Oldal: 4 / 6 ElsőElső ... 23456 UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (52) összesen
Like Tree19Likes

Téma: NL50 J9s river flush

  1. #31
    Őstag Roleks avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 10.
    Hozzászólások
    1.176

    Alapbeállítás

    Idézet Igenykapitany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ilyen szempontbol teljesen ugyanolyan lap a J9s, mint mondjuk egy alacsony/kozepes pp. Minek 3betelsz vele, ha utana 4betre eldobod?

    Vagy ahogy Littlemage irta, 4betre call?
    közel sem ugyanaz, és wtf? mi az h minek 3betelek ha 4betre úgyis dobom? lol akkor any2val egész nap flippelgethetnék. ha sokat 4betel játszik a 4b call.

  2. #32
    Fanatikus tag kisgatyas avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 08.
    Hely
    Kolozsvár
    Hozzászólások
    496

    Alapbeállítás

    Idézet rusherninja eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    -azért arra kíváncsi lennék h állítjátok fel h mivel callol le riveren h nem is ismeritek annyit tudtok h "nyerő reg" de h mióta és mennyire azt nem és h mennyire lazán callol le arról fogalmatok sincs.
    -egyértelmű h raiselni kell a rivert valuért mivel lecallolhat több gyengébb lappal ha nem vagyunk egy totál egyenes abc játékosok
    Teljesen egyetértek ezzel.

    Amugy, ezek a kifejezések h 'fish', meg nyerő 'reg', túlságosan általános sztereotipiák (persze valamennyire azért segit a rangek felépitésében ). Fish és fish között, reg és reg között óriási külömbségek lehetnek.
    roliii and BelaKecske like this.
    The credit belongs to the man in the arena.

  3. #33
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Raise/fold parádés opció minden olyan szituban amikor az ellenfél callol több gyengébbel és csak jobbal tolja be. Ez főként riveren igaz, ahol nem toljak be húzóval, nem kell bent tartani a blöffjeit, stb.
    Nyilvan egy flop donk ellen ahol any blöff meg (fél)blöff 3bet lesz a range-ben egy regnek v 224ss boardon KKval flop raise ellen, ez szörnyű lenne.

    itt am amit valueraisel azt nem vered meg nagyon(Q magas illetve azért néha Amagas flöss is lesz nála, amit passzívan játszott), benne van h kiokoskodta h nem lesz A flössöd szinte sose, viszont a bu range-dben sok gyengébb flöss lehet amit dobatni akar (or mivel nala is ritkan lesz A flöss, raiselhetsz blöfből) ezért 3betel, de ezt azért nem gondolnam 50regről sűrűn.
    Utoljára módosítva: BelaKecske által: 2012. 09. 04. 17:35

  4. #34
    Fanatikus tag KisMuck avatara
    Csatlakozott
    2012. 06. 11.
    Hozzászólások
    477

    Alapbeállítás

    Idézet gorcsy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha kiszámoltad, betennéd ide a levezetést pls

    Lustaság nagyúr
    Én alapvetően erre a rangere teszem a riveren, amivel betel: AJ,Axh,A3s,ATs,KTs,(54,64,65,75,76,86,87)h
    Ezt ezekre a megállapításokra alapozom:
    - PF és a flopon MW callozott OOP
    - 23/18-at játszik, így még MW sem fog túl lightan callozni(AJ,Axs,SBW,SC/G,; gyanítom AQo+ és JJ+ sq-el már itt)
    - a flopon nem ad meg betet K-nál rosszabb kézzel(Ax,Kx,FD)
    - ebből a rangeből nincs igazán olyan kéz amivel érdemes lenne bluffölni a riveren, a board scary, 2párnál rosszabb kéz nem tud itt értékért hívni, az pedig b/f-on van
    - szerintem ez a range is tág egy ilyen típusu játékos esetében
    Ez a range 2.3%
    EQ-nk ellene: 80%
    Ha csak megadunk az EV=0,80×19-0,20×7=13,8bb
    Ha r-elünk a rangeből ami megad: AT,flush(0,8%), ami a rangenek az 35%-a. Csak a nutsal(0.5%) emel vissza, vagyis 22%, így az FE 43%.
    EV=0,43×19+0,35×29-0,22×17=14,58bb
    Hm... +1bb a raise javára ezek szerint. Habár tévedtem, asszem ezért nem muszály bevállalni egy nagyobb varianciát.(ha van noteom az más, atomstandard r)

  5. #35
    Fanatikus tag rusherninja avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 13.
    Hely
    Hueco Mundo
    Hozzászólások
    498

    Alapbeállítás

    qj? ato? a5s(nem kör) szerinted sose bet-callolhat riveren egy kisebb raiset? (és ilyenkor xtra valuet nyerünk ezektől ami a lényege lenne h megéri e raiselni riveren) + azért valószínűleg nem úgy számolnám h 100%ban c-cn lesz fdval. + h ekkorát betel ha lejön neki a nut flush kb fél potot.
    meg FE? mikor value raiselunk ? csak én nem értem? xD
    Stagnated by the passivity , I'm gonna make you bleed like me.

  6. #36
    Fanatikus tag KisMuck avatara
    Csatlakozott
    2012. 06. 11.
    Hozzászólások
    477

    Alapbeállítás

    Idézet rusherninja eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    qj? ato? a5s(nem kör) szerinted sose bet-callolhat riveren egy kisebb raiset? (és ilyenkor xtra valuet nyerünk ezektől ami a lényege lenne h megéri e raiselni riveren) + azért valószínűleg nem úgy számolnám h 100%ban c-cn lesz fdval. + h ekkorát betel ha lejön neki a nut flush kb fél potot.
    meg FE? mikor value raiselunk ? csak én nem értem? xD
    QHJh nem lehet nála, QJo valszeg nem is callol OOP, még MW se, de GD a flopon biztos nem, ATo sztm nem sanszos, A3-5s ok, de nagyon kevés kombó és nem valószínű, h b/c-oz riveren. FD-val azért lesz b/c-on, mert ha kicsit is értelmes, gondolhatja, h sornál rosszabbal nem fog raiselni hero, és ha ő visszaemel azt már csak flush fogja adni(amiből, tegyük hozzá sokkal inkább az erősebbek lehetnek heronál, hiszen nálunk két olyan kártya van, ami blokkol 1M erősebb drawt ami kint lehet. Ezt még ugye segíti a board textura is(KQ,KJ,KT,QJ,QT,Q9,JT,T9,T8,98,97), lényegében csak 8-asnál alacsonyabb FD-k lehetnek az ellennél és egy raise esetén, joggal tarthat erősebb flushtől)

    FE meg arra vonatkozik, h nem minden kézzel van b/c-on és azokat eldobja, ez pedig a nem kívánt FE-ben érvényesül. Ennyi.

  7. #37
    Fanatikus tag rusherninja avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 13.
    Hely
    Hueco Mundo
    Hozzászólások
    498

    Alapbeállítás

    -1.5 bb-t kell megadni h 4way nézen flopot qjo ato 100%ban dobo de a2s nem ? why ?
    -sztem irreális rangekben gondolkozol de ez csak az én véleményem ^^
    -azt kell megvizsgálni h hányszor fog bet-callolni(v még rlni) jobbal illetve rosszabb lapokkal.
    -szóval felesleges azt nézni mivel bet-foldol ezért nem érdekes itt az FE sem szvsz
    -ja és nem tudom mennyire "nyerő reg" az ellenfél de én nagyon sok regnél láttom h flopon húznak lyuk sorra főleg bw sorra (szóval én nem lepődnék meg egy qj flop callon)
    -illetve h ato qjo-t 100%ban dobja és minden axst így játszik meg postflop az nekem kicsit túlzás XD
    Stagnated by the passivity , I'm gonna make you bleed like me.

  8. #38
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    Ahogy olvasom ezt a topicot, az fogalmazódott meg bennem, hogy milyen kib***ott aggró póker megy manapság, hogy a J9s-del való 3bet/5bet is előkerült, mint téma. El kell kezdeni feszülni.

  9. #39
    Őstag differentborder avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 04.
    Hozzászólások
    1.059

    Alapbeállítás

    Idézet rusherninja eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    -azért arra kíváncsi lennék h állítjátok fel h mivel callol le riveren h nem is ismeritek annyit tudtok h "nyerő reg" de h mióta és mennyire azt nem és h mennyire lazán callol le arról fogalmatok sincs.
    -egyértelmű h raiselni kell a rivert valuért mivel lecallolhat több gyengébb lappal ha nem vagyunk egy totál egyenes abc játékosok
    Akkor is raiselni kell valuért ha abc játékosok vagyunk, szerintem.

  10. #40
    Fanatikus tag rusherninja avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 13.
    Hely
    Hueco Mundo
    Hozzászólások
    498

    Alapbeállítás

    Idézet differentborder eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akkor is raiselni kell valuért ha abc játékosok vagyunk, szerintem.
    -igen szerintem is . arra írtam h valószínűleg 2 pár,set,sor,kisebb flushel le callolhat riveren ha nem mi vagyunk a legnagyobb weak abc nitek a teremben és csak nutssal vagyunk képesek riveren emelni és erről ő tud. XD
    JociBalboa likes this.
    Stagnated by the passivity , I'm gonna make you bleed like me.

Oldal: 4 / 6 ElsőElső ... 23456 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •