Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
  1. #1
    Őstag Bajkevero avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 19.
    Hely
    Egy tavacska
    Hozzászólások
    1.050

    Alapbeállítás NL30SH settel AA multiway szörnyű turn, riveren

    $0.15/$0.30 No Limit Holdem
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG gonoszmokus ($39.38) 131bb
    UTG+1 cjaguarf ($57.22) 191bb
    CO MoeFlame ($30.91) 103bb
    BTN 7slk4 ($41.71) 139bb
    SB FCA1974 ($8.97) 30bb
    BB brokonierius ($63.60) 212bb

    Pre-Flop: ($0.45, 6 players) gonoszmokus is UTG
    gonoszmokus raises to $0.90, 1 fold, MoeFlame calls $0.90, 7slk4 calls $0.90, FCA1974 calls $0.75, brokonierius calls $0.60

    Flop: ($4.50, 5 players)
    FCA1974 checks, brokonierius checks, gonoszmokus bets $4.50, MoeFlame calls $4.50, 1 fold, FCA1974 folds, brokonierius folds

    Turn: ($13.50, 2 players)
    gonoszmokus bets $4.50, MoeFlame calls $4.50

    River: ($22.50, 2 players)
    gonoszmokus bets $5, MoeFlame goes all-in $21.01, gonoszmokus ????

    A turn bet méret látom, hogy béna, pont megadtam neki az oddsot a callra még AA ellen is pikkes Ax laphoz erre figyelnem kell. kb 1/2 pot elég ilyen szituban?
    A river betet blocking betnek szántam, és bet/fold volt a terv.
    bet/fold??? vagy ch/f? esetleg ch/c bizonyos betméretnél.

    ellenfél 450h alapján 19/13/2.8AF 3bet:6 WTSD:22 W$SD:57 fcbet 65/67 (flop,turn)

  2. #2
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    szerintem inkább az a gond, hogy potot betelsz, amit közvetlenül utánad megad valaki, aki mögött még hárman vannak! ezután én pikk törnön biztos csekkelnék.
    ilyen családias hangulatban kisebb hívással is tudod pumpálni a potot, pl. 1.70-et lehet, hogy mindenki megadott volna (kevesebbet kockáztatsz, mégis nagyobb lesz a pot), törnön pedig dobatni is könnyebb, ha túl sok lenne az érdeklődő.

  3. #3
    Őstag Bajkevero avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 19.
    Hely
    Egy tavacska
    Hozzászólások
    1.050

    Alapbeállítás

    Idézet pszibu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ilyen családias hangulatban kisebb hívással is tudod pumpálni a potot, pl. 1.70-et lehet, hogy mindenki megadott volna (kevesebbet kockáztatsz, mégis nagyobb lesz a pot), törnön pedig dobatni is könnyebb, ha túl sok lenne az érdeklődő.
    Ha 1.70-et hívok, azzal nem védem a kezem, sőt mindenkinek megadom az oddsot a húzóikra. Akkor azon a turnon nem dobatni, hanem ch/f-ot kellene játszanom. A pot hívás pont azért volt, hogy floppon -csak a pot odds figyelembe véve- senkinek se érje meg megadni.

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder tesla79 avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 15.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    545

    Alapbeállítás

    - a jellemző calling range ebben a szituációban 22-JJ, AK-AJ, KQ
    - illetve a későbbi megadók már nagyon sok sc-ral is jönnek
    - egy 5 ways potban nem szeretnék rulettezni
    - a flopon nuts-unk van, ehhez mérten igazítani a potot is
    - egy 3,5 környéki emelés szimpatikus
    - egy 19/13 nagyon ritkán fog pot hívást lecallolni draw-val, ez gyakorlatilag csak néhány lap
    - van néhány lap amivel ezt csinálja riveren: AQ, AJ, JJ, 44
    - véleményem szerint call.

    A turn bet tényleg nagyon rossz. :-) Fél pot alatt nagyon ritkán hívok.

  5. #5
    Őstag tylerhungary avatara
    Csatlakozott
    2008. 08. 25.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.940

    Alapbeállítás

    eddig 50bb-t tettunk a partiba,még szinte ugyanannyit kellene betenni,micro téten amikor riveren valaki így allin rak akkor csak haltól láttam rosszabb lapokat mutatni eddig és jó sok pénzt kidobtam pot odds call-ra fogva,viszont maga a szituáció szerintem itt "erösebb" mint a matematikai call,nagyon ritkán fog blöffbe fordulni flushos boardon(mondván ha van A blocker nála és ismer téged h képes vagy dobni) vagy túlértékelni egy szettet(azokkal floppon raisel mert fél a draw-tal és be akarja tenni)
    AX fd-re meg símán ráillik a játéka mert pot-ot is fog callolni tp+fd-vel...

    kivancsi leszek még mások véleményére is hogy lenne ezt érdemes megjátszani...
    Utoljára módosítva: tylerhungary által: 2012. 09. 04. 08:11
    http://nixonsdad.tumblr.com/

    "qwertibie: nem kell érzelmeket vinni bele
    qwertibie: a poker egy ribanc amugy is"

  6. #6
    PA addict mese avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.233

    Alapbeállítás

    nem látom a koncepciódat a bet méretekben, és ezt nem csak erre a partira értem. miért potbet flopon? majd utána gay bet turnon és riveren. ellenfél elég feszes, sokat dobál cbetre, most lehet gondolkodni, hogy ki akar-e csak emelni blöffből vagy tényleg lapja van.

    a legvalószínűbb egyébként a set és 2 pár, a kérdés csak az, hogy megcsinálja-e ezt a move-ot szín nélkül is, mert egy Axs simán lehet nála pl!

  7. #7
    Újonc
    Csatlakozott
    2012. 01. 31.
    Hozzászólások
    29

    Alapbeállítás

    A riveren 4ből egyzer kell nyerned, hogy nullás legyen a megadás, szóval, ha szerinted megcsinálja ezt néha néha flöss nélkül is akkor be lehet vállalni. Mivel a hívásaidból nyilvánvaló, hogy neked nincs flössöd, ezért el tudom képzelni nála a jj-t vagy a 44-t, 2 párral nem hiszem, hogy pussolna, az elég furcsa lenne. Azért elég sok flush lehet nála, minden A magas + minden combo draw KQs, KTs, QTs. Így átgondolva, talán inkább dobás felé hajlok.

    Milyen oldalon van nl30as asztal? és van-e FR is?

  8. #8
    Őstag tylerhungary avatara
    Csatlakozott
    2008. 08. 25.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.940

    Alapbeállítás

    Idézet eiboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A riveren 4ből egyzer kell nyerned, hogy nullás legyen a megadás, szóval, ha szerinted megcsinálja ezt néha néha flöss nélkül is akkor be lehet vállalni. Mivel a hívásaidból nyilvánvaló, hogy neked nincs flössöd, ezért el tudom képzelni nála a jj-t vagy a 44-t, 2 párral nem hiszem, hogy pussolna, az elég furcsa lenne. Azért elég sok flush lehet nála, minden A magas + minden combo draw KQs, KTs, QTs. Így átgondolva, talán inkább dobás felé hajlok.

    Milyen oldalon van nl30as asztal? és van-e FR is?
    ongame és pacific hálózatban tudok nl30-ról és sztem van fr is
    http://nixonsdad.tumblr.com/

    "qwertibie: nem kell érzelmeket vinni bele
    qwertibie: a poker egy ribanc amugy is"

  9. #9
    Őstag Bajkevero avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 19.
    Hely
    Egy tavacska
    Hozzászólások
    1.050

    Alapbeállítás

    Idézet mese eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem látom a koncepciódat a bet méretekben, és ezt nem csak erre a partira értem.
    hát ebben van valami tudsz jó cikket/videot, ahol a helyes betméretezést taglalják?

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder tesla79 avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 15.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    545

    Alapbeállítás

    Idézet Bajkevero eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hát ebben van valami tudsz jó cikket/videot, ahol a helyes betméretezést taglalják?
    Nem konkrét, de el lehet ezt is tanulni belőle: Bala NL25 I-II-III

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •