esélye 20 % törnre). Ax-től, alacsonyabb kézbe pároktól pedig kaphatunk még egy betet törnön, ha húzóra tesz minket. Ha törnön betoljuk, magas kézbe párokkal gondolhatja, hogy húzóra vagy kombóhúzóra játszunk, amikor is törnön már egyértelműen elöl van a magas kézbe párjával.

    Floppon azért sem emelnék vissza, mert - mivel laptartományában kevés valódi húzó van, és laptartományával szemben nagyon elöl vagyok - nem akarom a Fold Equity-t hasznosítani, azaz nem célom, hogy dobjon.

    Egyszóval én most a Call-t választanám, ebben a szituban egy kicsit jobbnak érzem.

    Ettől függetlenül - általában - a visszaemelés lehet a jobb megoldás, ha az ellen laptartománya tágabb, és több kombó típusú lap van benne, azaz visszaemelésünkre a dobás helyett gyakrabban választja a 4bet all in-t, remélve, hogy van elég Fold Equity-je és húzója ellenünk.
    bár 3bet mutató nem szerepelt a kiírásban, azért azt nem hinném, hogy a 11/7-et játszó tight reg 88-al sqz-el oop. a 3bet range kb QQ+, AK, amiből itt minden OP-t betesz egy raisere, AK-t pedig bet/foldolja ha nincs mellette fdje, de egyébként lehet, hogy a 2 over+luksorra még az AK-t is mindig beteszi egy ilyen flopon!

    a callal az a baj, hogy ha mondjuk KK van nála és a turn egy A, vagy még 1 szín, könnyen befékezhet és visszük a potot, mert ch/f a turnon, mi pedig benne hagyunk egy valag valuet. hosszútávon biztos, hogy a flop raisel nyerünk többet.

  10. #20
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Mese,

    a 88, 99 igen, nem feltétlenül van mindig a laptartományban, én azért bele tettem. Mint ahogyan az AQ-t is.
    Amúgy persze lehet igaza a 3bet pártolóknak, és általában én is a 3Bet-re szavaznék. Ebben a szituban viszont - a leírt helyzet miatt - most így játszanám meg.

    Elég unalmas is lenne a póker, ha mindenki minden helyzetben egyet gondolna

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •