Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 20 (20) összesen
Like Tree7Likes

Téma: nl200 2pair vs turn cr

  1. #11
    Őstag Roleks avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 10.
    Hozzászólások
    1.176

    Alapbeállítás

    soha nem blufföl így

  2. #12
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Elég furcsa játék. Először is UTG PFR=13, akkor 5 handed miatt lehet nagyobb PFR-rel nyit, kb. úgy, mintha MP lenne. Ettől függetlenül az 54-t és 98-at én alapból nem tudom beleképzelni a laptartományába. Ráadásul ha 98-cal emelt flop előtt, akkor talán megeresztene egy félblöfföt OOP floppon, ha már bejött a húzója.

    A szetteknek is elég kicsi az esélye, 76-ból már csak 1 féle képpen lehet nála 77 v. 66, TT-zel floppon talán inkább nyitott volna, mert a mi Call range-ünkben lehet simán sorhúzó vagy két magas lap (suited), ami könnyen nehéz helyzetbe hozza törnön, ha floppon ingyen lapot ad. 33 simán lehet nála.

    Összességében elég kevés olyan lapkombináció van a range-ben (szettek: 8 kombináció), mely ver minket.

    Mivel játszhat még így?: talán magas párokkal, magas ászokkal, főleg Axs. De ez kérdéses.

    Azért nehéz a válasz, mert az induló laptartományából kevés olyan lap jön szóba, mely ver minket, ugyanakkor úgy játszik, mint aki egy megfelelő méretű river emelésre készül, azaz úgy játszik, mint aki ver minket.

    Lehet, hogy rossz válasz, de én megnézném a rivert: Call. OOP lesz az ellen, meglátjuk mit lép, hátha eljutunk a mutatásig két chk-kel riveren.

    (amúgy abból kiindulva, hogy idekerült ez a party: gondlom HERO kikapott)
    Utoljára módosítva: thomyca által: 2012. 09. 11. 18:29

  3. #13
    Mil
    Mil nem elérhető
    Tag Mil avatara
    Csatlakozott
    2011. 05. 20.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    135

    Alapbeállítás

    Azért azt se felejtsük el, h 2 setet blokkol a lapunk.
    BelaKecske and erikkke like this.

  4. #14
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet Mil eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért azt se felejtsük el, h 2 setet blokkol a lapunk.
    még pedig azokat amikkel essetleg flop c/r lehetett a terve.

  5. #15
    Fáradhatatlan grinder erikkke avatara
    Csatlakozott
    2010. 04. 22.
    Hely
    dabas
    Hozzászólások
    702

    Alapbeállítás

    Idézet Roleks eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    soha nem blufföl így
    én eltudom képzelni ...

  6. #16
    Őstag qwertibie avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 23.
    Hozzászólások
    1.494

    Alapbeállítás

    sry amikor feltettem beneztem hogy 5handed, mp raise 1st 14

  7. #17
    Fanatikus tag KisMuck avatara
    Csatlakozott
    2012. 06. 11.
    Hozzászólások
    477

    Alapbeállítás

    Ha tudom,h hero sokat floatol,stb.,akkor játszanék ilyen linet ellene,mert amit a flopon el akarok hitetni ezen a boardon,azt trn-ön is meg tudom tenni,+többet nyrek+még nagyobb erőt sugallok,vagyis sikeresebb a dobatás.De ehhez dinamika,note stb,szal azért nem mondanám,h ez itt lehet valaha bluff.

  8. #18
    Lelkes újonc Igenykapitany avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hely
    Pecs
    Hozzászólások
    85

    Alapbeállítás

    Ahogy egyre többet gondolkodok egyre inkább WTF-nek érzem ezt a handet

    Alapvetően ott a magas flop cbet, amiből arra következtetnék, hogy ezt a konkrét flopot HU kb any2 cbetelni fogja, és az hogy nem így tesz már önmagában elég gyanús, ehhez még társul a nem túl magas turn checkraise adat, és az, hogy alárhányszor láttad turnt checkraiselni mindig valueból tette.

    Checkcallozná a flopot pre agresszorként egy KQo lappal azért, hogy egy megfelelő turnon dobatni tudja a 88-JJ, nem sort/2part kialakito scon, vagy random barrel lapjaidat? Én úgy gondolom a statjaból kiindulva, hogy nem.

    Akármennyire is kevés lapot reppel a kezünkben tartott 2 blokker miatt, legvalószínűbbnek most így azt tartom, hogy belenéztünk egy random, nagyon-nagyon fura mix-up -ba egy flop set-től. Valószínű eldobnám.

    ui.: ha nem törődnék a balansszal, és ebben az egy partyban akarnám maxolni a valuet, akkor szvsz jobban járnánk turn checkback-kel. Nem nagyon van olyan lap ami ellen 3 utca value nyernénk, ami ellen 2-t nyernénk azt sok esetben riveren is megkapjuk (amikkel akár ő is belenyithat riveren pl. JJ-vel), és ha tényleg ordas wp-n töri a fejét (amit továbbra sem hiszek), akkor 1 betet sokkal szívesebben bluffcatchelek, mint 3-at. Minket verő value handjei ellen pedig nem kerülünk nehéz helyzetbe.
    Utoljára módosítva: Igenykapitany által: 2012. 09. 11. 19:54
    sztr7 likes this.

  9. #19
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 09. 24.
    Hozzászólások
    253

    Alapbeállítás

    simán játszhat így setet néha, ha szeretne egy balanced c/c range-et ezen a flopon. Meg TT-t is, ha hero aggron raiselget. Persze így is igen kevés value kombó lehet nála (ami ver), ellenben a sizing nagyon ilyesztő..
    hogy mi a helyes lépés, hát ahhoz sajnos kevésnek érzem magam

  10. #20
    Handelemző pindrokk avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 10.
    Hely
    top of the range
    Hozzászólások
    994

    Alapbeállítás

    Leginkább hearts AK-AJ-t reprezentál. 14%os pfr valszeg nem nyit 54s és 98s-el, ha mégis akkor is sokkal valószínűbb, hogy flopon cbetel mint, hogy c/c-t játszik. Overpárokkal+ setekkel is sokkal-sokkal gyakrabban cbetel mint c/c-ol. Nyilván nem azt mondom, hogy sosem lesz nála, csupán azt, hogy az emberek túlnyomó többsége nem így játszik. A pot odds, ha jól számolom ~22%, no way, hogy ne legyen vastagon +os turn call
    erikkke likes this.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •