Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (13) összesen
Like Tree7Likes

Téma: NL10 AK preflop kérdés

  1. #1
    Lelkes újonc brnovics avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 29.
    Hozzászólások
    92

    Alapbeállítás NL10 AK preflop kérdés

    $0.05/$0.10 No Limit Holdem
    PartyPoker
    Ellenfél 22/18 3B :7,5 flod to 4B:2/0 750 hand

    Sokszor nem tudom mit csináljak AK-val preflop. Félek,hogy dominálnak. 3B callolni is szoktam poziból. Nem jó a reverse io miatt? Pozin kívül nem szeretek callolni 3betet nyilván. Persze jött az 5bet.
    Gondolom ez már standard 6bet AI?
    Betsizeom? Kissebb 4bet/fold? Segítsetek!!!


    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG ultratomi ($9.95) 100bb
    UTG+1 bulan28 ($15.09) 151bb
    CO Dont-Steal ($10.66) 107bb
    BTN swiro8 ($12.63) 126bb
    SB Michalsin ($9.90) 99bb
    BB marma!c ($14.83) 148bb

    Pre-Flop: ($0.15, 6 players) ultratomi is UTG
    ultratomi raises to $0.35, 2 folds, swiro8 raises to $1.20, 2 folds, ultratomi raises to $3.11, [color=#cc0000][b]swiro8 raises to $7.88

  2. #2
    Őstag Gabson avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 16.
    Hozzászólások
    1.143

    Alapbeállítás

    all in
    "Én mivel jó játékos vagyok, nem szorulok arra, hogy mákoljak a riveren." - 92andrey92

  3. #3
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    Ez erősen ellenfélfüggő, hogy hogyan játszod meg az AK-t. Néha egy-egy szituációban nekem is van gondom vele, de szerintem az igazán problémás AK leosztások hosszútávon nem olyan jelentősek winrate szempontjából. Itt igazából megnézed az ellenfelet: Agresszív, aki ellen szívesen bepakolod preflop a stacked? Ha igen, akkor értékért 3bet/4bet/5bet ai. Ha nit, akkor még az sem feltétlenül rossz, ha callolsz IP. Így szélesebben tartod a range-ét és sok lapot dominálsz, amit 3bettel dobatnál, a legjobb lapjaitól meg 4betet kapnál, aminél megint csak nehéz helyzetben vagy. OOP ha kapsz tőle egy 3betet, akkor megint csak eldöntöd, hogy hajlandó vagy értékért bepakolni a stacked, vagy nem. Nem tudom, hogy itt a leosztásban milyen az ellenfél, de még a 4bet előtt kellett volna átgondolni, hogy miért 4betelsz. Azt akarod az adott ellenfél ellen, hogy bekerüljön preflop minden, vagy sem. Ha igen, akkor 4bet/call (vagy hát itt push), ha nem, mert akkora nit az ellenfél, akkor nem hiba az sem, hogy dobsz a 3betjére. Ami hiba szerintem, az a 4bet/fold AK-val, mert akkor gyakorlatilag blöffből 4beteltél, amire az AK nem a legjobb. Ja, és a 3bet call AK-val IP az olyan ellenfelek ellen, akik szélesebb value range-dzsel 3betelnek, kifejezetten jó, és pont a reversed implied odds miatt, mert egy csomó lapjukat (AQ, AJ, KQ, KJ) dominálod.
    Utoljára módosítva: MerACE által: 2012. 09. 04. 22:37
    Wasserstein likes this.

  4. #4
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    A 4beted mérete sztem túl nagy, nem kell ekkora. Ha 4bet mellett döntesz, elég lett volna picivel kétszeres fölé.
    Attól, hogy 7.5% a 3bet, UTG ellen ez valszeg sokkal kisebb lesz. Erre a nem teljes 5betre meg sztem semmi értelme berakni, túl retekül állunk, mert itt ezek után nem hiszem, hogy lesz TT-JJ-AK nála.
    BelaKecske and robinmasters like this.

  5. #5
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 22.
    Hozzászólások
    385

    Alapbeállítás

    Valószínű, hogy AA, KK, de itt már szerintem hiba dobni. 3.11$ van bent, ellenfél akármilyen értelmetlen betsize-ot is tolt, lényegében all-in van 9.95$ effektív stacknél. Igazából 6.84$-et kell megadni, és 13.2$ van bent. (nem pontosan ennyi, de úgyis berakja ő is a maradék 2$-t, szóval lehet ezzel számolni szerintem) Ez meg már KK ellen is okés gyakorlatilag, nem beszélve arról, hogy egy-egy eltévedt, kósza AK, QQ kombót sem feltétlenül kellene kizárnunk. Jól mondta viszont Tir-X, hogy az UTG-d ellen sok játékosnak valószínűleg szűkebb a 3bet range-e, bár ez a te játékod függvénye is, mert ha 20%-kal nyitsz innen, akkor lehet elkezdenek vadulni ellened. Azt csak most vettem észre, hogy 2/0 a fold to 4betje, ami megint kicsit a push mellett szól.

  6. #6
    Lelkes újonc Naturalwest avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 27.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    81

    Alapbeállítás

    Teljesen megértem a dilemmádat AK-val, velem is ugyanez volt, kutakodtam mindenhol, hogy mi a legjobb játék NL10-20-on AK-val, és végül NL30 alatt szinte egyáltalán nem pakoltam be AK-val pre. Lehet rosszul, de én azt vettem észre, hogy NL10-en, NL20-on főleg KK+-al rakták be. Most innen visszanézve furának tűnik, hogy ennyire feszes játék lett volna preflop, de amikor azok voltak a fő limitjeim, akkor ez tűnt a jó játéknak.

    Nyílván, ha BTN vs. blind-okról van szó, és aggresszív az ellenfél, ilyen 3bet %-al, akkor berakható.

    Itt viszont BTN vs. UTG, csak callolnék (valszeg QQ-val is), és megnézném a flopot, és postflop döntök mi legyen.
    kohagyma and Wasserstein like this.

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 22.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    781

    Alapbeállítás

    Én starson tolom és sokáig én se tudtam nagyon sok szituban mi lenne a jó játék AK-val,sokszor nem tettem be én se pre...azóta rájöttem hogy nagyon nagy leak volt ez is a játékomban.A 4bet/fold talán a legnagyobb hiba ilyen szitukban.Agró ellen IP nyilván jó lehet a call is.Ilyen ellenfél ellen én simán berakom,4bet szerintem is lehetne kisebb 2,7-2,9 között.Néha AA-t fognak mutatni ilyenkor, KK-nál már van kb 30%-od de sokszor csak nézni fogsz milyen lapokkal tolják rád.
    Wasserstein and mrtmarko like this.

  8. #8
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 03. 31.
    Hozzászólások
    73

    Alapbeállítás

    nem tudom miért lenne hiba eldobni ha tudjuk, hogy a range-e qq, kk, aa, mert az. Alap tagfish ellen dobó. Sztem a 4bet is hiba, de a mérete biztos.
    Utoljára módosítva: robinmasters által: 2012. 09. 05. 15:57

  9. #9
    Őstag differentborder avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 04.
    Hozzászólások
    1.059

    Alapbeállítás

    Sima allin szerintem. Sizing tellekre figyelhetsz mert sokszor KK+ csak 5betel valamennyit, míg QQ, AK pushol. NL10en nem balanszálnak.

  10. #10
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    csak a KK+ ellen vagy bajban, viszont valszeg az van nála... ezt hívják sz*r ügynek. elég jó játékosnak tűnik az ellen, valszeg szívesen teszi be AK ellen (is) a pízt... az ilyen ellen talán többet érsz ha nem rakod be flop előtt... sok pénzt lehet vele spórolni. a range ellen itt kb 40%-od van pre...

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •