Oldal: 1 / 86 1231151 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (852) összesen
Like Tree443Likes

Téma: Mit sportoljunk? / Hogyan fogyjunk?

  1. #1
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás Mit sportoljunk? / Hogyan fogyjunk?

    Zoleee blogbejegyzése kapcsán vita a alakult ki, hogy milyen módszerekkel és milyen eszközökkel lehet a legjobban fogyni, milyen mozgásformák, sportok a legjobbak.
    Mivel engem is érdekel ez a téma és felvetődött (jogosan), hogy egy fórum topik jobb erre, mint teleszemetelni valakinek a blogját, ezért hirtelen felindulásból indítanám ezt itt.
    Ha már én kezdem el, akkor kihasználnám az alkalmat, hogy megkérjek mindenkit, hogy próbáljon meg pozitív véleményeket megfogalmazni és maradjon építő jellegű minden hozzászólás. Szerintem senkit sem érdekelnek a "szerintem ez hülyeség" tartalmú hozzászólások, ha nem ért valaki egyet más véleményével, akkor próbálja meg észérvekkel, tényekkel cáfolni, vagy jelezni, hogy ez a saját, külön bejáratú, cseppet sem általános érvényű (skbcssáé!) véleménye.
    Remélem sok építő jellegű edzéstervvel, mozgásformával, történettel tudjuk majd egymást megörvendeztetni.
    Admin, Tyllus, Arsen and 3 others like this.
    Örökös versenyfutás folyik a programozók és az Úristen között:
    A programozók igyekeznek minél nagyobb, jobb és idióta-biztosabb programokat létrehozni, az Úristen pedig igyekszik minél nagyobb és jobb idiótákat produkálni. ....Egyelőre az Úristen van nyerésben.

  2. #2
    Őstag Roleks avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 10.
    Hozzászólások
    1.176

    Alapbeállítás

    Kezdetnek drugs bunny-sárga kapszulát ajánlom abban benne vannak az alapok, kötelező az elmélettel tisztában lenni, ha jól és hatékonyan akarod csinálni. A kaját kell rendbe tenni, ha az nincs rendben tök mind1 mit csinálsz. 70%kaja 30%kondi, az izmok a konyhában születnek nem az edzőteremben Csak simán hip hopp lefogyasztani magad nincs értelme, nem normális és nincs értelme ha nem akarsz plötty nudli lenni. Ha csak zsírt akarsz égetni aerob mozgás (nem egyenlő a kardióval!!!). (+pár étrendkiegészítő is jól jön pl egy diétás stackbe alap kiegészítő: l-glutamine,bcaa,l-carnitin ez nagyon alap) de órákat tudnék írni róla ez nagyon összetett dolog. Szerintem a legjobb súlyzós edzés+aerob mozgás. De a kaja a legfontosabb része mind a diétának mind a tömegelésnek, ha az nem jó akkor tök mind1 mit csinálsz.
    Utoljára módosítva: Roleks által: 2012. 09. 05. 13:44

  3. #3
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Nagyon jó, hogy megnyitottad ezt a topikot! Testépítős/fogyós témákhoz szívesen fogok hozzászólni, és megosztani a személyes tapasztalataimat!
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

  4. #4
    Őstag Sziszko0313 avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 02.
    Hely
    Beboszetesza
    Hozzászólások
    1.245

    Alapbeállítás

    Mozgás terén tudom azt mondani, hogy ez nyilván rengeteg mindentől függ:
    - kinek mennyi ideje van?
    - milyen lehetőségek vannak a környezetében?
    - van megfelelő társaság hozzá?

    Ezek olyan kérdések, amik feltétlen fontosak, hogy egy ilyen dologra megfelelő tippet lehessen adni.

    pl. Én a meló után egyből leülök játszani, és csak akkor kelek fel a gép elől, ha aludni megyek. Ebből kifolyólag max a 7vége a szabad (fél-fél nap), akkor meg inkább pihenek, vagyis én kb semmi nem mozgok.
    Most 2 hétig szabadságon vagyok, így nap rendszerességgel eljárok kondizni. Nem egy nagy mozgás, de ha a környezetem megfelelő lenne, akkor pl napi 1-2h futás ezek mellé szerintem tökéletes lenne.
    Ha pro pókeres lennék, akkor tuti, hogy rávenném magam a futásra is, mert ennyit megengedhetnék magamnak.
    Viszont én nem vagyok túlsúlyos (persze a körülményekhez képest), de ez a combó ahhoz, hogy formába lendüljek elegendő lenne.

  5. #5
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Idézet redoubtable eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nagyon jó, hogy megnyitottad ezt a topikot! Testépítős/fogyós témákhoz szívesen fogok hozzászólni, és megosztani a személyes tapasztalataimat!
    OK. Akkor szavadon foglak. Vegyünk egy átlag, ülő munkát végző 30-50 év közötti, sok éve mozgáshiányos enyhe vagy eléggé, de még nem kórosan túlsúlyos embert. Mit ajánlanál táplálkozásban, mozgásformában, feltételezve, hogy munkahelyen, kötött időben dolgozik és családja is van, ami szintén időzabáló tényező?
    Mondjuk heti 2-3 x 1 órára találj ki valami költséghatékony és eredményes megoldást!
    Örökös versenyfutás folyik a programozók és az Úristen között:
    A programozók igyekeznek minél nagyobb, jobb és idióta-biztosabb programokat létrehozni, az Úristen pedig igyekszik minél nagyobb és jobb idiótákat produkálni. ....Egyelőre az Úristen van nyerésben.

  6. #6
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet Bumbanas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    OK. Akkor szavadon foglak. Vegyünk egy átlag, ülő munkát végző 30-50 év közötti, sok éve mozgáshiányos enyhe vagy eléggé, de még nem kórosan túlsúlyos embert. Mit ajánlanál táplálkozásban, mozgásformában, feltételezve, hogy munkahelyen, kötött időben dolgozik és családja is van, ami szintén időzabáló tényező?
    Mondjuk heti 2-3 x 1 órára találj ki valami költséghatékony és eredményes megoldást!
    Fegyencedzés, azt otthon is tudod csinálni és abszolút költséghatékony.
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  7. #7
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Idézet Sziszko0313 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mozgás terén tudom azt mondani, hogy ez nyilván rengeteg mindentől függ:
    - kinek mennyi ideje van?
    - milyen lehetőségek vannak a környezetében?
    - van megfelelő társaság hozzá?
    ...
    A hétvégéről nekem az a véleményem, hogy nem csak az a pihenés, ha délig alszik az ember, aztán délután porosodik a TV előtt (ez nem feltétlenül rád igaz, csak úgy általában). Én pl. 2 éve rákaptam a teljesítmény túrákra a gyermekeimmel, lásd itt: http://http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/. Nem igazán kipihent az ember fizikailag egy 25-30 km-es túra végén, de agyilag biztosan az. Ráadásul olyan szép helyeken járunk közben, hogy el se hinnéd, hogy ezek Magyarországon vannak!
    Abban igazad van, hogy megfelelő társasággal könnyebb a dolog, de a lehetőségeket meg lehet találni, legfeljebb nem teremben és edzővel csinálod a mozgást, hanem olyat keresel, amit egyedül is el lehet kezdeni. Saját példám, ha megengeded: Győr mellett egy kis faluban lakom, itt nincs igazán semmi ilyen lehetőség, de korán reggel nagyon friss, tiszta a levegő egy kis futáshoz. Reggel felkelek 1/2 6-kor és futok egy 40-50 percet. Jobb lenne aludni, de ennyit fel lehet áldozni, ha el akar érni valamit az ember.
    Örökös versenyfutás folyik a programozók és az Úristen között:
    A programozók igyekeznek minél nagyobb, jobb és idióta-biztosabb programokat létrehozni, az Úristen pedig igyekszik minél nagyobb és jobb idiótákat produkálni. ....Egyelőre az Úristen van nyerésben.

  8. #8
    spl
    spl nem elérhető
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 10. 02.
    Hely
    @tables
    Hozzászólások
    62

    Alapbeállítás

    Nekem egy 5 hetes szobabicikli trip-el sikerült leadnom 9kilót. Heti 4 alkalom fixen. Első hét 10perc, 2. 15p, 3. 20p, 4. 25p, 5. 30p. Félóránál többet egyszer sem ültem a bringán az 5 hét alatt! Az utolsó 1-1,5km-t mindig meghúztam full erővel, így leszállni sem volt erőm kis ideig

    Első hét cirka 1-1,5 kiló ment le, mert ittam továbbra is a szenny cukros dolgokat. Leálltam ezzel, és elindult a fogyás elég szép mértékben. Kajában nem változtattam semmit, igaz "normál étrenden" voltam!

    Csak súlyvesztés volt a terv, 8-10kg két hónap alatt, ami sokkal hamarabb teljesült. De nagyon jól jött a síelésnél, ami rá egy hónapra volt miután végeztem 
    De talán a legfontosabb info: alkatilag/biológiailag szerencsés vagyok, ahogy elkezdek mozogni(rendszeresen), elkezdődik a fogyás. Sokaknál valszeg közel se ennyi lenne a súlyveszteség, ezt a tevékenységet csinálva, hasonló ütemtervvel..

  9. #9
    Fanatikus tag aprajafalva avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 08.
    Hely
    BP/Hévíz/Debrecen
    Hozzászólások
    310

    Alapbeállítás

    Én másfél hónapja kezdtem el a TRX-et. Nekem nem a fogyás volt a cél mert alapvetően vékonyabb alkat vagyok, de sikerült fogyni 3kg-ot has környékén főleg. Teljesen kezdenek átformálódni az izmaim. Mivel csak másfél hónapja csinálom nem tudom mennyi izom fog feljönni de sokkal jobban érzem magam mióta elkezdtem.
    Régebben rendszeresen kondiztam 2-3éven keresztül. Már tudom ész nélkül csináltam, mikor megint elkezdtem egy éve recsegett ropogott mindenem.
    Itt a TRX-nél a saját testsúlyoddal dolgozol és nekem pl. nem fáj most semmim. Rendes bemelegitéssel kezdődik és nyújtás van a végén.
    Lehet mellette még extra mozgást végezni, de nekem igy is bőven megteszi.
    Utoljára módosítva: aprajafalva által: 2012. 09. 05. 15:02

  10. #10
    Őstag tylerhungary avatara
    Csatlakozott
    2008. 08. 25.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.940

    Alapbeállítás

    itt érdemes nézelődni szerintem:

    LifeT!lt
    http://nixonsdad.tumblr.com/

    "qwertibie: nem kell érzelmeket vinni bele
    qwertibie: a poker egy ribanc amugy is"

Oldal: 1 / 86 1231151 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •